Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Jeszcze chwila, a będą rosły krzaki - Planty w centrum
Autor: Margo dnia 19 maj : 22:18
I te wyschnięte tuje na dodatek

[News] CBA wywęszyło aferę która dotyczy m.in lotniska w Goleniowie
Autor: Margo dnia 21 kwi : 22:05
"Jak informuje CBA, śledztwo jest rozwojowe i niew [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:41
Jak po czasie wszystko układa się w całość pomimo [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:23
-LINK-

[News] Nowa Droga do Goleniowskiego Parku Przemysłowego i alternatywna trasa nad morze
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:42
Nie należy zapominać, że Gmina wydatkowała dodatko [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Valdo dnia 03 mar : 10:11
Jak to mówią " MODLI SIĘ POD FIGURĄ A DIABŁA MA ZA [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Margo dnia 03 mar : 08:04
No cóż - doradca burmistrza oraz Marszałek (tak pr [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: admin dnia 01 mar : 12:56
Dodatkowo dochodzą koszty nagród , nagród jubileus [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: Margo dnia 01 mar : 12:44
Policzyłam sobie, niestety dane nie są w pełni akt [ more ... ]

[News] Wybuch pieca C.O. w Białuniu. Jedna osoba ciężko ranna
Autor: Margo dnia 04 sty : 21:12
Ciekawe czy i jaką pomoc udzieli burmistrz dla pos [ more ... ]


środa 06 lipiec 2011
Nowy prezes PGK

logo_pgk3.gifGOLENIOW.NET.PL W związku z odejściem na emeryturę dotychczasowego Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Pani inż. Alicji Dumy Burmistrz Robert Krupowicz bez konkursu przekaże fotel prezesa dotychczasowemu prokurentowi Panu Stanisławowi Moraczewskiemu. Który według słów burmistrza zna firmę oraz rozumie materię tego przedsiębiorstwa. Nie szykują się zmiany w innych spółkach gminnych na stanowiskach prezesów.

AB
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 06 lipca 2011 - 18:58:28  ::  Czytaj/Komentuj: 0

1 milion zostaje w kieszeni

centeroffice.jpgGOLENIOW.NET.PL Jeden milion złotych pozostanie w gminnym budżecie. Dzięki renegocjacji umowy i aktu notarialnego , które na dzień przed odejściem z urzędu podpisał były burmistrz Andrzej Wojciechowski dotyczącego zakupu całego piętra w stojącym obok urzędu budynku Office Center. Jak pamiętamy poprzednik Burmistrza Roberta Krupowicza podpisał akt notarialny zakupu na potrzeby urzędu czyli na nowe biura. Dokonano w ramach tej umowy częściowej wpłaty kwoty 400 tys złotych, a pozostała kwota czyli około jednego miliona złotych miała być zapłacona w formie przekazania 2 dwóch działek należących do gminy w obrębie miasta. Dzięki renegocjacji - aktu notarialnego i umowy - gmina a raczej spółka gminna w tym wypadku PGK przejmie za kwotę 400 tyś czyli za wniesiony wkład przez gminę cześć piętra i pomieszczeń w tym budynku. W czwartek dojdzie do podpisania nowego aktu notarialnego, dzięki któremu gmina nie będzie musiała wypełnić zbędnie i niepotrzebnie podpisanej umowy oraz zaoszczędzi około lub ponad 1 milion złotych. NA co PGK przeznaczy ten nieszczęsny kawałek niedoszłego urzedu jeszcze nie wiadomo.AB
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 06 lipca 2011 - 16:23:40  ::  Czytaj/Komentuj: 1

wtorek 05 lipiec 2011
Goleniów: smalec na festiwalu

thumb_festiwal_hanzeatycki_stoisko_chsch.jpg GOLENIÓW.NET.PL Wśród wielu wystawców odbywającego się 1-3 lipca III Festiwalu Hanzeatyckiego w Goleniowie byli wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Czym się zajmowali? Częstowali smalcem.

„Kroma ze smalcem bez smalcu”, taki napis przyciągał wielu uczestników festiwalu na stoisko, na którym przez trzy dni wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszeniem Odnowy Wsi „Zapiecek” gościli wolontariusze lokalnej filii ChSCh.

– Prowadziliśmy stoisko promujące zdrowy styl życia, a w szczególności kuchnię wegetariańską – wyjaśnia Iwona Fijałkowska, kierownik filii w Goleniowie. – Oprócz smalcu przyrządzonego z tłuszczów roślinnych i granulatu sojowego mieliśmy chleb domowego wypieku – na drożdżach i zakwasie, herbatki ziołowo-owocowe – furorę robiła między innymi „Herbatka na urodę dla panów” z mięty i nagietka. Były też suszone zioła, pasty do chleba z drożdży i z soczewicy, pieczenie z selera oraz ze słonecznika z rozmarynem.

Produkty wegetariańskie przypadły do gustu uczestnikom „Nie wiedziałem, że kuchnia bez mięsa jest taka smaczna” – to często pojawiające się opinie.  

Choć pogoda dopisała dopiero w ostatnim dniu festiwalu, stoisko ChSCh odwiedziło mnóstwo osób. Jak podkreśla Iwona Fijałkowska, ludzie bardzo chętnie rozmawiali na temat zdrowia i prosili o przepisy na wegetariańskie potrawy.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 05 lipca 2011 - 19:10:29  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Fotoradary w Zachodniopomorskiem. Zobacz, gdzie musisz uważać

GŁOS SZCZECIŃSKI W województwie zachodniopomorskim, na drogach krajowych ustawionych jest 90 masztów a w nich tylko cztery fotoradary. Dotarliśmy do listy miejsc, gdzie można się na nie natknąć.
Fotoradary są potrzebne – przekonuje Grzegorz Sudakow, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. – Wciąż jest ich za mało. Informowanie o miejscu ich ustawienia to błąd. Europa od tego odchodzi. Ustawianie znaków, czy oznaczanie masztów nie jest dobrym rozwiązaniem.

Za kierownicą trzeba cały czas zachowywać szczególną ostrożność.

Od 1 lipca Inspektorat Transportu Drogowego przejął od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz policji maszty, w których można montować fotoradary. W Polsce łącznie 800 sztuk, w naszym województwie 90. Jednak większość z nich pełni tylko funkcję straszaka. W naszym regionie będą zaledwie cztery gotowe do użycia urządzenia.

Dotarliśmy do listy miejsc, gdzie uzasadnione jest wstawienie fotoradarów. W naszym regionie uwzględniono miejscowości: Płocin, Przybiernów, Kliniska, Krąpiel, Wapnicę oraz Szczecin – skrzyżowanie ulic Hrubieszowskiej i Ku Słońcu, oraz Taczaka i Derdowskiego.

– Maszty spisywaliśmy przez pół roku. Teraz będziemy rozpisywali przetargi na zakup urządzeń, chcemy ich kupić trzysta – zdradza Alvin Gajadhur z Głównego Inspektoratu Transportu Ruchu Drogowego. – Póki co będziemy posługiwali się tymi urządzeniami, które mamy. Będą przekładane do masztów w najniebezpieczniejszych\ miejscach. Nowe fotoradary trafią do masztów na początku przyszłego roku.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 05 lipca 2011 - 17:02:28  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Vectra – 300 tysięcy internautów i 100 tysięcy abonentów telefonu

GOLENIOW.NET.PL Vectra, drugi pod względem liczby abonentów operator kablowy w Polsce, przekroczyła liczbę 300 tysięcy abonentów internetu tradycyjnego i 100 tysięcy abonentów telefonu stacjonarnego. Do końca bieżącego roku planuje pozyskać dodatkowo 40 tysięcy internautów oraz 20 tysięcy abonentów telefonicznych. Jednocześnie Vectra stale zwiększa liczbę internautów internetu mobilnego – obecnie ma ich 10 tysięcy.
Dzięki atrakcyjnej ofercie internetu oferowanego drogą kablową, zawierającej bogate usługi dodatkowe, Vectra notuje stały, dynamiczny przyrost internautów. Obecnie ich liczba przekroczyła 300 tys. Abonenci mają do wyboru 5 pakietów internetowych, różniących się od siebie prędkością przesyłu danych do i od abonenta. Wyróżnikiem internetu Vectry jest „Taryfa Nocna”, w ramach której w godzinach od 24:00 do 12:00 prędkość łącza automatycznie zwiększa się dwukrotnie bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Natomiast 10 tysięcy obecnych użytkowników Mobilnego Internetu Vectry na czas wakacji otrzymuje 25% zniżkę na każde doładowanie konta.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 05 lipca 2011 - 15:05:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 04 lipiec 2011
Straż Miejska w ubiegłym tygodniu

GOLENIOW.PL Ubiegły tydzień w straży przebiegał pod znakiem przygotowań do zabezpieczenia Festiwalu Hanzeatyckiego i na samym zabezpieczeniu tej największej imprezy w Gminie Goleniów w bieżącym roku. Jak na tak wielką imprezę, miała ona spokojny przebieg, gdyż nie podjęto żadnych większych interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w czasie jej trwania. W dniach od 26.06.2011 r. do 03.07.2011 r. Straż Miejska podjęła łącznie 154 interwencje, w tym 64 z własnej inicjatywy a 90 na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz różnych organów i instytucji. Funkcjonariusze Straży nałożyli 10 mandatów karnych na kwotę 2.450 zł oraz udzielili 11 pouczeń.


informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 04 lipca 2011 - 19:22:52  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Jubileusz setnej rocznicy urodzin mieszkanki Goleniowa

GOLENIOW.PL 

Józefa StoltmanW dniu 02 lipca 2011 roku mieszkanka naszego miasta, Pani Józefa Stoltman, świętowała swój jubileusz setnych urodzin. Na uroczystość, oprócz rodziny, zaproszeni zostali także przedstawiciele władz samorządowych gminy oraz urzędu: Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Majdak i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jadwiga  Zając. Wszyscy złożyli Jubilatce gratulacje i życzenia, a na zakończenie oficjalnej części uroczystość wzniesiono toast i odśpiewano Pani Józefie gromkie „200 lat” !
Jubilatka urodziła się 1 lipca 1911 roku w Lubni – powiat Chojnice. Do szkoły powszechnej uczęszczała od 1918 do 1925 roku w Lubni. Mając 18 lat zamieszkała z rodzicami w Chojnicach. W 1933 roku wyszła za mąż za Franciszka Stoltmana. Mąż był pracownikiem kolei. Z małżeństwa tego urodziły się 3 córki: Teresa, Jadwiga i Zofia. W 1939 r. maż Pani Józefy został wcielony do wojska polskiego.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 04 lipca 2011 - 19:19:41  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Spotkanie miast partnerskich

GOLENIOW.PL W ramach 3 Festiwalu Hanzeatyckiego Gmina Goleniów zorganizowała spotkanie przedstawicieli miast partnerskich. Było to pierwsze od 2007 r. tego typu wydarzenie. Goście z Greifswaldu, Opmeer, Svedali, Bergen na Rugii, Gurjewska, Pyrzyc oraz z Gdańska uczestniczyli w krótkim seminarium odnoszącym się do historii i dnia dzisiejszego Hanzy. W czasie oficjalnej części burmistrzowie Goleniowa podziękowali za dotychczasową współpracę dla Greifswaldu i Opmeer. Z Greifswaldem współpracujemy już 25 lat, natomiast z Opmeer 20. Złożono również gratulacje dla Bergen na Rugii z okazji otrzymania w 2011 roku Dyplomu Europy. Następnie goście zwiedzali Gminę oraz uczestniczyli w wydarzeniach Festiwalu.


informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 04 lipca 2011 - 19:16:54  ::  Czytaj/Komentuj: 0

3 Festiwal Hanzeatycki już za nami

hanza_2011.jpg GOLENIOW.PL Od piątku do niedzieli Goleniów rozbrzmiewał muzyką, tańcem i gwarem języków z niemal całej Europy. Związane to było oczywiście z 3 Festiwalem Hanzeatyckim. Mimo bardzo nieciekawej dla imprez plenerowych pogody - szczególnie w sobotę, Festiwal przebiegł w dobrej atmosferze.
W piątek, w czasie ceremonii otwarcia, ulicą Barnima i Konstytucji 3 Maja przemaszerował barwny i wesoły kilkusetosobowy korowód uczestników, nadając sympatyczny ton następnym wydarzeniom festiwalowym.
Pierwszego dnia mieszkańcy i goście Festiwalu uczestniczyli w koncertach przygotowanych na czterech scenach. Scena przy Placu Planty stała do dyspozycji grup folklorystycznych z Polski, Czech i Litwy i Niemiec. Tuż obok na "Podgrodziu" kwitł handel. Nie obowiązywała tutaj złotówka czy euro, lecz stary goleniowski denar. Przy ulicy Norwida, na koncertach zespołów rockowych, uczestniczyło około 7 tysięcy słuchaczy. Pierwszy dzień zwieńczony został występem zespołu Big Cyc, którego wysłuchało około ośmiu tysięcy osób.
Sobota była dniem nieustającego deszczu, mimo to zaplanowane imprezy na "Podgrodziu" oraz przy scenie głównej przebiegły bez większych perturbacji. Program przy scenie głównej zgromadził około czterech tysięcy osób. Niestety aura załamała cały program, zarówno przy scenie rockowej jak i jazzowej, która ulokowana była na Placu Mieszka I przy kościele św. Katarzyny.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 04 lipca 2011 - 19:14:57  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 02 lipiec 2011
Z festiwalem w tle

znakwywalony.jpgGOLENIOW.NET.PL Powywracane kosze, pourywane klamki w drzwiach. rozwalony zamek w toalecie miejskiei, wyrwany znak, wyrwane ozdobne kwiaty oraz totalnie zasmiecone miasto, oraz liczna masa innych szkód to efekty rozrabiactwa i chuliganeri w czasie trwania festiwalu. Po wczorajszych występach Big Cyc całe chmary narąbanych jak przecinaki nastolatków wałęsały się po ulicach naszego miasta. Trudno mieć pretensje do służb porządkowych gdy teren jest tak duży do ogarnięcia ale należy mieć pretensje do rodziców, których dzieci o 2-3 w nocy chodzą po ulicach w stanie wręcz upojenia alkoholowego.
Jakoś zbytnio nie przejmują się tym co ich dzieci w godzinach nocnych robią na ulicy. Za szkody i tak zapłacą Oni sami z ich własnych podatków.

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 02 lipca 2011 - 14:47:43  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 1862 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 1959 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 1228 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 1331 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 1093 0 -
 
Tematów: 131 | Posty: 165 | Odsłon: 249984


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 1
unikalnych: 1

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 783265
unikalnych: 308257

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1371060
unikalnych: 452946

Online
Gości: 10
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 6
Użytkowników: 619, Najnowszy: jolas

Ogłoszenia
Sprzedam
Marek-email-
15 cze : 03:00
Pożyczki hipoteczne pod zastaw mieszkań,domów,gruntów
rolnych,budowlanych,sklepów,zakładów,hoteli,inwestycji
deweloperskich i innych nieruchomości a także samochodów,
sprzętu rolniczego,maszyn budowlanych i innych urządzeń
dla każdego.Bez Bik i badania zdolności
kredytowej.Minimum formalności.Wysoka przyznawalność.
Długie okresy spłat.Atrakcyjne oprocentowanie.
Zabezpieczenie hipoteką w IV dziale księgi
wieczystej.Także nieruchomości obciążone
bez założonych ksiąg wieczystych ze
służebnościami osobistymi oraz inne trudne przypadki.
Zabezpieczamy się również na udziałach w nieruchomościach.
Różne możliwości spłaty zobowiązania,także w ratach kapitałowo-
odsetkowych tak jak w Banku!
Kwoty wielomilionowe także możliwe.
Doskonała oferta dla przypadków odrzuconych przez Banki.
Warunki oferty ustalane indywidualnie do potrzeb klienta.
Także skup i odkup nieruchomości za gotówkę również tych wystawionych
na sprzedaż i z problemami prawnymi.
Nie pobieramy żadnych przedpłat.
Dla zdecydowanych również porządkowanie negatywnej historii
kredytowej bezpłatna analiza,doradztwo prawno-finansowe
ochrona przed komornikiem oraz inne usługi!
Szybka decyzja i realizacja.Pewnie.Bezpiecznie.Profesjonalnie.
Cała Polska.
tel.730719236,e-mail;hipoteczna24@gmail.com
Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej;
www.pozyczkipodzastaw24.com
Zapraszamy!
Więcej ogłoszeń (1)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1421 sek., 0.0392 z tego dla zapytań.