Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu
Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Droga
Autor: Margo dnia 13 kwi : 19:45
Sprostowanie: w artykule mowa jest o wsi Podańsko. [ more ... ]

[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 07 kwi : 11:53
Czy wesoła kompania która workiem na śmieci zakrył [ more ... ]

[News] Wizyta z Bergen na Rugii
Autor: kamikaze dnia 04 mar : 05:21
Czy przechadzając się wzdłuż murów obronnych zauwa [ more ... ]

[News] Porzucone szczeniaki
Autor: kamikaze dnia 28 lut : 13:04
Oczywistym jest że kogoś komu mimo wszystko los ty [ more ... ]

[News] Troć Iny 2014
Autor: kamikaze dnia 06 sty : 16:20
Tego rodzaju widowisko powinno być zakazane, podob [ more ... ]

[News] Ostatni dzwonek na „zimówki”
Autor: admin dnia 27 lis : 14:35
Całkowicie się , z poprzednikiem zgadzam . Nie roz [ more ... ]

[News] Ostatni dzwonek na „zimówki”
Autor: kamikaze dnia 27 lis : 09:32
Typowo letnie opony to przesada ale są rodzaje opo [ more ... ]

[News] 2013 XXV Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km - wyniki biegów
Autor: kamikaze dnia 14 lis : 21:13
a jak się ma klasyfikacja medalowo/rocznicowa z ok [ more ... ]

[News] Gdzie z tym ryjem !
Autor: kamikaze dnia 06 lis : 09:08
Jest to też efekt złej gospodarki leśnej która pol [ more ... ]

[News] Jeszcze nie skończone a już niszczone
Autor: kamikaze dnia 06 lis : 08:58
W imieniu szerokiego grona mieszkańców apeluję do [ more ... ]


czwartek 17 wrzesień 2009
Radziecki atak na Polskę 17 września 1939
Dzisiaj mija 70 lat


Radziecki atak na Polskę 17 września 1939 - zbrojna napaść ZSRR bez wypowiedzenia wojny na Polskę, prowadzącą wojnę z niemiecką III Rzeszą, podczas II wojny światowej.


Na mocy tajnego załącznika do niemiecko-radzieckiego paktu o nieagresji (paktu Ribbentrop-Mołotow), ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę (po roku 1945 zarówno ZSRR jak i władze PRL oficjalnie zaprzeczały istnieniu tego załącznika aż do roku 1989, choć w niektórych podręcznikach historii wydanych w PRL można jednak było " mimo cenzury " przeczytać enigmatyczne informacje na ten temat).', ' Oficjalny pretekst agresji był zawarty w przekazanej w nocy z 16 na 17 września przez zastępcę Ludowego Komisarza (ministra) Spraw Zagranicznych Potiomkina ambasadorowi Grzybowskiemu nocie dyplomatycznej: zamieszczono tam oświadczenie o rzekomym rozpadzie państwa polskiego, ucieczce rządu polskiego, konieczności ochrony mienia i życia zamieszkujących wschodnie tereny polskie Ukraińców i Białorusinów oraz uwalnianiu ludu polskiego od wojny. Warto przy tym podkreślić, że legalny rząd II Rzeczypospolitej opuścił granice przedwojennej Polski wieczorem 17 września, dopiero po powzięciu wiadomości o dokonanym rankiem tego dnia wkroczeniu Armii Czerwonej. Jeszcze w czasie wojny i po niej pojawiły się próby usprawiedliwienia agresji sowieckiej koniecznością ochrony terytorium ZSRR w przewidywaniu przyszłej napaści niemieckiej na ten kraj, jednak w świetle wyników obecnych badań historycznych próby te są pozbawione jakichkolwiek podstaw. W oficjalnej historiografii ZSRR, wydarzenia te przedstawiano jako wyzwoleńczy pochód na tereny Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi. Z kolei w oficjalnej historiografii polskiej okresu PRL wydarzeń tych nie eksponowano, ewentualnie przedstawiano je jako pokojowe "wkroczenie" wojsk radzieckich w celu ochrony ludności na wschodnich terenach. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego, wejście Armii Radzieckiej stanowiło agresję, łamiącą przy tym postanowienia polsko-radzieckiego układu o nieagresji.
W ZSRR agresja była usprawiedliwiana ideologiczną retoryką o sprawiedliwości dziejowej wobec burżuazyjnego państwa polskiego i wymuszonego traktatu ryskiego oraz o wyzwoleniu uciskanych i rozdzielonych narodów.
W Polsce agresja obecnie jest uważana przez niektórych polityków za faktyczny IV rozbiór Polski, natomiast przez większość historyków za agresję wojskową "w cieniu" agresji hitlerowskich Niemiec, i to podjętą " tak jak niemiecka " bez wypowiedzenia wojny. Wszyscy są przy tym zgodni, że dla Stalina i jego współpracowników i generałów była to również zemsta Związku Radzieckiego za porażkę w wojnie 1920 r.
Napaść doprowadziła do masowych prześladowań narodowościowych na przyłączonych do ZSRR (w wyniku dodatkowego tajnego porozumienia radziecko-niemieckiego z końca września 1939 r.) terenach wschodnich II Rzeczypospolitej " aresztowań i osadzeń w obozach, morderstw i powszechnych wysiedleń. Internowano ok. 250 tysięcy żołnierzy i oficerów, w większości nie stawiających oporu (zgodnie z dyrektywą ogólną marszałka Rydza - Śmigłego: Z Sowietami nie walczyć), co w rezultacie doprowadziło do zbrodni katyńskiej


Informacja pochodzi ze strony
www.wikipedia.org
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 17 września 2009 - 00:50:22  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Od 2011 nowe cyfrowe dowody osobiste
KURIER SZCZECIŃSKI MSWiA szykuje rewolucję w dowodach osobistych - według planów resortu, od 2011 roku będziemy posługiwać się wielofunkcyjnymi, elektronicznymi, biometrycznymi dokumentami. Zabraknie na nich informacji o miejscu zamieszkania, za to warstwa elektroniczna umożliwi złożenie podpisu cyfrowego. Co ważne, za wymianę starego dowodu na nowy nic nie zapłacimy.”Dowód osobisty przestanie być kawałkiem plastiku, którego okazania żąda policja, notariusz albo bank. Stanie się natomiast narzędziem ułatwiającym życie we współczesnym zinformatyzowanym świecie” - napisano w uzasadnieniu do projektu założeń do ustawy o dowodach osobistych, który został zamieszczony na stronach MSWiA.

Oprócz warstwy graficznej pozwalającej na potwierdzenie tożsamości konkretnej osoby, nowe dowody będą także miały warstwę elektroniczną zawierającą, między innymi, zabezpieczone dane biometryczne (biometryczny wizerunek twarzy). W części elektronicznej dokumentu będzie można w miarę potrzeb dodawać nowe funkcje.

Jednak już od początku warstwa cyfrowa dokumentu umożliwi potwierdzanie tożsamości drogą elektroniczną. Dzięki takiemu systemu będziemy mieli możliwość posługiwania się dowodem osobistym do składania podpisu elektronicznego. Co za tym idzie - jak podkreśla MSWiA - będziemy mogli dokonywać czynności prawnych w obszarze administracji publicznej w drodze elektronicznej.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 17 września 2009 - 00:45:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Holowanie bez prawa jazdy i z zakazem!
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL Goleniowscy policjanci zatrzymali do kontroli dwa pojazdy. Polonez holował Forda. Jeden z kierujących nie posiada prawa jazdy natomiast drugi ma Sądowy zakaz kierowania.Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Nowogardzkiej w Goleniowie. Patrol drogówki zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Polonez, który holował pojazd marki Ford. W trakcie kontroli okazało się , że kierujący Polonezem Marek G. lat 34 nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami a kierujący Fordem Mieczysław B. lat 56 ma aktywny Sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2014 roku. Kierującego Polonezem ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł, natomiast w stosunku do Mieczysława B. skierowano wniosek o ukaranie do Sądu w Goleniowie.


Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów www.policja.goleniow.net.pl

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 17 września 2009 - 00:44:01  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 15 wrzesień 2009
Samolotem Jet Air
KURIER SZCZECIŃSKI Wczoraj zainaugurowano bezpośrednie połączenie lotnicze ze Szczecina do Krakowa (z międzylądowaniem w Poznaniu). Loty odbywają się rano i wieczorem w cztery dni tygodnia. Uruchomiła je polska prywatna linia lotnicza Jet Air.Do tej pory podróż z Pomorza Zachodniego do Małopolski i na Górny Śląsk zabierała dużo czasu. Dzięki nowemu połączeniu lotniczemu skróci się ona do dwóch godzin i 10 minut.

– Jestem przekonany, że nasza oferta przypadnie do gustu zarówno przedsiębiorcom, jak i pasażerom podróżującym prywatnie – powiedział Krzysztof Wicherek, prezes Jet Air. – Za wyborem samolotu jako podstawowego środka transportu na południe kraju dla mieszkańców Pomorza Zachodniego przemawia nie tylko oszczędność czasu, ale i atrakcyjna cena.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 15 września 2009 - 12:39:59  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Ekspresówka nabiera barw
KURIER SZCZECIŃSKI Droga ekspresowa S-3 ze Szczecina do Gorzowa Wlkp. ma być gotowa za rok, ale już dziś na niektórych odcinkach trwają ostatnie prace. Termin zakończenia całej inwestycji zależy jednak od sprawnego uporania się z budową jednego wiaduktu. Jego wykonawca dopiero będzie wybrany.Budowa S-3 o długości ponad 81 km jest największą w naszym regionie inwestycją drogową. Prace podzielono na trzy odcinki – każdy wykonuje inna firma. Najbardziej zaawansowane są na dwóch pierwszych, czyli od węzła Klucz do węzła Myślibórz.

– W ciągu najbliższych tygodni w nowe barwy Szczecina zostanie pomalowany wiadukt WD-1d, czyli tzw. łuk gotycki – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wkrótce prowadzone będą próby obciążeniowe trzech wiaduktów na pierwszym odcinku. Na tej części trasy do końca przyszłego tygodnia wykonanie ostatniej warstwy (ścieralnej) nawierzchni drogi głównej powinno sięgnąć 30 procent.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 15 września 2009 - 09:55:16  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 14 wrzesień 2009
Weekendowe wypadki!
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL Do dwóch wypadków drogowych doszło na terenie powiatu goleniowskiego w trakcie minionego weekendu. Dwie osoby z obrażeniami ciał przewieziono do szpitala.
Do pierwszego wypadku doszło w sobotę, kilka minut po północy na drodze krajowej nr 3 w okolicy Przybiernowa. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą, jadąc w kierunku miejscowości Świnoujście z nieustalonych jak dotąd przyczyn najechał na tył jadącego w tym samym kierunku samochodu VW Caddy. Pasażer VW doznał stłuczenia jamy brzusznej oraz kręgosłupa. Przewieziono go szpitala w Goleniowie.
Do drugiego wypadku doszło w niedziele o godz. 12.20 w Nowogardzie na drodze krajowej nr6. Kierujący samochodem osobowym Ford Eskort nie zachował należytej ostrożności i odległości w trakcie manewru zjazdu na stacje paliw i uderzył w tył pojazdu marki Peugeot. Pasaże Forda 2-letni chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Szczecinie.
Okoliczności wypadków bada goleniowska policja.

Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów www.policja.goleniow.net.pl

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 14 września 2009 - 13:13:35  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Groźna kolizja w monitoringu!
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło na skrzyżowaniu ul. Szczecińskiej z ul Matejki. Wszystko zarejestrował miejski monitoring w Goleniowie. Do zdarzenia doszło w piątek o godz. 19.31. Pracownik obsługujący monitoring powiadomił oficera goleniowskiej policji o kolizji drogowej rowerzysty i samochodu osobowego na skrzyżowaniu ul. Szczecińskie i Matejki. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Po obejrzeniu nagrania monitoringu ustalono, ze kierująca samochodem Ford Modeno Agnieszka J. lat 29 wymusiła pierwszeństwo przejazdu dla jadącej rowerzystki w wyniku czego doszło do jej upadku. Rowerzystka nie odniosła poważniejszych obrażeń, skończyło się jedynie na siniakach. Kierująca Fordem ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł. Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 14 września 2009 - 13:12:35  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 13 wrzesień 2009
Spotkanie z wioślarskim mistrzem świata, Markiem Kolbowiczem, w Szczecinie i Goleniowie
GŁOS SZCZECIŃSKI Ponad 150 dzieci ze Szczecina i Goleniowa spotkało się na basenie z mistrzem ompijskim i wielokrotnym mistrzem świata w wioślarstwie Markiem Kolbowiczem.Wodne zabawy pod hasłem Wielka przygoda w Drobisiolandii zorganizowali Drobimex i Akademia Pływania. Skoki do wody, pływanie na pontonie i polewanie wodą z wiader, to tylko niektóre atrakcje przygotowane na basenia Fala w Goleniowie i na basenie w Szczecinie w SP 51. Dzieciarnia ćwiczyła pod okiem mistrza również na ergonometrze wioślarskim.

Po wodnych zmaganiach dzieci wraz z rodzicami bawili się na drobisiowej uczcie. Na pamiątkę dzieci otrzymały zdjęcie z autografem Marka Kolbowicza.


(mdr)
informacja http://www.glosszczecinski.com.pl Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 13 września 2009 - 20:04:23  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 12 wrzesień 2009
TRANSMITER FM MP3 WMA do samochodu cena 30,00 z Vat
LT P.U.H. poleca klientom zwrócenie uwagi na nowo wprowadzony do oferty TRANSMITER FM  MP3 WMA do samochodu


cena 30,00 z Vatm2.jpgTRANSMITER FM  MP3 WMA
Funkcja Equalizera, STEREO 3D SOUND
obsługujący karty SD/MMC
posiadający port USB + PILOT
Za pomocą tego urządzenia możesz słuchać swoją ulubioną muzykę MP3 bezpośrednio z pendrive'a, odtwarzacza MP3 lub MP4, discmana, palmtopa, laptopa, karty SD itp. Czysta przyjemność z użytkowania, należy ustawić taką samą częstotliwość w transmiterze i w Twoim radiu samochodowym i wszystko gotowe, można już cieszyć się swoja ulubioną muzyką w samochodzie. Urządzenie zapamiętuje ostatnio wybraną częstotliwość, numer utworu i siłę głosu.


ZASADA DZIAŁANIA URZĄDZENIA:
 

1. Umieścić transmiter w gniazdzie zapalniczki w samochodzie.
2. Wybieramy żądaną częstotliwość nadawania transmitera
3. W radiu samochodowym ustawiamy tę samą częstotliwość
4. Do transmitera podłączamy za pomocą czytnika kart usb lub wejscia jack np. (karte SD , karte MMC ,pendrive, odtwarzacz mp3 lub mp4 itp.) z ulubionymi plikami mp3
5. Naciskamy play na transmiterze i muzyka gra wykorzystując głośniki samochodowe dzięki bezprzewodowemu połączeniu z radiem[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 12 września 2009 - 09:46:20  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 11 wrzesień 2009
OSiR Zaprasza
W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na dwa wydarzenia sportowe w Goleniowie:


1. Mecz piłki siatkowej mężczyzn Morzez Bałtyk Szczecin - STS Olimpia Sulęcin, który odbędzie się 16.09.2009 r. godz. 19.00  na hali sportowej OSiR (wejście od strony ul. Szkolnej). Wstęp wolny.
2. Grand Prix Goleniowa w biegach przełajowych- 20.09.2009 r. godz. 11.00. Weryfikacja zawodników 10.00-10.30. Zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe- 1000 m, szkoły gimnazjalne- 2000 m oraz kategoria OPEN- 4000 m.
 


Zapraszamy
 
Anna Szarek
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 11 września 2009 - 19:09:30  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
adftrusz.jpg

gmfoto.png

baner_anim.gif

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 184
unikalnych: 104

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 417286
unikalnych: 206920

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 744904
unikalnych: 303853

Online
Gości: 5
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 538, Najnowszy: igraska

Ogłoszenia
Sprzedam
LT-email-
08 kwi : 01:01
Naprawa Komputerów i laptopów

http://www.goleniow.net.pl/img/reklama0001.jpg


Oferujemy usługę naprawa laptopów w zakres której wchodzi:

Naprawa laptopów większości popularnych marek (ACER, HP, ASUS,

Fujitsu-Siemes, Packard Bell, BENQ, ARTISTO i wiele innych).
Naprawa laptopów z uszkodzonymi płytami głównymi.
Naprawa laptopów po zalaniu.
Naprawa laptopów po upadku.
Wymiana uszkodzonych elementów (Matryce, Klawiatury, Obudowy)
Reballing oraz wymiana układów BGA

A tak że naprawy laptopów z wieloma innymi usterkami.


Skup uszkodzonych Laptopów na części


LIT P.H.U. z tyłu kina Wisła
ul. Konstytucji 3-go Maja 16
72-100 Goleniów
tel. 918865605, 501856599
GG 1047682
SSW Stargardinum-email-
07 kwi : 15:08
Nie będziemy namawiać! Nie będziemy przekonywać!
Ponieważ tych, którzy znają markę Teichert&Partners nie trzeba do niej przekonywać.
A tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej poznać - zapraszamy do nadrobienia zaległości.

Teichert&Partners od wielu lat współpracuje z naszymi uczelniami realizując unikatowe studia podyplomowe.
Od tego roku Stargardzka Szkoła Wyższa Stargardinum oraz Teichert&Partners OGŁASZAJĄ NABÓR NA STUDIA PODYPLOMOWE W STARGARDZIE SZCZECIŃSKIM!

Do wyboru dwa prestiżowe kierunki studiów:

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE
http://www.cb.szczecin.pl/dla-kandydata/studia_podyplomowe/teichertpartners/psychologia-w-biznesie

oraz

MENEDŻER ZASOBÓW LUDZKICH
http://www.cb.szczecin.pl/dla-kandydata/studia_podyplomowe/teichertpartners/menedzer-zasobow-ludzkich

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ NA STUDIA ROZPOCZĘTE!
MIEJSCE: Siedziba Stargardzkiej Szkoły Wyższej Stargardinum, ul. Kazimierza Wielkiego 17, Stargard Szczeciński
TEL. KONTAKTOWY: 91 577 83 60

„Każdy ma wybór.
My wybieramy świadome kształtowanie własnych umiejętności.
Do takiego wyboru przekonujemy naszych klientów.”
Teichert & Partners Psychologia i biznes
Małgorzata Biały-email-
03 kwi : 10:02
Odkryj fascynujący świat Oriflame! Dołącz do nas i zostań członkiem Klubu Oriflame! Kupuj kosmetyki dla siebie w cenach hurtowych, zarabiaj na ich sprzedaży, a także podejmij wyzwanie - zostań Managerem i twórz własny zespół konsultantów uzyskując dochody z zarządzania grupą.

Dodatkowy program Bonus Dla Urody z atrakcyjnymi nagrodami dla każdego Konsultanta.

Chętnie udzielę szczegółowych informacji.

Zapisując się u mnie woda toaletowa o wartości 89zł oraz tusz Wonder w nagrodę.

Praca dla osób, które ukończyły 16 lat.
Więcej ogłoszeń (3)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1228 sek., 0.0314 z tego dla zapytań.