Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu
Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 23 kwi : 23:06
Niniejszym obnażono nie wiedzę prawną osób które z [ more ... ]

[News] Droga
Autor: Margo dnia 13 kwi : 19:45
Sprostowanie: w artykule mowa jest o wsi Podańsko. [ more ... ]

[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 07 kwi : 11:53
Czy wesoła kompania która workiem na śmieci zakrył [ more ... ]

[News] Wizyta z Bergen na Rugii
Autor: kamikaze dnia 04 mar : 05:21
Czy przechadzając się wzdłuż murów obronnych zauwa [ more ... ]

[News] Porzucone szczeniaki
Autor: kamikaze dnia 28 lut : 13:04
Oczywistym jest że kogoś komu mimo wszystko los ty [ more ... ]

[News] Troć Iny 2014
Autor: kamikaze dnia 06 sty : 16:20
Tego rodzaju widowisko powinno być zakazane, podob [ more ... ]

[News] Ostatni dzwonek na „zimówki”
Autor: admin dnia 27 lis : 14:35
Całkowicie się , z poprzednikiem zgadzam . Nie roz [ more ... ]

[News] Ostatni dzwonek na „zimówki”
Autor: kamikaze dnia 27 lis : 09:32
Typowo letnie opony to przesada ale są rodzaje opo [ more ... ]

[News] 2013 XXV Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km - wyniki biegów
Autor: kamikaze dnia 14 lis : 21:13
a jak się ma klasyfikacja medalowo/rocznicowa z ok [ more ... ]

[News] Gdzie z tym ryjem !
Autor: kamikaze dnia 06 lis : 09:08
Jest to też efekt złej gospodarki leśnej która pol [ more ... ]
Serwis goleniow.net.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. - czytaj tu

czwartek 24 kwiecień 2014
Kierowca autokaru na zakazie chciał wieźć dzieci na wycieczkę

logokpp1.jpgPOLICJA.GOLENIOW.NET.PL  Policjanci goleniowskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru, którym dzieci z Nowogardu miały wyruszyć się na wycieczkę. Autokar był sprawny, jednak kierowca nie posiadał przy sobie polisy OC, w związku z czym mundurowi nie dopuścili go do dalszej jazdy z dziećmi. Przyjechał więc autokar zastępczy, który nie dość, że był technicznie niesprawny, to jego kierowca posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.Funkcjonariusze zostali poproszeni przez opiekunów dzieci z Nowogardu o sprawdzenie, czy autokar, którym ich pociechy mają wyruszyć w podróż, gwarantuje bezpieczne dotarcie do celu. Podczas sprawdzenia dokumentów, okazało się, że kierowca nie posiada przy sobie aktualnej polisy OC pojazdu. W związku z tym policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny i nie zezwolili na wycieczkę z dziećmi.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 24 kwietnia 2014 - 22:16:04  ::  Czytaj/Komentuj: 0

W rozliczeniu ukradł telewizor

logokpp1.jpgPOLICJA.GOLENIOW.NET.PL Kryminalni z Goleniowa zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który ukradł telewizor z mieszkania w Borzysławcu. Sprawca, za popełniony czyn, usłyszy zarzut przestępstwa.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od właściciela mieszkania w Borzysławcu, o kradzieży telewizora, który znajdował się w wynajmowanym przez niego pokoju. W rozmowie z lokatorem mundurowi ustalili, że złodziejem jest 26-latek, mieszkaniec gminy Goleniów. Przyjechał on do najemcy w sprawie zwrotu pożyczonych wcześniej pieniędzy. Jako, że ten nie posiadał gotówki, mężczyzna postanowił w rozliczeniu zabrać z wynajmowanego pokoju telewizor. Mimo, iż lokator tłumaczył, że telewizor nie jest jego własnością, nie było to przeszkodą dla złodzieja.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 24 kwietnia 2014 - 22:12:02  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 23 kwiecień 2014
Święty, który (nie) istniał patronem Goleniowa

sw-jerzy.jpg
Co z tym świętym

 "Święty Jerzy, scs. Wielikomuczenik Gieorgij Pobiedonosiec (ur. w III wieku w Kapadocji - zm. 23 kwietnia ok. 303 w Liddi) – prawosławny wielki męczennik Jerzy Zwycięzca, święty Kościoła katolickiego.

Herb Moskwy przedstawia św. Jerzego Zwycięzcę (Swiatogo Gieorgija Pobiedonosca), zabijającego włócznią smoka. Jego barwy znalazły się na fladze Rosji ustanowionej w 1699.

Scena ta znana jest z ikon i opowieści ludowych.

Żywot świętego i legenda

We wtorek, 29 kwietnia 2014 odbędzie się XLIV sesja Rady Miejskiej, jednym z punktów w porządku obrad będzie projekt uchwały,  w sprawie woli ustanowienia Świętego Jerzego patronem miasta Goleniowa.
Pomijam fakt, że radni naszej gminy nie mają większych problemów do omawiania niż powołanie na patrona świętego, choć tyle spraw wręcz wymagały by rozpatrzenia. Sam jestem katolikiem i mi osobiście piecza jakiegokolwiek świętego nad gminą by nie przeszkadzała , choć ze względu na mieszkających w naszej gminie ateistów oraz wyznających wiarę w Boga w innej religii, powstrzymał bym się od powoływania w ogóle patrona.
W tym wszystkim najdziwniejsze jest to, że w istnienie postaci św Jerzego powątpiewa nawet sam kościół katolicki. (a raczej nie posiada dokumentów)

Ale do rzeczy :


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 kwietnia 2014 - 17:25:00  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie

23.04.2014e-m.jpg GOLENIOW.PL
3 kwietnia 2014 r. informowaliśmy, iż Burmistrz Gminy Goleniów zwrócił się z prośbą do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie z prośbą o zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie usunięcia symboli komunistycznych znajdujących się w przestrzeni miejskiej Goleniowa. Dla wszystkich zainteresowanych prezentujemy poniżej odpowiedź Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 kwietnia 2014 - 16:06:33  ::  Czytaj/Komentuj: 1

XLIV sesja Rady Miejskiej

herbgoleniowa.jpg GOLENIOW.PL Z uwagi na zaplanowane na dzień 30 kwietnia 2014 r. obchody jubileuszu parafii pw. św. Jerzego, XLIV sesja Rady Miejskiej odbędzie się we wtorek, 29 kwietnia 2014 r.

W porządku obrad ujęto informacje nt. działalności Lokalnej Grupy Działania „Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego” oraz bazy sportowej w Gminie Goleniów; sprawozdania finansowe za 2013 rok  Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej i Goleniowskiego Domu Kultury oraz sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 kwietnia 2014 - 15:27:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Akordeoniści z sukcesami

23.04.2014d-m.jpg GOLENIOW.PL Trzech uczniów goleniowskiej Szkoły Muzycznej uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym, jaki pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbył się w dniach 9 – 11 kwietnia 2014 r. w Słupcy.

Goleniowscy akordeoniści zaprezentowali się w nim bardzo dobrze – Antoni Chmielniak i Adam Tarnożek zostali laureatami II miejsca, natomiast Mateusz Szwed zajął III miejsce. Sukces to tym większy, że w konkursie uczestniczyło 71 młodych akordeonistów z całej Polski.

Nauczycielem chłopców jest Roman Rydz.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 kwietnia 2014 - 15:07:58  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pijany wjechał do rowu - miał 3 promile i wiózł pasażera

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Policjanci Ruchu Drogowego z Goleniowa wspólnie z funkcjonariuszami ze Stepnicy zatrzymali 41-letniego kierowcę jaguara, który mając w organizmie 3 promile alkoholu, wjechał do przydrożnego rowu. Jakby tego było mało, w takim stanie przewoził swojego 39-letniego kolegę, który również był pijany.23.04.2014c-m.jpg
Po suto zakrapianej imprezie alkoholowej, mężczyźni postanowili pojeździć samochodem. Jak oświadczyli jeden z nich czuł się całkiem dobrze, więc zdecydował, że będzie kierowcą. W okolicy miejscowości Miłowo, na łuku drogi 41-latek utracił panowanie nad prowadzonym jaguarem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do rowu, uderzając w drzewo.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 kwietnia 2014 - 14:17:18  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Mistrz parkowania

strazgoleniow.jpg GOLENIOW.PL W dniu (16 kwietnia 2014 roku) kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała wyczyny kierowcy półciężarówki, który zagroził bezpieczeństwu w ruchu drogowym, parkując w poprzek jezdni na przejściu dla pieszych.

Operator monitoringu w Straży Miejskiej, tak ten fakt odnotował: „Obserwując obraz z kamery 23.04.2014b-m.jpgumieszczonej na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Andersa, zauważyłem, że przed budynkiem nr 20 przy ul. Konstytucji 3 Maja w poprzek jezdni parkuje biały samochód dostawczy. Pojazd ten parkował centralnie na przejściu dla pieszych, zajmując całą szerokość pasa ruchu i zmuszając  innych kierujących do jazdy przeciwległym pasem ruchu i przekraczania linii podwójnej ciągłej oraz powodując ogólne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Kierowca odbierał z tego budynku jakiś pakunek i w tym celu otworzył tylną burtę pojazdu, zajmując całą szerokość chodnika i uniemożliwiając pieszym przejście”.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 kwietnia 2014 - 11:15:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych

23.04.2014a-m.jpg GOLENIOW.PL Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna wychodzi do mieszkańców Gminy z coraz bogatszą i atrakcyjniejszą ofertą. To nie tylko wypożyczalnie i czytelnie dla dzieci i dorosłych, ale również projekty i działania, których celem jest przyciągnąć do biblioteki i zachęcić do czytania różne grupy społeczne.

Przykładem są chociażby spotkania organizowane z ciekawymi ludźmi w ramach „Goleniowskich Spotkań z Piórem”, udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, „Szachowy Klub Dżentelmena”, „Klub miłośników poezji”, „Korki we wtorki” (czyli korepetycje), cykl tematycznych spotkań w ramach projektu „Bądźmy modni”, czy spotkania z aktorami i spektakle teatralne dla dzieci. Przykładem tego ostatniego działania jest spektakl „Kotek i Kogutek” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralno-Rozrywkowego DUET z Krakowa.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 kwietnia 2014 - 11:10:23  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 16 kwiecień 2014
Słupy to nie tablice ogłoszeń

16.04.2014c-m.jpg GOLENIOW.PL Strażnicy miejscy, patrolujący w sobotę (12 kwietnia 2014 r.) w godzinach popołudniowych miasto zauważyli, że na latarniach przy ulicy Konstytucji 3 Maja, wbrew zakazowi, umieszczone zostały ogłoszenia reklamujące krótkoterminowe pożyczki.

Ponieważ kilkanaście minut wcześniej ogłoszeń tych nie było, istniało duże prawdopodobieństwo, że sprawca tego wykroczenia będzie oklejał kolejne słupy w innych częściach miasta. Za pomocą monitoringu zaczęto obserwować m. innymi ulicę Szczecińską. Na efekt nie trzeba było długo czekać; operator „namierzył” wkrótce w okolicach fontanny mężczyznę, który naklejał na słupie kolejne ogłoszenie. Reszta była formalnością – sprawca został ujęty przez patrol i ukarany grzywną w wysokości 500 zł. Okazało się, że w torbie miał jeszcze około 200 takich ogłoszeń. Jak tłumaczył, w Szczecinie gdzie mieszka, wieszanie ogłoszeń na słupach jest normalne.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 16 kwietnia 2014 - 15:07:56  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
adftrusz.jpg

gmfoto.png

baner_anim.gif

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 44
unikalnych: 24

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 418384
unikalnych: 207615

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 747537
unikalnych: 304837

Online
Gości: 9
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 4
Użytkowników: 538, Najnowszy: igraska

Ogłoszenia
Sprzedam
InterKadra-email-
15 kwi : 20:41
InterKadra Sp. z o.o. (nr cert. 3372) oferuje atrakcyjne i sprawdzone oferty pracy w Niemczech dla Opiekunek osób starszych.

Zakres obowiązków:
-proste prace domowe (gotowanie, sprzątanie, robienie zakupów)
-opieka pielęgnacyjna i aktywizacyjna (pomoc w codziennych czynnościach, troska o powierzoną osobę, o jej dobre samopoczucie)

Wymagania:
-komunikatywna znajomość języka niemieckiego
-doświadczenie w opiece nad osobą chorą lub w podeszłym wieku
-przyjazne i pogodne usposobienie, cierpliwość oraz życzliwość wobec podopiecznych
-dobry stan zdrowia
-mile widziane referencje

Oferujemy:
- legalne i bezpieczne zatrudnienie (druk A1)
- pakiet ubezpieczeń (karta EKUZ, odprowadzane składki w Polsce)
- atrakcyjne wynagrodzenie do 1300 euro netto/miesięcznie
- pracę dostosowana do predyspozycji i oczekiwań kandydatki
- gwarantujemy zakwaterowanie, wyżywienie
- pokrywamy koszty podróży w obie strony
- zapewniamy opiekę i wsparcie naszego zespołu
Gisia21@go2.pl-email-
22 kwi : 12:55
Odkryj fascynujący świat Oriflame! Dołącz do nas i zostań członkiem Klubu Oriflame! Kupuj kosmetyki dla siebie w cenach hurtowych, zarabiaj na ich sprzedaży, a także podejmij wyzwanie - zostań Managerem i twórz własny zespół konsultantów uzyskując dochody z zarządzania grupą.

Dodatkowy program Bonus Dla Urody z atrakcyjnymi nagrodami dla każdego Konsultanta.

Chętnie udzielę szczegółowych informacji.

Zapisując się u mnie woda toaletowa o wartości 89zł oraz tusz Wonder w nagrodę.

Praca dla osób, które ukończyły 16 lat.

www.ori-konsultant.pl

GG 9052425, -email-, tel.606638894

Formularz rejestracji:

http://www.ori-konsultant.pl/formularz-rejestracji
SSW Collegium Balticum-email-
22 kwi : 15:22
Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, Stargardzka Szkoła Wyższa Stargardinum oraz firma szkoleniowa Teichert&Partners ma przyjemność zaproponować Państwu prestiżowe studia podyplomowe oraz kursy, które będą realizowane od kwietnia br. w Stargardzie Szczecińskim i Szczecinie.
Specjalna oferta edukacyjna skierowana jest bezpośrednio do nauczycieli i obejmuje studia podyplomowe na kierunkach:
1. Mediacje i negocjacje
2. Psychologia w biznesie
3. Menedżer zasobów ludzkich
4. Oligofrenopedagogika
5. Bezpieczeństwo i higiena pracy
6. Edukacja techniczna
7. Wychowanie do życia w rodzinie
8. Tyflopedagogika
9. Etyka
10. Logopedia

Oraz Kursy:
1. Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym
2. Asystent rodziny
3. Kurs terapii uzależnień
4. Szkoła mediacji sądowych i pozasądowych


Dodatkowo jesteśmy gotowi zorganizować dla Państwa spotkanie informacyjne z danej dziedziny, na którym będą mogli Państwo zapoznać się ze specyfiką oraz jakością prowadzonych studiów. Miejsce oraz termin do ustalenia indywidualnego.
Dla grup zorganizowanych proponujemy indywidualną ofertę - tylko w kwietniu br.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Biuro rekrutacji Stargard tel. 91 577 83 60, email: -email-, Stargardinum w Stargardzie Szczecińskim, ul. Kazimierza Wielkiego 17,
Biuro rekrutacji Szczecin tel. 91 48 38 171, email: -email-, Collegium Balticum w Szczecinie, ul. Mieszka I 61c.
Więcej ogłoszeń (3)
Kupię
LT-email-
08 kwi : 01:02
Naprawa Komputerów i laptopów

http://www.goleniow.net.pl/img/reklama0001.jpg


Oferujemy usługę naprawa laptopów w zakres której wchodzi:

Naprawa laptopów większości popularnych marek (ACER, HP, ASUS,

Fujitsu-Siemes, Packard Bell, BENQ, ARTISTO i wiele innych).
Naprawa laptopów z uszkodzonymi płytami głównymi.
Naprawa laptopów po zalaniu.
Naprawa laptopów po upadku.
Wymiana uszkodzonych elementów (Matryce, Klawiatury, Obudowy)
Reballing oraz wymiana układów BGA

A tak że naprawy laptopów z wieloma innymi usterkami.


Skup uszkodzonych Laptopów na części


LT P.H.U. z tyłu kina Wisła
ul. Konstytucji 3-go Maja 16
72-100 Goleniów
tel. 918865605, 501856599
GG 1047682
Darek-email-
16 kwi : 10:34
Kupie stare odznaki,odznaczenia, medale, ordery: polskie, niemieckie,rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne,dyplomy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadanie odznaczeń, przedwojenne pocztówki,stare zdjęcia o tematyce wojskowej,orzełki wojskowe, naszywki, plakietki, ryngrafy, inne drobne militaria
Więcej ogłoszeń (2)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1194 sek., 0.0274 z tego dla zapytań.