Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Duży konflikt w małej szkole
Autor: Margo dnia 30 maj : 10:29
Cóż takiego niepokojącego dzieje się w wiejskich s [ more ... ]

[News] Kosztowny żyrandol
Autor: Margo dnia 27 maj : 13:42
Prezydencka przygoda Bronisława Komorowskiego dobi [ more ... ]

[News] Przed II turą
Autor: Margo dnia 12 maj : 22:13
najświeższy news - szefowa jego sztabu wyborczego [ more ... ]

[News] Komorowski, Kukiz, Duda
Autor: Margo dnia 11 maj : 20:33
Większość została w domach? Nie wiedziałam, że w P [ more ... ]

[News] Co tam panie w goleniowskiej trawie piszczy
Autor: Margo dnia 29 kwi : 20:39
Wpisałam dzisiaj w Google następująca frazę - "Uch [ more ... ]

[News] Skarga na Dyrektora bez konkursu
Autor: Margo dnia 21 kwi : 14:20
Podpowiem tym "Zaniepokojonym Rodzicom" - skierujc [ more ... ]

[News] Tajne głosowanie - głosowanie przeprowadzone w sposób niepozwalający ustalić, kto jak głosował - nie u nas.
Autor: Margo dnia 20 kwi : 21:59
Art. 41.W lokalu wyborczym wydziela się miejsca za [ more ... ]

[News] Szczury tak sfałszują wybory prezydenckie-wyciek z podsłuchu
Autor: Margo dnia 09 kwi : 15:09
Czy wprowadzony przez rząd Kopacz system "Źródło" [ more ... ]

[News] Lądowisko też będzie
Autor: admin dnia 01 kwi : 13:53
Wszytko możliwe , kosmodrom tez by się tam zmieści [ more ... ]

[News] Lądowisko też będzie
Autor: marfi dnia 01 kwi : 13:24
Do pełni szczęśia brkować mi będzie wyrzutni z rak [ more ... ]
1000x200.jpg

poniedziałek 29 czerwiec 2015
Sołtysi zabrali głos

Na X Sesji Rady Miejskiej miało miejsce zaskakujące wystąpienie. Dlaczego zaskakujące? Otóż Sołtysi mogą zabierać głos na Sesjach Rady Miejskiej, ale rzadko z niego korzystają, żeby nie powiedzieć w ogóle. Zresztą jest to na rękę i przewodniczącemu Rady Miejskiej i radnym skoro nie informują i nie zachęcają Sołtysów poszczególnych wsi do zabierania głosu w dyskusjach. Wieś niestety przez obecną władzę jest traktowana po macoszemu, ale temu akurat się nie dziwię, gdyż na ulotkach burmistrza Krupowicza można było przeczytać – Twój burmistrz Goleniowa. Mało kto zwrócił może na to uwagę, a ulotka ta wiele mówiła jak kandydat na burmistrza Robert Krupowicz będzie zapatrywał się na tereny wiejskie gminy Goleniów. Pamiętać należy również, że wybory wygrywa się w mieście, nie na wsi i dlatego to miasto należy dopieszczać. Dość tego wstępu. Cóż takiego zadziało się na tej X Sesji?


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  poniedziałek 29 czerwca 2015 - 23:05:29  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pałac zamiast altanki - Polacy nic się nie stało . JAK TO NIE ! Czyli afera w Stepnicy

ja.jpg
Portal Nowa Stepnica umieścił na swojej stronie, dość ciekawy artykuł będący informacją o altance zbudowanej przez Panią Zastępcę Burmistrza Stepnicy Stanisławę Rzymczyk. Dla rozszerzenia informacji powiem Państwu, że sprawa dotyczy altanki na działce warzywnej.

Altanka w pojęciu zwykłego obywatela nie jest raczej czymś szczególnym, lecz Nowa Stepnica umieściła zdjęcia tej budowli i wprost zdębiałem czy to na pewno o tej budowli mówimy, bowiem na załączonym zdjęciu moim oczom ukazała się piękna wieża w starym stylu. Po zapoznaniu się z przepisami ROD trudno nie odnieść wrażania że coś tu jest nie tak. Gdyż wiele przepisów zostało naruszonych i jakoś nikogo to nie razi, mało tego albo ktoś wydał na taką budowlę zgodę lub jest to samowola budowlana. Przypomina mi się w tym wypadku sprawa altany Św. P. Jurczyka i jego perturbacji z altanką.


                                              Skromna altanka Pani Burmistrz ze strony otodom.pl


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 czerwca 2015 - 17:14:41  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Zdecydowanie za drogo

29.06.2015a.jpg GOLENIOW.PL Małe są szanse na uruchomienie komunikacji autobusowej między Szczecinem a Goleniowskim Parkiem Przemysłowym. Z jednej strony byłyby wysokie koszty utrzymania takiej linii przez gminę Goleniów, z drugiej zaś niewielkie zainteresowanie ze strony mieszkańców wsi Załom, Pucice, Kliniska i Rurzyca.

Wniosek w sprawie uruchomienia autobusowego połączenia między Szczecinem a GPP złożył radny Marcin Gręblicki. UGiM przeprowadził analizę ekonomiczną uruchomienia miejskiej komunikacji autobusowej między Szczecinem a GPP. Założono 4 pary kursów dziennie, opłacanie przez gminę Goleniów kosztów utrzymania połączenia na terenie naszej gminy (trasa o długości 46 km) oraz konieczność przebudowy jezdni między Załomiem a Pucicami, gdzie jest obecnie 9 progów zwalniających, które uniemożliwiają przejazd autobusów komunikacji miejskiej.

Sama przebudowa jezdni kosztowałaby około 126 tys. zł. Miesięczny koszt utrzymania linii oszacowano na 192 tys. zł, co stanowi mniej więcej dwukrotność obecnych gminnych nakładów ponoszonych na utrzymanie komunikacji publicznej i dowozów szkolnych w gminie Goleniów.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 czerwca 2015 - 15:29:51  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 25 czerwiec 2015
Chytrość wielka – sprzedać to samo trzeci raz

copy-ireneusz-zygmaski-1.jpgCzasami chęć mnie zbiera na pogaduchy z nieznajomymi i to właśnie będzie ten przypadek. Człowiek sam do mnie zagadał, a właściwie napisał. Wysłał bowiem posta do portalu „Gazety Goleniowskiej”. Z jakiejś przyczyny redakcja zacytowała to samo w wydaniu papierowym. A przez to już wprost do mnie się zwrócił, bo jestem stałym czytelnikiem papierowej „GG”. Mówię „człowiek”, bo pewności co do płci nie mam. Podpisano frida, więc człowiek jakiś, damski albo męski. Naprawdę osoby nie znam. No dobra, może znam, ale tego nie wiem. Czasy takie, że pisać wolno każdemu, a podpisywać się nie trzeba. To znaczy, podpisują się ludziska, ale tak nienachalnie. Małą literką i zmyślonym nickiem, żeby nikt nie rozpoznał autora. Może gdzieś wszyscy jego znajomi wiedzą, kto udziela się pod takim schowankiem, ale i to niepewne. Co pewne: anonim to nie jest, skoro się autor podpisał. Na wszelki wypadek anonimowo.

Oto co człowiek frida wysłał do „GG”, a ona w papierowym wydaniu z 5 czerwca przedrukowała:

„Ile osób w GPP jest zatrudnionych z Goleniowa? Wydaje mi się, że nie więcej niż 40 procent, o pensjach nie wspominając. Dziesięć lat te wszystkie firmy miały ulgi podatkowe i co, wiele się zmieniło? Chyba od roku czy dwóch wpływają pełne podatki. I nie jest to wcale tak ogromnie dużo. Żadna z tych firm nie raczy uczestniczyć (również finansowo i przede wszystkim) w życiu kulturalnym czy sportowym naszego „ulgowego” miasta. Wystarczy policzyć, ile jest firm. Każda z nich daje po kilka tysięcy (a biedne nie są) już można o czymś myśleć.”


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 25 czerwca 2015 - 15:21:35  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Dozór za posiadanie narkotyków

25.06.2015a-m.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Kryminalni z Goleniowa zatrzymali 23-letniego mężczyznę, u którego w garażu znaleźli środki odurzające w postaci marihuany. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

Goleniowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zgromadzili informacje, z których wynikało, że 23-letni mieszkaniec Goleniowa może być w posiadaniu większej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania garażu zajmowanego przez mężczyznę, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 45 gramów marihuany oraz elektroniczną wagę.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 25 czerwca 2015 - 14:03:34  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wygrał sobie stypendium

25.06.2015b-m.jpg GOLENIOW.PL Młody goleniowski akordeonista, Adam Tarnożek, otrzymał Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Przeznaczył je na zakup akordeonu.

Adam jest absolwentem Szkoły Muzycznej I Stopnia w Goleniowie w klasie akordeonu, prowadzonej przez Romana Rydza. Obecnie pod kierunkiem tego samego nauczyciela uczy się w I klasie Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczecinie. Chłopiec jest laureatem wielu konkursów o zasięgu wojewódzkim, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem młodzieżowej polsko - niemieckiej orkiestry akordeonowej.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 25 czerwca 2015 - 13:59:40  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kula, która zmiażdży system


ja.jpg Gazeta Goleniowska tygodnik powiatu goleniowskiego w osobie red. Pawła Palicę poprosił mnie o udzielenie wywiadu

Zapraszam do zapoznania się z artykułem umieszczonym w ostatnim wydaniu papierowym GG.
-------------------------------------------------------------------

Gazeta Goleniowska: Z kim właściwie, oczywiście jeśli chodzi o pozycję na scenie politycznej, mam okazję rozmawiać? Andrzej Bugajski:

- Po pierwsze z przewodniczącym Ruchu Oburzonych. A jeśli chodzi o działania związane z ruchem wspierającym Pawła Kukiza, bo o to rozumiem bardziej chodzi, jestem związany z tak zwanym sztabem referendalnym w naszym województwie. Jestem jednym z czterech jego koordynatorów. Nie jest to sformalizowana organizacja, nie ma więc stanowisk, nie ma ustalonej z góry struktury, po prostu cztery osoby zajmują się działaniami, których celem jest doprowadzenie do referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, i współpracą z komitetami sympatyków Kukiza w poszczególnych powiatach i gminach.

Regionalne media informowały niedawno o spotkaniu „kukizowców”, do którego doszło w Szczecinie. Kim oni są? Jakie będą efekty spotkania? Czy utworzona zostanie właśnie bardziej sformalizowana struktura, od której zakładania przecież sam lider ruchu się odżegnuje?


- Wiele spraw, które są związane z rodzącym się ruchem, nie jest uwidaczniane - i to celowe działanie. Chodzi o to, żeby uniknąć zjawisk, których pojawienia się po prostu sobie nie życzymy. Na razie więc tworzymy w terenie komitety referendalne, które w przyszłości automatycznie przekształcone zostaną w komitety wyborcze. O tym mówi sam Paweł Kukiz, nie jest to więc żadna tajemnica. Póki co zostali też wyznaczeni pełnomocnicy do kontaktów z mediami, którzy wkrótce zostaną oficjalnie zaprezentowani na specjalnie stworzonej w tym celu stronie internetowej. Dodam od razu, że ja takiej roli pełnił nie będę. Co będzie się działo dalej, dokładnie nie wiadomo. Trzeba brać pod uwagę, że obecnie sytuacja na polskiej scenie politycznej zmienia się bardzo dynamicznie.

Czyli tworzycie struktury, ale nie partię?


- Bo to ma być ruch społeczny. Na fali popularności Pawła Kukiza oddolnie zaczęły się tworzyć grupy ludzi, którzy myślą tak, jak on mówi. Choćby "Oburzeni", z którymi działam od lat, zawsze byli z nim sercem, wspierając ideę jednomandatowych okręgów wyborczych. Naturalne więc, że wspieramy go nadal. Komitetów referendalnych jest już w naszym województwie sporo: w Goleniowie, ale też Stargardzie, Świnoujściu, Nowogardzie, Stepnicy, Myśliborzu, Gryficach, Łobzie, Policach, Gryfinie i oczywiście Szczecinie. Takie grupy tworzą się więc same i na szczęście organizują się w nich ludzie oddolnie  .  

Są jednak na pewno ludzie, którzy po tę władzę próbowali sięgnąć. Także w Goleniowie, bo przecież wspierają tutaj P. Kukiza między innymi osoby, które w 2010 r. startowały w wyborach samorządowych z list SLD.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 25 czerwca 2015 - 10:37:07  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 24 czerwiec 2015
Delta Odry, a w tym nasza Stepnica ósmym obszarem Rewilding Europe

mapa_www1-m.jpgnowa-stepnica.x25.pl Region „Delta Odry”, usytuowany po obu stronach polsko-niemieckiej granicy, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, po trzech latach intensywnych przygotowań przez różne organizacje i partnerów, dziś oficjalnie stał się częścią inicjatywy Rewilding Europe.

Pakuj  lornetkę i ruszaj na safari wokół Zalewu Szczecińskiego zobaczyć „Wielką siódemkę” „Delty Odry” ! Bielik, bóbr europejski, żubr, łoś, wilk, jesiotr atlantycki, to najbardziej charyzmatyczne z bardzo dużej liczby gatunków ssaków, ptaków i ryb dziko-żyjących w tych ogromnie zróżnicowanym obszarze. Naturalnie  płynące rzeki, wrzosowiska, delty, bagna, rozległe trzcinowiska, lasy łęgowe, dzikie łąki, torfowiska, wydmy, piaszczyste plaże i otwarte morze tworzą niesamowitą różnorodność krajobrazu Delty Odry rozciągającej się wokół Zalewu Szczecińskiego.

„Delta Odry” to wyjątkowy region z bogatą mozaiką dużych, dzikich ekosystemów na lądzie,  morzu i w systemach słodkowodnych. To obecnie jeden z najbardziej fascynujących dzikich obszarów północno-centralnej Europy, gdzie natura rządzi się własnymi prawami, a dzika przyroda  powraca.

“Niedaleko Berlina i blisko Szczecina, oraz w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości wypoczynkowych na wybrzeżu  Bałtyku, atrakcyjny dla turystów dziki krajobraz oferuje alternatywne, nowe źródła dochodu dla lokalnej społeczności “ – mówi Iwona Krępic, Prezes Zarządu Stepnickiej Organizacji Turystycznej (SOT) i lider polskiego zespołu „ Rewilding Delta Odry”.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 24 czerwca 2015 - 14:23:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Zdecydowane zwycięstwo Krystiana Zalewskiego

24.06.2015b-m.jpg GOLENIOW.PL Krystian Zalewski, zawodnik UKS Barnim, zwyciężył w biegu na 3 tys. m z przeszkodami, rozegranym w ramach 6. Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce.

Zawody odbyły się w miniony weekend w rosyjskich Czeboksarach. W reprezentacji Polski w biegu na dystansie 3000m z przeszkodami wystartował zawodnik UKS Barnim, wicemistrz Europy z Zurychu, Krystian Zalewski. Goleniowianin fantastycznym, blisko sześćsetmetrowym finiszem zdecydowanie pokonał rywali, w tym mistrza Europy Yoana Kowala z Francji. Podopieczny trenera Jacka Kostrzeby linię mety przekroczył z około dwudziestometrową przewagą nad drugim na mecie Rosjaninem. Serdecznie gratulujemy! i czekamy na kolejne udane starty.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 24 czerwca 2015 - 12:46:51  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Czerwone – więc uwaga!

19.06.2015a-m.jpg GOLENIOW.PL Wzdłuż ulicy Szkolnej biegnie ścieżka rowerowa, krzyżująca się z ulicami Partyzantów, Bohaterów Warszawy, Witosa i Szarych Szeregów. Aby zwrócić uwagę kierowców na możliwość nagłego pojawienia się rowerzystów przed maską samochodu, skrzyżowania dróg ze ścieżkami rowerowymi malowane są na czerwono.


Na zdjęciu gotowe już skrzyżowanie ścieżki rowerowej z ulicą Bohaterów Warszawy. Teraz trudno ścieżki nie dostrzec. Podobnie oznakowane zostaną pozostałe skrzyżowania.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 24 czerwca 2015 - 12:41:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów porada (Nasze forum.) olo00 20 0 -
 
Brak nowych postów Goleniów a prezent (Podziel się opinią.) nowak198507 131 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 700 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 678 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 493 0 -
 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 211934


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
fary.jpg

baner.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 209
unikalnych: 103

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 627420
unikalnych: 264865

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1105547
unikalnych: 386068

Online
Gości: 8
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 4
Użytkowników: 596, Najnowszy: olo00

Ogłoszenia
Sprzedam
Zdzisław Żerebiec-email-
17 cze : 15:09
Mieszkanie dwupokojowe w Stepnicy 51, 30 m.kw.Dodatkowo działka 142 m.kw. z garażem i altaną tel. 91 418 88 12
Laguna-email-
23 cze : 08:52
-email- Przyjmę do pracy na stanowisko SPRZEDAWCA do małej gastronomii oraz do delikatesów przy promenadzie (mile widziani Panowie). Dobre warunki pracy i płacy CV proszę przesyłać na adres -email-
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1198 sek., 0.0271 z tego dla zapytań.