Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu
Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Sterownicy chaosem
Autor: kamikaze dnia 22 lis : 16:19
Co ma Moskwa do głupoty i służalczości sądów? To j [ more ... ]

[News] Mam nadzieję na zmiany.
Autor: admin dnia 21 lis : 21:01
tu nie trzeba marzyć tu trzeba myśleć a nie tylko [ more ... ]

[News] Mam nadzieję na zmiany.
Autor: Margo dnia 21 lis : 19:21
O czym ty marzysz Andrzeju. Przecież nawet podatki [ more ... ]

[News] Trudny wybór
Autor: admin dnia 19 lis : 20:45
A ja , jak się wydaje mi w takim układzie bym miał [ more ... ]

[News] Rada Miejska wybrana - oficjalne wyniki
Autor: admin dnia 19 lis : 20:41
ufffffff. Bo taka gadka zajechała mi czystym PRL-e [ more ... ]

[News] Rada Miejska wybrana - oficjalne wyniki
Autor: AntyCzaruś dnia 19 lis : 20:07
Nie jestem taki mocny, żeby za mną stały tłumy i ż [ more ... ]

[News] Trudny wybór
Autor: coolertrans dnia 19 lis : 19:15
Gazeta Goleniowska w obawie przed "czerwoną damą" [ more ... ]

[News] Rada Miejska wybrana - oficjalne wyniki
Autor: admin dnia 19 lis : 18:50
AntyCzaruś to was jest więcej ? NOnono

[News] Rada Miejska wybrana - oficjalne wyniki
Autor: AntyCzaruś dnia 19 lis : 18:41
Nie podejrzewamy tego i sądzimy, że to prowokacja. [ more ... ]

[News] Rada Miejska wybrana - oficjalne wyniki
Autor: Valdo dnia 19 lis : 16:15
Podobno Pani Faryniarz jeszcze nie jest burmistrze [ more ... ]sobota 22 listopad 2014
Sterownicy chaosem

 
todd.jpg
Czy chaosem da się manewrować? Platforma Obywatelska udowodniła, że tak. Naocznym dowodem tego jest działalność Państwowej Komisji Wyborczej, w której najważniejszą rolę pełni człowiek powołany jeszcze przez prezydenta Jaruzelskiego. Gołym okiem więc widać, czego ludzie ci są strażnikami. Nadal jeżdżą do Moskwy po wskazówki, a serwery i oprogramowanie, żeby mogły być aż tak niewydolne, oddają w ręce zaufanych sobie ludzi. Ale to najwyraźniej za mało. Jasne, że byle programista uporałby się z problemem systemu informatycznego, gdyby była taka rzeczywista potrzeba. Póki co, każdy może się za logować na stronie i powpisywać wyniki jakie uzna za potrzebne. Nic bowiem tak dobrze nie ukrywa przekrętów, jak bałagan. „Premiera” już zapowiedziała, że nie będą wyciągane żadne wnioski z nieprawidłowości wyborczych, a gajowy znowu zapewnił, że państwo zdało egzamin. Czyli jak zwykle, sądy uznają, że nieprawidłowości były, ale nie miały żadnego wpływu na wynik wyborów. Ręce opadają.

     A może by tak zastosować ucieczkę do przodu? Postuluję żeby listę obowiązków obywatelskich poszerzyć o jeszcze jeden – obowiązek wyborczy. Niechby niestawienie się na wybory kosztowało dajmy na to 1000 zł. To wymusiłoby jakieś zdecydowanie niezdecydowanych, lub leniwych wyborców. Doprowadziłoby też zapewne do takiego już chaosu, nad którym nawet PKW straciłaby kontrolę i trzeba by było wreszcie zarządzić uczciwe reguły gry.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 22 listopada 2014 - 10:43:58  ::  Czytaj/Komentuj: 1

piątek 21 listopad 2014
GDK - Zapraszamy na I Bieg Mikołajkowy!

GDK GOLENIÓW ZAPRASZA

mikolajkowy-bieg-m.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 21 listopada 2014 - 17:55:48  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Ludowa Szopka Polska

szopka2014-m.jpg Dawnymi czasy, w okresie Świąt Bożego Narodzenia kolędnicy wędrowali od chaty do chaty z szopką i lalkami. Wędrowni przebierańcy prezentowali zgromadzonej gawiedzi widowisko opowiadające o narodzinach Jezusa, złym królu Herodzie a także trzech Królach, pasterzach, Diabłach i Śmierci. Tak było dawniej, a także w pierwszych latach istnienia „Tęczy”, kiedy to saniami zaprzężonymi w konie lalkarze odwiedzali okoliczne domostwa.

Niestety, dzisiaj ten piękny obyczaj prawie już zaginął. I właśnie dlatego, przywołujemy go na naszej scenie w widowisku „ Ludowa Szopka Polska” Henryka Jurkowskiego wraz z zapomnianymi kolędami i pastorałkami. Zgodnie ze staropolskim obyczajem widowisko rozpoczyna grupa kolędników, która po odśpiewaniu: „Na wiwant” rozpoczyna przedstawienie szopkowe. Nie zabraknie w nim tradycyjnych postaci misteryjnych: Świętego Józefa i Maryi, Dzieciątka Jezus, Anioła, który prowadzi Pasterzy i trzech Króli.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 21 listopada 2014 - 17:31:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Mam nadzieję na zmiany.

PODATKI W DÓŁ to powinno być motto nowej rady

Do tej pory Rada Miejska w Goleniowie to było jedno wielkie kłębowisko ludzi, którzy tak naprawdę nie wiedzieli po co zaistnieli w radzie i co oni tam robią. jedyna rzecz, która najlepiej im wychodziła to przekomarzania się i podnoszenie łapek.
Siedem ostatnich lat dobitnie pokazały, iż rząd RP robił wszystko aby zabić przedsiębiorczość a w ten klimat wpisała się rada miejska w Goleniowie pod przewodnictwem Platwusów. Cztery ostatnie lata to całkowity brak myślenia gospodarczego, a robienie blichtru i propagandy, która nic nie zostawiła oprócz miejskich betonów widocznych gołym okiem. Rada co prawda wydała kupę szmalu na rzeczy które zaniedbane zostały za poprzednich władców czyli A. Wojciechowskiego i A. Lewka ale wykonała tylko jeden krok, który doprowadził do obniżenia kosztów funkcjonowania samej gminy. Cztery lata temu tłumaczyłem Burmistrzowi co należy zrobić aby obniżyć koszty funkcjonowania szkół i przedszkoli, oraz dlaczego sprzeciwiam się prywatyzacji szkół. I wyszło na moje. Wraz z grupą inicjatywną Przeciwko Prywatyzacji i Przekształceniom Szkół Mówiliśmy o tym, że najlepszą metodą na obniżenie kosztów placówek oświatowych bez ich prywatyzacji jest termomodernizacja budynków szkół i przedszkoli, która dawała realny wpływ na koszty obsługi samych budynków oświatowych. Jedną z znaczących kwot było w budżetach szkół ich ogrzewanie, można było obniżyć. Na całe szczęście Władza to podchwyciła i dokonano termomodernizacji tych budynków.
I co zrobili nasi rajcy po tych doświadczeniach, wyciągnęli jakieś wnioski? NIC kompletnie nic nie zaświtało w tych ludziach. Nie sztuka do cholery wydawać pieniądze trzeba je wydawać tak aby przynosiło to wymierne korzyści dla społeczności. Trzeba tak to robić aby doprowadzić do wymiernego wzrostów przychodów budżetowych a nie ciągle podwyższać podatki. Dobrze zarządzana gmina to społeczność, która dzięki zainwestowaniu swoich środków powinna mieć pieniądze w znacznej części ulokowane w elementy przynoszące dochód, a w konsekwencji obniżanie podatków. W naszej poprzedniej radzie jakoś takie myślenie było ciężkie. Brak logicznego myślenia i myślenia po gospodarsku, jest dla mnie nie dziwny. Skoro większość byłych radnych to byli pracownicy budżetowi tym samym gospodarskie myślenie było dla nich obce oraz kłopotliwe. Mam nadzieje, że coś w nowej radzie się zmieni, oby zaczęli myśleć w sposób gospodarski a nie jak Dizajnerzy. Wygląd miasta jest ważny ale chyba powinno nam zależeć na budowie takiej gminy, która będzie miała dochody nie tylko z podatków, co w konsekwencji powinno doprowadzać do maksymalnego obniżania podatków.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 21 listopada 2014 - 14:31:49  ::  Czytaj/Komentuj: 2

czwartek 20 listopad 2014
SP4 laureatem konkursu "Mistrz Odkrywców Talentów"

20.11.2014a-m.jpg GOLENIOW.PL SP4 jako jedyna szkoła podstawowa w Polsce została laureatem konkursu i otrzymała zaszczytny tytuł Mistrza Odkrywców Talentów.

Do konkursu dla Szkół Odkrywców Talentów na nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych zgłosiło się 127 szkół. Spośród przysłanych prac komisja konkursowa wyłoniła 50 wyróżnionych szkół, które zaprezentowały najciekawsze Szkolne Systemy Wspierania Zdolności, stanowiące interesujące przykłady podejmowania systemowych działań na rzecz dzieci i uczniów zdolnych.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 listopada 2014 - 14:32:34  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Zwyrodnialec zgwałcił ponownie

logokpp1.jpg
W minionym weekendzie w parku przy ul. Szczecińskiej w Goleniowie doszło do gwałtu. Po zgłoszeniu policja w ekspresowym tempie podjęła czynności, które doprowadziły do ustalenia sprawcy. Sprawcą gwałtu okazał się 36 letni mieszkaniec naszego miasta, który miesiąc temu wyszedł z Zakładu Karnego gdzie odsiadywał wyrok za podobny czyn. Tym razem  za gwałt w drodze recydywy grozi mu 12 lat.


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 listopada 2014 - 13:37:58  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wątpliwy jezyczek u wagi

Na -LINK- ukazał się artykuł mówiący o tym, że niezależni w Radzie będą języczkiem u wagi, ponieważ „żadna z „wielkich” sił nie uzyskała w przyszłej radzie większości”. Kim są ci niezależni? To Irena Henkelman, Dorota Chodyko, Marcin Gręblicki i Artur Panek . „Jest więc szansa na.…dyskusję , wybory optymalnych rozwiązań. Wreszcie na normalność. Na budowanie prestiżu sali obrad Rady Miejskiej gdzie najwyższym dobrem jest dobro mieszkańców gminy”. Szansa jest, ale czy ta szansa nie zostanie pogrzebana wraz z wyborem Burmistrza? Czas pokaże. Pomyślmy. Dwoje niezależnych jest na pewno pracownikami zależnymi od Powiatu. Czy będą mieli tyle odwagi, determinacji i niezłomności, aby wypełnić deklaracje złożoną swoim wyborcom? W poprzedniej kadencji RM parokrotnie niestety pokazali, że można ich skutecznie uciszyć poprzez użycie odpowiednich argumentów. Z drugiej strony Łukasz Dykowski z NGNG już daje do zrozumienia na FB Łukaszowi Mitule z PO, iż chętnie nawiąże współpracę. Jak dotychczas rządzące PO przywiązywało do siebie politycznych przeciwników, wszyscy wiemy. Są to brudne zagrywki lecz jakże skuteczne. Wynika więc z tego, że ani prestiżu sali obrad, ani normalności w nadchodzącej kadencji Rady raczej się nie doczekamy. Niestety wyborcy sami dali pozwolenie na tworzenie układów i układzików, po prostu na dalszą budowę kokona.W dalszym ciągu dajemy jako wyborcy kredyt zaufania złotoustym karierowiczom, którzy później przez cztery lata będą tylko odpowiadać " no co ja mogę" lub chwalić się wszystkim innym, tylko nie dobrze wykonaną pracą dla dobra wspólnego a nie jednostek.

Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 listopada 2014 - 12:15:33  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Nie wiem tylko dlaczego?

Przeczytawszy artykuł L. Ozimka w Gazecie Goleniowskiej „Jak Krupowicz rozmienił nośną ideę na drobne” wróciły do mnie słowa wypowiedziane przez jednego mieszkańca Goleniowa - Czy naprawdę nikt nie widzi, że ten człowiek wprost nienawidzi Goleniowa? Nie wiem tylko dlaczego? Ciągle te słowa przewijają się w moich myślach. Robert Krupowicz startując po raz pierwszy na Burmistrza Gminy i Miasta Goleniów po czterech latach, w moich oczach, nie jest Burmistrzem Gminy- Gospodarzem ale Kierownikiem miasta Goleniowa. Rzeczywiście Pan Krupowicz cztery lata temu wyzwolił w ludziach potężną energię społeczną oraz wolę zmian, ale krótko po wyborze zdradził tych ludzi. Nagle zaczął romans z Platformą, która miała większość w Radzie. Dzięki temu mariażowi przez cztery lata mieliśmy dwóch vice, a Rada robiła to co Burmistrz chciał. No cóż za spokój i poparcie należało zapłacić odpowiednią cenę. Zapowiedzi były szumne, a skończyło się tak jak się skończyło. Mam dużo zarzutów do Roberta Krupowicza – Burmistrza nie człowieka. Co niektórzy chwalą pracę Urzędu. Mając ostatnimi czasy dość częsty kontakt z podwładnymi pana Burmistrza doszłam do jednego smutnego wniosku. Urzędnikowi nie wierzy się ani w to co mówi, a tym bardziej w to co robi. Miałam wątpliwy zaszczyt udowadniania paniom urzędniczkom ich niekompetencji, a może celowego działania? Bo iluż maluczkich sprawdza obowiązujące przepisy? Ilu tych nieświadomych niczego szaraczków płaci haracz za coś za co nie powinno płacić? Mianowanie dyrektorów bez konkursu. To prawda, że przepisy na to pozwalają, ale czy pozwala na to zwykła ludzka przyzwoitość? Zatrudnianie Radnych w gminnych spółkach, a emerytów na kierowniczych stanowiskach, bo Partia tego sobie życzyła? Tak, inwestycje to wszystko przykryły, ale co niektórzy jednak dostrzegają, że w bardzo umiejętny sposób robi się na szaro zwykłych, prostych i ciężko pracujących ludzi. W imię czego? Czy w naszej Gminie nie może być normalnie? Czy doczekam się kiedykolwiek Burmistrza gospodarza i ojca swojej trzódki? Tak ojca, który wszystkie swoje dzieci będzie kochał i traktował jednakowo.

Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 listopada 2014 - 09:23:58  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Paweł Kukiz zbiera podpisy

Na stronie -LINK- możecie przeczytać Petycję skierowaną do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Krótko rzecz ujmując Petycja dotyczy wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych na wszystkich szczeblach.
Jeżeli popierasz ten apel, nie zastanawiaj się. Wejdź na stronę i złóż swój podpis.


Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 listopada 2014 - 09:23:12  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 19 listopad 2014
12 LAT CZEKAŁ NA SPRAWIEDLIWOŚĆ I ODSZKODOWANIE

madej.jpg W 2002 r. 24-letni wówczas pan Ryszard w wyniku poważnego wypadku komunikacyjnego całkowicie stracił wzrok. Od tamtej pory walczył przed sądami o należne mu zadośćuczynienie. Sprawca wypadku i jego ubezpieczyciel utrzymywali, że feralnego dnia samochód prowadził pan Ryszard.
W styczniu 2002 r. w Świętokrzyskiem miał miejsce wypadek komunikacyjny, w którym kierujący pojazdem osobowym nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy i zjechał swoim pojazdem w przydrożne pole uprawne, kilkukrotnie dachując. W wyniku tego zdarzenia pasażer pojazdu doznał poważnych wielonarządowych obrażeń ciała, stracił wzrok. Całkowita niezdolność do pracy i związane z tym kłopoty finansowe rodziny załamałyby pewnie niejedną osobę, pan Ryszard nie poddał się i starał się żyć normalnie. Nigdy nie pogodził się jednak z niesprawiedliwym stanowiskiem Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A., które przez lata odmawiało wypłaty wszelkich świadczeń.
Pomimo wielu funkcjonujących na rynku kancelarii odszkodowawczych, pan Ryszard przez kilka lat bezskutecznie poszukiwał takiej, która podjąłby się poprowadzenia jego sprawy. Większość pełnomocników uznało sprawę za zbyt ryzykowną i nie dawała szans na wygraną. Poszkodowany znalazł pomoc w VOTUM S.A., do której zgłosił się w  2009 r. Postępowanie sądowe poprowadziła Kancelaria Adwokatów i Radców Prawych A. Łebek i Wspólnicy sp. k. – podmiot z grupy kapitałowej VOTUM, która doprowadziła sprawę do pozytywnego rozstrzygnięcia.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 19 listopada 2014 - 18:46:43  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Nic dodać nic ująć (Podziel się opinią.) Margo 67 0 -
 
Brak nowych postów Radny Ślepaczek pozywa goleniow.net.pl i przegrywa (Wybory samorządowe 2014) admin 68 0 -
 
Brak nowych postów w popularnych wątkach Wybory samorządowe przed nami (Wybory samorządowe 2014) admin 580 24 Ja Klaudiusz
czw lis 13 2014, 09:20 
Brak nowych postów Po trupach do władzy cz. 2 (Wybory samorządowe 2014) admin 130 0 -
 
Brak nowych postów Po trupach do władzy cz.1 (Wybory samorządowe 2014) admin 189 1 Margo
czw lis 06 2014, 09:37 
Tematów: 127 | Posty: 158 | Odsłon: 179352


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
baner.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 90
unikalnych: 19

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 523777
unikalnych: 234935

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 933260
unikalnych: 341747

Online
Gości: 8
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 569, Najnowszy: Bobik

Ogłoszenia
Sprzedam
LT-email-
17 lis : 22:10
Naprawa Komputerów i laptopów

http://www.goleniow.net.pl/img/reklama0001.jpg


Oferujemy usługę naprawa laptopów w zakres której wchodzi:

Naprawa laptopów większości popularnych marek (ACER, HP, ASUS,

Fujitsu-Siemes, Packard Bell, BENQ, ARTISTO i wiele innych).
Naprawa laptopów z uszkodzonymi płytami głównymi.
Naprawa laptopów po zalaniu.
Naprawa laptopów po upadku.
Wymiana uszkodzonych elementów (Matryce, Klawiatury, Obudowy)
Reballing oraz wymiana układów BGA

A tak że naprawy laptopów z wieloma innymi usterkami.


Skup uszkodzonych Laptopów na części


LT P.H.U. z tyłu kina Wisła
ul. Konstytucji 3-go Maja 16
72-100 Goleniów
tel. 918865605, 501856599
GG 1047682
OLINEK-email-
15 lis : 19:22
Oferujemy pełen zakres usług porządkowych mieszkań, biur i innych obiektów mieszkalnych i pracowniczych. Nasza firma zajmuje się dbaniem o czystość, higienę i porządek zgodnie z wymaganiami klienta. Pracujemy na własnych środkach chemicznych potrafimy indywidualnie dobrać odpowiednie środki czystości do potrzeb danego obiektu. Podczas prac porządkowych stosowane są środki bakteriobójcze, które pozwalają na zachowanie higieny naszych obiektów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełen zakres prac gwarantujących porządek Waszego domu. Polecamy wizyty jednorazowe jak również abonamentowe z dużymi rabatami. Posiadamy sprzęt do czyszczenia metodą parową bez użycia środków chemicznych (polecane dla alergików), jak również sprzęt do prania dywanów i tapicerek. Dodatkowo prowadzimy usługi ogrodnicze, przy współpracy ze znaną firmą projektującą ogrody i wnętrza. Zapewniamy dyskrecję, komfort, elastyczność i sumienność. Gwarantujemy pełną satysfakcję z naszych usług.
Więcej informacji pod numerem telefonu świadczymy usługi na terenie całego województwa

Firma OLINEK
GOLENIÓW
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1232 sek., 0.0273 z tego dla zapytań.