Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] KRYZYS W WENEZUELI A INTERESY POLSKI
Autor: MW dnia 29 sie : 23:09
Dlaczego ten pan nie uzyje kluczowego słowa tłumac [ more ... ]

[News] Cud nad Wisłą - BITWA WARSZAWSKA - 1920 r.
Autor: golonko dnia 15 sie : 16:33
Na TVP Historia ze dwa lata temu wywodzono, że "cu [ more ... ]

[News] Jak wymienić piec z rządową dopłatą?
Autor: MW dnia 14 sie : 07:15
Czyli tradycyjnie. Władza publiczna DA. A z drugie [ more ... ]

[News] Być Polką
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:52
Byłem jeszcze dzieckiem gdy Kwaśniewski przeprasza [ more ... ]

[News] Maraton Niepodległości 11.11.2018 - Kliniska Wielkie - 100 dni
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:49
Jak się skończą upały to sprawdzę formę i ewentual [ more ... ]

[News] Oświadczenia majątkowe - z czym to się je.
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:45
Czy i tu dopuszczalne są wyjątki - niepublikowanie [ more ... ]

[News] Policjanci eskortowali samochód z nieprzytomnym niemowlakiem
Autor: Mike dnia 29 lip : 08:01
Bardzo dobrze , taka jest miedzy innymi sluzba Pol [ more ... ]

[News] Proszę o wsparcie inicjatywy referendalnej
Autor: MW dnia 18 lip : 23:01
bajki

[News] Szanowni Panowie Burmistrzowie - List do redakcji
Autor: MW dnia 06 lip : 21:07
Popieram.

[News] Czy budowa wodociągu w Żółwiej Błoci nie jest do udźwignięcia dla Gminy Goleniów w tym roku
Autor: kellog dnia 12 cze : 17:22
Studnie ? Proponował bym jak jesteś taki(a) mądry( [ more ... ]
sobota 22 wrzesień 2018
ACTA 2

tood-m.jpg Szanowni Państwo!

Odróżniajmy to co przez człowieka odkryte, od tego, co przez niego wymyślone. Praw przyrody zmienić się nie da, nawet najgorliwiej im zaprzeczając. Zmieniać, a zwłaszcza niszczyć to, co inni zrobili jest łatwo, jak dowodzą tego niezbicie unijni biurokraci. „Władcy świata” w postaci Sorosa i jemu podobnych, niechcący dopuścili do wolności w Internecie, którą teraz próbują okiełznać. Nie spodziewali się bowiem, że Węgrzy, Polacy i Amerykanie potraktują demokrację na serio i wybiorą po swojemu tych, którzy najlepiej dbają o dobro swych rodaków. Lewactwo zadufane we własną propagandę, samo w nią uwierzyło, zakładając, że jest w stanie wcisnąć ciemnemu ludowi dowolną bzdurę. Nie dopilnowało pełni indoktrynacji i ta niedoróbka może ich teraz kosztować nawet utratę władzy.Oby!

Komunizm bowiem, bez propagandy i cenzury nie przetrwa. Dlatego konieczne było wprowadzenie poprawności politycznej, która świetnie spełniała rolę cenzury, ale do czasu.
 
Postęp ma to do siebie, że nie przewiduje konsekwencji własnych wynalazków. Internet okazał się odporny na ten rodzaj cenzury i zaczął zagrażać monopolowi na lewacką ideologię, dlatego próbowano wprowadzić ACTA, co spotkało się z masowym sprzeciwem internautów.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 22 września 2018 - 10:16:51  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 21 wrzesień 2018
Mieszkańcy mają swoje 5 minut.

logo-kbw.png
Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) opublikowała pełną listę kandydatów na radnych, których nazwiska znajdziemy na listach sześciu Komitetów Wyborczych.
Zgodnie z danymi PKW Gmina Goleniów liczy 34 815 mieszkańców, w tym 28 119 wyborców, a 147 kandydatów na radnych będzie próbowało przekonać mieszkańców Gminy, że to oni są najlepsi i dlatego godni są zasiadać, jako przedstawiciele wspólnoty samorządowej, w Radzie Miejskiej Gminy Goleniów.

Gmina Goleniów została podzielona na trzy Okręgi Wyborcze: dwa miejskie i jeden wiejski.
W Okręgu Nr 1 o 7 mandatów będzie ubiegało się 51 chętnych, w Okręgu Nr 2 o 6 mandatów powalczy 46-ciu zainteresowanych, a w Okręgu Nr 3 o 8 mandatów bój stoczy 50 kandydatów.
 
Wielcy nieobecni w wyborach samorządowych 2018 r. to:
1.) Halina Nebratenko,
2.) Zygmański Ireneusz,
3.) Wojciechowski Andrzej,
4.) Wilińska-Onyśko Agata.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 21 września 2018 - 14:11:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

List do redakcji . Po drodze na rybkę - Krępsko

21.09.2018c.jpg  SZANOWNI PAŃSTWO.

Latem często jeździmy tą trasą nad morze. I do Stepnicy na rybkę. Pech chciał . Pewnej niedzieli w Krępsku zepsuł się samochód w Krępsku. l musieliśmy czekać na pomoc ok. dwóch godzin i pospacerowaliśmy trochę. Chciałam się pochwalić moimi spostrzeżeniami.

Nie mogłam wyjść z podziwu jak W Gminie tak bogatej może być taki relikt przeszłości jak przystanek betonowy z lat 70.tych. Panie Burmistrzu Co To?

Przystanek i chodnik donikąd? To już nie można było od ulicy do ulicy?Poszliśmy na spacer w stronę kościoła. Owszem ładny, odremontowany i Znowu pol drogi pięć metrów za kościołem koniec. Pomyślałam że może Burmistrz nie lubi polowy wsi. Tym do szkoły zrobił, a tym za szkolą nie. Idąc dalej , kolo nowego sklepu owszem czysto ładnie. Tylko dlaczego Właściciele dali się zdominować przez pijaczków egzystujących za sklepem? Przekleństwa, Oddawanie moczu w krzakach po drugiej stronie. Jak możecie na to pozwolić? To droga do kościoła i szkoły. Ale myślę sobie, że według przepisów antyalkoholowych Handel alkoholem jest za blisko Szkoły i kościoła. Bardzo proszę UMiG o sprawdzenie. Czy to zgodnie z przepisami. Chyba nie.

Sołtys tej wsi chyba bardziej boi się proboszcza niż władzy. Kolo przystanku Zielsko śmieci i krzaki. Nikt tam nie sprzątał od lat. A koło krzyża, czyściutko Trawa wykoszona. WSTYD SOŁTYSIE.

Ale jak jestem przy głosie to zapytam Pana Burmistrza. Jechałam jakoś w tygodniu. Śmieciarka lądowała śmieci z pojemników i Panowie wrzucali do tych śmieci razem worki brązowe z odpadami zielonymi. Jaki jest sens zmuszanie ludziśmieci razem worki brązowe z odpadami zielonymi. Jaki jest sens zmuszanie ludzi odpadami nie segregowanymi. Te worki przy posesjach leża całymi dniami. Chyba segregacja i terminowy odbiór śmieci bardzo u was szwankuje.

Panie Burmistrzu czekam na odpowiedź na łamach Gazety Goleniowskiej.

Pozdrawiam Anna Matysik Szczecin.

DO wiadomości dla Pana Burmistrza, Gazeta Goleniowska i Portal
Goleniowski.


(zachowano pisownię)
 
Od redakcji : Panie Burmistrzu również oczekujemy odpowiedzi .
 
(red.)
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 21 września 2018 - 14:00:14  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Jeleń uwolniony

21.09.2018.jpg

Ponad 3 godziny trwała akcja o uwolnienie i umożliwienie powrotu do lasu jeleniowi, który zabłąkał się i dostał się na teren jednej z goleniowskich firm. W akcji brali udział funkcjonariusze Straży Miejskiej. Policji, Służby Leśnej oraz działacze Fundacji Dzika Ostoja. Po opracowaniu planu , Postanowiono wytyczyć i przygotować tak trasę dla zwierzęcia aby ten wypłoszony przedostał się do lasu. Policja zamknęła wraz ze Strażą Miejską ulicę Wojska Polskiego, a następnie wypłoszono zwierzę, które zachowało się dokładnie tak jak przewidziano w planie. Zwierzę uwolniło się z ogrodzonego terenu pobiegło po zamkniętej ulicy na wolność.
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 21 września 2018 - 12:51:40  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 20 wrzesień 2018
Spotkanie autorskie Emilia Krakowska

Przy okazji narodowego czytania "Przedwiośnia" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Goleniowie w sobotę 8 września odbyło się spotkanie autorskie z gościem szczególnym, Panią Emilią Krakowską. W trakcie ponad godzinnego spotkania gwiazda scen polskich w bardzo dowcipny i wciągający sposób opowiadała o sobie swoich przeżyciach oraz karierze zawodowej. Aura i ciepło, które wytworzyła artystka na scenie, wciągała niesamowicie słuchających w jej opowieści. Przedstawiamy Państwu dzisiaj relację filmową z tego spotkania
 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 września 2018 - 23:42:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kradzież na stacji Orlenu - AKTUALIZACJA 21.09 g. 13,00

Około 22.30 na stacji przy ul. Nowogardzkiej doszło do kradzieży, aktualnie policja prowadzi czynności w tej sprawie Powiadomimy o całym zdarzeniu jutro , po uzyskaniu szerszych informacji od rzecznika policji
 
Według informacji uzyskanych z Policji , dwóch młodych ludzi próbowało ukraść trzy 4-paki piwa, co zauważyli pracownicy stacji, próbowali uciec lecz tak się złożyło, że w tym momencie na stację przyjechali pracownicy ochrony Orlen i zatrzymali złodziei w drzwiach wyjściowych. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji ukarali obydwu mandatami po 500 zł
 
Mariusz Kowalczyk
 
20.09.2018q.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 września 2018 - 23:39:18  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pożar składowiska odpadów

Potężny pożar w Szczecinie Dąbiu, zamknięta jest ul. Pomorska, wezwano jednostki gaśnicze z powiatu stargardzkiego oraz goleniowskiego. Kłęby czarnego dymu kierują się w kierunku Goleniowa. Policja nie pozwoliła naszemu dziennikarzowi wejść bliżej aby zrobić zdjęcia , twierdząc że może dojść do wybuchu butli z gazem, które są w pobliżu Z ostatniej chwili: Potężna chmura dymów od strony Dąbia właśnie dotarła nad Goleniów. Wiatr znosi dymy z tego pożaru na nasze miasto Przechodzi nad Załomiem, Kliniskami i GPP w kierunku na Goleniów, radzimy zamknąć okna na noc, aby opad z chmury dymów nie dostawał się do mieszkań.
Do akcji włączyły się Jednostki gaśnicze z powiatu gryfińskiego, powiatu polickiego oraz ze Świdwina.
Na miejscu jest ponad 30 zastępów strażaków.
 
Zdjęcie Mariusz Kowalczyk reporter Goleniow.net.pl
 
A.B.
 
20.09.2018s.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 września 2018 - 21:10:57  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Andersa od środy z asfaltem

Jeszcze tylko odrobina cierpliwości i jak zapewnia przedstawiciel Firmy Met-instal , głównego wykonawcy robót na ul. Andersa ciąg od ul. Konopnickiej przez most na Inie do skrzyżowania z ul. Konstytucji 3-go Maja zostanie pokryty asfaltem. Dzisiaj Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Nowogardu na zlecenie wykonawcy rozpoczęło układanie tzw podbudowy następnie położona zostanie warstwa wiążąca asfaltu Po położeniu dwóch warstw nastąpi położenie finalnej warstwy ścieralnej co powinno nastąpić ostatecznie około środy.

A.B.
 
20.09.2018a3.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 września 2018 - 15:00:43  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wycinają atrybut Goleniowa

Od dłuższego czasu można było zauważyć popadające w degradację i umierające wiśnie japońskie na ul. Konstytucji 3-go Maja. będące swoistym differentia specifica czyli wyróżnikiem Naszego miasta. W czasie kwitnienia drzewa te powodowały zachwyt nie tylko mieszkańców ale także turystów, filmowców i fotografików. Dziś część tych ozdobnych drzew trafiło pod topór. 
Jakiś czas temu rozmawiałem z dendrologiem z firmy, która dokonywała ocen stanu drzewostanu miasta Goleniowa przed wielu laty. Powiedział mi, że :
 
 
20.09.2018-1.jpg
 
20.09.2018-5.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 września 2018 - 14:21:54  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 19 wrzesień 2018
Jedziemy jedną jezdnią na przebudowywanym odcinku autostrady A6

19.09.2018t.jpg
 
Na przebudowywanym odcinku autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie – do węzła Rzęśnica 19.09.2018 r. w godzinach wieczornych wprowadzono ruch jedną jezdnią w obu kierunkach. Podczas wakacji, po to aby zminimalizować zatory na tym odcinku w okresie wzmożonego ruchu funkcjonowały dwie jezdnie. Teraz wznawiane są roboty w pełnym zakresie, co powoduje konieczność zamknięcie jednej z jezdni. We wprowadzonym obecnie pierwszym etapie prac zamknięta została częściowo już przebudowana jezdnia w stronę Szczecina, będą na niej wykonywane roboty przy poboczu, które są konieczne do wprowadzenia kolejnego etapu organizacji ruchu. Na początku października ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnię w stronę Szczecina i rozpocznie się rozbiórka i przebudowa jezdni w stronę Świnoujścia, na której jest jeszcze stara nawierzchnia z płyt betonowych. Całkowite zakończenie robót na tym odcinku powinno nastąpić wiosną 2020 roku.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 19 września 2018 - 23:10:52  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 1401 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 1814 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 1572 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 4284 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 4775 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 339467


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


k3reklama-m.jpg

komfort reklama-m.jpgNaprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 9
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 677, Najnowszy: meary

Ogłoszenia
Sprzedam
Więcej ogłoszeń (0)
Kupię
Darecki-email-
16 wrz : 04:19
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, zdjęcia o tematyce wojskowej, przedwojenne pocztówki elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego telefon 694972047
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Czas generowania: 0.2029 sek., 0.0414 z tego dla zapytań.