Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Jeszcze chwila, a będą rosły krzaki - Planty w centrum
Autor: Margo dnia 19 maj : 22:18
I te wyschnięte tuje na dodatek

[News] CBA wywęszyło aferę która dotyczy m.in lotniska w Goleniowie
Autor: Margo dnia 21 kwi : 22:05
"Jak informuje CBA, śledztwo jest rozwojowe i niew [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:41
Jak po czasie wszystko układa się w całość pomimo [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:23
-LINK-

[News] Nowa Droga do Goleniowskiego Parku Przemysłowego i alternatywna trasa nad morze
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:42
Nie należy zapominać, że Gmina wydatkowała dodatko [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Valdo dnia 03 mar : 10:11
Jak to mówią " MODLI SIĘ POD FIGURĄ A DIABŁA MA ZA [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Margo dnia 03 mar : 08:04
No cóż - doradca burmistrza oraz Marszałek (tak pr [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: admin dnia 01 mar : 12:56
Dodatkowo dochodzą koszty nagród , nagród jubileus [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: Margo dnia 01 mar : 12:44
Policzyłam sobie, niestety dane nie są w pełni akt [ more ... ]

[News] Wybuch pieca C.O. w Białuniu. Jedna osoba ciężko ranna
Autor: Margo dnia 04 sty : 21:12
Ciekawe czy i jaką pomoc udzieli burmistrz dla pos [ more ... ]

piątek 26 sierpień 2016
I Maraton Kajakowy "MEANDRY INY 2016"

kasjak.jpg
 Zapraszamy serdecznie do wspólnej, kajakowej zabawy na rzece Ina - I Maraton Kajakowy "MEANDRY INY 2016", który odbędzie się 27 sierpnia 2016 toku (sobota).

Startujemy z pierwszym w historii rzeki, kajakowym maratonem dla amatorów i nie tylko. Jest on podsumowaniem, naszej dotychczasowej działalności na Inie i zbudowanie fajnej imprezy nie tylko dla wyczynowców. Ideą imprezy jest amatorski spływ Iną, w kajakach turystycznych ale z limitem czasu i pewną formą rywalizacji czasowej. A następne lata ? Cóż będziecie pobijali swoje życiówki, a rzeka zawsze Was zaskoczy. Czekają na Was dwie kategorie; dystans do 40km dla tych co chcą się sprawdzić, czyli kategoria ULTRA na odcinku Stargard-Lubowo-Sowno-Bącznik-Goleniów i 18 km dla osób początkujących, a nawet dla rodzin na odcinku Sowno-Bącznik-Goleniów. Jedni spłyną trasę dla siebie, a inni zawalczą o Puchary Meander Iny 2016, ufundowane przez Burmistrza Gminy Goleniów Pana Roberta Krupowicza, który objął patronat nad imprezą.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 26 sierpnia 2016 - 00:36:02  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 25 sierpień 2016
Festyn charytatywny "Arkadiada dla Oskara"

Oskar Kuradczyk - cudowny chłopiec,którego los nie oszczędza z Mostów
Chłopiec zmagający się z wieloma chorobami zespół "VATER" zarośniecie odbytu i przełyku, niewydolność nerek, padaczka... po przeczepcie nerki."
"

To właśnie na Jego rzecz w czasie imprezy w sobotę odbędzie się kwesta


arkadia3.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 25 sierpnia 2016 - 23:34:32  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pożegnanie Wakacji w Białuniu

25.08.2016.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 25 sierpnia 2016 - 23:07:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Stefan Ossowiecki – najsłynniejszy polski jasnowidz. Wiele razy rozmawiał z Józefem Pilsudskim

stefan-ossowiecki.png Stefan Ossowiecki przyszedł na świat w Moskwie 22 sierpnia 1877 r. w rodzinie zamożnego inżyniera i potentata chemicznego pochodzenia szlacheckiego. Gdy miał 14 lat, po raz pierwszy ujawniły się jego zdolności paranormalne, takie jak telepatia.

W trzy lata później  postanowił pójść w ślady ojca i dostał się do Petersburskiego Instytut Technologicznego. W tym czasie jego zdolności zaczynały się coraz bardziej rozwijać, głównie w stronę jasnowidzenia i telekinezy. Niejednokrotnie zaskakiwał swoich nauczycieli i kolegów, m.in. odczytując teksty zadań egzaminacyjnych znajdujących się w zalakowanych kopertach. Ten okres naznaczony był również bliską znajomością z niejakim Worobiejem, rosyjskim Żydem i kabalistą-jasnowidzem, który przewidywał Ossowieckiemu świetlaną przyszłość. Po studiach był przez pewien czas na praktyce w Niemczech, potem powrócił do Moskwy, gdzie pracował jako inżynier. W 1917 r. został aresztowany przez bolszewików i skazany na karę śmierci, jednak dzięki wstawiennictwu dawnego znajomego, wówczas wysokiego rangą urzędnika państwowego, został ułaskawiony. Nie pozostał jednakże w Moskwie, gdzie pozbawiono go całego olbrzymiego majątku, i przeniósł się do Warszawy.

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, będąc już bardzo znany ze swoich nadzwyczajnych uzdolnień, rozpoczął współpracę z wieloma prominentnymi postaciami II RP, takimi jak Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski czy Kazimierz Sosnkowski. Do grona jego bliskich znajomych należeli też Karol Szymanowski i Juliusz Osterwa.

Jak czytamy w artykule Rafała Natorskiego,  Ossowiecki i Piłsudski spotykali się wiele razy. Jasnowidz był przekonany, że wybitny przywódca wykazuje spory talent w kwestiach parapsychologicznych. Obaj umawiali się, że o określonej godzinie połączą się myślami, a później precyzyjnie odtwarzali swoje przemyślenia.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 25 sierpnia 2016 - 22:08:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 22 sierpień 2016
Plecy

todd-inne.jpg Szanowni Państwo!

   Trybunał Konstytucyjny orzekł właśnie niezgodność Konstytucji z Konstytucją i tego się trzymajmy. Skoro to co najważniejsze mamy ustalone, zajmijmy się sprawami nieco błahszymi.
 
   Zanim zaczęła obowiązywać poprawność polityczna pospołu z niepoprawnością obyczajową, uczono dzieci odróżniać dobro od zła i zapewniano, że lepiej być dobrym, niż złym. Kiedy młody człowiek zaczynał podejmować własne decyzje przekonywał się często o rozmijaniu się praktyki z teorią. Teraz praktyka odniosła druzgocące zwycięstwo nad niegdysiejszą teorią.
   Czy to znaczy, że zaczęły obowiązywać nowe reguły? Czy rzeczywiście o sukcesie zawodowym decyduje wyłącznie podły charakter i głupota? Tak, ale tylko w kręgach mafijnych.
   Nie oznacza to jednak, że uczciwemu człowiekowi plecy nie są potrzebne. Przeciwnie, dla osiągnięcia sukcesu są niezbędne. A najlepiej, żeby do tego jeszcze posiadał dwie zdolności: upatrywania dobrych stron w każdej sytuacji i silną wolę. Te trzy czynniki zapewniają powodzenie w dowolnej dziedzinie życia.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 22 sierpnia 2016 - 16:39:00  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 20 sierpień 2016
NIK o opłatach za wodę i ścieki

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) przedstawiła raport o kształtowaniu cen za dostraczanie wody i odprowadzanie ścieków. Z raportu wynika, że ceny za usługi wodno-kanalizacyjne w Polsce w ostatnich 8 latach wzrosły o 60% i osiągnęły poziom, powyżej którego zostanie naruszona unijna zasada dostępności cenowej usług (przyjmuje się, że obciążenia budżetu rodziny z tytułu opłat za wodę i ścieki nie powinny przekroczyć 3 proc. dochodów netto).  O taki stan rzeczy NIK obwinia samorządy, które postawione w potrójnej roli: właściciela przedsiębiorstwa, regulatora i przedstawiciela konsumentów nie wykorzystują dostatecznie swoich uprawnień i nie chronią mieszkańców przed systematycznymi podwyżkami. NIK twierdzi, że nawet spotęgowanie nakładów na modernizację i rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej nie stanowi wystarczającej argumentacji tak wysokiego stopnia wzrostu cen w ostatnich latach.

Główne grzechy samorządów:
1.) preferowanie ochrony interesów przedsiębiorstw - dostępności cenowej usług dla obywateli nie traktuje się jako równie ważnego zagadnienia.
2.) brak szczegółowej analizy taryfy opłat za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, przed przekazaniem radom miast do zatwierdzenia (nie sprawdza się np. zasadności wliczania do cen płaconych przez mieszkańców kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa.)
3.) brak procedur weryfikacji wniosków taryfowych, a tym samym niemożność odtworzenia ścieżki decyzyjnej. Ustalenia mające wpływ na stopień obciążenia mieszkańców kosztami funkcjonowania przedsiębiorstw podejmowane są wyłącznie w oparciu o materiały przygotowane przez przedsiębiorstwa, tj. bez badania dokumentów źródłowych. NIK podczas kontroli stwierdził przypadki, w których projekty uchwał taryfowych przedkładanych radom miast przez prezydentów były w całości - łącznie z uzasadnieniami - przygotowywane przez przedsiębiorstwa.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  sobota 20 sierpnia 2016 - 10:08:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 17 sierpień 2016
Kolejne wołanie o życie małego Tomusia ze Świnoujścia

tomeczek1.jpg Prosimy skopiujcie tą informację i powielcie na swoim FB lub udostępnijcie.

Kolejne wołanie o życie małego Tomusia ze Świnoujścia

Kolejny raz prosimy czytelników o wsparcie, tym razem kolejna mała istotka prosi o życie.

Mały Tomuś ze Świnoujścia choruje na nowotwór złośliwy oka - siatkówczak.

Czyli dokładnie taka chorobę na jaką zbieraliśmy wraz z Państwem środki dla malutkiej Lenki z Przybiernowa. Tamta akcja się udała i Lenka jest już zdrowa.
Tym razem kwota zbiórki jest podobna, do zebrania pozostało jeszcze 800 tys zł. Kwota astronomiczna, ale wierzę że dzięki państwa pomocy uda się uratować Tomusiowi i oczka i życie.

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA i każdy SMS.

Informacja na temat akcji ze strony Fundacji SIEPOMAGA

Nasz synek żyje, uśmiecha się, poznaje świat, na który patrzy. Taki obraz chcielibyśmy zachować przed naszymi oczami, jednak od niespełna roku, to co do tej pory było rzeczywistością, stało się marzeniem. Tomuś ma raka, śmiertelny, złośliwy guz, który umiejscowił się w prawym oku.

W oczach dziecka można zobaczyć wszystko, lecz jeśli na ich dnie poza miłością i bezgranicznym zaufaniem, da się dostrzec guz, zaczyna się wyścig z czasem. Postawiono nam dwa warunki, by wrócić do gry o życie dziecka – 165 tysięcy dolarów i 2 tygodnie!

Nasz synek urodził się zdrowy, silny i od tego momentu miało być wszystko dobrze. Bo dlaczego miało być inaczej? Przywieźliśmy dziecko do domu, szczęśliwi dumni i przygotowani na to, co dobre. Nikt nie jest gotowy na to, że jego maleństwo, może stracić wzrok, oko, życie. Nowotwór w przypadku Tomusia okazał się wyjątkowo podstępny. Nie dawał typowych oznak, charakterystycznych dla siatkówczaka. Tylko czy można mówić o typowych przypadkach, kiedy zachorowalność na ten typ nowotworu oscyluje wokół 3%?

tomeczek2.png
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 17 sierpnia 2016 - 15:44:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Rowerowy maraton w Nowogardzie

 
maratonIIIa.jpg Już w sobotę 20 sierpnia w Nowogardzie rusza III Maraton rowerowy MTB do dokoła jeziora Nowogardzkiego

Trasa rowerowego maratonu liczy około 32 kilometrów i wiedzie wokół. Mimo że trasa przebiega w terenie, jest tak przygotowana aby każdy amator mógł wziąć w niej udział.
Maraton zorganizowano dla kilku kategorii wiekowych. Jedyne co trzeba mieć tylko chęci, rower i kask.

Dla uczestników przygotowano nagrody w tym do wygrania 11 rowerów i dużo innych nagród

Dziś ostatni dzień zapisów online.

Na maraton zapisało się ok 430 osób w tym 22 rodziny. Lista jest otwarta do północy.

Nie czekaj zapisz się na stronie -LINK-


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 17 sierpnia 2016 - 15:17:03  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 15 sierpień 2016
Cud nad Wisłą - BITWA WARSZAWSKA - 1920 r.

pilsudski_kossak.jpgDzisiaj mija 96 lat od pokonania przez Polskę potęgi sowieckiej .

W rocznice tą Wojsko Polskie obchodzi swoje święto.

Dla przypomnienia podajemy parę faktów z ówczesnych wydarzeń.

Wojna polsko-bolszewicka (1919-1921), walki toczone przez Polskę przeciw Rosji Radzieckiej o kształt granicy wschodniej i utrzymanie niepodległości. Po kapitulacji Niemiec rząd radziecki unieważnił ustalenia pokoju brzeskiego i rozpoczął operację zbrojną o kryptonimie Wisła (operacja Wisła, 1919). W jej wyniku wojska radzieckie miały wesprzeć ferment rewolucyjny ogarniający po zakończeniu I wojny światowej Europę Środkową. Akcja ta miała zapoczątkować rewolucję europejską i przynieść zwycięstwo komunizmowi.

Pochód wojsk radzieckich w pierwszej kolejności skierował się przeciw niepodległym republikom Białorusi i Litwy. W grudniu 1918 wojska radzieckie zajęły Mińsk, w styczniu 1919 Wilno i Kowno. 27.II.1919 proklamowano powstanie Litewsko-Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Zajmowaniu terenów białorusko-litewskich przez Armię Czerwoną przeciwstawiała się jedynie ludność polska, organizując oddziały samoobrony.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 15 sierpnia 2016 - 09:17:19  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 14 sierpień 2016
Udało się ! Razem uzbieraliśmy pieniądze na leczenie Madzi !

W dniu 29 lipca umieściliśmy, po sygnale czytelniczki informację "Pomóż dziecku z Goleniowa - Poczuć to, co niewidzialne Pomóżmy malutkiej istotce z Goleniowa !" o akcji zbierania środków na leczenie malutkiej Madzi z Goleniowa.

Następnie przenieśliśmy ta informację na stronę naszego FB. Wówczas na koncie Madzi było nieco ponad 20 tys zł. Po umieszczeniu informacji na naszym portalu, lawinowo zaczęła rosnąć liczba wejść, bijąc wszelkie rekordy. Na naszym profilu umieszczona informacja została udostępniona i powielona prawie 3000 razy! I dotarła do prawie 190 tys czytelników.

Szybko zaczęła się powiększać kwota środków potrzebnych na leczenie tego maleństwa.

Wpłaty były przeróżne co cieszy ogromnie, od kilku groszy do astronomicznej kwoty prawie 58 tys zł, która była ukoronowaniem i zakończyła zbieranie (11.08.2016) potrzebnych środków. Każda w tym wypadku kwota, nawet kilku groszowa  była i jest ważna i należą się za to ogromne podziękowania.
Pomogło tysiące ludzi dobrej woli w tym osoby które jeszcze niedawno potrzebowały pomocy, jak np rodzice małej Lenki z Przybiernowa, której akcję również jako pierwsi wsparliśmy.

 Bardzo cieszy nas Państwa Heroizm i chęć niesienia czysto ludzkiej pomocy w takich przypadkach. To jest istota ludzkości, aby w ciężkich chwilach razem się wspierać. naszym czytelnikom należą się podziękowania nie tylko za wspieranie tak szczytnego celu ale również za rozpowszechnianie informacji o tej zbiórce. Poniżej umieszczam informacje, którą umieścili na stronie Fundacji SIEPOMAGA rodzice tej pięknej kruszynki.

W imieniu redakcji SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

Andrzej Bugajski


madzialeczenie.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 14 sierpnia 2016 - 12:11:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 2080 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 2180 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 1399 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 1470 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 1239 0 -
 
Tematów: 131 | Posty: 165 | Odsłon: 254270


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 186
unikalnych: 45

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 807757
unikalnych: 315268

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1410466
unikalnych: 462235

Online
Gości: 9
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 6
Użytkowników: 621, Najnowszy: seniormed

Ogłoszenia
Sprzedam
InterKadra-email-
19 sie : 09:33
Znasz język niemiecki chociaż w stopniu podstawowym?
Masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi?

Wyjedź do Niemiec - zostań Opiekunką/em Osób Starszych!

InterKadra Sp. z o.o. (nr cert. 3372) oferuje sprawdzone oferty pracy dopasowane do Ciebie pod kątem doświadczenia i znajomości języka niemieckiego.

Gwarantujemy:
- legalne i bezpieczne zatrudnienie (druk A1)
- odprowadzane składki w Polsce od ponad 4 tys. zł brutto
- atrakcyjne wynagrodzenie do 1300 euro netto
- jedna czytelna umowa
- dodatkowe ubezpieczenie NW i OC
- pracę dostosowana do predyspozycji i oczekiwań kandydatki
- gwarantujemy zakwaterowanie, wyżywienie
- pokrywamy koszty podróży w obie strony

Kontakt: 503-102-635 lub -email-
Zapraszamy również do odwiedzin naszej strony: -LINK-
Zachodniopomorska Grupa Doradcza-email-
22 sie : 14:42
Darmowy kusr angielskiego i praktyka w Irlandii
zapraszamy do udziału w projekcie "bez granic międzynarodowe doświadczenie zawodowe kluczem do aktywizacji młodych osób".
projekt skierowany do osób z województwa zachodniopomorskiego,
w wieku 18-35lat
będących bez zatrudnienia
nie uczących się w trybie dziennym.
zapewniamy
bezpłatne warsztaty i kursy językowe oraz zawodowe,
zagraniczne praktyki w Irlandii,
zakwaterowanie, wyżywienia i pokrycie kosztów dojazdu w okresie realizacji zagranicznej praktyki,
wysokiej klasy mentorów, doradców zawodowych i trenerów posiadających doświadczenie praktyczne,
serwis kawowy i obiad podczas zajęć,
bezpłatne materiały szkoleniowe
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1399 sek., 0.0296 z tego dla zapytań.