Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Gady, głąby, barany, złodzieje - tytuł z portalu GG
Autor: Margo dnia 27 lip : 09:28
Prawda jest niewygodna ale są jeszcze ludzie, któr [ more ... ]

[News] Gady, głąby, barany, złodzieje - tytuł z portalu GG
Autor: polskamójkraj dnia 26 lip : 22:46
Trzeba walczyć o wolną polskę! Bardzo dobre wystąp [ more ... ]

[News] O co chodzi z tym wyborem?
Autor: Margo dnia 17 lip : 12:48
Pan Cezary Martyniuk zawarł w artykule "Pisz wiers [ more ... ]

[News] PO SPOTKANIU Z MARSZAŁEK SEJMU
Autor: Margo dnia 13 lip : 13:49
Zastanawia mnie jedno - dlaczego naczelna gazeta i [ more ... ]

[News] Panie Burmistrzu okres urlopowy nie zwalnia od pracy - Część II
Autor: Margo dnia 10 lip : 14:49
Nie dziwię się, że kabarety tak chętnie wykorzystu [ more ... ]

[News] Subiektywna ocena czy były tajne czy nie były tajne
Autor: admin dnia 07 lip : 15:17
Radni wchodzący w skład Komisji Rewizyjnej w czas [ more ... ]

[News] Panie Burmistrzu okres urlopowy nie zwalnia od pracy
Autor: Margo dnia 02 lip : 23:42
Co ty przypominasz panu burmistrzowi słowa sprzed [ more ... ]

[News] Duży konflikt w małej szkole
Autor: Margo dnia 30 maj : 10:29
Cóż takiego niepokojącego dzieje się w wiejskich s [ more ... ]

[News] Kosztowny żyrandol
Autor: Margo dnia 27 maj : 13:42
Prezydencka przygoda Bronisława Komorowskiego dobi [ more ... ]

[News] Przed II turą
Autor: Margo dnia 12 maj : 22:13
najświeższy news - szefowa jego sztabu wyborczego [ more ... ]niedziela 26 lipiec 2015
Gady, głąby, barany, złodzieje - tytuł z portalu GG

gg-jowy.jpgOczywistym jest, że do większości ludzi najbardziej trafia tytuł artykułu, wyeksponowany wielkimi, tłustymi literami. Tytuły to chyba najbardziej ulubiona przez System forma manipulacji medialnej. - Paweł Kukiz

Nie przez przypadek piszę ten tekst cytując Pawła Kukiza , po moim wystąpieniu na spotkaniu zorganizowanym przez działaczy na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w piątek, po którym ukazał się wpis Cezarego Martyniuka na portalu Gazety Goleniowskiej.
Nie zamierzam komentować rzetelności dziennikarskiej dziennikarza, który jest jednocześnie pracownikiem samorządowym czyli zależnym od władzy. TO, że nic z tego spotkania Pan Martyniuk nie wyniósł oprócz tego, że użyłem ostrych słów, jest dla mnie manipulacją. 

Żeby Państwu zobrazować dokładnie co i w jakim kontekscie powiedziałem nie będę używał manipulacji,  a w najbliższym czasie umieszczę nagranie Video z mojego wystąpienia.

Andrzej Bugajski
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 26 lipca 2015 - 22:24:12  ::  Czytaj/Komentuj: 2

wtorek 28 lipiec 2015
Apel do Ewy Kopacz ws.rozpowszechnienia informacji o referendum 6 września

http://www.petycjeonline.com/uploads/images/121.pngApel do Ewy Kopacz ws.rozpowszechnienia informacji o referendum 6 września
Szanowna Pani Premier, 
Już wkrótce Polacy będą mieli okazję wziąć udział w referendum krajowym ogłoszonym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. To wydarzenie nieczęste w polskiej praktyce demokratycznej, które da nam, obywatelom, możliwość wypowiedzenia się w kwestiach fundamentalnych dla naszego kraju.  Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych mając do dyspozycji wyłącznie dobrowolne darowizny, wykonał do tej pory wielką pracę na rzecz edukacji i zapewnienia temu wydarzeniu frekwencji. Rozesłaliśmy już ponad milion materiałów drukowanych, angażujemy tysiące wolontariuszy, prowadzimy serwisy społecznościowe, publikujemy artykuły eksperckie.
Tym bardziej zdumiewa nas bierność rządu i Prezydenta w tej sprawie. Mamy wrażenie, że próbuje się ten jakże istotny moment w historii Polski przemilczeć. Szczególnie widoczne jest to w kontekście zaangażowania rządu, jakie mieliśmy okazję obserwować podczas poprzedniego referendum - w sprawie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wtedy w działania profrekwencyjne zostało zaangażowanych wiele instytucji centralnych, przy wsparciu mediów publicznych i z wykorzystaniem znacznych środków finansowych.
Tymczasem dziś widzimy kampanię billboardową "Słucham, rozumiem, pomagam". Odnosimy wrażenie, że cały ciężar analogicznych działań spoczął na barkach organizacji pozarządowych, które dysponując ograniczonymi środkami finansowymi siłą rzeczy nie są w stanie przeprowadzić ich na skalę, która powinna mieć miejsce w przypadku tak istotnego głosowania. Apelujemy do Pani o zrobienie wszystkiego, co w jej mocy, aby jak najwięcej Polaków dowiedziało się o przypadającym na 6 września referendum, zintensyfikowanie kampanii informacyjnej oraz wsparcie działań tych organizacji, które własnymi siłami starają się realizować to, w czym swój znaczny udział powinny mieć instytucje dysponujące środkami pochodzącymi z płaconych przez nas podatków.
Polacy zasługują na to, by być informowani o istocie nadchodzącego referendum - w sposób kompleksowy, efektywny, przedstawiający różnorodne głosy i opinie.
To zbyt ważna dla Polski sprawa, by starać się ją przemilczeć.  
Ruch na rzecz JOW

Petycję można podpisać wchodząc na stronę -LINK-

Zachęcam do składania podpisów i rozpowszechniania tej wiadomości.
Małgorzata Kurkowska
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  wtorek 28 lipca 2015 - 09:38:20  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 26 lipiec 2015
Znalezione w sieci - "Nie obchodzi mnie, co w tym kraju się dzieje"

Przedstawiam Państwu poniżej post znaleziony na Facebooku, a zamieszczony przez Ruch JOW - powiat sławieński . Proszę się z nim zapoznać i zastanowić nad jednym pytaniem - Dlaczego już nic NAS nie obchodzi?

„Polsko! Lecz ciebie błyskotkami łudzą; Pawiem narodów byłaś i papugą,A teraz jesteś służebnicą cudzą.” 

"- Dzień Dobry, czy weźmiecie Państwo udział w Referendum w dniu 6 września 2015 r. ?
- My nie jesteśmy stąd! Tym humorystycznym, ale proszę mi wierzyć, że zaczerpniętym z życia cytatem chcę przedstawić świadomość Polaków na temat Referendum ogólnokrajowego ogłoszonego przez Prezydenta RP. I nie jest to tym, co zabolało najbardziej. W dniu 18 lipca 2015 r. działacze komitetu referendalnego zrzeszonego w Darłowie przeprowadzili społeczną akcję informacyjną i edukacyjną w sprawie Referendum krajowego i jednego z pytań, na które Polacy będą odpowiadać, dotyczące wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Naszymi rozmówcami byli nie tylko Darłowianie, ale przede wszystkim wakacyjni turyści przebywający na tym terenie. Z naszych obserwacji wynika smutna rzeczywistość. Ok. 50% pytanych nie wiedziała, iż takie referendum ma się odbyć. W tej grupie byli tacy, którzy twierdzili, że ich to nie interesuje! Ok. 30% jest zdecydowanie przeciwnych. Z różnych powodów. Bo tak jak jest, jest dobrze. Bo JOWy niczego nie zmienią. Bo jest im dobrze. Wśród nich jednak jest słaby poziom wiedzy na temat JOW, co świadczy o ślepopoddańczym powtarzaniu tego co mówią politycy, którym oni kibicują.
Najbardziej jednak zabolały inne wypowiedzi:


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  niedziela 26 lipca 2015 - 23:20:25  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 25 lipiec 2015
Znalezione w sieci

Znalezione obrazy dla zapytania facebookMałgorzata Śmigała w jednym z komentarzy na Facebooku pisze :

"Szanowne Panie, Szanowni Panowie
W Polsce źle się dzieje i dobrze się dzieje, zależy w jakiej kwestii i w jakich wydarzeniach. W naszym kraju mają miejsce sytuacje, na które wpływu nie mamy, ale są też takie, na które wpływ ten mamy.
Dobrze się dzieje
gdy np.: uda się społeczna zbiórka pieniędzy na leczenie chorego dziecka, przez co ma ono szanse na dalsze życie, pomimo iż państwo odmówiło mu tego przywileju nie udzielając zgody na pokrycie kosztów medycznych z publicznych pieniędzy.
Podsumowując dobrze się dzieje gdy możemy tworzyć sytuacje, a nie tylko bezwolnie w nich uczestniczyć.
Źle się dzieje gdy majątek państwa jest wysprzedawany za bezcen, gdy politycy nie przestrzegają zasad zwykłej przyzwoitości, etyki i moralności, gdy słyszymy o aferach taśmowych, hazardowych, itd. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie możemy nic z tym zrobić, nie możemy temu przeciwdziałać, nie mamy nawet jak żądać ukarania winnych tych żenujących i bezprawnych praktyk.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  sobota 25 lipca 2015 - 08:58:19  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Odwołalność posła

Przytoczę Państwu słowa Dominika Jafry człowieka, który pozwał PO do sądu za to, że partia nie dotrzymała swoich obietnic wyborczych.

"Większość posłów po zdobyciu mandatu nie wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych i traci kontakt ze swoimi wyborcami. Część z nich oszukuje od swoich wyborców, przechodząć w trakcie kadencji do innych partii. Posłowie zamieszani w przestępcze afery, defraudanci publicznych pieniędzy i skandaliści, pozostają nietykalni dla wymiaru sprawiedliwości, chronieni są przez większość sejmową, czyli inaczej przez kolesiostwo partyjne.
Mówiąc wprost - posłowie po wyborach czują się bezkarni. Wyborcy zaś okłamani i oszukani.

W demokracji wyborcy muszą mieć prawo odwołania posła i pozbawienia mandatu w trakcie kadencji.
Immunitet nie powinien chronić posła przezd odwołaniem.
Posłowie, którzy nie realizują swojego programu powinni być odwołani.

W obecnym systemie wyborczym nie ma możliwości odwołania posła (pojedynczego radnego również: przyp. MK). W Jednomandatowych Okręgach Wyborczych taka mozliwość istnieje.
W 1990 r. Sejm Solidarnościowy usunął w tajemnicy przed społeczeństwem dwa najważniejsze przepisy, które otworzyły drogę dla diałalności mafijnej i przestępczej.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  sobota 25 lipca 2015 - 00:56:05  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Dlaczego JOW-y nie działają w Senacie?

Znalezione obrazy dla zapytania senat obrazyNie każdy może o tym wie, ale wybory do polskiego senatu już od 2011 r. przeprowadzane są w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych (JOW). Bardzo często na tej właśnie podstawie krytycy ordynacji większościowej pokazują, że nie działa ona tak jak twierdzą jej zwolennicy.
Dlaczego zatem JOW nie działa w Senacie RP?
Po prostu - pozostałe przepisy wyborcze są niedostosowane do JOW - ów.
Konieczność zebrania olbrzymiej liczby podpisów, brak narzędzi do odwoływania Senatorów przez Wyborców, czy choćby finansowanie kampanii przez partie polityczne - to najważniejsze problemy, ale nie jedyne.
Dopiero zastosowanie JOW ze zmianami w ordynacji wyborczej na każdym szczeblu, będzie działać dużo lepiej jak obecnie.
Dlatego wprowadzenie JOW to dopiero początek drogi ku lepszej przyszłości.
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  sobota 25 lipca 2015 - 00:06:26  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 24 lipiec 2015
6 rzeczy, których nie dowiesz się o JOW-ach z Wikipedii

Znalezione obrazy dla zapytania wikipediaWprawdzie polska wersja językowa Wikipedii posiada hasło - "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze", jest jednak ono dosyć skromne, choćby w porównaniu z Wikipedią anglojęzyczną. Czytając rozwinięcie hasła Jednomandatowe Okręgi Wyborcze można odnieść wrażenie, że pisała go osoba przeciwna wprowadzeniu ordynacji większościowej. Dlatego właśnie poniżej zamieszczę sześć informacji o JOW-ach, których nie znajdziesz w polskojęzycznej wersji Wikipedii:

1. ) system wyborczy JOW funkcjonuje aż w 65 państwach świata i obejmuje niemal 40% globalnej populacji ludzi
 ( głównie dzięki temu, że jest to system stosowany w Indiach )


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  piątek 24 lipca 2015 - 23:53:58  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 23 lipiec 2015
Turzynek nad Iną

23.07.2015e.jpg GOLENIOW.PL Burmistrz Gminy Goleniów i kupcy w sobotę 8 sierpnia, godzina 10.00 zapraszają na otwarcie „Turzynka nad Iną” - taką nazwę, wybraną przez kupców, będzie teraz mieć miejskie targowisko.


To okazja, by zobaczyć miejskie targowisko po przebudowie, zrobić zakupy i wziąć udział w zabawie przygotowanej z okazji otwarcia „Turzynka nad Iną”. Można będzie wygrać talon na zakupy na targowisku lub nagrodę ufundowaną przez Gminę Goleniów (widoczny na zdjęciu rower miejski). Czas będzie umilał zespół „Specyficzni”, nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 23 lipca 2015 - 16:48:30  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Jest, ale niewiele

23.07.2015c-m.jpg GOLENIOW.PL W pięciu miejscach na terenie gminy Goleniów znaleziono stanowiska barszczu Sosnowskiego. Na szczęście z dala od miejsc przebywania ludzi i jest go niewiele. Łatwo będzie go zniszczyć.

Najwięcej go rośnie przy linii kolejowej do Świnoujścia, między Żółwią Błocią i Białuniem. Dwa inne stanowiska znaleziono w lesie, około kilometra na północ od wsi Imno. Nieco barszczu Sosnowskiego rośnie też na terenie jednostki wojskowej w Mostach. Ostatnie stanowisko znajduje się na łąkach w pobliżu miejscowości Bolesławice. We wszystkich tych miejscach wkrótce zostaną wykonane zabiegi niszczące barszcz.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 23 lipca 2015 - 16:44:10  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Mariusz Szachniuk mistrzem Polski

23.07.2015b-m.jpg GOLENIOW.PL Szesnastoletni zawodnik klubu strzeleckiego „Tarcza” w ubiegły czwartek dość niespodziewanie wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w konkurencji pn. pistolet pneumatyczny 40 strzałów.
Mariusz uczestniczył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Zielonej Górze w dniach 15-18 lipca br. Zawody miały status Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie. Nasz zawodnik zdobył 376 punktów na 400 możliwych, co dało mu pierwsze miejsce wśród 60 startujących i oczywiście mistrzowski tytuł.

Ten dobry wynik daje Mariuszowi szansę na powołanie do kadry narodowej i starty w charakterze reprezentanta Polski. Byłby to kolejny strzelec-kadrowicz z Goleniowa, obok Marcina Majki.

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 23 lipca 2015 - 16:42:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Goleniów a prezent (Podziel się opinią.) nowak198507 217 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 785 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 805 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 550 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 638 0 -
 
Tematów: 133 | Posty: 165 | Odsłon: 215419


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
market.JPG

fary.jpg

baner.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 117
unikalnych: 39

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 638733
unikalnych: 268980

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1122766
unikalnych: 391457

Online
Gości: 12
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 6
Użytkowników: 599, Najnowszy: polskamójkraj

Ogłoszenia
Sprzedam
Bartosz-email-
22 lip : 19:41
USUWANIE - subitu, lepiku, frezowanie betonu, czyszczenie klejów
Nasze maszyny pozwalają na najczystszą i najszybszą pracę! Jesteśmy w stanie usunąć kilkadziesiąt m2 dziennie.

Zrywaniem klejów i ich resztek z podłoża zajmujemy się od kilku lat. Nabyte doświadczenie, wiedza, oraz bogaty park maszyn, pozwala nam oferować Państwu usługę na najwyższym poziomie.

Prace przebiegają czysto i sprawnie. W narożnikach i miejscach trudno dostępnych usuwamy kleje za pomocą mniejszych narzędzi i urządzeń.

JESTEŚMY BEZKONKURENCYJNI !!!

tel. 886 855 877
Medcare&Home24-email-
14 lip : 21:34
Firma Medcare&Home24 poszukuje pracowników do opieki osób starszych na terenie całych Niemiec. Posiadamy 10 letnie doświadczenie w świadczeniu usług rekrutacyjnych oraz zatrudnianiu Opiekunów i Opiekunek na terenie Niemiec. Jeśli interesuje Cię praca w roli opiekuna nie zwlekaj tylko zgłoś się już teraz. Oferujemy atrakcyjne warunki pracy.

Gwarantujemy:
- legalne zatrudnienie na umowę zlecenie,
- zarobki od 800 do 1400 euro netto w zależności od poziomu języka,
- bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie
- zwrot kosztów podróży
-opiekę koordynatora zarówno w Polsce jak i w Niemczech.

Od naszych pracowników wymagamy:
- komunikatywnej znajomości języka niemieckiego,
-doświadczenia w opiece nad osobami starszymi,
- pozytywnego nastawienia i otwartości na ludzi.

Osoby zainteresowane proszę na wysyłanie CV na adres -email- lub pod numerem 734 135 225. Możliwość kontaktu przez SMS o treści OPIEKA, oddzwonię.
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1747 sek., 0.0471 z tego dla zapytań.