Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu
Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Schody, schody, schody...
Autor: papudrakus dnia 27 lip : 00:57
No wreszcie ktoś się zajął tymi schodami, bo od ki [ more ... ]

[News] To nazywa się dezynfekcja ?
Autor: Margo dnia 11 cze : 12:33
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy tak samo ulgowo jak [ more ... ]

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: kamikaze dnia 02 cze : 17:26
Ok, a jak się ma sprawa Lubczyny?

[News] ZA darmola na plażę
Autor: kamikaze dnia 02 cze : 17:24
BRavo!

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: admin dnia 26 maj : 17:34
Do KamikadzeTeren po rynku aktualnie jest przygoto [ more ... ]

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: kamikaze dnia 25 maj : 08:46
Czy ktoś mógłby wyjaśnić jak ma się sprawa golenio [ more ... ]

[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 23 kwi : 23:06
Niniejszym obnażono nie wiedzę prawną osób które z [ more ... ]

[News] Droga
Autor: Margo dnia 13 kwi : 19:45
Sprostowanie: w artykule mowa jest o wsi Podańsko. [ more ... ]

[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 07 kwi : 11:53
Czy wesoła kompania która workiem na śmieci zakrył [ more ... ]

[News] Wizyta z Bergen na Rugii
Autor: kamikaze dnia 04 mar : 05:21
Czy przechadzając się wzdłuż murów obronnych zauwa [ more ... ]
Serwis goleniow.net.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. - czytaj tu

czwartek 18 wrzesień 2014
Gmina Goleniów liderem ekologii

18.09.2014c-m.jpg
GOLENIOW.PL Gmina Goleniów uzyskała tytuł Zachodniopomorskiego Lidera Ekologii 2014 r. przyznawany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Statuetkę oraz nagrodę w wysokości 60 tys. zł wręczył burmistrzowi Robertowi Krupowiczowi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podczas I Międzynarodowego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu we wtorek, 16 września 2014 r. Gmina Goleniów zdobyła I miejsce w kategorii „Efektywność” za termomodernizację budynków użyteczności publicznej Gminy Goleniów (szkoły, przedszkola, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna – łącznie 13 obiektów).informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 18 września 2014 - 17:19:08  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Zagra Drzazga

Już 19.09.2014 Piątek
Pierwszy raz pod dachem PLR
Goleniowska formacja ,,Drzazga''
Gorąco zapraszamy !

18.09.2014d-m.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 18 września 2014 - 17:04:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Nowe boisko już niedługo

18.09.2014b-m.jpg GOLENIOW.PL Od października tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 będą mogli lekcje wychowania fizycznego odbywać na boisku o sztucznej nawierzchni.

Ta największa tegoroczna inwestycja oświatowa realizowana jest zgodnie z harmonogramem i do końca września 2014 r. powinna zostać zakończona. Wykonane jest już utwardzone podłoże pod warstwę poliuretanową, której wykładanie zaplanowane jest na początek przyszłego tygodnia. Ustawione są słupy ogrodzeniowe i na siatkę „piłkochwytów”, budowane zejścia i siedziska.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 18 września 2014 - 16:50:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Brąz Mistrzostw Świata dla Majki

18.09.2014a-m.jpg GOLENIOW.PL Marcin Majka, zawodnik goleniowskiego Klubu Strzelectwa Sportowego „LOK” Tarcza Goleniów zdobył wczoraj (16 września 2014 r) brązowy medal Mistrzostw Świata w strzelectwie sportowym, które odbywają się w Granadzie (Hiszpania). Goleniowian startował w konkurencji karabin dowolny 50 m w pozycji leżącej juniorów. Marcin Majka po raz pierwszy startował w zawodach tej rangi, tym większy jego sukces. Gratulujemy!

Jego trenerem jest Michał Buniak. Relację z przebiegu tej konkurencji można obejrzeć tutaj


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 18 września 2014 - 16:12:14  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 17 wrzesień 2014
Najmłodsi strzelcy z medalami

17.09.2014d-m.jpg GOLENIOW.PL W dniach 12 – 14 września 2104 r. odbyły się w Bydgoszczy makroregionalne zawody strzeleckie, w których startowali zawodnicy KSS LOK „Tarcza” Goleniów. Jak zwykle z sukcesem.

Mariusz Szachniuk zdobył 2 złote medale w konkurencjach pistolet sportowy na 25 metrów i w pistolecie pneumatycznym. Mateusz Szarek z kolei był drugi (srebrny medal) w pistolecie pneumatycznym. Tuż za podium, na IV miejscu, uplasował się Mateusz Mikołajczyk, a Michał Cłapka w karabinie pneumatycznym był dziesiąty.

Po dobrym występie w Bydgoszczy, zawodnicy z Goleniowa jeszcze we wrześniu wezmą udział w Mistrzostwach Polski Młodzików.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 17 września 2014 - 15:08:25  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wrzosowa remontowana

17.09.2014c-m.jpg GOLENIOW.PL Na ulicy Wrzosowej rozpoczęty został remont jej nawierzchni. To kolejna ulica w mieście, której stan ulegnie wyraźnej poprawie.

Prace, które wykonuje wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma EMULEX ze Stargardu Szcz., obejmują: oczyszczenie i frezowanie ulicy, wykonanie warstwy uszczelniającej na całej jej długości oraz regulację pionową studzienek i zaworów.
Koszt zadania – blisko 40 tys. zł (39.562,21 zł), termin zakończenia – 28 września 2014 r.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 17 września 2014 - 14:39:41  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Radek trzeci w „Bitwie o Gotland”

17.09.2014b-m.jpg GOLENIOW.PL 12 września 2014 o godz. 12.00 Radek Kowalczyk wystartował do „Bitwy o Gotland”. 16 września 2014 o godz. 02.03, po pokonaniu 511 mil, jako trzeci dopłynął do mety. Tym samym pokonał trasę w 3 dni 14 godzin 2 minuty.

W zawodach udział wzięło siedmiu żeglarzy: Krystian Szypka (s/y Polska Miedź), Jacek Zieliński (s/y Quick Livener), Radek Kowalczyk (s/y Sunrise), Maciej Ziemba (s/y Janeczka 2), Ryszard Drzymalski (s/y Konsal), Michał Weselak (s/y Wanda), Krzysztof Kołakowski (s/y Blekot).

Po zawinięciu do portu Kapitan Radek Kowalczyk mówił m.in: „Miałem też kłopoty z samosterem, co pozostawia mi pewien niedosyt w kwestii wyniku rywalizacji. Zaczęło się to pierwszej nocy, ale rozpadł się na dwie części za boją zwrotną. Na falach nie byłem w stanie tego naprawić, dopiero na spokojniejszej wodzie pod Helem … Cały ten czas sterowałem ręcznie, było pięknie, ale mam już trochę dosyć, bo ten rumpel strasznie ciężki. Fajna jazda była, naprawdę.”


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 17 września 2014 - 14:36:07  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Policja informuje

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Pijany chciał uciec z miejsca kolizji


Policjanci goleniowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jadąc po pijanemu spowodował kolizję, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Sprawcy grozi do 2 lat więzienia.
Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej mającej miejsce na odcinku drogi pomiędzy Goleniowem a Budnem, w której kierowca mazdy wjechał do rowu i uderzył w słup energetyczny.

Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec Szczecina jadąc w kierunku Mostów, próbował wykonać manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu, naruszając linię podwójnie ciągłą. Niestety z naprzeciwka jechało auto. Kierowca mazdy, chcąc uniknąć czołowego zderzenia, w ostatniej chwili gwałtownie skręcił w lewo, wjechał do rowu i uderzył w słup energetyczny. Zarówno kierowcy, jak i pasażerom na szczęście nic się nie stało. Jednak 29-latek, po opuszczeniu auta zaczął uciekać w kierunku lasu. Ucieczkę z miejsca zdarzenia uniemożliwili mu świadkowie, którzy po przebiegnięciu za sprawcą kilkuset metrów, ujęli go i przekazali w ręce mundurowych.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 17 września 2014 - 13:01:47  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Brama Wolińska w remoncie

17.09.2014a-m.jpgGOLENIOW.PL Rozpoczyna się remont Bramy Wolińskiej. W piątek i sobotę (12 i 13 września 2014 r.) ustawione zostały rusztowania na całej południowej fasadzie obiektu.
Wykonawcą zadania jest wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma RENTON z Poznania, a nadzór inwestorski pełni firma GOTYK ze Szczecina.

W ramach remontu wykonane zostaną:

   

konserwacja elewacji zewnętrznej, w tym konserwacja cegły, wymiana spoin, naprawa spękań, hydrofobizacja oraz montaż instalacji odgromowej;
konserwacja wnętrza obiektu: wymiana spoin, konserwacja cegieł, stolarki okiennej i drzwiowej oraz ciągów komunikacyjnych;
    remont instalacji elektrycznej;
    montaż instalacji przeciwpożarowej;
    remont instalacji teletechnicznych oraz instalacji sanitarnych.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 17 września 2014 - 12:47:45  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Radziecki atak na Polskę 17 września 1939

Radziecki atak na Polskę 17 września 1939 - zbrojna napaść ZSRR bez wypowiedzenia wojny na Polskę, prowadzącą wojnę z niemiecką III Rzeszą, podczas II wojny światowej.
Na mocy tajnego załącznika do niemiecko-radzieckiego paktu o nieagresji (paktu Ribbentrop-Mołotow), ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę (po roku 1945 zarówno ZSRR jak i władze PRL oficjalnie zaprzeczały istnieniu tego załącznika aż do roku 1989, choć w niektórych podręcznikach historii wydanych w PRL można jednak było " mimo cenzury " przeczytać enigmatyczne informacje na ten temat).', ' Oficjalny pretekst agresji był zawarty w przekazanej w nocy z 16 na 17 września przez zastępcę Ludowego Komisarza (ministra) Spraw Zagranicznych Potiomkina ambasadorowi Grzybowskiemu nocie dyplomatycznej: zamieszczono tam oświadczenie o rzekomym rozpadzie państwa polskiego, ucieczce rządu polskiego, konieczności ochrony mienia i życia zamieszkujących wschodnie tereny polskie Ukraińców i Białorusinów oraz uwalnianiu ludu polskiego od wojny. Warto przy tym podkreślić, że legalny rząd II Rzeczypospolitej opuścił granice przedwojennej Polski wieczorem 17 września, dopiero po powzięciu wiadomości o dokonanym rankiem tego dnia wkroczeniu Armii Czerwonej. Jeszcze w czasie wojny i po niej pojawiły się próby usprawiedliwienia agresji sowieckiej koniecznością ochrony terytorium ZSRR w przewidywaniu przyszłej napaści niemieckiej na ten kraj, jednak w świetle wyników obecnych badań historycznych próby te są pozbawione jakichkolwiek podstaw. W oficjalnej historiografii ZSRR, wydarzenia te przedstawiano jako wyzwoleńczy pochód na tereny Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi. Z kolei w oficjalnej historiografii polskiej okresu PRL wydarzeń tych nie eksponowano, ewentualnie przedstawiano je jako pokojowe "wkroczenie" wojsk radzieckich w celu ochrony ludności na wschodnich terenach. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego, wejście Armii Radzieckiej stanowiło agresję, łamiącą przy tym postanowienia polsko-radzieckiego układu o nieagresji.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 17 września 2014 - 11:12:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
adftrusz.jpg

gmfoto.png

baner_anim.gif

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 230
unikalnych: 52

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 485856
unikalnych: 224080

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 870612
unikalnych: 327265

Online
Gości: 4
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 560, Najnowszy: Impuls

Ogłoszenia
Sprzedam
Agencja Pracy TeamVikaren Polska Sp. Z O.o.-email-
16 wrz : 09:48
Agencja Pracy TeamVikaren Polska Sp. z o.o., poszukuje dla swojego Duńskiego Klienta – Prime Cargo - należącego do dużej, międzynarodowej grupy logistycznej - Pracowników Magazynu na zmianę nocną.

Mile widziani Studenci.

Atrakcyjna stawka godzinowa !

Miejsce pracy: Goleniowski Park Przemysłowy ( Łozienica ).
Dla osób ze Szczecina pomoc w organizacji grupowego transportu.

Praca na działach:

- Przyjęć

- Składowania

- Kompletacji

- Wydania

Oczekujemy:

- sumienności, zaangażowania

- mile widziana znajomość j. angielskiego

- uprawnienia na wózki widłowe będą atutem

Oferujemy:

- najlepszą stawkę godzinową na rynku ! 13,50 zł netto / 1h

- umowę zlecenie

- profesjonalny system szkoleń

- pracę zarówno w tygodniu jak i w weekendy
Ssw Stargardinum-email-
12 wrz : 14:52
Uniwersytet Dziecięcy Studencik


Trwa nabór na dodatkowe zajęcia dla dzieci. Zaczynamy inauguracją w październiku
a kończymy absolutorium w czerwcu. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu. Uniwersytet prowadzony jest zgodnie z trybem funkcjonowaniem szkół wyższych. Przykładowe zajęcia: robotyka, fizyka, filozofia, ekonomia.
Rodzicu - podaruj swojemu dziecku nasz indeks! Niech dotyka, smakuje i zaznaje nowego!
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Stargard - informacje i zapisy pod tel.: 91 577 83 60
Szczecin - informacje i zapisy pod tel.: 91 48 38 171
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Darecki-email-
15 wrz : 14:27
kupie stare odznaczenia polskie i zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia,mundury, rogatywki,białą bron,wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze zaplace telefon 694972047 meil -email-
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1541 sek., 0.0329 z tego dla zapytań.