Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Uroczystość oddania czci Bohaterom Wojny Obronnej 1939 - 1 września 2017
Autor: Margo dnia 02 wrz : 08:40
Kim z pochodzenia jest burmistrz? Już nawet pozory [ more ... ]

[News] I jak tu żyć Panie Burmistrzu bez wody?
Autor: Grześ dnia 05 cze : 18:53
Słucham i nie wierzę w to co słyszę. W tym wieku, [ more ... ]

[News] Czy gmina może stracić miliony? Częściowo utajniona Komisja Budżetu.
Autor: MW dnia 05 cze : 12:48
Zaraz za granica (Penkun ?) biogazownia na bodajże [ more ... ]

[News] Urodziny Goleniowa-Tort a la sukces(ja)?
Autor: MW dnia 24 maj : 12:17
w tytule macie na myśli W.Cz. przewodniczącego RM. [ more ... ]

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: Andrzej dnia 05 maj : 16:08
MW zadzwoń

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: MW dnia 05 maj : 14:28
Poza tym to wolny kraj . Czy będąc u władzy ktoś [ more ... ]

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: MW dnia 05 maj : 14:23
Jakieś sprawozdanie już było złożone ?

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 15:04
Jak słucham to coraz bardziej podoba mi się argume [ more ... ]

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 14:41
Tak słucham i moim zdaniem to powinni być w kapitu [ more ... ]

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 14:32
A jak do tej pory funkcjonowała formuła zasłużony [ more ... ]
sobota 23 wrzesień 2017
Ratunku, nie mamy wody ! - Kontynuacja. Interwencja u Posła RP Magdaleny Kochan

Powracamy do tematu, który prezentowaliśmy już wielokrotnie na naszych łamach w sprawie braku wody w cześci wsi Żółwia Błoć, gdzie od ośmiu lat jedenaście rodzin żyje bez dostępu do czystej wody.
 
Władza uchwałodawcza uchwaliła Burmistrz nie wykonał. Interwencja u Posłanki M.Kochan
 
"Ja nie rozumiem dlaczego Pan Burmistrz nie wykonuje poleceń tego co mu Rada Miejska nakazała i nie ma konsekwencji"  stwierdziła  jedna z mieszkanek Żółwiej Błoci na spotkaniu u posłanki Magdaleny Kochan.
 
" Ja nie mogę mu nic zrobić" odpowiedział Przewodniczący Rady Miejskiej, na nie wywiązanie się przez Burmistrza Roberta Krupowicza z podjętej uchwały.
 
Ta relacja pokazuje jak faktycznie słaba jest pozycja Przewodniczącego Rady Miejskiej  i całej Rady w Goleniowie.

Powracamy do tematu już kolejny raz,  linki do poprzednich naszych materiałów w tej sprawie podajemy w dalszej części artykułu

 


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 23 września 2017 - 14:22:48  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Koniec świata?

todnew.jpg Szanowni Państwo!

    Nie wykluczone, że to jest ostatni numer INTERNETOWEGO KABARETU, bo według pewnej przepowiedni, dokładnie dzisiaj tj. 23 września 2017 r. ma nastąpić koniec świata. Moim zdaniem taki ekstrawagancki futuryzm jest trochę przedwczesny. Nie zapominajmy przecież, że to właśnie jutro odbywają się wybory do niemieckiego parlamentu. Niemcy będą wybierali między złym, a dobrym policjantem, innej alternatywny nie mają, ale czy trzeba im czegoś więcej? Od myślenia jest przecież wódz, kim by on (ona) nie był. Wywołali dwie wojny światowe, a teraz przygotowują trzecią. Ciekawe na ile sami są tego świadomi?
    Koniec świata uwolniłby też naszego prezydenta od naprawiania wymiaru sprawiedliwości, bo tak się składa, że termin prezentacji jego ustaw, który sam ustalił, upływa akurat nazajutrz, po wyborach do Reichstagu.
    Myślę jednak, że na razie nic dramatycznego się nie wydarzy. Nie taki bowiem jest zapewne plan zniszczenia świata, tego naszego świata, cywilizacji zachodniej.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 23 września 2017 - 13:43:10  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 21 wrzesień 2017
Policjanci odnaleźli „skradziony” samochód grzybiarza

logokpp1.jpg Goleniowscy policjanci odnaleźli samochód należący do grzybiarza. Mieszkaniec Szczecina wybrał się swoją toyotą w okolice Klinisk Wielkich do lasu na grzyby. Po zakończonym grzybobraniu chciał wrócić do domu. Nie mógł jednak znaleźć swego samochodu i uznał, że ktoś ukradł auto. O sprawie powiadomił policję.

Oficer dyżurny goleniowskiej policji odebrał zgłoszenie od 73-letniego mieszkańca Szczecina o kradzieży jego pojazdu marki Toyota. Mężczyzna wybrał się na grzyby w okolice Klinisk Wielkich. Po zakończonym grzybobraniu chciał wrócić do domu. Zgubił jednak orientację i nie mógł odnaleźć samochodu. Był przekonany, że pojazd został skradziony.

Mundurowi niezwłocznie ruszyli do lasu na poszukiwania auta. Po krótkim czasie  znaleźli toyotę na parkingu w odległości około 100 metrów od miejsca wskazywanego przez 73-latka. Pojazd był zamknięty i nie posiadał żadnych uszkodzeń.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 21 września 2017 - 15:38:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 20 wrzesień 2017
Witam szanowną redakcję Goleniów Net Pl

20.09.2017c.jpg
            Chciałbym odnieść się do pewnej sytuacji związanej z moją osobą oraz Panem Burmistrzem Robertem Krupowiczem, która jest lekkim nawiązaniem do sytuacji jaka miała miejsce w miejscowości Mosty.
            Jakiś czas temu polubiłem fanpage Pana Burmistrza, gdyż jest przez niego przekazywane wiele istotnych informacji dotyczących naszego miasta oraz gminy.
            W dniu wczorajszym tj. 19.09.2017r. na w/w fanpage'u pojawiła się informacja dotycząca przebudowy dworca kolejowego PKP Goleniów. Informacja bardzo istotna dla mnie jako mieszkańca Goleniowa codziennie korzystającego z połączenia kolejowego zarówno do jak i ze Szczecina.

            W związku z tym za pośrednictwem facebook'a zadałem bardzo grzecznie pytanie Panu Burmistrzowi o konsultacje społeczne do planowanej inwestycji. Jako stałemu użytkownikowi infrastruktury kolejowej w naszym mieście bardzo zależy mi na tym aby nowy dworzec był: funkcjonalny, przystosowany do potrzeb inwalidów, do potrzeb matek z dziećmi, czy chodź by do potrzeb studentów maszerujących dzielnie ze swoimi walizkami w czasie powrotów do domu. Ponadto zależy mi na tym aby uniknięto bledów, które już mają miejsce w naszym mieście, jak chodź by przy Rondzie Siostry Marii Maticzuk, gdzie projektant ustawił przejścia dla pieszych tam gdzie uznał za stosowne, a nie tam gdzie ludzie przekraczają ulicę od kilkudziesięciu lat.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 20 września 2017 - 14:11:21  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Porozmawiajmy o gminie Goleniów

Zbliżają się wybory samorządowe.

Świadczą o tym różne znaki na niebie i ziemi, ale chyba najważniejszym symptomem rozpoczynającej się walki wyborczej jest wzmożona aktywność lokalnych polityków. Po trzech latach uśpienia i samozadowolenia, przyszedł czas na opuszczenie przytulnej przystani i ruszenia w teren. Trzeba przecież przypomnieć potencjalnym wyborcom o własnym istnieniu. Pochwalić się dokonaniami, prawdziwymi lub rzekomymi, a przede wszystkimi zapewnić elektorat, że troska o jego dobro jest dla działacza samorządowego najwyższym priorytetem.
    Dobrym przykładem przedstawionego wyżej spostrzeżenia jest spotkanie, które odbyło się 18 września 2017 r. w Mostach. Organizatorem był Pan Przewodniczący Rady Gminy Goleniów Łukasz Mituła, współprowadzącymi byli: pani Radna Agata Wilińska-Onyśko oraz Sołtys Mostów Roman Mazurek.  Zgromadzenie miało być poprowadzone pod szczytnym hasłem "Porozmawiajmy o gminie Goleniów". I wszytko byłoby dobrze gdyby nie parę zgrzytów, które zmieniły to zebranie w nieudany zlot przedwyborczy. Po pierwsze pokaz indolencji, arogancji i braku szacunku dla wyborców dał pan Przewodniczący Rady Gminy Łukasz Mituła. Chwilę po pojawieniu się w sali, dziennikarze portalu Goleniów Net zostali zaatakowani przez pana Przewodniczącego, który wydal im kategoryczny zakaz nagrywania przebiegu spotkania. Co ciekawe Łukasz Mituła, jako Przewodniczący Rady Gminy Goleniów powinien, choć w podstawowym stopni znać przepisy regulujące zasady pracy dziennikarskiej oraz prawa obywateli w zakresie dostępu do informacji. Przewodniczący zamiast ucieszyć się, że jego przesłanie, które miał zamiar wygłosić w Mostach dotrze do jak największej liczby potencjalnych wyborców zareagował dosyć histerycznie. Zastosował starą dobrą metodę powoływania się na nieistniejące paragrafy, bądź przepisy, które w tej konkretnej sytuacji nie miały zastosowania. Rodzi się podejrzenie, że Pan Mituła ma coś do ukrycia, coś, czego nie chce pokazać szerokiej publiczności.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 20 września 2017 - 11:57:59  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zdaje egzamin

20.09.2017b.jpg Dzisiaj mija rok od wprowadzenia na terenie województwa zachodniopomorskiego stworzonej w ramach programu  MSWiA Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja ta w ciągu 12 miesięcy była ulepszana i modernizowana aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i podnieść ich poziom bezpieczeństwa. Podczas kilkunastu miesięcy odnotowaliśmy 18582 zgłoszeń, z których 8153 się potwierdziło. Duże zainteresowanie nową  możliwością współdziałania społeczeństwa i Policji przyniosło wymierne efekty.

Mapy zostały opracowane o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz wyników badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Na KMZB znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie tj.: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenia, bójki, pobicia, uszczerbek na zdrowiu oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.
Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:
w pierwszym filarze - gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;
drugi filar - to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;
trzeci filar - opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 20 września 2017 - 11:55:18  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Skandal w Mostach

Skandal i kuluary spotkania z mieszkańcami wsi Mosty, na które zaprosił Przewodniczący Rady Miejskiej w Goleniowie Łukasz Mituła ,  Radna Agata Wilińska-Onyśko  z Platformy Obywatelskiej oraz sołtys Roman Mazurek w dniu 18.09.2017r.

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 20 września 2017 - 00:42:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 19 wrzesień 2017
Informacja nt. projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

XXXIV sesja Rady Miejskiej w Goleniowie - Informacja nt. projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej


 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 19 września 2017 - 14:48:12  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Prezentacja Gryfa Goleniów

19.09.2017a.png Najważniejsza przedsezonowa uroczystość Gryfa Goleniów odbyła się w poniedziałek. Goleniowski drugoligowiec zaprezentował skład, który będzie występował w sezonie  2017/2018 na szczeblu II ligi.

W gościnnych progach sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury odbyła się oficjalna prezentacja drużyny. Wszystko rozpoczął zespół taneczny ze szkoły Dance Colours Studio. Później równie efektownie zaprezentował się goleniowski duet Zumba Dream Team. Następnie przyszedł czas by przedstawić publiczności sponsorów, członków klubu 100 oraz partnerów Klubu Koszykówki Gryf Goleniów oraz podziękować zawodnikom, którzy zakończyli swoją przygodę z klubem. Po tej części zgromadzonych widzów czekały kolejne atrakcje. Swój koncert dał goleniowsko-szczeciński zespół Kontrapunkt, który... stworzył oficjalny hymn Gryfa Goleniów i przy którym zespół będą wybiegał na parkiet w trakcie przedmeczowych prezentacji. Jak zapowiedział jeden z wokalistów „Jimmy" utwór doczeka się również wideoklipu ale to w późniejszym czasie.  Po mini koncercie odbyła się prapremiera TRAILERA prezentującego zespół Gryfa w sezonie 2017/2018. Trailer ten niebawem zostanie opublikowany w sieci. Wreszcie w punkcie kulminacyjnym imprezy zawodnicy Gryfa oraz trener zostali zaproszeni na scenę i w tym momencie karty zostały odsłonięte. Gryf w nowym sezonie reprezentować w II lidze będą:


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 19 września 2017 - 13:06:08  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Sesja RP 2017.09.14. Skarga Do Pana Wojewody Radnej Faryniarz w większości zasadna.

Sesja Rady Powiatu w Goleniowie 14.09.2017r. Rozpatrzenie skargi Radnej Danuty Faryniarz skierowanej do Pana Wojewody Zachodniopomorskiego . O sprawie z Radną rozmawialiśmy i sprawę opisaliśmy wcześniej na naszym portalu. link do materiału .
Większość zarzutów zgłoszonych przez Radną Danutę Faryniarz Komisja Rewizyjna Rady Powiatu, po wnikliwej analizie postanowiła uznać za zasadne.

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 19 września 2017 - 01:06:42  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 808 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 1094 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 906 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 3395 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 3772 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 305539


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 8
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 648, Najnowszy: epokuvy

Ogłoszenia

Czas generowania: 0.2475 sek., 0.0371 z tego dla zapytań.