Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Jeszcze chwila, a będą rosły krzaki - Planty w centrum
Autor: Margo dnia 19 maj : 22:18
I te wyschnięte tuje na dodatek

[News] CBA wywęszyło aferę która dotyczy m.in lotniska w Goleniowie
Autor: Margo dnia 21 kwi : 22:05
"Jak informuje CBA, śledztwo jest rozwojowe i niew [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:41
Jak po czasie wszystko układa się w całość pomimo [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:23
-LINK-

[News] Nowa Droga do Goleniowskiego Parku Przemysłowego i alternatywna trasa nad morze
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:42
Nie należy zapominać, że Gmina wydatkowała dodatko [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Valdo dnia 03 mar : 10:11
Jak to mówią " MODLI SIĘ POD FIGURĄ A DIABŁA MA ZA [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Margo dnia 03 mar : 08:04
No cóż - doradca burmistrza oraz Marszałek (tak pr [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: admin dnia 01 mar : 12:56
Dodatkowo dochodzą koszty nagród , nagród jubileus [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: Margo dnia 01 mar : 12:44
Policzyłam sobie, niestety dane nie są w pełni akt [ more ... ]

[News] Wybuch pieca C.O. w Białuniu. Jedna osoba ciężko ranna
Autor: Margo dnia 04 sty : 21:12
Ciekawe czy i jaką pomoc udzieli burmistrz dla pos [ more ... ]


piątek 10 kwiecień 2015
ABC postulatu JOW. Dla sceptyków

Wojtek_Kaźmierczak   Postulat zmiany systemu wyborczego, w szczególności za sprawą kandydatury Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich, dość często pojawia się dziś w dyskursie publicznym. Niestety w wielu przypadkach temat ten jest poruszany hasłowo i fragmentarycznie. Dlatego postaram się tutaj przedstawić krótką, ale mam nadzieję spójną, argumentację za pomysłem wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu i ustosunkować się do najczęściej pojawiających się wątpliwości. Wydaje się, że można podać 4 zasadnicze zmiany, jakie pojawią się w funkcjonowaniu polskiej demokracji po wprowadzeniu JOW.

1. Odpowiedzialność posłów przed wyborcami

To zdecydowanie najczęściej podnoszona kwestia i budząca chyba najmniej wątpliwości.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  piątek 10 kwietnia 2015 - 20:02:05  ::  Czytaj/Komentuj: 0

ZUS: pieniądze tylko na papierze

zus-zaklad-ubezpieczen-spolecznychZUS zakończył zapisywanie na subkontach kwot, które w ubiegłym roku zabrano z otwartych funduszy emerytalnych.

Czternaście miesięcy temu z kont klientów OFE zniknęło ponad 153 mld zł. Kwoty te były wcześniej ulokowane głównie w obligacjach skarbowych. Rząd je po prostu umorzył, a więc zdecydował de facto, że nie spłaci zaciągniętego u przyszłych emerytów długu. W zamian za to postanowił sumy te zamienić na księgowy zapis na subkoncie w ZUS. W ten sposób złożył obietnicę, że kiedyś w przyszłości podczas wyliczania naszej emerytury zapisy te zostaną wzięte pod uwagę. Gdzie są pieniądze Kwota 153 mld zł wynikała z faktu, że prawo nakazywało funduszom emerytalnym oddać 51,5 proc. ich aktywów. Tyle bowiem były warte obligacje skarbowe znajdujące się w portfelach OFE na koniec 2012 r. Ale kiedy nowe prawo wchodziło w życie, wartość papierów skarbowych w portfelach funduszy emerytalnych była znacznie mniejsza. W efekcie część OFE poza przekazaniem obligacji skarbowych musiała pozbyć się jeszcze innych papierów ze swojego portfela.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  piątek 10 kwietnia 2015 - 10:08:07  ::  Czytaj/Komentuj: 0

5. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości w całym kraju

5. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości w całym krajuDziś przypada 5. rocznica katastrofy smoleńskiej - 10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

W całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy. Temat ten dominuje także w porannej prasie i audycjach. Głos zabrał m.in. prezydent Bronisław Komorowski w Sygnałach Dnia na antenie radiowej Jedynki. Pytany o problemy z odzyskaniem wraku tupolewa przez Polskę powiedział: "Na wojnę dywizji z tego powodu nie wyślemy, ale pojawia się pytanie, czy wrak jest rzeczywiście niezbędny do ostatecznego podsumowania śledztwa".
źródło: -LINK-

Gwoli przypomnienia, gdyż pamięć ulotną jest - 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny rozbił się prezydencki samolot Tu-154M.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  piątek 10 kwietnia 2015 - 09:02:46  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 09 kwiecień 2015
5 sygnałów, że trzeba zbadać cukier we krwi

kupujemy-glukometrBojąc się utraty pracy co raz częściej zapominamy o swoim zdrowiu. Sposób odżywiania, stres, przemęczenie- jednym słowem nasza codzienność- powodują, że cukrzyca atakuje co raz więcej ludzi. Jest to podstępna choroba, która rozwija się powoli i niezauważalnie.
W Polsce trzy miliony osób choruje na cukrzycę, a aż milion o tym nie wie. Pierwsze objawy cukrzycy mogą być niejednoznaczne, bo podobne są symptomy przesilenia wiosennego, przepracowania, stresu. Co powinno zaniepokoić i zmobilizować do sprawdzenia poziomu glukozy we krwi?

1. Większe pragnienie i większa ilość oddawanego moczu
Jeśli po organizmie krąży za dużo glukozy, organizm próbuje się jej pozbyć, m.in. przez nerki. A że glukoza dobrze wiąże wodę, objętość moczu rośnie. Ponad trzy litry moczu dziennie to stan alarmujący. Pęcherz ma pojemność 0,3-0,6 litra (i się rozciąga), więc oddawanie dużych porcji moczu powyżej sześciu razy dziennie i wstawanie w nocy do ubikacji oznacza, że należy zacząć bacznie się obserwować. Taki stan nazywa się wielomoczem i powoduje odwodnienie. A co za tym idzie – wzrasta pragnienie. U cukrzyków może być ono trudne do ugaszenia.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  czwartek 09 kwietnia 2015 - 23:53:33  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Ukraiński parlament uznał członków UPA za „bojowników za wolność”. W dniu wizyty Komorowskiego

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła w czwartek ustawę, która uznaje prawny status uczestników walk o niezależność kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Armii Powstańczej. Projekt ustawy wniósł syn komendanta UPA Jurij Szuchewycz.

Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 271 deputowanych w 450-osobowym ukraińskim parlamencie. „Państwo uznaje, że bojownicy o wolność w XX wieku odegrali główną rolę w odrodzeniu ukraińskiej państwowości, proklamowanej 24 sierpnia roku 1991” – głosi przyjęta ustawa.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  czwartek 09 kwietnia 2015 - 21:02:28  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Izraelska gazeta wzywa Polskę do „rozliczenia się z przeszłością” i zwrotu 170 tys. nieruchomości Żydom


Foto: pixabay.comFoto: pixabay.com

W gazecie „The Jerusalem Post”, politolog wzywa Polskę by ta „rozliczyła się ze swoją przeszłością” oraz zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów.

Daniel Schatz, w dziale opinii izraelskiego dziennika napisał: „Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością. Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r”.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  czwartek 09 kwietnia 2015 - 20:35:30  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Szczury tak sfałszują wybory prezydenckie-wyciek z podsłuchu

Obrazek użytkownika Grzegorz KniaziewiczGrzegorz Kniaziewicz

Dawno się nie odzywałem - ot byłem za granicą!
Streszczenie/notatka dokonane na użytek wewnętrzny "naszuch" służb specjalnych na podstawie jednej z wypowiedzi z "restauracyjnej" taśmy - to kwintesencja wypowiedzi, wykreślone są wulgaryzmy i zdania niemające związku ze sprawą.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  czwartek 09 kwietnia 2015 - 13:46:47  ::  Czytaj/Komentuj: 1

MSZ likwiduje komisje wyborcze za granicą! "Polonia będzie miała problem"

MSZ likwiduje komisje wyborcze za granicą! Polonia będzie miała problem podczas wyborów prezydenckich 2015 r. Komisje wyborcze nie są powoływane w miejscach, gdzie mieszka większość Polaków. Punkty są nieprzystosowane do przyjmowania dużej liczby osób. - Mamy do czynienia z sytuacją, w której wydaje się, że nie będzie niczym nieuzasadnionym powiedzenie, że MSZ gra komisjami wyborczymi i utrudnia Polonii dostęp do spełnienia ich konstytucyjnego prawa, do głosowania - powiedział w rozmowie z niezalezna.pl poseł PiS Adam Kwiatkowski.

- Istotne jest, gdzie zostały powołane komisje, bo w wielu miejscach komisje nie zostały powołane. Ta sytuacja bulwersuje Polaków za granicą. Mam w tej chwili informację z kilkunastu miejsc na świecie, że bez jakichkolwiek informacji, zapytania czy konsultacji zlikwidowano punkty wyborcze, które istniały w trakcie poprzednich wyborów prezydenckich, bądź je przeniesiono. Ludzie są oburzeni - mówi nam poseł.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  czwartek 09 kwietnia 2015 - 13:35:10  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kasa od żony Kamińskiego dla PO!

Kasa od żony Kamińskiego dla PO! - niezalezna.plAnna Kamińska to żona Michała Kamińskiego, obecnie doradcy Ewy Kopacz, szefowej Platformy Obywatelskiej. Ta pierwsza wpłaciła na konto partii tej drugiej 25 tysięcy złotych - odkrył "Fakt".

"Niemal miesiąc po ubiegłorocznych wyborach europejskich Platforma Obywatelska zyskała zaskakującego sponsora" - pisze tabloid na stronie internetowej.

Anna Kamińska 20 czerwca 2014 r. wpłaciła na cele statutowe partii 25 000 zł. Sponsorem jest żona Michała Kamińskiego:


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  czwartek 09 kwietnia 2015 - 11:28:14  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Paweł Kukiz: chcę doprowadzić do tego, żeby obywatel był pracodawcą dla polityka

Paweł Kukuiz (zdjęcie archiwalne)Prezydent powinien stać po stronie obywateli, a nie partii politycznych. Taką wizję prezydentury prezentował w radiowej Jedynce Paweł Kukiz, bezpartyjny kandydat na prezydenta.

Muzyk, który był gościem "Sygnałów dnia" przekonywał, że głowa państwa nie może być jedynie elementem ścieżki legislacyjnej - osobą, która milcząco podpisuje ustawy.
Wizja Pawła Kukiza jest nieco inna. - Prezydent, jako prezydent obywateli, ktoś poza układów partyjnych, może bardzo dużo dla obywateli zrobić, ponieważ ma świetne instrumenty do hamowania tego wampiryzmu partii politycznych - podkreślił.
Paweł Kukiz powiedział, że jego głównym punktem wyborczym jest zmiana relacji między władzą a obywatelem.
- Czyli zerwanie z tą dzisiejszą sytuacją, gdzie władza jest bezwzględnym panem obywatela, za obywatelskie pieniądze.
Chcę doprowadzić do takiego ustroju, w którym obywatel jest pracodawcą dla polityka i posiada nad nim kontrolę - zaznaczył.
źródło: -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  czwartek 09 kwietnia 2015 - 11:10:05  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 2084 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 2192 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 1401 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 1475 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 1247 0 -
 
Tematów: 131 | Posty: 165 | Odsłon: 254439


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 166
unikalnych: 62

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 808996
unikalnych: 315547

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1412705
unikalnych: 462638

Online
Gości: 7
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 4
Użytkowników: 621, Najnowszy: seniormed

Ogłoszenia
Sprzedam
InterKadra-email-
19 sie : 09:33
Znasz język niemiecki chociaż w stopniu podstawowym?
Masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi?

Wyjedź do Niemiec - zostań Opiekunką/em Osób Starszych!

InterKadra Sp. z o.o. (nr cert. 3372) oferuje sprawdzone oferty pracy dopasowane do Ciebie pod kątem doświadczenia i znajomości języka niemieckiego.

Gwarantujemy:
- legalne i bezpieczne zatrudnienie (druk A1)
- odprowadzane składki w Polsce od ponad 4 tys. zł brutto
- atrakcyjne wynagrodzenie do 1300 euro netto
- jedna czytelna umowa
- dodatkowe ubezpieczenie NW i OC
- pracę dostosowana do predyspozycji i oczekiwań kandydatki
- gwarantujemy zakwaterowanie, wyżywienie
- pokrywamy koszty podróży w obie strony

Kontakt: 503-102-635 lub -email-
Zapraszamy również do odwiedzin naszej strony: -LINK-
Zachodniopomorska Grupa Doradcza-email-
22 sie : 14:42
Darmowy kusr angielskiego i praktyka w Irlandii
zapraszamy do udziału w projekcie "bez granic międzynarodowe doświadczenie zawodowe kluczem do aktywizacji młodych osób".
projekt skierowany do osób z województwa zachodniopomorskiego,
w wieku 18-35lat
będących bez zatrudnienia
nie uczących się w trybie dziennym.
zapewniamy
bezpłatne warsztaty i kursy językowe oraz zawodowe,
zagraniczne praktyki w Irlandii,
zakwaterowanie, wyżywienia i pokrycie kosztów dojazdu w okresie realizacji zagranicznej praktyki,
wysokiej klasy mentorów, doradców zawodowych i trenerów posiadających doświadczenie praktyczne,
serwis kawowy i obiad podczas zajęć,
bezpłatne materiały szkoleniowe
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.3055 sek., 0.0735 z tego dla zapytań.