Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Wybuch pieca C.O. w Białuniu. Jedna osoba ciężko ranna
Autor: Margo dnia 04 sty : 21:12
Ciekawe czy i jaką pomoc udzieli burmistrz dla pos [ more ... ]

[News] Ptaszki ćwierkają ... a raczej burmistrz
Autor: Margo dnia 09 paź : 19:10
Hm. może burmistrz jednak by się zastanowił nad do [ more ... ]

[News] Donos do Straży Miejskiej i Burmistrza Gminy w Goleniowie
Autor: Margo dnia 08 paź : 21:10
To straszne! Pan X spowoduje przeciążenie zwojów m [ more ... ]

[News] Pożar po uderzeniu pioruna
Autor: Margo dnia 17 sie : 14:22
Do dnia 17-08-15 r. do godz. 14:04 ani na portalu [ more ... ]

[News] Bartosz Wilk z Goleniowa nagrodzony przez ministra
Autor: Margo dnia 14 sie : 14:30
Gratuluję !

[News] Co czujecie?
Autor: marfi dnia 13 sie : 00:20
czytelnik nie wie co autor ma na myśli. Pani dwukr [ more ... ]

[News] Co czujecie?
Autor: admin dnia 11 sie : 10:58
Pani Małgorzata zapewne miała na myśli wójtów:) [ more ... ]

[News] Co czujecie?
Autor: marfi dnia 11 sie : 07:08
Soltysi zadłużyli gminy? Sołtys nie zarządza gminą [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: admin dnia 03 sie : 22:34
Sprawa opisana w poście wyżej , nabrała dalszego c [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: marfi dnia 03 sie : 13:35
Rozumię, że autor anonimu ma jakieś obawy, ale ty [ more ... ]


czwartek 22 styczeń 2015
Zimowy nabór na US

us-logo.png Uniwersytet Szczeciński we wtorek, 20 stycznia, uruchomił śródroczną rekrutację na wybrane kierunki studiów na semestr letni roku akademickiego 2014/2015.

Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług prowadzić będzie nabór na I i II stopień kierunku ekonomia (studia niestacjonarne). Specjalności, które kandydaci będą mogli wybierać w trakcie trwania studiów to ekonomika transportu i spedycja oraz ekonomika usług dla biznesu. Uruchomienie danych specjalności uwarunkowane będzie liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów zgodnie z przepisami obowiązującymi na uczelni.

Natomiast Wydział Biologii zaproponuje kandydatom kierunek biologia (studia stacjonarne II stopnia) oraz biologiczne podstawy kryminalistyki (studia niestacjonarne II stopnia).

Kandydaci zainteresowani wzięciem udziału w postępowaniu rekrutacyjnym na semestr letni roku akademickiego 2014/2015 zobowiązani sią do złożenia kompletu dokumentów na właściwym wydziale. Nabór rozpocznie się 20 stycznia i potrwa do 17 lutego. Ogłoszenie wyników postępowania rekrutacyjnego nastąpi 20 lutego. Studenci zgodnie z harmonogramem roku akademickiego rozpoczną zajęcia 27 lutego.


Szczegółowe informacje kandydaci znajdą na stronie internetowej: -LINK-. Wszelkie dodatkowe pytania dotyczące rekrutacji można kierować na adres: -email-.

 


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 22 stycznia 2015 - 18:44:49  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Odprawy dla wszystkich?

GAZETA GOLENIOWSKA Olgierdówka, stresowe – odprawa (12 tys. zł) dla marszałka, który został na swoim stanowisku, ma już swoje nazwy. Ciekawe, czy podobne odprawy dostaną wszyscy ponownie wybrani wójtowie, burmistrzowie i starostowie?

 Marszałek Olgierd Geblewicz otrzymał 12 tys. zł odprawy z tytułu zakończenia kadencji. Po 12 tys. dostało też dwoje innych członków poprzedniego zarządu, którzy są i w nowych władzach województwa. Dostali odprawy, choć zostali dokładnie na tych samych stanowiskach. To rezultat interpretacji prawa przez prawników marszałka, którzy w kwestii odpraw dla osób zostających na stanowiskach mają inne zdanie, niż wójtowie, burmistrzowie i starostowie oraz ich służby kadrowe i prawne.
Otóż, żaden z wójtów, burmistrzów i starostów ponownie wybranych żadnej odprawy nie dostał, bo wszyscy uważali, że odprawa nie należy się tym, którzy zostają na stanowiskach. Jak nietrudno zgadnąć, nowatorska interpretacja prawa zastosowana w urzędzie marszałkowskim wielu ucieszyła, bo teraz i oni zechcą stanąć w kolejce po „olgierdówkę” czy „stresowe” (że niby rekompensata za stres wyborczy). W naszym powiecie odprawa należałaby się byłemu staroście oraz wszystkim burmistrzom.

cm

Więcej we papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej" lub na stronie online -LINK-

Artykuł umieszczony za zgodą autora
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 22 stycznia 2015 - 17:24:54  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kamień filozoficzny

tood-m.jpg Czytelnicy często mnie pytają, czy próby obudzenia uśpionych umysłów mają sens. Lemingi oglądają przecież swoje telewizyjne autorytety, którym wierzą niezbicie i pukanie konkurencji politycznej do pustych głów nic nie daje.
 
Trudno się z tym nie zgodzić, ale wieki upłynęły ludzkości na poszukiwaniu kamienia filozoficznego, którego nie znaleziono, bo takowego nie ma. Nie istnieje jedyna recepta na wszelakie zło. Poszukiwania te jednak zaowocowały tu i ówdzie nowymi odkryciami, takimi chociażby jak Internet. Korzystajmy z niego póki możemy. Pukajmy tu i ówdzie, może gdzieś będzie nam otworzone.
 
Zamiast czekać na wodza, który przyjdzie i każdemu wyznaczy zadanie, rozejrzyjmy się wokół siebie. Przekonanie choćby jednego leminga o tym, że myślenie nie boli, to już sukces. W 1956, po dekadzie strasznego terroru zdawać by się mogło, że wymordowano już wszystkich niezależnie myślących, a tu masz! Tłum żąda zmian. W 1980 ten tłum jeszcze się zwielokrotnił. Teraz jest nas tak wiele, że trudno się policzyć. Telewizja nas nie pokaże, ale musimy działać. Każdy na własnym polu. Wspierajmy ludzi prawych i mądrych, nawet gdyby się miało okazać, że popełniliśmy błąd w ocenie. Bo to trochę tak jak z wybraniem męża, lub żony. Zdarza się, że uwiedzie nas oszust, ale czy to znaczy, że nikomu już w życiu nie zaufamy? Nie. Raczej wykorzystamy to doświadczenie w przyszłości – świetlanej, jeśli tylko uda nam się wykurzyć tę mafię uzurpującą sobie władzę nad nami.Pozdrawiam i do następnej soboty.

dla goleniow.net.pl

Małgorzata Todd
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 22 stycznia 2015 - 17:21:28  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 21 styczeń 2015
Z okazji Dnia Babci i Dziadka

21.01.2015c-m.jpg POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

W trosce o bezpieczeństwo seniorów, policjanci z Referatu Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Nieletnich, wspólnie z wychowankami Przedszkola Tęczowa Kraina w Goleniowie, złożyli życzenia Babciom i Dziadkom.   Policjanci wspólnie z przedszkolakami rozdawali seniorom kamizelki odblaskowe, odblaski i ulotki informujące o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu ulicznym.

Akcję zorganizowano w ramach programu prewencyjnego Bezpieczny Senior oraz Kieruj się Rozsądkiem.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 21 stycznia 2015 - 16:55:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Dofinansowanie na usuwanie azbestu

21.01.2015a-m.jpg GOLENIOW.PL Gmina Goleniów po raz kolejny składać będzie wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie o udzielenie dotacji na zadania związane z usuwaniem azbestu.

Do dofinansowania mogą zostać zgłoszone tylko zadania realizowane na obiektach, których właścicielami są jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. W ramach uzyskanej dotacji pokryte zostaną koszty demontażu płyt azbestowych wraz z transportem oraz ich utylizacja. Gmina Goleniów w drodze przetargu wybierze wykonawcę na kompleksową realizację tego zadania.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 21 stycznia 2015 - 16:52:33  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Setny maraton Darka Gapińskiego

20.01.2015a-m.jpg
 GOLENIOW.PL Dariusz Gapiński, uhonorowany w ubiegłym roku Nagrodą Burmistrza BARNIM, przebiegł już blisko 100 maratonów. Po raz setny na tym dystansie chce wystartować u siebie, w Kliniskach, gdzie mieszka i na co dzień trenuje.

Impreza „Setny Maraton Darka Gapińskiego" odbędzie się 16 maja 2015 roku; 22 stycznia ruszają zapisy osób, które w tym biegu zechcą panu Darkowi towarzyszyć. Będzie to wydarzenie biegowo-towarzyskie z zachowaniem wszystkich reguł normalnej imprezy biegowej (pakiet startowy , pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników biegu, pamiątkowe koszulki techniczne, elektroniczny pomiar czasu). Będą też dodatkowe atrakcje i niespodzianki związane z tym wyjątkowym biegiem.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 21 stycznia 2015 - 16:50:15  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 19 styczeń 2015
Troć Iny 2015

19.01.2015a-m.jpg GOLENIOW.PL 120 wędkarzy z całej Polski, w tym dwie kobiety, 2 dni wędkowania, 9 złowionych troci (najdłuższa mierzyła 68,7 cm), 8 wędkarzy, którym udało się złowić tę szlachetną rybę – to statystyka Zawodów Wędkarskich „Troć Iny 2015", jakie przeprowadzone zostały w dniach 16 – 18 stycznia 2015 roku.


Organizatorem tej cieszącej się dużą popularnością w świecie wędkarskim imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy. W tym roku dobyła się po raz ósmy. Wzięli w niej wędkarze między innymi z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Wielkopolski i Koszalina oraz ze Szczecina, Stargardu i spora grupa wędkujących goleniowian.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 19 stycznia 2015 - 15:59:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Budżet Gminy na 2015 rok uchwalony

19.01.2015b-m.jpg GOLENIOW.PL Rada Miejska, po wprowadzeniu do projektu uchwały zgłoszonych przez burmistrza 39 autopoprawek, niemal jednomyślnie (jeden radny wstrzymał się od głosu), uchwaliła 16 stycznia 2015 r. budżet Gminy Goleniów na 2015 rok.

Projekt budżetu przedstawiony radnym przez burmistrza Roberta Krupowicza przygotowany został jeszcze w poprzedniej kadencji. W trakcie prac nad nim – już w nowej kadencji – wprowadzono szereg poprawek, które podczas sesji w formie autopoprawek zgłosił burmistrz Robert Krupowicz. Projekt uchwały budżetowej, już z autopoprawkami, przedstawił skarbnik Gminy Goleniów Mirosław Guzikiewicz.

Po wysłuchaniu opinii stałych komisji rady (wszystkie były pozytywne) i Regionalnej Izby Obrachunkowej (również pozytywnej) oraz po dyskusji, radni przyjęli uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Goleniów na 2015 rok.

    Dochody budżetu ustalono w wysokości 141.127.142 zł,  z tego: dochody bieżące – 118.872.899 zł, dochody majątkowe – 22.254.243 zł;
    Wydatki budżetu wyniosą 154.224.290,13 zł, w tym: wydatki bieżące – 106.323.620,71 zł, wydatki majątkowe – 47.900.669,42 zł.
    Planowany deficyt wynosi 13.097.148,13 zł i pokryty zostanie przychodami pochodzącymi z wolnych środków.
    Wydatki inwestycyjne  stanowią 33,66 % budżetu, wskaźnik zadłużenia – 34% przy maksymalnym 60%, roczna spłata długu – 3,6%.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 19 stycznia 2015 - 15:57:39  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Barnimy wręczone

 
19.01.2015c-m.jpg
GOLENIOW.PL Podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w piątek, 16 stycznia 2015 roku w Hotelu JF Duet, Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz uhonorował nagrodą BARNIM troje goleniowian, którzy w 2014 roku osiągnęli znaczący sukces oraz firmę, której produkty dobrze promują Goleniów w Polsce i w Europie. Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas tego spotkania wręczone zostały również wyróżnienia Goleniowskiego Mecenasa Edukacji, Kultury, Sportu i Pomocy Społecznej. Jest to podziękowanie za wsparcie udzielane instytucjom edukacji, kultury, sportu i organizacjom pozarządowym.

„Skończył się 2014 rok, rok niezwykle intensywny nie tylko dlatego, że przez Goleniów przetoczyła się gwałtowna debata polityczna i że musieliśmy się wszyscy zmierzyć z napięciami związanymi z listopadowymi wyborami samorządowymi" – powiedział burmistrz Robert Krupowicz, witając przybyłych na to tradycyjne noworoczne spotkanie. - „Ale 2014 był też rokiem trudnym z punktu widzenia liczby i zakresu zadań inwestycyjnych, których się podjęliśmy. Stojąc w tym samym miejscu przed rokiem, narzekałem, że rok 2013 był ciężki, ale 2014 wcale nie był lżejszy, a ten, w który dopiero weszliśmy też łatwy nie będzie. (...)[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 19 stycznia 2015 - 15:50:05  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Rynek, niby jest ale...

W piątek przeprowadziłam mały rekonesans po wyznaczonych przez Gminę miejscach do sprzedaży. Na pierwszy ogień poszło Targowisko przy ul. Matejki. Wszyscy korzystający z tego miejsca wiedzą, że handel odbywa się tam na terenie parkingu. Ledwo wśród zaparkowanych samochodów odnalazłam sprzedających płody rolne. Stanęłam, popatrzyłam i zastanowiłam się. Zapytacie się nad czym? Ano nad tym – czy handlujący mają zapewnione bezpieczne i higieniczne miejsca sprzedaży, a kupujący mogą bezpiecznie dokonywać zakupów? Nie wydaje mi się, aby sprzedaż wśród oparów spalin, bez dostępu do toalety, bieżącej wody, wśród plam oleju było higieniczne. Zgodnie z Załącznikiem Nr 3 do Uchwały Nr L/569/14 Rady Miejskiej w Goleniowie z dnia 29 października 2014 ( http://bip.goleniow.pl/unzip/goleniow_8823/05_11_2014_15_12_34569_-_zaA_A_cznik_nr_1.pdf ) teren Targowiska obejmuje swoim zasięgiem część działki nr 99/1. Nie bez znaczenia wydaje się fakt, że plan sytuacyjny jest przedstawiony na planach przebiegu infrastruktury podziemnej, co zaciemnia nieco obraz, ale wnikliwy obserwator może zauważyć, iż jest to teren parkingu. Zgodnie z Regulaminem ( http://bip.goleniow.pl/unzip/goleniow_8824/05_11_2014_15_14_08570_-_zaA_A_cznik_nr_3.doc )

Właścicielem targowiska jest Gmina Goleniów. Zarządcą Targowiska jest Spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Goleniowie. Targowisko jest czynne w każdy wtorek i w każdy piątek z wyjątkiem świąt od godz. 5.00 do godz. 11.00. Każde stanowisko handlowe powinno być oznaczone w sposób widoczny. Utrzymanie porządku i czystości w czasie jak i po sprzedaży, tak na zajmowanym stanowisku handlowym jak również w jego bezpośrednim otoczeniu, jest obowiązkiem sprzedawcy. Wszystkie odpady i nieczystości sprzedawca usuwa na bieżąco, do specjalnych pojemników znajdujących się na targowisku.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Margo  ::  poniedziałek 19 stycznia 2015 - 10:44:31  ::  Czytaj/Komentuj: 1

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 1355 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 1454 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 939 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 1076 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 908 0 -
 
Tematów: 132 | Posty: 165 | Odsłon: 236215


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

fary.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 147
unikalnych: 41

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 716986
unikalnych: 291876

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1254743
unikalnych: 429083

Online
Gości: 6
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 606, Najnowszy: dominika55

Ogłoszenia
Sprzedam
Ssw Stargardinum-email-
05 lut : 10:15
Rekrutacja zimowa w Collegium Balticum!


Wybierz studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie lub podyplomowe i zostań profesjonalistą! Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum rekrutuje! Studia licencjackie i inżynierskie już od dwustu złotych za miesiąc! Magisterskie od 250 zł! Nabór tylko do końca lutego! W ofercie: informatyka, ekonomia, pedagogika i bezpieczeństwo wewnętrzne!
InterKadra-email-
02 lut : 12:48
Znasz niemiecki i masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi?
Wyjedź do Niemiec - zostań Opiekunką/Opiekunem Osób Starszych!
InterKadra Sp. z o.o. (nr cert. 3372) oferuje atrakcyjne i sprawdzone oferty pracy.
Gwarantujemy:
- legalne i bezpieczne zatrudnienie (druk A1)
- pakiet ubezpieczeń (karta EKUZ, odprowadzane składki w Polsce od prognozowanej średniej krajowej)
- atrakcyjne wynagrodzenie do 1250 euro netto/miesięcznie
- pracę dostosowaną do predyspozycji i oczekiwań kandydatki
- gwarantujemy zakwaterowanie, wyżywienie
- pokrywamy koszty podróży w obie strony

Kontakt: 503-102-635 lub -email-
Zapraszamy również do odwiedzin naszej strony: -LINK- – w zgłoszeniu podaj nazwę swojej miejscowości!
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
ATERIMA MED-email-
05 lut : 09:46
ATERIMA MED poszukuje zaangażowanych Opiekunek i Opiekunów do opieki domowej nad osobami starszymi i niesamodzielnymi w Niemczech i w Polsce. Oferujemy bezpieczne zatrudnienie w sprawdzonych miejscach pracy oraz atrakcyjne zarobki. Gwarantujemy fachowe wsparcie i zawsze rzetelne informacje. Oczekujemy przynajmniej komunikatywnej znajomości j. niemieckiego i doświadczenia w opiece. Naszym priorytetem jest właściwe dopasowanie oferty i budowanie długofalowych partnerskich relacji z naszymi Opiekunami.

Opiekun / Opiekunka osób starszych z j. niemieckim – wysokie premie wielkanocne!
Bezpieczna praca w Niemczech: Różne miejscowości/ domy prywatne
Wysokie premie świąteczne gwarantowane w umowie!

W ATERIMA MED zapewniamy:
- legalne i bezpieczne zatrudnienie,
- atrakcyjne wynagrodzenie i wysokie premie za polecenia nowych Opiekunek,
- pełną organizację i pokrycie kosztów podróży,
- sprawdzone i pewne miejsca pracy,
- pakiet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego,
- ofertę dopasowaną do doświadczenia, znajomości języka oraz możliwości Opiekuna,
- stałą opiekę ze strony zespołu naszych Koordynatorów,
- zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy,
- stałe podnoszenie kwalifikacji językowych (zajęcia stacjonarne, kursy internetowe).
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1752 sek., 0.0538 z tego dla zapytań.