Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

anonse.jpgDyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] CBA weszło do PSL. Działacze usłyszeli zarzuty „korupcji wyborczej”
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:04
Mąż szefowej zarządu wojewódzkiego PSL na Podkarpa [ more ... ]

[News] Kwota wolna od podatku: Tanzania - 4236 zł, Mauretania - 3204 zł, Polska - 3091 zł. Dlaczego PO skazuje nas na bycie krajem "trzeciego świata"?
Autor: Margo dnia 19 mar : 20:48
Zapomniałam napisać- Pierwsze zarobione £10 800 w [ more ... ]

[News] Kwota wolna od podatku: Tanzania - 4236 zł, Mauretania - 3204 zł, Polska - 3091 zł. Dlaczego PO skazuje nas na bycie krajem "trzeciego świata"?
Autor: Margo dnia 19 mar : 20:47
Polska kwota wolna od podatku nie uległa zmianie o [ more ... ]

[News] Zapraszamy na spotkanie z kandydatem na Prezydenta RP Pawłem KUKIZEM
Autor: Margo dnia 18 mar : 08:52
Jestem pełna nadziei. Wielu mówi- muzyk, oszołom, [ more ... ]

[News] Kukiz: Mam obowiązek krzyczeć!
Autor: admin dnia 06 mar : 13:26
-LINK- tu radzę zobaczyć

[News] Pierwszy pozew wyborczy przeciwko Komorowskiemu!
Autor: papudrakus dnia 06 mar : 07:03
Słomka chce w ostatnim momencie jeszcze zaistnieć. [ more ... ]

[News] Kukiz: Mam obowiązek krzyczeć!
Autor: papudrakus dnia 06 mar : 07:01
A gdzie program wyborczy?Głosujemy na twarz czy na [ more ... ]

[News] Legioniści ukarani za patriotyczną oprawę o Żołnierzach Wyklętych
Autor: papudrakus dnia 06 mar : 07:00
Dura lex, sed lex - chciałoby się poweidzieć. kara [ more ... ]

[News] Zbieramy Podpisy na PAWŁA !
Autor: Margo dnia 05 mar : 20:12
Wodzisław Śl.,Gliwice, Poznań, Warszawa, Krosno, R [ more ... ]

[News] PILNE! Naloty policji na mieszkania uczestników Marszu Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie
Autor: Margo dnia 03 mar : 22:26
źródło - -LINK-


środa 08 styczeń 2014
Orszak Trzech Króli

08.01.2014b-m.jpg GOLENIOW.PL Po raz drugi Goleniów dołączył do grona miast, w których z okazji święta Trzech Króli organizowane są kolorowe, rozśpiewane przemarsze. W Polsce to stosunkowo nowa tradycja.
Goleniowski Orszak Trzech Króli, podobnie jak w roku ubiegłym, wyruszył z parkingu przy stadionie miejskim. Królom na koniach towarzyszyła duża grupa goleniowian, przede wszystkim dzieci, stosownie do okoliczności ubranych w „królewskie szaty” i z koronami na głowach. Korony mieli także kapłani goleniowskiej parafii pw. Świętego Jerzego – ksiądz proboszcz Wacław Nowak oraz ksiądz Piotr Dzedzej. Po kilkunastu minutach orszak dotarł do kościoła św. Jerzego, tam przy żłóbku dzieci złożyły przyniesione prezenty (przekazane zostaną dziecięcemu oddziałowi szpitalnemu). Uroczystość zakończyła msza święta, podczas której piękne kazanie skierowane do dzieci wygłosił ksiądz proboszcz.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 08 stycznia 2014 - 16:26:16  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Nowe stawki za odbiór śmieci

08.01.2014a-m.jpg
GOLENIOW.PL Od 1 stycznia 2014 r. zmiejszyła się wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Goleniów.
Zgodnie z §2 Uchwały Nr XXXIX/446/13 Rady Miejskiej w Goleniowie z dnia 27 listopada 2013 r. stawki te wynoszą:
  • za opady zbierane w sposób selektywny: 12,00 zł miesięcznie za osobę,
  • za opady zbierane w sposób nieselektywny: 16,00 zł miesięcznie za osobę.
W przypadku nieruchomości niezamieszkałych stawka tej opłaty jest naliczana od pojemnika, w zależności od tego, czy odpady komunalne zbierane są w sposób selektywny, czy zmieszany, a także w zależności od wielkości zamówionego pojemnika. Stawki za pojemnik dla nieruchomości niezamieszkałych:
  • poj. 110 l - 120 l: 10 zł (odpady zbierane selektywnie) i 11 zł (odpady zbierane nieselektywnie)
  • poj. 240 l: odpowiednio 20 zł i 22 zł
  • poj. 360 l: odpowiednio 30 zł i 33 zł
  • poj. 1100 l: odpowiednio 100 zł i 120 zł
  • kontener o poj. 7m3: odpowiednio 450 zł i 490 zł
  • kosze uliczne: 3 zł (odpady zbierane nieselektywnie)


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 08 stycznia 2014 - 13:58:41  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Złodziejski kwartet zatrzymany

logokpp1.jpgPOLICJA.GOLENIOW.NET.PL
Funkcjonariusze goleniowskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o włamanie do pomieszczenia gospodarczego na terenie Stepnicy. Złodzieje usłyszeli zarzuty, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego na placu budowy obiektu handlowego w Stepnicy. Z wnętrza pomieszczenia sprawcy ukradli miedziane rury i zawory. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, zmierzające do ustalenia złodziei i odzyskania skradzionego mienia. W momencie gdy kontrolowali punkt skupu złomu w Goleniowie, podjechał samochód marki volkswagen golf. Okazało się, że w bagażniku pojazdu znajdują się rury miedziane i zawory, pochodzące z przestępstwa, które sprawcy chcieli sprzedać.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 08 stycznia 2014 - 01:48:40  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 03 styczeń 2014
Korespondencja sądowa doręczona prosto ze... sklepu rybnego!

03.01.2014a-m.jpg Wraz z nadejściem nowego roku nastała też nowa era w komunikacji pomiędzy sądami i prokuratorami a petentami. "Nowa" - nie znaczy niestety "lepsza". Wszystko dlatego, że przez najbliższe dwa lata przesyłki sądowe doręczać będzie niewielka i niemal nikomu nieznana prywatna firma.

Dotąd system działał prosto: powiadomienia czy wezwania z sądów i prokuratur dostarczała Poczta Polska. Do drzwi pukał dobrze nam znany listonosz, a jeśli nie zastał nikogo w domu - zostawiał w skrzynce pocztowej awizo. Odbiór przesyłki oczywiście odbywał się w najbliższej placówce pocztowej. Od 1-go stycznia 2014 teoretycznie nie zmieniło się nic, poza operatorem przesyłek. Tyle tylko, że wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że szykuje się potężny skandal...

Polska Grupa Pocztowa

Jesienią rozstrzygnięty został przetarg na dostarczanie przesyłek z sądów powszechnych oraz prokuratur. Wygrała go Polska Grupa Pocztowa - działająca od 2006 roku spółka akcyjna, będąca tak zwanym "niepublicznym operatorem usług pocztowych". Cóż z tego wynika? Można oczywiście cieszyć się, że po kilkudziesięciu latach złamany został (zresztą - zniesiono go już wcześniej prawnie) monopol Poczty Polskiej. Wszelkie akcje antymonopolowe są wszak dobre dla gospodarki. Warto jednak zastanowić się jakie będą tego konsekwencje dla "szarego Kowalskiego".
Sam fakt, że PGP wygrała przetarg wynika z dość prozaicznych i - niestety - typowych w Polsce powodów: po prostu firma przedstawiła najtańszą ofertę, o ponad 80 milionów tańszą od propozycji Poczty Polskiej. Wartość - zdobytego tym samym - dwuletniego kontraktu to niemal pół miliarda złotych. Dlaczego jednak spółka mogła sobie pozwolić na takie obniżenie ceny?


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 03 stycznia 2014 - 18:30:56  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 02 styczeń 2014
Dwukrotnie na podwójnym gazie

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL
Goleniowscy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki fiat, który w ciągu kilku godzin dwukrotnie prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.Kryminalni z goleniowskiej komendy, podczas sylwestrowej nocy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował fiatem. Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie urządzeniem wykazało, że 17-latek był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się 0,8 promila. Jak tłumaczył policjantom, wypił „tylko” dwa piwa.
Kilka godzin później, w miejscowości Mosty stróże prawa ponownie zauważyli ten sam pojazd, którym kierował 17-latek. I tu sytuacja się powtórzyła, z tym że badany na zawartość alkoholu mężczyzna „wydmuchał" już 1,2 promila, oświadczając że wypił kolejne dwa piwa.

Za dwukrotne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Julita Filipczuk

Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 02 stycznia 2014 - 14:00:51  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Chcesz pomóc? Dołącz!

02.01.2014c-m.jpg GOLENIOW.PL Na zaproszenie Klubów Honorowych Dawców Krwi „Dar życia” i „Strażak” w sobotę, 11 stycznia 2014 roku, do Goleniowa przyjedzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.
Mobilny punkt poboru krwi stać będzie na parkingu przed Urzędem Gminy i Miasta, Plac Lotników 1, w godzinach 9.00 – 12.00. Za naszym pośrednictwem Kluby HDK zapraszają zarówno krwiodawców jak i osoby, które dotychczas nie oddawały krwi, a mogą i chciałyby to zrobić. Przypominamy, iż krew pobierana jest od zdrowych osób w wieku 18 – 65 lat. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości.
Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, mobilny punkt poboru krwi będzie przyjeżdżał do Goleniowa w każdą drugą sobotę miesiąca.
 

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 02 stycznia 2014 - 13:46:30  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Noc Biologów 2014

02.012104b.jpg
Uniwersytet Szczeciński już po raz trzeci zaprasza do udziału w niezwykłym, ogólnopolskim przedsięwzięciu pn. Noc Biologów, organizowanym przez Wydział Biologii, które odbędzie się już w piątek, 10 stycznia 2014 roku.

 NOC BIOLOGÓW ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób, przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich młodzieży z bliska. W programie zaplanowano wyjątkowo interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, niezmiernie ciekawe laboratoria, a także wystawę, konkursy i inne ciekawostki – wszystko to, by przez tę jedną noc mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy.

Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy Nocy Biologów będą samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzą się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotują preparaty, aby lepiej poznać magiczny świat fauny i flory. Noc Biologów 2014 to kilkadziesiąt pokazów, warsztatów, wykładów, laboratoria oraz wystawy: Wydział Biologii US zaprasza m.in. na odkrywanie tajemnic biochemii w naszych kuchniach, wykład dotyczący czynników determinujących sposoby dobierania się ludzi w pary oraz szereg warsztatów i eksperymentów. W trakcie NOCY BIOLOGÓW uczniowie będą mieli również okazję zapoznać się z budową DNA, światem bakterii i wirusów oraz dowiedzą się także jak porozumiewać się z domowymi czworonogami oraz jak pokonać stres dzięki śmiechoterapii.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 02 stycznia 2014 - 13:04:33  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Rodzinny koncert kolęd

02.01.2014a-m.jpg GOLENIOW.PL W święto Trzech Króli w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury swoje ulubione kolędy i pastorałki śpiewać będą muzykujące rodziny.
Rodzinny koncert kolęd to już wieloletnia goleniowska tradycja. 6 stycznia 2014 roku  na scenie zobaczymy i usłyszymy rodziny Ogrodniczaków, Holzów oraz Janiszewskich oraz ich przyjaciół. Polecamy!
Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.  

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 02 stycznia 2014 - 12:42:31  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 31 grudzień 2013
WOŚP już niedługo

2014wosp-m.jpg GOLENIOW.PL W niedzielę, 12 stycznia 2014 r., po raz 22. zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku – również w Goleniowie.
Hasło XX. finału WOŚP brzmi: NA RATUNEK, a pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Od rana na ulicach Goleniowa oraz w Kliniskach i Mostach pojawią się wolontariusze z „orkiestrowymi” puszkami; każdy kto wrzuci do nich najmniejszy nawet datek otrzyma charakterystyczne serduszko. Finał odbędzie się w Goleniowskim Domu Kultury, start o godz. 13.00. W programie występ dzieci i młodzieży z goleniowskich szkół oraz zespołu SLAVEOUT i gościnnie DEAD ON TIME ze Szczecina. W trakcie imprezy prowadzona będzie aukcja gadżetów WOŚP. Działać też będzie Akademia Małego Ratownika zorganizowana przez WOPR Goleniów, w której dzieci będą miały okazję nauczyć się zachowania podczas sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. O godz. 20.00 – Światełko do Nieba.
Organizatorem 22. finału WOŚP jest Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego we współpracy z Goleniowskim Domem Kultury; w akcję zaangażowanych jest 130 wolontariuszy. Goleniowskim sztabem WOŚP, do którego należą również Kliniska Wielkie i Mosty, kieruje Joanna Czajkowska-Lisiak. 

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 31 grudnia 2013 - 16:09:32  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Troć Iny 2014

31.12.2013b-m.jpg GOLENIOW.PL W dniach 17 – 19 stycznia 2014 roku zorganizowane zostaną w Goleniowie otwarte zawody spinningowo-muchowe w łowieniu łososia i troci o puchar Burmistrza Gminy Goleniów.
Przyciągająca z roku na rok coraz więcej uczestników impreza odbędzie się po raz siódmy. Jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy, a patronat medialny objął między innymi magazyn „Wędkarski Świat”.
„Troć Iny” otwiera  „Turniej Czterech Rzek o Puchar Żubra” (Ina – Rega – Parsęta - Wieprza). Zawody oficjalnie otwarte zostaną 17 stycznia 2014 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta. Pierwsza tura przeprowadzona zostanie w sobotę (18 stycznia), druga – w niedzielę (19 stycznia). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz zakończenie – 19 stycznia o godz. 15.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Regulamin zawodów oraz szczegółowy program na stronie -LINK- .informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 31 grudnia 2013 - 16:05:58  ::  Czytaj/Komentuj: 1

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 252 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 287 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 208 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 266 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 420 0 -
 
Tematów: 132 | Posty: 165 | Odsłon: 196430


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
baner.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 63
unikalnych: 25

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 588615
unikalnych: 253458

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1043540
unikalnych: 369063

Online
Gości: 8
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 5
Użytkowników: 583, Najnowszy: Elf

Ogłoszenia
Sprzedam
AltenCare24-email-
18 mar : 20:56
Alten Care24 działa z sukcesem na rynku od 2007 roku, wciąż poszerzając swoją ofertę. Misją firmy jest pomoc w rozwoju zawodowym naszych Klientów. Oferujemy zarówno zagraniczne programy edukacyjne, jak i zarobkowe. Kolejne certyfikaty, które uzyskujemy, gwarantują najwyższy stopień świadczonych usług.

Opiekunka Osób Starszych NIEMCY

Niemcy / całe Niemcy

Zakres obowiązków: Oferta pracy dotyczy domów prywatnych osób starszych, w których sprawuje się nad nimi opiekę. Są to osoby starsze lub chore, które potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach. Do obowiązków opiekunki należy:
• spędzanie czasu z podopiecznym
• troska o dobre samopoczucie pacjenta
• opieka natury fizycznej: pomoc w ubieraniu się, jedzeniu, toalecie porannej i wieczornej, słanie łóżka, przygotowywanie prostych posiłków, robienie zakupów
• wspólne dbanie o dom oraz regularne przyjmowanie lekarstw i posiłków
Wymagania: * Komunikatywna znajomość j. niemieckiego
• Doświadczenie w opiece, także nad członkiem rodziny
• Predyspozycje psychologiczne, życzliwość i łatwość nawiązywania kontaktów
• Dobry stan zdrowia
• Wiek 27- 60 lat
• Bardzo mile widziane jest posiadanie prawo jazdy - posiadamy wiele ofert dla pań z kwalifikacjami do prowadzenia samochodu (głównie do robienia zakupów, zawożenia do lekarza)
Oferujemy: * pracę w stabilnej, europejskiej firmie
• umowę zlecenie
• opłacone składki ZUS
• ubezpieczenie
• bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu
• opłacony dojazd do Niemiec i powrót do Polski
• wsparcie osoby polskojęzycznej na terenie Niemiec w trakcie pracy
• podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych
• zdobycie cennego doświadczenia
Najwyższe zarobki na polskim rynku! 850 - 1300 Euro NETTO (stawka dla pan znających język i posiadających prawo jazdy)

Forma kontaktu:

e-mail: -email-

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla
realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)".
Arkadiusz-email-
19 mar : 13:49
Sznaucer miniaturowy, 9 tyg. szczeniaki z książeczką zdrowia.
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1204 sek., 0.0276 z tego dla zapytań.