Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Pożar po uderzeniu pioruna
Autor: Margo dnia 17 sie : 14:22
Do dnia 17-08-15 r. do godz. 14:04 ani na portalu [ more ... ]

[News] Bartosz Wilk z Goleniowa nagrodzony przez ministra
Autor: Margo dnia 14 sie : 14:30
Gratuluję !

[News] Co czujecie?
Autor: marfi dnia 13 sie : 00:20
czytelnik nie wie co autor ma na myśli. Pani dwukr [ more ... ]

[News] Co czujecie?
Autor: admin dnia 11 sie : 10:58
Pani Małgorzata zapewne miała na myśli wójtów:) [ more ... ]

[News] Co czujecie?
Autor: marfi dnia 11 sie : 07:08
Soltysi zadłużyli gminy? Sołtys nie zarządza gminą [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: admin dnia 03 sie : 22:34
Sprawa opisana w poście wyżej , nabrała dalszego c [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: marfi dnia 03 sie : 13:35
Rozumię, że autor anonimu ma jakieś obawy, ale ty [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: Margo dnia 01 sie : 18:20
A nie zastanowiło cię "wprawiony" dlaczego nadawca [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: marfi dnia 01 sie : 15:40
Ludzie listy piszą, ale bez nadawcy. Uważam, ze su [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: Margo dnia 01 sie : 07:57
Ciekawe, że jednymi anonimami Gmina zajmuje się be [ more ... ]


czwartek 06 listopad 2014
Słowa prawdy

Roman Latuszek powiedział m.in., kiedy składał rezygnację z Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej „ Przyszedłem do Rady nie po to, aby  politykować, a to niestety się przekłada, bo dziś chodzi tylko o politykę. DZIŚ DOBRY RADNY TO TAKI, KTÓRY PRZYJDZIE NA KOMISJĘ,PODPISZE DOKUMENT I PÓJDZIE. Taka jest prawda, ja  już kiedyś o tym mówiłem, sądziłem, że stan rzeczy się zmieni, ale nie. Nie da rady- tyle ile mogłem, tyle  pracowałem. Nie będę marnował swojego czasu”.
Radny Roman Latuszek wypowiedział głośno słowa prawdy. W naszej Radzie się politykuje, a nie działa dla dobra ogółu. Ci pseudo politycy znowu chcą wskoczyć na ciepłe stołeczki, aby chronić swoje interesy. PRAWY Radny nie powinien zależeć finansowo lub materialnie od osób i organizacji, które mogłyby wywierać wpływ na dokonywane obowiązki urzędowe.
Odpowiedzcie sobie na pytanie – ilu z Kandydatów na Radnych będzie PRAWYM RADNYM ? Garstka.

Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 06 listopada 2014 - 10:32:27  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Przykład idzie z góry

Dnia 19 czerwca 2012 r. Kurier Szczeciński donosił

„Fikcyjna, bo istniejąca tylko na papierze, Komisja Infrastruktury Rady Miejskiej w Goleniowie kosztuje podatników 4,3 tys. zł miesięcznie. Każdy z radnych będących jej członkiem bierze co miesiąc prawie 560 zł nienależnej diety. Wszyscy członkowie Komisji Infrastruktury są jednocześnie członkami komisji budżetu. Natychmiast po ukonstytuowaniu się rady pod koniec 2010 roku zdecydowali, że nie będą się spotykać na oddzielnych posiedzeniach komisji infrastruktury, będą je odbywać wspólnie z komisją budżetu. Zamiast dwóch posiedzeń – jedno. Za to dieta wyższa o 558 zł, na czym korzystają: Sylwester Kinik, Jerzy Maksym, Łukasz Mituła, Mieczysław Sypień, Andrzej Wojciechowski i Krzysztof Zajko. Przewodniczący komisji infrastruktury, Krzysztof Rutkowski, za szefowanie fikcyjnemu tworowi otrzymuje dodatek w wysokości 970 zł miesięcznie. Ogólny koszt miesięczny istnienia fikcyjnej komisji to 4318 zł. Od początku kadencji w ten sposób zmarnowano 77,7 tys. zł, a przed radnymi jeszcze dwa i pół roku „działalności”, które podatników może kosztować kolejne 130 tysięcy złotych.
  tekst źródłowy - -LINK-

Bojąc się utraty dodatku do diety, Komisja Infrastruktury zaczęła działać. W roku 2012 odbyła siedem spotkań w okresie od maja do grudnia, w roku 2013 odbyła siedem spotkań w okresie od stycznia do grudnia i w roku 2014 odbyła 5 spotkań w okresie od stycznia do września, ze średnim czasem spotkań wynoszącym 83 minuty.

W Radzie powinni zasiadać ludzie BEZINTERESOWNI,PRAWI,OBIEKTYWNI,ODPOWIEDZIALNI,OTWARCI I UCZCIWI.
Przykład idzie z góry drogie Panie i drodzy Panowie, więc Radni powinni upowszechniać i wspierać powyższe zasady swoim zachowaniem. Czy to robili? Na to pytanie każdy niech odpowie sobie sam.

Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 06 listopada 2014 - 10:32:08  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 05 listopad 2014
Po trupach do władzy cz.1

Im bliżej wyborów tym częściej dochodzą nas informacje o naruszaniu prawa przez niektórych kandydatów w wyborach do Rady Gminy i Miasta.

Za chwilę opiszę dwa takie wypadki. Jutro zapraszam na naszą stronę po kolejne opisy przedstawiające same fakty.

Kandydat Robert Ślepaczek

Kilka dni temu Kurier Szczeciński oraz Gazeta Goleniowska opisały sprawę Radnego z SLD, w chwili obecnej kandydata na radnego z KWW Przyjazna Gmina.

Kilka dni temu Robert Ślepaczek nie mając pełnomocnictwa PiS zgłosił kandydatów do Komisji Wyborczej . Czy miał do tego prawo? Nic z tych rzeczy. Czy zgłosił osoby z poparcia PIS? No nie. Pan kandydat na radnego zrobił samowolkę aby paru kumpli wsadzić do Obwodowych Komisji Wyborczych. Wszak za posiedzenie trzy stówki dają ,więc kumple ucieszyli by się i poparcie panu kandydatowi by wzrosło.

Może zacytuję tutaj materiał źródłowy

"PiS miał prawo zgłosić swoich kandydatów do wszystkich 23. obwodowych komisji wyborczych. lepaczek-m.jpgPełnomocniczka wyborcza PiS, Magdalena Zarębska-Kulesza zgłosiła 18 kandydatów. Ale w ubiegły piątek radny gminny R. Ślepaczek przyniósł sekretarzowi gminy listę pięciu osób jako rzekomych kandydatów PiS do pozostałych pięciu obwodowych komisji wyborczych. Sekretarz gminy, Edyta Guzikiewicz, zaufała znanemu jej radnemu SLD i owe pięć osób wzięto pod uwagę przy losowaniu składów komisji. Cztery osoby weszły w ich skład.
Bomba wybuchła w tym tygodniu, już po losowaniu. Pełnomocniczka wyborcza PiS zakwestionowała skład czterech komisji i oświadczyła, że rzekomi reprezentanci jej partii w rzeczywistości są zupełnie postronnymi osobami. Stwierdziła, że Roberta Ślepaczka nie zna i nie był on w żaden sposób upoważniony do działania w imieniu PiS.
Jak się okazało, radny SLD zgłosił do obwodowych komisji wyborczych swoich znajomych, faktycznie nie mających z PiS nic wspólnego.
W rezultacie trzeba było unieważnić wybory do czterech obwodowych komisji wyborczych i uzupełnić ich składy. Zrobiono to w czwartek.
Robert Ślepaczek jest jedynym radnym SLD w obecnej Radzie Miejskiej Goleniowa. W listopadowych wyborach startuje ponownie do tej rady, już jako kandydat lokalnego komitetu Przyjazna Gmina. Jak się dowiedzieliśmy, Ślepaczek na piśmie potwierdził, że zgłosił kandydatów w imieniu PiS nie mając do tego żadnego upoważnienia. Sprawa może mieć finał w sądzie karnym (poświadczenie nieprawdy)."

źródło : http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Goleniow/Radny-SLD-dzialal-w-imieniu-PiS--Nielegalnie#.VFPRmW8aVFQ.facebook

Kandydat na radnego ubiega się o reelekcję, łamiąc po drodze prawo.Kandydatka Joanna Strzelecka

No cóż Pani Strzelecka to nad wyraz ciekawa osoba, która robi wszystko sama. Taka Zosia Samosia. Jest prezesem zarządu i włascicielem Fundacji, która prowadzi Szkołę w Lubczynie, jej dyrektorem i nauczycielem. Jakby tego było mało teraz jest jednoosobowym kandydatem komitetu KWW Dla dobra wspólnego - Pro publico bono, w obwodzie nr 20 (czyli między innymi w Lubczynie).

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 05 listopada 2014 - 23:37:48  ::  Czytaj/Komentuj: 1

Zdarzyło się

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Pijany sprawca kolizji usłyszał wyrok

Policjanci goleniowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jadąc po pijanemu spowodował kolizję. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, trafił przed oblicze sądu i usłyszał wyrok. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie kierujący nissanem podczas wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowaną mazdę. Przybyli na miejsce policjanci przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia. Szybko okazało się, że kierowca nissana jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało, że 33-letni mieszkaniec Szczecina miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał wyrok, w którym orzeczono karę 4 miesięcy pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na 4 lata.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 05 listopada 2014 - 18:38:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Jak zbija się kokosy na przewozach uczniów do szkół

Jak wygląda mechanizm zdobywania dopłat na dowóz uczniów? – Staję do przetargu i daję cenę, po jakiej nie opłaca się jeździć, np. poniżej 2 zł za kilometr. Wygrywam, bo większość gmin patrzy tylko na cenę. Proszę też gminę o zezwolenie na regularny przewóz, podpisuję umowę i drukuję dzieciakom miesięczne bilety. Muszę mieć te dokumenty, żeby dostać drugie tyle dopłaty z Urzędu Marszałkowskiego – ujawnia nam jeden z przewoźników. Prosi o anonimowość. Proceder trwał latami, bo gminy zaoszczędzały na przewozie uczniów, a przewoźnicy odkuwali się dzięki dotacjom z Urzędu Marszałkowskiego. Tracili podatnicy. – Szacuję, że rocznie w ten sposób rozchodzi się ok. 10 mln zł, które można by sensownie wydać, np. na ulgi dla studentów – mówi przewoźnik. – Wydawaliśmy zezwolenia na regularny przewóz. Jeśli w busach jest wolne miejsce, kierowca zabiera też pasażerów z przystanków – stwierdza Stanisław Jedut, wójt gminy Kamionka. – System jest chory i nieprzejrzysty. Nie wierzę, żeby komuś opłacało się wozić dzieci za tak małe pieniądze. Przewoźnicy liczą na dopłaty – przyznaje Kazimierz Firlej, wójt Garbowa. Jednak wydaje zezwolenia na regularne przewozy. – Nie mam innego wyjścia, dostałem wniosek z rozkładem jazdy i cenami biletów. – Jeśli gmina płaci za dowóz dzieci, dopłata przewoźnikowi się nie należy – podkreśla Michał Tyburek, zastępca dyrektora Departamentu Mienia, Infrastruktury i Inwestycji w UM. I pyta: Na jakiej podstawie gminy żądają miesięcznych biletów, a przewoźnicy je wystawiają, skoro dzieci nie kupują biletów? Jak w tej sytuacji może obowiązywać cennik? Wójtowie – gdyby chcieli – mogliby od ręki załatwić problem. Wykupić miejsca dla dzieci w kursowych autobusach lub napisać w przetargu, że dowóz uczniów jest okazjonalny, a nie regularny.

Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 05 listopada 2014 - 14:26:30  ::  Czytaj/Komentuj: 2

wtorek 04 listopad 2014
Podatki na 2015 rok bez zmian

04.11.2014b-m.jpg GOLENIOW.PL Obradująca dnia 29 października 2014 roku Rada Miejska przyjęła kilka uchwał w sprawie podatków i opłat lokalnych na 2015 rok. Praktycznie pozostają one na poziomie roku 2014.

Wyjątkiem jest stawka opłaty targowej przy sprzedaży prowadzonej poza targowiskami miejskimi. Tymi targowiskami są: targowisko „Turzynek”, targowisko „Mój Rynek” oraz targowisko przy ul. Jana Matejki (funkcjonuje tylko we wtorki i piątki). Stawka dzienna opłaty targowej na wymienionych targowiskach wynosić będzie 2,70 zł za każdy wynajmowany w tym celu m2 i niepełny m2. Natomiast stawka opłaty targowej przy sprzedaży prowadzonej poza w/w targowiskami wynosić będzie 25,00 zł dziennie za każdy m2 i niepełny m2. W uzasadnieniu do tej uchwały podano, iż zróżnicowanie stawek ma na celu uporządkowanie sprzedaży na terenie miasta oraz zapewnić jej bezpieczeństwo i higienę. Od opłaty targowej zwolnione są podmioty handlowo-gastronomiczne podczas imprez o charakterze promocyjnym, których organizatorem lub współorganizatorem jest Gmina Goleniów.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 04 listopada 2014 - 16:48:10  ::  Czytaj/Komentuj: 0

3 mln zł na ulice

04.11.2014a-m.jpg  GOLENIOW.PL Gmina Goleniów znalazła się na liście beneficjentów Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Otrzymamy 3 mln na realizację zadania pn. „Przebudowa ulic Słowiańska, Barnima I, Grunwaldzka i Niemcewicza”.

Jeszcze w listopadzie 2014 roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tego zadania, tak aby można było w 2015 rok wejść z przygotowanym do realizacji placem budowy. Przebudowa ulic zostanie rozpoczęta, gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Zadanie musi być zrealizowane do końca 2015 r.

Inwestycja zakłada realizację następujących odcinków (zaznaczonych na poniższej mapie):

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 04 listopada 2014 - 16:46:04  ::  Czytaj/Komentuj: 0

A wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę "projekt straganu"

Targowisko w Chełmnie. Bardzo podobne do goleniowskiego Turzynka. Za to jak przemyślane.

Nadesłane przez Margo

331_1415091600_A_wyst.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 04 listopada 2014 - 13:49:38  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Zielony ryneczek

Nasi rządzący ostanowili uporządkować handel na terenie tzw. Turzynka. Ktoś wymyślił, iż warto byłoby skupić handel warzywami i owocami w jednym, estetycznym miejscu. Pomysł dobry, wykonanie dalekie od ideału.
Dochodzę do wniosku, iż żadna z osób decydująca o wyglądzie Zielonego Rynku, nigdy nie robiła zakupów na straganie. Miejsca do handlu na tych "sekcyjnych stołach" starczy dla osób handlujacych jajami lub miodem . Ale,ale z tej sytuacji  można znaleźć wyjście. Po prostu jeden handlujacy wykupuje cały stół - ma miejsce na rozłożenie towaru, a przy okazji wykańcza konkurencję, która handlując poza wyznaczonym terenem musi płacić horendalne stawki. I tu można wietrzyć spisek. Zielony rynek usytuowany tak, aby ludziom było i za daleko i nie po drodze, tylko paru handlujących, a więc brak konkurencji ( tu kłania się zmowa cenowa) = wzrost obrotów w marketach. Ciekawe, ze żadnemu Radnemu nie przyszło to do głowy? Ciekawe, że tak chętnie zagłosowali za wykończeniem straganiarzy? A może musieli tak zagłosować? Nie jest przecież tajemnicą, iż prawie każdy Radny zależny jest jak nie od Gminy to od Powiatua lub od partii politycznej. Takimi ludźmi łatwo jest manipulować,prawda?

Nadesłane przez Margo

331_1415091489_Zielon.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 04 listopada 2014 - 13:48:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 03 listopad 2014
Zapraszamy do dyskusji

W dniu dzisiejszym na naszym forum uruchomiliśmy dział Wybory samorządowe 2014 . Ten dział forum udostępniliśmy dla każdego chcącego podzielić sie swoimi opiniami bez wymaganej na naszym portalu rejestracji.

Zapraszam do dyskusji na temat komitetów wyborczych i ich kandydatów. Jakie są wasze poglądy i opinie na temat poszczególnych kandydatów. Co was bulwersuje a co można uznać za atut poszczególnych kandydatów.


Andrzej Bugajski
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 03 listopada 2014 - 22:26:28  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Goleniów a prezent (Podziel się opinią.) nowak198507 377 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 1000 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 1010 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 700 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 811 0 -
 
Tematów: 133 | Posty: 165 | Odsłon: 223333


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
market.JPG

fary.jpg

baner.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 318
unikalnych: 58

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 670084
unikalnych: 277950

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1174023
unikalnych: 403731

Online
Gości: 10
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 4
Użytkowników: 602, Najnowszy: nucleon

Ogłoszenia
Sprzedam
Martyna-email-
28 wrz : 15:16
Koniec miesiąca już się zbliża
Każdy o podróży marzy życia!
z tej przyczyny promocję wprowadzamy dzisiaj.
Do Hamburga pojedź śmiało
bo zapłacisz bardzo mało!
Tylko do końca miesiąca!
teraz trasa Polska-Hamburg jedyne 199 złotych!*

https://www.facebook.com/Transport.Niemcy.Polska

lub zadzwoń +48730030777
Łukasz-email-
30 wrz : 19:05
SPRZEDAM odstąpię partycypację TBS w Goleniowie
Mieszkanie o pow. 45,20 m2, 2 pokoje, oddzielna kuchnia, wc z łazienką, przedpokój, balkon. Do mieszkania przynależy piwnica.

Mieszkanie na 1 piętrze, ciepłe, jasne. częściowo umeblowane, tj. kuchnia z meblami na wymiar, zmywarka w zabudowie i lodówka, na przedpokoju duża szafa w zabudowie.
Na podłogach panele i terakota, łazienka w glazurze. ściany gładzone.
mieszkanie godne polecenia nadaje się do zamieszkania bez dodatkowych nakładów finansowych.
najniższa cena w goleniowie!!!
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1530 sek., 0.0388 z tego dla zapytań.