Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Pan się spieszy, zaraz Pan wyjdzie
Autor: marfi dnia 04 lut : 12:09
Podziwiam pana Michała Wentrubę. Ja wytrzymałem pó [ more ... ]

[News] XXVII sesja Rady Miejskiej w Goleniowie w dniu 21 grudnia 2016 r.
Autor: MW dnia 13 sty : 10:24
W końcu mamy "demokratyczne Państwo prawa realizu [ more ... ]

[News] Koty z Mini Parku
Autor: MW dnia 13 sty : 10:17
Hmmm... a co na to Sanepid ?

[News] Radny Ireneusz Zygmański Pyta o Gimnazjum nr 1 - RM Goleniów
Autor: MW dnia 23 lis : 16:08
Przepraszam to fejsik i tweet stanowi oficjalną l [ more ... ]

[News] Przewodniczący RM Lukasz Mituła łamie uchwały dotyczące uchwały absolutoryjnej
Autor: MW dnia 23 lis : 15:56
Hmmm po 5 miesiącach udostępniono materiały ? Co t [ more ... ]

[News] Jak sie powiedziało A... Ponownie opłaty za wodę i ścieki w górę?
Autor: MW dnia 03 lis : 19:47
Marszewo ma już zdaje się kanalizację. Mówią panow [ more ... ]

[News] Odpalono rok temu z hukiem i zapomniano
Autor: Andrzej dnia 26 paź : 18:01
To Prawda . Sprawa jest bardzo bulwersująca pod ty [ more ... ]

[News] Odpalono rok temu z hukiem i zapomniano
Autor: MW dnia 26 paź : 13:37
Debili co wyżywają się na znakach, rakietach nie b [ more ... ]

[News] Odpalono rok temu z hukiem i zapomniano
Autor: Margo dnia 25 paź : 14:00
Rakietę oklejono taśmą . Mnie zastanawia co inne [ more ... ]

[News] Policyjne działania „Niechronieni”
Autor: admin dnia 21 paź : 22:38
Zgadza się , tak samo jak kierowców pojazdów mecha [ more ... ]


sobota 15 sierpień 2015
Robić dobrze

todd2-m.jpg Radek S. próbował robić dobrze tym i owym, ale brak zdecydowania komu dogodzić najbardziej jemu samemu na dobre nie wyszło. Krajowi wazeliniarze mają zadanie ułatwione. Wiadomo, że trzeba dobrze robić władzuni. Nie każdy jednak wie na czym to polega, jak dogodzić Platformie Obywatelskiej? Udowodniła ona ponad wszelką miarę, że pragnie kraść ile się da i jak długo będzie to możliwe, zamiatając wszystkie afery pod dywan. Innego programu nawet nie próbowała stworzyć, nie licząc szczucia na PiS, czym zajmowała się przez dwie kadencje. Wszystko co ma do załatwienia robi przy pomocy manipulacji, jawnych kłamstw i dezinformacji. Usłużni dziennikarze w mediach głównego ścieku prześcigają się w wyszukiwaniu tematów zastępczych. Kto to rozumie i potrafi być użyteczny, może liczyć na ochłapy z pańskiego stołu.
   Przekonały się o tym dwie panie. Pierwsza z nich zapewniła sobie niewątpliwie gratyfikacje, druga przeciwnie. Ta pierwsza wykazała się jaskrawym zanikiem pamięci, co trochę dziwi zważywszy, że jest aktorką. W szczuciu na PiS tak się zagalopowała, że zapomniała nawet o teatrze w sercu Warszawy, który dostała w prezencie za rządów tej partii. No, ale kto by tam dociekał faktów!


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 15 sierpnia 2015 - 14:01:43  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Cud nad Wisłą - BITWA WARSZAWSKA - 1920 r.

pilsudski_kossak.jpgDzisiaj mija 95 lat od pokonania przez Polskę potęgi sowieckiej .

W rocznice tą Wojsko Polskie obchodzi swoje święto.

Dla przypomnienia podajemy parę faktów z ówczesnych wydarzeń.

Wojna polsko-bolszewicka (1919-1921), walki toczone przez Polskę przeciw Rosji Radzieckiej o kształt granicy wschodniej i utrzymanie niepodległości. Po kapitulacji Niemiec rząd radziecki unieważnił ustalenia pokoju brzeskiego i rozpoczął operację zbrojną o kryptonimie Wisła (operacja Wisła, 1919). W jej wyniku wojska radzieckie miały wesprzeć ferment rewolucyjny ogarniający po zakończeniu I wojny światowej Europę Środkową. Akcja ta miała zapoczątkować rewolucję europejską i przynieść zwycięstwo komunizmowi.

Pochód wojsk radzieckich w pierwszej kolejności skierował się przeciw niepodległym republikom Białorusi i Litwy. W grudniu 1918 wojska radzieckie zajęły Mińsk, w styczniu 1919 Wilno i Kowno. 27.II.1919 proklamowano powstanie Litewsko-Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Zajmowaniu terenów białorusko-litewskich przez Armię Czerwoną przeciwstawiała się jedynie ludność polska, organizując oddziały samoobrony.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 15 sierpnia 2015 - 11:07:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 14 sierpień 2015
Bartosz Wilk z Goleniowa nagrodzony przez ministra

bartosz-wilk-m.jpg Student US laureatem programu Diamentowy Grant


Bartosz Wilk, student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, został laureatem IV edycji programu Diamentowy Grant. W tegorocznej edycji programu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyróżnił 78 projektów naukowych realizowanych przez wybitnych studentów w polskich uczelniach i instytutach Polskiej Akademii Nauk.

– Od badań roli promieniowania ultrafioletowego w leczeniu czerniaka po badania siły woli w procesie podejmowania decyzji – 78 uczestników tegorocznej edycji programu Diamentowy Grant to reprezentanci różnych dyscyplin naukowych. Na realizację swoich projektów naukowych otrzymają ponad 14 milionów złotych. Wyróżnieni młodzi badacze reprezentują trzy obszary nauk: humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne. Diamentowy Grant to program ministra nauki i szkolnictwa wyższego, którego laureatami może zostać co roku maksymalnie 100 najzdolniejszych studentów w Polsce. Jego celem jest przyspieszenie rozwoju naukowego laureatów przez umożliwienie realizowania własnego projektu badawczego oraz szybszego rozpoczęcia studiów doktoranckich (bez tytułu magistra). Wysokość dofinansowania wynosi maksymalnie 200 tys. zł, a projekt nie może trwać dłużej niż cztery lata. Program przeznaczony jest dla absolwentów studiów licencjackich lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich, którzy prowadzą badania naukowe – wyjaśnia MNiSW


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 14 sierpnia 2015 - 13:42:44  ::  Czytaj/Komentuj: 1

czwartek 13 sierpień 2015
Wystawa na dworcu

12.08.2015c-m.jpg GOLENIOW.PL Od wtorku na goleniowskim dworcu prezentowane są prace przesłane na  konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji architektonicznej przyszłego centrum komunikacyjnego i centrum kulturalnego - wśród nich pięć finałowych. Prace prezentowane będą przez tydzień.

Na planszach przedstawione są wizualizacje przestrzeni objętej opracowaniami oraz rysunki przedstawiające zagospodarowanie wnętrz budynków i terenu wokół nich. Zachęcamy do zapoznania się z pracami uznanymi przez sąd konkursowy za najciekawsze i najlepiej rozwiązujące postawione przed projektantami problemy. Konkurs wygrał projekt austriackiej firmy architektonicznej Riegler Riewe Architekten. Ta właśnie firma otrzyma zlecenie na opracowanie projektu budowlanego przyszłej inwestycji.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 13 sierpnia 2015 - 15:33:12  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Mogą budować

12.08.2015a-m.jpg GOLENIOW.PL We wtorek firma Skanska SA przejęła plac budowy hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Goleniowie i może przystępować do prac.
Jeszcze przez kilka dni potrwają prace przy usuwaniu pozostałości po wycince drzew rosnących na przyszkolnym placu, ale ten czas wykonawca inwestycji i tak musi przeznaczyć na organizację robót. Prace budowlane rozpoczną się prawdopodobnie we wrześniu. Hala sportowa ma być gotowa za rok.

Gimnazjum nr 2 jest ostatnią szkołą w mieście nie mającą warunków do prowadzenia zajęć WF pod dachem. Szkoła ma do dyspozycji zbudowaną 50 lat temu niewielką salkę gimnastyczną, w której z trudem mieści się boisko do siatkówki. Po oddaniu do użytku nowoczesnej hali będzie z kolei miała najlepsze zaplecze sportowe, które uzupełniać będzie nowoczesna bieżnia na miejskim stadionie po drugiej stronie ulicy Norwida.

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 13 sierpnia 2015 - 15:11:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Asfaltowanie ul. Barnima

12.08.2015b-m.jpg GOLENIOW.PL Na początku następnego tygodnia planowane jest kładzenie asfaltowej nawierzchni na ul. Barnima. Niestety, prace muszą być prowadzone nocą.

Z powodu ograniczenia w dostawach energii elektrycznej do zakładów przemysłowych wytwórnia mas bitumicznych nie może pracować w dzień. W związku z tym produkcja masy asfaltowej będzie prowadzona poza godzinami, w których obowiązują ograniczenia, zaś układanie nawierzchni będzie się odbywało w godzinach nocnych.

Prace przewidywane są na noce 17/18 i 18/19 sierpnia. Oczywiście, spowoduje to zakłócenie spokoju mieszkańców budynków w rejonie ul. Barnima, za co burmistrz Robert Krupowicz zawczasu przeprasza wszystkich, którzy nie będą mogli spokojnie się wyspać. Szybkie zakończenie remontu ul. Barnima i przywrócenie na niej normalnego ruchu jest priorytetem, dlatego zdecydowano nie czekać na zniesienie ograniczeń w dostawach energii elektrycznej.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 13 sierpnia 2015 - 14:28:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 10 sierpień 2015
Burmistrz pomógł Kukizowi

komi4.jpgUrząd Gminy Goleniów ufundował nagrodę - rower, w drodze konkursu do wygrania, przy okazji oficjalnego otwarcia "Turzynku nad Iną" w dniu 08.08.2015.
Szczęście uśmiechnęło się do tej samej osoby, drugi raz w tym samym dniu.
Rower był drugą okazją do radości. Pierwszą okazją to spotkanie z przedstawicielami Ruchu Pawła Kukiza, które przy Burmistrzu odważnie okazuje posiadanymi materiałami informacyjnymi

C.M.


e-mail autora do wiadomości redakcji
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 10 sierpnia 2015 - 15:24:03  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Co czujecie?

 
todd-kolor.jpg
To najczęściej zadawane przez reporterów wszelakiej maści pytanie osobom, które nic nie mają do powiedzenia. A odpowiedzenie na nie jest najprostszym sposobem, żeby zostać gwiazdą telewizyjną. Ostatnio przekonali się o tym sołtysi idioci, którzy zadłużyli swoje gminy na sumy, których praprawnuki mieszkańców będą jeszcze spłacały. Co czują mieszkańcy tych gmin? Bezsilność, czy może przeciwnie – dumę, że ich sołtysa pokazano w telewizji? Jeśli tak, to ma on zapewnioną następną kadencję niezależnie od tego, czy okręgi wyborcze będą jedno czy wielomandatowe.
    Uściślijmy jednak to pytanie. Co czujecie, gdy ktoś się wygłupia? Rechot na wielotysięcznej widowni, pożal się Boże, kabaretów sugeruje rozbawienie. Ale jaka była reakcja, gdy wygłupiał się prezydent i nadal wygłupia się premier? Kłamliwa koparka, zanim została premierzycą skończyła medycynę i leczyła ludzi. Przygłupawy rząd, to przy tej koalicji raczej standard, ale zdobycie dyplomu lekarza, dość jednak prestiżowego, przez osobę tak nierozgarniętą jest z lekka niesamowite.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 10 sierpnia 2015 - 14:05:18  ::  Czytaj/Komentuj: 3

Namawiali do referendum

komi00.jpgW sobotę woJOWnicy z Goleniowa i Nowogardu zrobili potężną akcję ulotkową i gazetkową promującą Referendum w dniu 6.09.2015 . W czasie uroczystego otwarcia nowego rynku w Goleniowie działali na całego i namawiali mieszkańców naszego miasta do udziału w referendum. Rozdawali ulotki mieszkańcom Goleniowa oraz władzom miasta bedącym na imprezie . Dzięki wspaniałej pogodzie rozdali kilkaset gazet oraz komiksów. Często, gęsto objaśniali mieszkańcom dlaczego trzeba iść na referendum oraz jakie są pytania referendalne - poniweaż mieszkańcy ich NIE ZNAJĄ!


Przypominamy pytania referendalne :


1     Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

2     Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

3     Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?
 


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 10 sierpnia 2015 - 01:31:35  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 09 sierpień 2015
Średnia Stepnickich podstawówek najgorsza w powiecie

szkoas.jpg Temat poziomu nauczania w naszych szkołach jest poruszany na NS regularnie. Nabiera on obecnie szczególnego znaczenia nie tylko z powodu konfliktu części rodziców z dyrektorkami obu szkół podstawowych w sprawie zwolnienia anglistki ale również z uwagi na fakt, iż wyniki sprawdzianu uczniów klas szóstych w naszej gminie nie napawają optymizmem. Językowa pięta Achillesa W czerwcu br. Okręgowa Komisja Edukacyjna w Poznaniu opublikowała średnie wyniki sprawdzianu szóstoklasistów.

 Sprawdzian składa się z dwóch części:
• część pierwsza
– obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki, ‎
• część druga – obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego.


Tabela- Średnie wyniki sprawdzianu w %.
 Część pierwszaCz. I jęz. polskiCz. I matematykaCz. II język angielskiCz. II język niemiecki
Województwo zachodniopomorskie64,9571,2158,3576,6769,28
Gmina Goleniów63,3269,5756,7376,4675,50
Gmina Maszewo72,7771,6873,7970,3173,07
Gmina Nowogard59,1768,1649,7072,71 
Gmina Osina56,0064,0447,5070,41 
Gmina Przybiernów62,8968,8756,5576,7665,00
Gmina Stepnica56,6262,0850,8865,0058,05
  W powiecie gorszy średni wynik niż nasza  uzyskała jedynie gmina Osina ale i to tylko w części I obejmującej zadania z matematyki. Z języka polskiego i angielskiego uczniowie szkół osińskich okazali się bowiem lepsi, podobnie jak uczniowie w pozostałych gminach.

Generalnie średnie wyniki z języka polskiego i języków nowożytnych mamy najgorsze w powiecie (przy czym najsłabiej wypadł test z języka niemieckiego), od średniej województwa zachodniopomorskiego nasza gmina odstaje w każdej części sprawdzianu i są to różnice duże a do gminy Maszewo (najlepszy wynik w powiecie) nie mamy się co w ogóle porównywać!


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 09 sierpnia 2015 - 18:34:16  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 320 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 437 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 334 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 2529 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 2770 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 269913


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Online
Gości: 9
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 7
Użytkowników: 632, Najnowszy: asukoq

Ogłoszenia
Sprzedam
Więcej ogłoszeń (0)
Kupię
Darecki-email-
18 lut : 03:53
Kupie wojskowe stare odznaczenia Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze zaplace telefon 694972047
ATERIMA MED-email-
13 lut : 14:28
ATERIMA MED poszukuje zaangażowanych Opiekunek i Opiekunów do opieki domowej nad osobami starszymi i niesamodzielnymi w Niemczech i w Polsce. Oferujemy bezpieczne zatrudnienie w sprawdzonych miejscach pracy oraz atrakcyjne zarobki. Gwarantujemy fachowe wsparcie i zawsze rzetelne informacje. Oczekujemy przynajmniej komunikatywnej znajomości j. niemieckiego i doświadczenia w opiece. Naszym priorytetem jest właściwe dopasowanie oferty i budowanie długofalowych partnerskich relacji z naszymi Opiekunami. Prowadzimy rekrutację na terenie całej Polski.

Opieka nad seniorem z chorobą nerek
Miejsce pracy: Niemcy, Aachen

Podopieczny oraz warunki mieszkaniowe:
Do opieki jest senior z chorobą nerek (niewydolnością). Pan ma 81 lat, jest osłabiony, spędza w pozycji leżącej większość dnia, ale potrafi chodzić samodzielnie. Senior odwiedzany jest codziennie przez Pflegedienst oraz jest regularnie dializowany, jest osobą sprawną umysłowo. Potrzebna jest pomoc seniorowi w codziennym życiu, przygotowanie posiłków, wymiana pieluchomajtek, robienie zakupów. Pan bardzo dużo czyta, również codzienną prasę, którą trzeba mu dostarczać. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, bardzo dogodna lokalizacja. Na miejscu jest Internet.
Wymagane kwalifikacje:
• dobra znajomość języka niemieckiego
• doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą
• gotowość do podjęcia pracy na terenie Niemiec na okres 2 miesięcy
• empatia i wrażliwość na potrzeby osoby starszej
Naszym pracownikom zapewniamy:
• legalne i bezpieczne zatrudnienie w jednej z największych firm na rynku
• atrakcyjne wynagrodzenie i wysokie premie za polecenia nowych Opiekunek oraz opłacone składki ZUS
• pełną organizację i pokrycie kosztów podróży
• sprawdzone i pewne miejsca pracy
• pakiet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego
• ofertę dopasowaną do doświadczenia, stopnia znajomości języka oraz możliwości Opiekunki
• stałą, fachową opiekę ze strony zespołu naszych Koordynatorów
• zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy
• narzędzia umożliwiające stałe podnoszenie kwalifikacji (internetowe i stacjonarne kursy językowe, szkolenia z zakresu opieki nad seniorami)
Więcej ogłoszeń (2)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.2519 sek., 0.0600 z tego dla zapytań.