Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Jeszcze chwila, a będą rosły krzaki - Planty w centrum
Autor: Margo dnia 19 maj : 22:18
I te wyschnięte tuje na dodatek

[News] CBA wywęszyło aferę która dotyczy m.in lotniska w Goleniowie
Autor: Margo dnia 21 kwi : 22:05
"Jak informuje CBA, śledztwo jest rozwojowe i niew [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:41
Jak po czasie wszystko układa się w całość pomimo [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:23
-LINK-

[News] Nowa Droga do Goleniowskiego Parku Przemysłowego i alternatywna trasa nad morze
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:42
Nie należy zapominać, że Gmina wydatkowała dodatko [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Valdo dnia 03 mar : 10:11
Jak to mówią " MODLI SIĘ POD FIGURĄ A DIABŁA MA ZA [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Margo dnia 03 mar : 08:04
No cóż - doradca burmistrza oraz Marszałek (tak pr [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: admin dnia 01 mar : 12:56
Dodatkowo dochodzą koszty nagród , nagród jubileus [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: Margo dnia 01 mar : 12:44
Policzyłam sobie, niestety dane nie są w pełni akt [ more ... ]

[News] Wybuch pieca C.O. w Białuniu. Jedna osoba ciężko ranna
Autor: Margo dnia 04 sty : 21:12
Ciekawe czy i jaką pomoc udzieli burmistrz dla pos [ more ... ]


środa 04 luty 2015
Dotacje i pożyczki na energię odnawialną

04.02.2015c-m.jpg GOLENIOW.PL Od stycznia 2015 r. ruszył nabór wniosków do programu PROSUMENT, w ramach którego udzielane są dotacje i pożyczki na montaż instalacji do produkcji energii odnawialnej w domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych. Można dostać nawet 100% wartości inwestycji.

Wnioski przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Formularze dostępne są na stronie internetowej -LINK- w zakładce PROSUMENT.

Dofinansowaniu podlegają instalacje do produkcji energii elektrycznej o mocy do 40 kW (systemy fotowoltaiczne, małe elektrownie wiatrowe, urządzenia do równoległej produkcji ciepła i energii elektrycznej) oraz instalacje do produkcji ciepła o mocy do 300 kW (źródła ciepła opalane biomasą, pompy ciepła, kolektory słoneczne). Mogą się one znajdować w domach budowanych bądź już istniejących.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 04 lutego 2015 - 11:58:42  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Społecznie, choć nie z własnej woli

04.02.2015b-m.jpg GOLENIOW.PL Skazani na karę ograniczenia wolności pracują przy sprzątaniu miasta. Pracują za darmo, w ramach kary orzeczonej przez sądy. Efekty – worki pełne zebranych śmieci – są widoczne.

W ramach kary ograniczenia wolności sąd orzeka obowiązek przepracowania określonej liczby godzin na cele społeczne. Zazwyczaj jest to kilkadziesiąt godzin bezpłatnej pracy. Skazani kierowani są m.in. do gminy Goleniów, która od pewnego czasu aktywnie ich wykorzystuje do prac porządkowych na terenie miasta. Obecnie obowiązek takiej pracy na rzecz gminy ma 55 osób, kilkanaście z nich codziennie pracuje w terenie.

Osoby zgłaszające się do Urzędu Gminy i Miasta przechodzą przeszkolenie BHP, otrzymują kartę pracy, niezbędne wyposażenie, po czym kierowane są do pracy pod okiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Strażnicy wyznaczają miejsce i zakres dziennej pracy, w ciągu dnia sprawdzają, czy praca jest wykonywana, a na koniec dnia potwierdzają, że zadanie zostało wykonane.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 04 lutego 2015 - 11:56:21  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Mila wysoko oceniona

04.02.2015a-m.jpg
 
GOLENIOW.PL Goleniowska Mila Niepodległości, a konkretnie jej ostatnia, 26. edycja, została wysoko oceniona przez uczestniczących w niej biegaczy. W rankingu biegowego portalu internetowego -LINK- za rok 2014 Mila znalazła się na 15. miejscu w grupie biegów na 10 km.

W głosowaniu brali udział wyłącznie zarejestrowani czytelnicy portalu, a są nimi przede wszystkim czynni biegacze, którzy w niejednym biegu brali udział. Ich ocena była subiektywna, z całą pewnością brano pod uwagę przede wszystkim organizację i atrakcyjność samej imprezy. Konkurencja była spora, bo do oceny zgłoszono 147 biegów na 10 km, jakie odbyły się w roku 2014 na terenie całego kraju. 15 miejsce oznacza, że Mila biegaczom naprawdę się podoba. To cieszy, bo goleniowski bieg staje się rozpoznawalnym symbolem Goleniowa, dobrze promującym gminę Goleniów.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 04 lutego 2015 - 11:53:37  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 03 luty 2015
Oddała policjantom znaleziony portfel z pieniędzmi

03.02.2015b-m.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie zgłosiła się 38-letnia mieszkanka Goleniowa. Kobieta znalazła portfel z pieniędzmi i bez zastanowienia przyniosła je policjantom. Zguba wkrótce trafi do właściciela. Mieszkanka Goleniowa na parkingu przy sklepie Kaufland, znalazła portfel w którym znajdowały się pieniądze w kwocie ponad 450 zł. 38-latka zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, aby stąd zguba bezpiecznie trafiła do właściciela. Dzięki temu, ze w portfelu oprócz pieniędzy znajdowała się imienna karta klienta jednego ze sklepów, policjanci ustalili właściciela portfela, który wkrótce odbierze swoją własność.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 03 lutego 2015 - 17:31:54  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Zadanie dla radnych - pierwsze z wielu

Proponowałabym nieśmiało, aby nasi radni zaczęli interesować się przepisami, a nie bezgranicznie i bezkrytycznie ufali samorządowym urzędnikom.

Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UGiM w Goleniowie Janina Mucek powiedziała
Linie autobusowe są regularne.” http://bip.goleniow.pl/unzip/goleniow_9161/19_01_2015_09_23_34III-14.doc


Wychodzi na to, że sprawę trzeba będzie skierować do Inspekcji Transportu Drogowego w celu przeprowadzenia kontroli.

Wyjaśnienie Ministerstwa Transportu
w zakresie przewozów regularnych specjalnych obejmujących dowozy dzieci do szkół


Uprzejmie Państwa informuję, iż Ministerstwo Transportu w ostatnim czasie otrzymuje wiele sygnałów dotyczących problemów z realizacją art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym – w zakresie przewozów regularnych specjalnych obejmujących dowozy dzieci do szkół. Problem polega na nakładaniu przez Inspekcję Transportu Drogowego kar pieniężnych za brak zezwoleń na wykonywanie przewozów regularnych specjalnych dla przewoźników świadczących usługi przewozu dzieci i młodzieży do szkół - wyłącznie na podstawie posiadanych licencji.
Wobec faktu, iż są to sprawy regulowane w drodze decyzji administracyjnych - Ministerstwo Transportu nie jest właściwe do rozstrzygania co do istoty tych spraw. Jednakże problem istnieje i wynika ze specyfiki przewozów, jakimi są przewozy dzieci do szkół. W transporcie tym występują sytuacje, w których przewozy nie spełniają przesłanek przewozu regularnego mimo ich cykliczności, gdyż odbywają się na podstawie umowy, a godziny odjazdów pojazdu ustalane są każdorazowo
z dyrektorami szkół, nie ma też ustalonego cennika opłat podanego do publicznej wiadomości. Ponadto wsiadanie i wysiadanie pasażerów odbywa się głównie poza przystankami i obiektami dworcowymi. Czynniki te uniemożliwiają przedsiębiorcy realizującemu przewóz sporządzenie dokumentów niezbędnych do uzyskania zezwolenia na wykonywanie przewozów regularnych specjalnych. Zdaniem Ministerstwa Transportu taki przewóz można zakwalifikować jako przewóz okazjonalny, a wtedy dokumentem uprawniającym do jego wykonywania jest wyłącznie licencja.
Taka interpretacja nie zaprzecza założeniom przepisów ustawy o transporcie drogowym, wprowadzającym konieczność uzyskania zezwoleń, których intencją były przede wszystkim ochrona zdrowej konkurencji, ochrona praw konsumenta oraz bezpieczeństwo na drogach.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 03 lutego 2015 - 17:27:56  ::  Czytaj/Komentuj: 1

GWiK dostał pieniądze na wymianę sieci w ul. Słowiańskiej

03.02.2015a-m.jpgGOLENIOW.PL Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. otrzymała ponad 1,6 mln zł dotacji z Funduszu Spójności na realizację kontraktu pn. „Przebudowa ulicy Słowiańskiej w Goleniowie wraz z infrastrukturą techniczną”. W rejonie ulicy Słowiańskiej planuje się wymianę 0,9 km sieci wodociągowej oraz wymianę 0,8 km sieci kanalizacji sanitarnej.

Zadanie to realizowane będzie w ramach projektu „Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Goleniów”, którego całkowity koszt wyniesie ponad 58,5 mln zł.

Realizacja przedsięwzięć i uporządkowanie gospodarki wodno–ściekowej na terenie miasta i gminy Goleniów jest niezbędna ze względów społecznych, ochrony środowiska oraz potrzeby wypełnienia wymogów prawnych przez miasto i gminę Goleniów w zakresie gospodarki ściekami komunalnymi.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 03 lutego 2015 - 10:59:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych na terenie Powiatu Goleniowskiego

armia.jpgGOLENIOW.PL Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Zgodnie z obwieszczeniem Wojewody Zachodniopomorskiego, dla osób zamieszkałych na terenie Powiatu Goleniowskiego przeprowadzona zostanie w okresie od 2 do 25 marca 2015 roku.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni urodzeni w roku 1996, a także mężczyźni urodzeni w latach 1991 – 1995, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Obowiązek ten dotyczy również osób urodzonych w latach 1994 – 1995, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej, a także osób uznanych za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji i złożyły wniosek z zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacją wojskową objęte są także kobiety urodzone w latach 1991 – 1996 posiadające kwalifikacje do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym 2014/2015 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, a także osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeśli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 03 lutego 2015 - 10:53:28  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Machlaczą czy nie machlaczą

331_1422916657_Machla.jpgMarszałek Geblewicz i dwoje członków poprzedniego zarządu województwa otrzymało odprawy pieniężne w związku z zakończeniem poprzedniej kadencji samorządu. Dostali po 12 tysięcy złotych, choć nadal pracują w zarządzie, w dodatku na tych samych stanowiskach – tak pisała Gazeta Goleniowska w dniu 23 stycznia 2015 r.

Z artykułu dowiadujemy się, że marszałek i dwie pozostałe osoby dostały odprawę na podstawie art.75 Kodeksu Pracy.
Ciekawe, jak prawnicy marszałka Geblewicza obeszli Art. 40 Ustawy o pracownikach samorządowych
(Dz. U. z 2014 r. poz. 1202 )?

Zacytuję poniżej ten artykuł,aby sprawa była jasna:
Art. 40.
1. Wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta), burmistrzowi dzielnicy m.st. Warszawy, zastępcy burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy i pozostałym członkom zarządu dzielnicy m.st. Warszawy, staroście, wicestaroście, członkom zarządu powiatu oraz marszałkowi, wicemarszałkowi i członkom zarządu województwa, których stosunek pracy został rozwiązany w związku z upływem kadencji, przysługuje odprawa w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia obliczonego według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 03 lutego 2015 - 10:28:16  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 02 luty 2015
Rafał Matczak nie żyje

sp-matczak.jpgW dniu wczorajszym po długiej i wyczerpującej chorobie zmarł ceniony goleniowski lekarz Rafał Matczak.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 12:45 w środę, 4. lutego, w kościele św. Katarzyny w Goleniowie.

Niech odpoczywa w Miłości i Pokoju

Nasze najszczersze kondolencje kierujemy dla rodziny oraz przyjaciół Rafała


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 02 lutego 2015 - 18:30:12  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Przekazanie, prowadzenie, odebranie i co dalej?

Muszę odnieść się do całej sytuacji, jaka w ostatnim czasie zaistniała wokół szkoły w Lubczynie. Niech ja no sobie przypomnę jak to było? Pewnego ranka dowiedziałam się, że burmistrz Krupowicz będzie prywatyzował gminne przedszkola oraz pilotażowo jedną tzw. „małą szkołę”. Padło na Lubczynę. W tym miejscu należy wyjaśnić, że szkoła mogła być albo fizycznie zlikwidowana, albo przekazana do prowadzenia innemu podmiotowi w ramach umowy. Wszystko zgodnie z zapisami Ustawy o systemie oświaty. Ogłoszono konkurs, a w szranki stanęły trzy chętne podmioty – dwa z nich z doświadczeniem w prowadzeniu placówek oświatowych i jeden nikomu nieznany amator. Jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu wiadomym było, jak to zresztą z tajemnicą poliszynela bywa, że organem prowadzącym będzie najmniej doświadczony podmiot, czyli Fundacja św. Faustyny. Czy było to celowe posunięcie taktyczne? Pamiętam, że już w roku 2009 mówiono na mieście o planach Ośrodka Sportu i Rekreacji, a dotyczących przejęcia działki po zlikwidowanej szkole w Lubczynie.

Szkołę przekazano do prowadzenia innemu podmiotowi z początkowymi achami i ochami. Lubczyna w dalszym ciągu ma przecież placówkę oświatową, dla dzieci i rodziców nic się nie zmieni, szkoła w dalszym ciągu jest publiczna, a na dodatek pretenduje do bycia szkołą katolicką. Wszystko miało wyglądać tak pięknie i nagle w roku 2014 dowiadujemy się, iż Gmina wypowiedziała umowę dla Faustynki.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 02 lutego 2015 - 11:58:40  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 1859 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 1956 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 1225 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 1331 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 1092 0 -
 
Tematów: 131 | Posty: 165 | Odsłon: 249941


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 349
unikalnych: 66

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 783019
unikalnych: 308210

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1370618
unikalnych: 452874

Online
Gości: 10
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 6
Użytkowników: 619, Najnowszy: jolas

Ogłoszenia
Sprzedam
Marek-email-
15 cze : 03:00
Pożyczki hipoteczne pod zastaw mieszkań,domów,gruntów
rolnych,budowlanych,sklepów,zakładów,hoteli,inwestycji
deweloperskich i innych nieruchomości a także samochodów,
sprzętu rolniczego,maszyn budowlanych i innych urządzeń
dla każdego.Bez Bik i badania zdolności
kredytowej.Minimum formalności.Wysoka przyznawalność.
Długie okresy spłat.Atrakcyjne oprocentowanie.
Zabezpieczenie hipoteką w IV dziale księgi
wieczystej.Także nieruchomości obciążone
bez założonych ksiąg wieczystych ze
służebnościami osobistymi oraz inne trudne przypadki.
Zabezpieczamy się również na udziałach w nieruchomościach.
Różne możliwości spłaty zobowiązania,także w ratach kapitałowo-
odsetkowych tak jak w Banku!
Kwoty wielomilionowe także możliwe.
Doskonała oferta dla przypadków odrzuconych przez Banki.
Warunki oferty ustalane indywidualnie do potrzeb klienta.
Także skup i odkup nieruchomości za gotówkę również tych wystawionych
na sprzedaż i z problemami prawnymi.
Nie pobieramy żadnych przedpłat.
Dla zdecydowanych również porządkowanie negatywnej historii
kredytowej bezpłatna analiza,doradztwo prawno-finansowe
ochrona przed komornikiem oraz inne usługi!
Szybka decyzja i realizacja.Pewnie.Bezpiecznie.Profesjonalnie.
Cała Polska.
tel.730719236,e-mail;hipoteczna24@gmail.com
Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej;
www.pozyczkipodzastaw24.com
Zapraszamy!
Więcej ogłoszeń (1)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1572 sek., 0.0361 z tego dla zapytań.