Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu
Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Schody, schody, schody...
Autor: papudrakus dnia 27 lip : 00:57
No wreszcie ktoś się zajął tymi schodami, bo od ki [ more ... ]

[News] To nazywa się dezynfekcja ?
Autor: Margo dnia 11 cze : 12:33
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy tak samo ulgowo jak [ more ... ]

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: kamikaze dnia 02 cze : 17:26
Ok, a jak się ma sprawa Lubczyny?

[News] ZA darmola na plażę
Autor: kamikaze dnia 02 cze : 17:24
BRavo!

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: admin dnia 26 maj : 17:34
Do KamikadzeTeren po rynku aktualnie jest przygoto [ more ... ]

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: kamikaze dnia 25 maj : 08:46
Czy ktoś mógłby wyjaśnić jak ma się sprawa golenio [ more ... ]

[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 23 kwi : 23:06
Niniejszym obnażono nie wiedzę prawną osób które z [ more ... ]

[News] Droga
Autor: Margo dnia 13 kwi : 19:45
Sprostowanie: w artykule mowa jest o wsi Podańsko. [ more ... ]

[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 07 kwi : 11:53
Czy wesoła kompania która workiem na śmieci zakrył [ more ... ]

[News] Wizyta z Bergen na Rugii
Autor: kamikaze dnia 04 mar : 05:21
Czy przechadzając się wzdłuż murów obronnych zauwa [ more ... ]


środa 08 sierpień 2012
Przywędrowały wilki

thumb_wilkigoleniuow.jpg GOLENIOW.PL W ubiegłym tygodniu pracownicy Nadleśnictwa Goleniów zaobserwowali w lesie młode wilczki. Oznacza to, że do Puszczy Goleniowskiej przywędrowała grupa rodzinna wilków. Na terenie Gminy Goleniów od bardzo wielu lat nie stwierdzono obecności tego zwierzęcia.

Z materiałów historycznych wynika, iż ostatni wilk został zabity w okolicach Lubczyny w XIX wieku. W Polsce populacja wilków jest nieduża (w 2001 roku, kiedy przeprowadzono inwentaryzację tych zwierząt, naliczono ich około 500). Po drugiej wojnie światowej wilk był tępiony, a od 1955 roku za zabicie wilka wypłacane były nawet premie. Działania te doprowadziły do tego, że w 1973 roku na wolności żyło około 100 osobników. Po raz pierwszy uznano wilka za gatunek chroniony w 1992 roku; a od 2001 roku, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska, wilk podlega ścisłej ochronie. W myśl prawa obecnie możliwe są odstrzały osobników niebezpiecznych lub atakujących stada (za zgodą  Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska). Za szkody spowodowane przez wilki odpowiada Skarb Państwa.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 08 sierpnia 2012 - 22:55:02  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kabaret Moralnego Niepokoju w Goleniowie

thumb_kabaretmn.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 08 sierpnia 2012 - 17:27:43  ::  Czytaj/Komentuj: 0

3 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ludowej FOLKWARK 2012

folkwark2012.jpg Festiwal Sztuki Ludowej FOLKwark ma być oknem na świat kultury okolicznych mieszkańców, a także miejscem promocji  kultury ludowej poprzez wystawę sztuki ludowej, rękodzielnictwa oraz muzykę i taniec, prezentowanych podczas występów zespołów folkowych: Szczecinianie, Lesja i muzyky, KlezmaFour i Balkan Sevdah.

Chciałbym Państwu przedstawić ideę wydarzenia, jakim jest III edycja Festiwalu Sztuki Ludowej FOLKwark 2012. Impreza odbędzie się w dniu 18 sierpnia br. w Folwarku Skarbimierz, położonym w miejscowości Skarbimierzyce k. Mierzyna/Szczecina.

Celem Festiwalu Sztuki Ludowej FOLKwark jest promocja kultury ludowej.
Jednocześnie przez cały dzień na terenie folwarku odbywać się będzie Kiermasz Folkowy. Prezentowane będą ręcznie zdobione rozmaitymi wzorami ludowymi przedmioty. Uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję spotkać się zarówno z pomysłowymi rozwiązaniami na przedmioty codziennego użytku wykonane w tradycyjny sposób, jak i wyrobami artystycznymi, w tym biżuterią.

To trzecia edycja Festiwalu, który ewoluuje choćby  ze względu na miejsce. Pierwsze pomysły, jak i pierwsza edycja związane były z Przelewicami. Jednak już wtedy wydarzeniu towarzyszyły koncerty w Szczecinie. Na placu Orła Białego można było usłyszeć młode zespoły - laureatów konkursu grup folkowych, a wieczór uświetniły występy gwiazd: Kapeli Ze Wsi Warszawa oraz zespołów Żywiołak, Psio Crew oraz Dikanda. W kolejnym roku Festiwal w całości odbył się na szczecińskim placu  Orła Białego, gdzie oprócz młodej nuty polskiego Folku mogliśmy usłyszeć gwiazdy światowego formatu tj: Rzepczyno (klasyka polskiego Folku, w tym roku obchodząca 15-lecie działalności)oraz francuski Slonovski Bal (jeden z najpopularniejszych zespołówmuzyki WORLD, prezentujący muzykę bałkańską), który po razpierwszy koncertował w Polsce.


www.folkwark.pl
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 08 sierpnia 2012 - 13:41:48  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Saturday Beach Night w Barlinku

Czas najwyższy na kulminacyjną lawinę informacji dotyczących tegorocznego Saturday Beach Night w Barlinku. Po sukcesie pierwszej edycji oczywiste było to, że odbędzie się druga. W tym roku członkowie Qarma Agency postanowili znacznie rozbudować event.Tym razem na plaży miejskiej w Barlinku i terenie nieopodal powstaną dwie niezależne sceny. Jedna, podobnie jak w zeszłym roku - na wodzie, a druga przed wejściem na plaże.Dwie sceny wiążą się ze znacznym powiększeniem terenu imprezy i obszerniejszym line upem. SBN wydłuży się o niedzielne afterparty, które ostatecznie wpisze Barlinek na klubową mapę Polski. Główną gwiazdą tego rocznej edycji będzie Fragma (koncert) światowej klasy artystka znana z wielu hitów. Drugim headlinerem będzie Steve Murano - legendarny niemiecki dj i producent. Oprócz nich w Barlinku zagości czołówka polskich djów znanych z niezliczonej ilości eventów i znakomitych produkcji muzycznych (pełny lineup poniżej). Sceny i ciekawy lineup to nie jedyne atrakcje, które czekają na uczestników tego rocznego SBN. Pokazy pirotechniczne, doznania wizualne, pokazy laserów, mapping 3d oraz bogaty wybór punktów gastronomicznych na terenie miasteczka klubowego z pewnością umilą Wam czas.

13_1344417894_Saturd.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 08 sierpnia 2012 - 11:41:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 06 sierpień 2012
Zmiana organizacji ruchu w mieście

 POLICJA.GOLENIOW.NET.PL Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osiem samochodów ciężarowych, których to kierujący nie dostosowali się do nowych przepisów zakazu wjazdu do  miasta pojazdów o dopuszczalnej
masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

DSCF1209


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 06 sierpnia 2012 - 14:07:16  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Gustaw Pancernik w akcji

POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Dzisiaj rano goleniowska drogówka kontrolowała pojazdy przewożące dzieci. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dzieci do 12 roku życia i wzroście do 150 cm muszą podróżować w fotelikach, siedziskach i zapiętych pasach. Karą za nie przestrzeganie tego przepisu jest mandat w wysokości 150 zł i 6 pkt. karnych.DSCF1183


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 06 sierpnia 2012 - 13:15:35  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 03 sierpień 2012
Zmarł doktor Sorys

miniatura_8145.jpgJak podaje Gazeta Goleniowska , w dniu wczorajszym zmarł , zasłużony dla naszego miasta i gminy JÓZEF SORYS

"Doktor Sorys, urodzony 7 lutego 1917 roku, pracę w Goleniowie rozpoczął w 1947 roku. Przez całe życie pracował jako lekarz niosący pomoc wszystkim mieszkańcom gminy. W Goleniowie, prócz wdzięcznej pamięci mieszkańców, pozostanie po J. Sorysie ulica jego imienia, położona przy jego domu. Uhonorowany został też tytułem zasłużonego mieszkańca gminy.

Pogrzeb J. Sorysa odbędzie się jutro. Trumna wystawiona zostanie w kościele p.w. św. Katarzyny o godz. 13.30, a po mszy w intencji zmarłego orszak żałobny przejdzie na cmentarz. Dla osób starszych, chcących uczestniczyć zarówno w nabożeństwie, jak i pogrzebie, podstawiony zostanie autobus. "

Paweł Palica


Informacja oraz zdjęcie umieszczono za zgodą Gazety Goleniowskiej -LINK-

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 03 sierpnia 2012 - 13:59:44  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 02 sierpień 2012
Zapomniana data 1 sierpnia 1944?

pomnik.jpg W dniu wczorajszym tj. 1 sierpnia była kolejna  rocznica wybuchu ostatniego naszego powstania,
Powstania Warszawskiego.

Był to nasz narodowy akt przeciwko zniewoleniu ze strony Niemiec i jednocześnie próba heroicznego nie dopuszczenia do zniewolenia ze strony Rosji Sowieckiej.  A tym samym przeciwko przejęciu władzy przez Bolszewicki tzw. Rząd powołany w dniu 20 lipca 1944 w Moskwie przez Stalina nazwany Krajową Radę Narodową.
    Mimo sprzeciwu na wybuch powstania w Warszawie ze strony Aliantów, dowództwo AK wiedziało, iż jest to jedyna droga po sprzedaniu nas przez Anglię i USA - Stalinowi , do utrzymania suwerenności. Wobec zbliżania się do Warszawy wojsk bolszewickich był to najlepszy moment na opanowanie Warszawy przez naród polski i przywitanie w stolicy Rosjan przez przedstawicieli Legalnego Polskiego Rządu na emigracji.
    Mimo, iż mordowano powstańców i ludność cywilną i cały świat o tym wiedział. Ani Stalin ani Amerykanie i Anglicy palcem nie kiwnęli aby pomóc militarnie udręczonej Warszawie. I tak samo jak w 1939 roku walczyliśmy na dwa fronty, a zachód nas zdradził mimo wylanej za nich masy polskiej krwi.

Wczoraj w naszym mieście na cześć tego wydarzenia o godzinie 17,00 (godzina wybuchu powstania tzw. godzina W) zawyły syreny.
Pod naszym goleniowskim pomnikiem na Plantach, postawionym ku czci poległym w obronie Ojczyzny pojawiła się grupka ludzi z wiązanką, a wraz z nimi grupa młodzieży. Oddali cześć, położyli wiązankę, zapalili znicz. Młodzież rzuciła petardy, które jak krzyk mordowanych żołnierzy powstańców przypominało TĄ datę. Część mieszkańców miasta przystanęła i dopiero chyba w tej chwili dotarło do nich , jaki dziś dzień i jaka rocznica.

Grupa osób, która położyła kwiaty to przedstawiciele pewnej partii. Nie wymienię z nazwy bo nie chodzi o upolitycznienie tego co chcę napisać.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 02 sierpnia 2012 - 16:59:33  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Witamy w atmosferze Coloseum...

ZAPRASZAMY JUŻ JUTRO W GOLENIOWIE


thumb_1fct.jpg
Gladiator’s Day – to nowy projekt słynnej międzynarodowej grupy kaskaderskiej Flott Cascaders Team

...z pasji i marzeń narodził się jeden z najlepszych obecnie europejskich teamów kaskaderskich parających się profesjonalnym dublowaniem aktorów w wielu uznanych produkcjach kinowych, telewizyjnych i reklamowych.

Założycielem i twórcą grupy jest Alfred Śmid, obecnie najbardziej uznany ekspert w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych.

Na tle niezwykle barwnych efektów – muzycznych, świetlnych, pirotechnicznych zespół prezentuje karkołomne ewolucje z wykorzystaniem samochodów i motocykli.

Popis tych niewiarygodnych umiejętności to przedstawienie w pełni profesjonalne, dopracowane w każdym szczególe, pełne dynamiki i akcji oraz iście zegarmistrzowskiej precyzji.

thumb_4fct.jpg
Dwadzieścia pięć lat doświadczeń scenicznych na stadionach całej Europy, team złożony ze specjalistów sportów extremalnych, posiadaczy zapisanych w księdze Ginnessa rekordów świata w skokach odległościowych samochodami i motocyklami to gwarancja imprezy o najwyższym standardzie.

Dowodem wybitnego kunsztu zawodowego zespołu Alfred Śmida jest udział teamu przy produkcji  III części kultowego już filmu TAXI oraz oprawa

scen mobilnych Bonda - Casino Royale i Quantum of Solace.

Gladiator’s Day to opowieœć o specyficznym postrzeganiu świata i siebie w tym świecie. Hołd w kierunku ludzi, którzy swoje pasje zmienili w styl życia... Którzy umiejśtności zawodowe "przepocili" w sztukę, poświęcając każdą wolna chwilę na doskonalenie swojego rzemiosła.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 02 sierpnia 2012 - 14:06:06  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 01 sierpień 2012
Ograniczenia w ruchu ciężarówek

thumb_ograniczenieciezarowek.jpg GOLENIOW.PL Zgodnie z wcześniej podawanymi informacjami, od 30 lipca 2012 roku wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu ciężarówek na terenie miasta. Dotyczą one przede wszystkim ruchu tranzytowego.

Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych o masie dopuszczalnej pow. 12 ton obowiązuje na ulicy Szkolnej od wjazdu na parking przy zakładzie Swedwood (przed skrzyżowaniem z ulicą Szarych Szeregów) do ronda Hanzeatyckiego (przy szpitalu) i dalej od tego ronda na całej długości ulicy Armii Krajowej oraz części ulicy Wojska Polskiego - od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do ronda U.Schreadera. Od ronda do ulicy Ptasiej obowiązuje zakaz poruszania się samochodów ciężarowych o masie dopuszczalnej pow. 30 ton.
Zakazy te nie dotyczą pojazdów podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na terenie miasta; informują o tym tabliczki umieszczone pod znakami. Dodatkowe zezwolenia na poruszanie się po ulicach, na których obowiązują ograniczenia, można uzyskać w Urzędzie Gminy i Miasta.  informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 01 sierpnia 2012 - 11:37:25  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
adftrusz.jpg

gmfoto.png

baner_anim.gif

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 260
unikalnych: 34

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 460511
unikalnych: 218741

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 826842
unikalnych: 319992

Online
Gości: 11
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 555, Najnowszy: mfason

Ogłoszenia
Sprzedam
InterKadra-email-
22 lip : 16:41
Znasz niemiecki i masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi?

Wyjedź do Niemiec - zostań Opiekunką Osób Starszych!

InterKadra Sp. z o.o. (nr cert. 3372) oferuje atrakcyjne i sprawdzone oferty pracy. Gwarantujemy legalne zatrudnienie oraz atrakcyjne zarobki.
Piotr-email-
24 lip : 21:31
Możliwości finansowe dla rodzeństwa, dzieci, wnuków, dziadków, rodziców - po śmierci osoby bliskiej z rodziny w wypadku drogowym (zadośćuczynienia pieniężne) - z ubezpieczenia OC sprawcy. Wypadki nawet wstecz do 1997 roku (1997.08.10). Informacje i pomoc - bez opłat wstępnych, telefon: 510 920 014.
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Optima Odszkodowania Kancelaria Prawna Sp. Z O.o.-email-
24 lip : 10:41
Optima Odszkodowania Kancelaria Prawna Sp. z o.o. specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, w wypadkach przy pracy oraz wskutek błędów medycznych.

Jeżeli jesteś przedstawicielem Kancelarii Odszkodowawczej, a nie jesteś zadowolony z dotychczasowej współpracy, zgłoś się do Nas.

Proponujemy:
• wyższe wynagrodzenie (prowizja oraz zaliczki na poczet przyszłych podpisanych umów),
• jasno sprecyzowane warunki współpracy na podstawie umowy: agencyjnej lub umowy zlecenia,
• bez targetów sprzedażowych,
• brak zakazu działalności konkurencyjnej w trakcie trwania umowy jak również po zakończeniu współpracy,
• bezpłatny pakiet szkoleń oraz wsparcie merytoryczne prawników Kancelarii,
• niezbędne materiały marketingowe,
• możliwość negocjacji warunków współpracy.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o wysłanie CV na adres -email- W temacie wiadomości prosimy o wpisanie „Rekrutacja –Agent”. Więcej informacji pod numerem: 535 840 004.
Optima Odszkodowania Kancelaria Prawna Sp. Z O.o.-email-
24 lip : 10:43
Optima Odszkodowania Kancelaria Prawna Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku reprezentuje poszkodowanych w postępowaniach mających na celu uzyskanie odszkodowania za wypadek komunikacyjny, wypadek przy pracy, błąd medyczny oraz za inne zdarzenia będące źródłem szkody. W związku z dynamicznym rozwojem Kancelarii poszukujemy kandydatów na stanowisko: Przedstawiciel Kancelarii.

Opis Stanowiska:
Do kluczowych zadań Przedstawiciela Kancelarii będzie należało samodzielne pozyskiwanie Klientów szukających pomocy prawnej w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za szkody osobowe. Praca polega na kontakcie z osobą poszkodowaną, przedstawieniu przysługujących roszczeń, formy wynagrodzenia i zasad współpracy z Kancelarią, podpisanie umowy, przekazanie dokumentów do siedziby Firmy.

Wymagania wobec kandydata:
• komunikatywność oraz umiejętność nawiązywania długotrwałych, pozytywnych relacji z ludźmi,
• zaangażowanie i determinacja w wykonywaniu powierzonych zadań,
• dbanie o wizerunek Firmy,
• umiejętność obsługi komputera i korzystania z Internetu,
• mile widziane doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z Klientem oraz prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Oferujemy:
• jasno sprecyzowane warunki współpracy na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia,
• atrakcyjną formę wynagrodzenia w postaci prowizji,
• bezpłatny pakiet szkoleń oraz wsparcie merytoryczne prawników Kancelarii,
• niezbędne materiały marketingowe,
• możliwość współpracy na zasadach pracy dodatkowej.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o wysłanie CV na adres: -email- Telefon kontaktowy: 535 840 004. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie: „Rekrutacja – Przedstawiciel Kancelarii”.
Więcej ogłoszeń (2)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1220 sek., 0.0288 z tego dla zapytań.