Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu
Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Kandydat na Burmistrza Goleniowa z Ruchu Oburzonych
Autor: admin dnia 24 paź : 12:36
to nie o tego człowieka chodzi i nie o tego syna. [ more ... ]

[News] „Gazeta Goleniowska” - więcej stron i koloru
Autor: papudrakus dnia 20 paź : 22:01
Czyżby to nie była odpowiedź na wprowadzenie nowej [ more ... ]

[News] Kandydat na Burmistrza Goleniowa z Ruchu Oburzonych
Autor: papudrakus dnia 20 paź : 21:54
Ciekawe czy syn znów będzie rozdawał czekoladki pr [ more ... ]

[News] HUBERTUS 2014
Autor: kamikaze dnia 14 paź : 09:03
Nie każdy utożsamia się z ludźmi których pasją jes [ more ... ]

[News] Schody, schody, schody...
Autor: papudrakus dnia 27 lip : 00:57
No wreszcie ktoś się zajął tymi schodami, bo od ki [ more ... ]

[News] To nazywa się dezynfekcja ?
Autor: Margo dnia 11 cze : 12:33
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy tak samo ulgowo jak [ more ... ]

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: kamikaze dnia 02 cze : 17:26
Ok, a jak się ma sprawa Lubczyny?

[News] ZA darmola na plażę
Autor: kamikaze dnia 02 cze : 17:24
BRavo!

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: admin dnia 26 maj : 17:34
Do KamikadzeTeren po rynku aktualnie jest przygoto [ more ... ]

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: kamikaze dnia 25 maj : 08:46
Czy ktoś mógłby wyjaśnić jak ma się sprawa golenio [ more ... ]


poniedziałek 12 listopad 2012
MUZYCZNA REWELACJA W GOLENIOWIE!
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 12 listopada 2012 - 18:29:49  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Muzyczna Wieś. Zajęcia warsztatowo – muzyczne dla mieszkańców obszaru LGD

thumb_plakat_muzyczna_wiesc_-_jesien_2012.jpg
KONCERT podsumowujący warsztaty muzyczne w ramach projektu


16.11.2012r. godz.14.00

 Sala widowiskowa GDK
   Wstęp wolny

Od połowy września 2012 roku  w Goleniowskim Domu Kultury dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Wood & Brass Band”  dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia warsztatowe z zakresu gry na instrumentach perkusyjnych, adresowane do mieszkańców terenów wiejskich z okolicy Goleniowa (obszar LGD).

Już w najbliższy piątek 16 listopada o godzinie 14.00 w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury będzie wyjątkowa okazja do wysłuchania koncertu przedstawiającego wymierne efekty pracy warsztatowej.
W muzycznej prezentacji weźmie udział grupa pracująca pod okiem instruktorów w Goleniowskim Domu Kultury, jak również trzy pozostałe grupy warsztatowe pracujące na tych samych zasadach w - Zespole Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich, Zespole Szkół Publicznych w Mostach oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy.
Organizatorem warsztatów oraz koncertu jest Stowarzyszenie „Wood & Brass Band” realizujące projekt we współpracy z Goleniowskim Domem Kultury, który użyczył sal do przeprowadzenia warsztatów oraz koncertu. Autorem wniosku oraz koordynatorem całości jest Krzysztof Sypień.
                                                                Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 12 listopada 2012 - 18:25:39  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Patron Szkoły Podstawowej w Komarowie - odznaczony

 Order Odrodzenia Polski dla Joanny Kulmowej

Podczas uroczystości z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski została wyróżniona doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego – Joanna Kulmowa.

Jedno z najwyższych polskich państwowych odznaczeń cywilnych, Joanna Kulmowa, otrzymała w uznaniu za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej.

Joanna Kulmowa należy do najważniejszych i najwybitniejszych współczesnych autorek. Niezwykle różnorodna tematycznie i gatunkowo twórczość Joanny Kulmowej tłumaczona jest na wiele języków, m.in.: niemiecki, angielski, włoski, francuski, rosyjski, łotewski, węgierski. Swoje utwory publikowała w wielu czasopismach m.in. w „Nowej Kulturze”, we „Współczesności’, „Szpilkach”, „Kaktusie”, „Ty i Ja”, „Poezji”, „Miesięczniku Literackim”, „Dialogu”, „Scenie”, „Tygodniku Powszechnym”, „Znaku”, ”Tygodniku kulturalnym”, „Obrazie”, „Jedności”, „Nowych Książkach”, „Gońcu Teatralnym”, „Przyjacielu”, „Świerszczyku”, „Świecie Młodych”, „Płomyczku”, „Guliwerze”, „Morzu i Ziemi”, „Głosie Szczecińskim” i w „Pograniczach”.

joanna_kulmowa.jpg
Jako poetka debiutowała w 1952 roku, ogłosiła kilka tomów wierszy, m.in. Fatum na zakręcie (1957), Boże umieranie (1962), Cykuta i Jonasz, czyli nasza epoka (1967), Trefnisiem będąc (1978), Wiersze wybrane (1988). W jej wierszach oprócz liryzmu i refleksji czytelnicy odnaleźć mogą również elementy dowcipu i groteski. Kulmowa jest także autorką utworów scenicznych, librett operowych, cyklu psalmów responsoryjnych i słuchowisk radiowych. Znaczącą część jej twórczości stanowią utwory adresowane do młodych odbiorców. Wydała tomiki wierszy dla dzieci, m.in. Śpiew lasu (1967), Wiersze dla Kai (1970), Zasypianki (1972), Krześlaki z rozwianą grzywą (1978), Niebo nad miastem (1986), Zagubione światełko (1990). Kulmowa jest członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Na wniosek dzieci otrzymała Order Uśmiechu, który odebrała 24 września 2000 roku w Lublinie. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu posiadającym legitymację z nr 600.

Po wyprowadzeniu się ze Strumian, gdzie wraz z mężem Janem mieszkała 35 lat, do Warszawy - ofiarowała Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego część swojego księgozbioru oraz archiwum literackie, wykorzystane przy stworzeniu tzw. Sali Strumiańskiej - miejsca spotkań autorskich, promocji książek i wydarzeń kulturalnych. W Sali Strumiańskiej znaleźć można obrazy Bronisława Linkego, Nikifora Krynickiego oraz Jerzego Dudy-Gracza, znajduje się tu także sekretarzyk, przy którym pracowała poetka, zegar pochodzący z XVIII w. oraz wiele innych cennych pamiątek związanych z życiem Kulmów ze Strumian.

W 2010 roku otrzymała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego, a 14 lipca 2010 Rada Miasta Szczecin nadała jej honorowe obywatelstwo Szczecina.

Szczegółowy biogram oraz charakterystykę twórczości Joanny Kulmowej, autorstwa dr hab. Urszuli Chęcińskiej, prof. US, znajdą Państwo na stronie -LINK-.

zdjęcie Joanny Kulmowej, autorstwa Jerzego Giedrysa.

 

Więcej informacji: -LINK-


Julia Poświatowska
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 12 listopada 2012 - 12:28:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 11 listopad 2012
Najlepsze życzenia z okazji Święta naszej Niepodległości


Te życzenia w moim zamierzeniu powinny mieć wydźwięk smutnej ironii, karykatury naszej wolności. I taki winien być ich właściwy odbiór.
Bo wszystko co się teraz dzieje, czego jesteśmy każdego dnia świadkami jest straszliwie przykre, przerażające! Sprzedano naszą Ojczyznę, a znamienita większość Polaków w swojej krótkowzroczności nie tylko tego nie zauważa, ale, co gorsza, w absolutnym przekonaniu oklaskuje i wiwatuje na cześć ludzi, którzy za obce srebrniki tej zdrady dokonali! Fatalną konsekwencją tego przeświadczenia będą wyniki najbliższych i zapewne również następnych wyborów obywatelskich. Grając na najniższych emocjach, w haniebny sposób manipulując ludźmi uwiedzionymi złudnymi obietnicami bez pokrycia, dokonuje się ubezwłasnowolnienia, bez ponoszenia za to żadnej odpowiedzialności. Do czasu jednak - i owa konstatacja powinna pomóc przezwyciężyć poczucie bezsilności.

Obecna sytuacja, której jesteśmy tragicznymi uczestnikami wydaje się dramatyczna i zapętlona. Wszystko właściwie wolno nam (czyli opozycji do platformerskiego trendu) przypisać; złe oczy, złe myślenie, złe słowa, choroby psychiczne, nawet mordy polityczne. I to bez żadnych racjonalnych dowodów, bez sądu, bez dania jakiejkolwiek racji. Można zwariować z bezsilności!

Ale, cokolwiek by się nie podziało, musimy utrzymać i pielęgnować NADZIEJĘ. Nadzieję, że złe minie i prawda wypłynie. PRAWDA i NADZIEJA nas umocnią. Przeżyliśmy jako naród tyle okupacji, tyle zaborów, tyle zdrad i oszustw nie tylko obcych, ale współrodaków, a jednak zawsze, nawet w najciemniejszych momentach naszej historii tliła się iskierka nadziei, która w końcu zamieniała się w wielki płomień powstań niepodległościowych, niezgody na niewolę, upokarzającą postawę uniżoności i poddaństwa wobec okupantów. Te akty protestu świadczyły o dążeniu do niepodległości, o naszym niezłomnym duchu wolności i solidarności.

Zachowajmy tę iskierkę i podsycajmy ją, uświęcając pamięć tych wielkich Polaków, którzy za naszą wolność nie zawahali się znosić najcięższych kazamatów, zsyłek i jakże często za swój patriotyzm płacili najwyższą ofiarą krwi.

Serdecznie pozdrawiam, życząc dobrego świętowania 11. Listopada - Święta naszej Niepodległości.


Ursa Minor
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 11 listopada 2012 - 08:31:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W 1918 r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i wybiło na niepodległość. Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Rosja pogrążyła się w zamęcie rewolucji i wojnie domowej, wielonarodowa monarchia austro-węgierska rozpadała się i chyliła ku upadkowi, a Niemcy uginały się pod naporem wojsk Ententy. Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa.

1.jpg

W dniu 28 października 1918 roku w Krakowie powstała Polska Komisja Likwidacyjna, która zaczęła przejmować władzę z rąk Austriaków na terenie Galicji i Śląska Cieszyńskiego. Przypieczętowaniem jej dzieła było w kilka dni później rozbrojenie załogi austriackiej przez członków konspiracyjnej Polskiej Organizacji Wojskowej oraz legionistów i młodzież. W dniu 1 listopada 1918 r. we Lwowie wybuchły walki polskiej ludności z Ukraińcami, którzy proklamowali powstanie Zachodnio-Ukraińskiej Republiki Ludowej.W nocy z 6 na 7 listopada powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej pod kierownictwem Ignacego Daszyńskiego, w którego skład weszli przedstawiciele PPS, PPSD i PSL „Wyzwolenie”. Równocześnie podległe rządowi oddziały przystąpiły do rozbrajania wojsk okupacyjnych na Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie. W tym właśnie czasie powrócił do kraju Józef Piłsudski, więziony od lipca 1917 roku przez Niemców. W dniu 10 listopada 1918 roku przybył on do Warszawy. Jego przyjazd wywołał entuzjazm ludność stolicy i masowe rozbrajanie okupantów na terenie całej Kongresówki.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 11 listopada 2012 - 08:10:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 07 listopad 2012
GŁÓWNA WYGRANA W MINI LOTTO w Goleniowie

minilotto.jpgMiniony weekend okazał się szczęśliwy dla gracza, który zagrał w punkcie Lotto mieszczącym się na ulicy Konstytucji 3-go maja 16, budynek Kina Wisła w Goleniowie. W losowaniu mini lottka Padła w sobotę główna wygrana w kwocie około 280.000 zł na kupon właśnie złożony w tej kolekturze.


wygrana.jpg

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 07 listopada 2012 - 13:15:59  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 30 październik 2012
' Wszystkich Świętych' - zmiana organizacji ruchu!

W dniu 1 listopada 2009 roku nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego w okolicy cmentarza w Goleniowie. Nowa organizacja będzie obowiązywała w tym dniu w godzinach 7.00- 22.00. Będzie ona identyczna jak w ubiegłym roku.
Odcinek ulicy Przestrzennej przy cmentarzu od zatoczki autobusowej do łącznika z ulicą Szczecińską będzie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego. Przy stadionie wyznaczony został parking dla pojazdów i tam apelujemy aby pozostawiać swoje auta. Można również parkować na poboczach ulicy Przestrzennej jednak tak aby nie tamować ruchu pieszego i kołowego, w przeciwnym razie takie auta będą holowane na parking strzeżony na koszt właściciela.

thumb_swieta.jpg


W pobliże cmentarza będą wpuszczane tylko pojazdy osobami niepełnosprawnymi.Apelujemy, szczególnie do osób, które mieszkają w pobliżu cmentarza aby na mogiły swoich bliskich udawali się pieszo, nie korzystali ze swoich pojazdów, co zdecydowanie zmniejszy ruch kołowy w okolicy cmentarza a tym samym poprawi bezpieczeństwo. Apelujemy także aby w tym dniu zachować szczególna ostrożność w trakcie dojazdu na cmentarz, przechodzenia przez jezdnię . Przy mogiłach a także w zaparkowanych pojazdach nie zostawiać torebek oraz wartościowych przedmiotów ponieważ często staja one się łatwym łupem dla złodziei


Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów www.policja.goleniow.net.pl
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 30 października 2012 - 15:54:07  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 29 październik 2012
Ochrona troci

thumb_29.10.2012b.jpg GOLENIOW.PL Straż Miejska w Goleniowie rozpoczęła patrolowanie brzegów rzeki Iny i jej dopływów na odcinku rzeki przepływającej przez teren Gminy Goleniów. Patrole strażników mają na celu ochronę przed kłusownictwem rybackim ryb łososiowatych łososia i troci wędrownej, która od dnia 1 października do 31 grudnia podlega prawnej ochronie, w związku z przystąpieniem tych ryb do tarła odbywającego się w rzece Inie.
Patrolowane będą znane strażnikom odcinki tarliskowe rzeki Iny. Straż Miejska w  Goleniowie do ochrony tarła ryb łososiowatych przystępuje już  po raz szósty przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół rzek Iny i Gowienicy.   
 gołębi.

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 października 2012 - 18:05:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Marsz Nadziei

thumb_29.10.2012.jpg GOLENIOW.PL Zwieńczeniem goleniowskiej kampanii walki z rakiem był piątkowy (26 października 2012 r.) Marsz Nadziei. Brało w nim udział około 200 osób, głównie kobiety. Wśród uczestników marszu byli burmistrzowie Robert Krupowicz i Tomasz Banach, przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Majdak oraz kilku radnych.

Głównym przesłaniem różowej manifestacji (róż jest symbolicznym kolorem walki z rakiem piersi) było zwrócenie uwagi mieszkańców Goleniowa na znaczenie dla życia i zdrowia badań profilaktycznych. Stąd hasło „Profilaktyka to życie”, pod jakim marsz się odbywał. Kolorowy, wesoły pochód przyciągał uwagę przechodniów nie tylko za sprawą różowych balonów, parasoli i kwiatów, ale również dzięki orkiestrze dętej Wood & Brass Band. Przy jej dźwiękach Marsz Nadziei przeszedł spod Urzędu Gminy ulicami Barnima I, Konstytucji 3 Maja (do ronda) i zakończył się na Plantach. Tam w niebo poszybowały balony, a chwilę później, dzięki uprzejmości goleniowskich hodowców, kilkadziesiąt gołębi.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 października 2012 - 17:47:26  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 26 październik 2012
Apokryfy Bractwa Ognia - Ksiązka napisana przez 15 - latków z Goleniowa

apokryfy.jpgNa e-mail naszej redakcji nadszedł list z pewną informacją o następującej treści :

Szanowni Państwo,
może zainteresuje Państwa informacja o goleniowskich uczniach, którzy wspólnie napisali powieść. W ramach realizacji projektu gimnazjalnego pięciu uczniów z Gimnazjum Nr 4 w Goleniowie  napisało powieść pt.: "Apokryfy Bractwa Ognia". Ich utwór wpisuje się nurt powieści fantasy. Każdy z twórców- Jakub Hankus, Szymon Pacholski, Antek Szaniawski, Piotrek Kukliński i  Daniel Polerowicz - "zaopiekował" się tylko jedną z krain wyimaginowanego świata i zaadoptował po jednym pierwszoplanowym bohaterze, opisując historię z jego perspektywy. Wydarzenia rozgrywające się w Znanych Krainach obejmują pięć autonomicznych krain, których losy przeplatają się wzajemnie. Historia każdego z ludów zamieszkujących te ziemie jest pełna tajemnic. Każdy autor prezentuje odmienny styl, dlatego powieść jest zróżnicowana, lecz tekst jest spójny fabularnie.
Zwracam się z prośbą do Państwa o lekturę tekstu (książka znajduje się w załączniku) i krytyczny komentarz, który pozwoli młodym pisarzom rozwinąć literackie skrzydła.
W imieniu uczniów opiekun projektu
Marta Bogumił - Felbur


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 26 października 2012 - 17:21:43  ::  Czytaj/Komentuj: 1

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
adftrusz.jpg

gmfoto.png

baner_anim.gif

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 421
unikalnych: 74

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 501222
unikalnych: 228108

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 896151
unikalnych: 332979

Online
Gości: 15
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 564, Najnowszy: wielce oburzony

Ogłoszenia

Tags

Czas generowania: 0.1568 sek., 0.0464 z tego dla zapytań.