Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu
Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Schody, schody, schody...
Autor: papudrakus dnia 27 lip : 00:57
No wreszcie ktoś się zajął tymi schodami, bo od ki [ more ... ]

[News] To nazywa się dezynfekcja ?
Autor: Margo dnia 11 cze : 12:33
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy tak samo ulgowo jak [ more ... ]

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: kamikaze dnia 02 cze : 17:26
Ok, a jak się ma sprawa Lubczyny?

[News] ZA darmola na plażę
Autor: kamikaze dnia 02 cze : 17:24
BRavo!

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: admin dnia 26 maj : 17:34
Do KamikadzeTeren po rynku aktualnie jest przygoto [ more ... ]

[News] Dlaczego tak się dzieje ?
Autor: kamikaze dnia 25 maj : 08:46
Czy ktoś mógłby wyjaśnić jak ma się sprawa golenio [ more ... ]

[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 23 kwi : 23:06
Niniejszym obnażono nie wiedzę prawną osób które z [ more ... ]

[News] Droga
Autor: Margo dnia 13 kwi : 19:45
Sprostowanie: w artykule mowa jest o wsi Podańsko. [ more ... ]

[News] Symbole Armii Czerwonej w Goleniowie
Autor: kamikaze dnia 07 kwi : 11:53
Czy wesoła kompania która workiem na śmieci zakrył [ more ... ]

[News] Wizyta z Bergen na Rugii
Autor: kamikaze dnia 04 mar : 05:21
Czy przechadzając się wzdłuż murów obronnych zauwa [ more ... ]


czwartek 06 wrzesień 2012
uSTRZEL T-SHIRT!” – konkurs Drobimex-u rozsztrzygnięty!

thumb_drobimex.jpg   „Gdy wyroby z Drobimex-u jesz, masz siłę i radość na cały dzień” – tak brzmi zwycięskie hasło autorstwa p. Jolanty Żurawskiej z Goleniowa, która została laureatką w konkursie Drobimex-u „uSTRZEL T-SHIRT!”. Konkurs zorganizowany z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 dotyczył tworzenia haseł, promujących produkty z serii „Smaczne po Danie”. Zwyciężczyni otrzyma 11 t-shirtów Drobimex-u oraz Party Zestaw Grillowy, który umożliwi zorganizowanie grillowego przyjęcia dla 11 osób.  Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 7 września w Goleniowie.
W tym roku myślą przewodnią, przyświecającą przygotowaniu sezonu grillowego przez firmę Drobimex, były Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Dlatego też do tegorocznej oferty grillowej firma wprowadziła limitowaną edycję mięsnych specjałów dla wytrawnych kibiców sygnowaną hasłem  „Smaczne poDanie – drobiowe przekąski Kibica”. Dodatkowo dla miłośników grillowania zorganizowany został konkurs pod hasłem „uSTRZEL T-SHIRT!”. Aby wziąć w nim udział, wystarczyło kupić dowolny produkt Drobimexu oznaczony informacją o konkursie, wymyślić zabawne hasło promujące produkty z serii „Smaczne poDanie” i wysłać je sms’em na numer podany na opakowaniu. Raz w tygodniu firma Drobimex nagradzała autorów najciekawszych haseł koszulkami z zabawnymi hasłami, natomiast na zakończenie konkursu wylosowane zostało najlepsze z haseł, które zdobyło nagrodę główną.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 06 września 2012 - 18:01:45  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Złoty medal Ewy Durskiej

thumb_ewa-durska-londyn.jpg GOLENIOW.PL Pochodząca z Nowogardu ale trenująca w goleniowskim klubie „Barnim” Ewa Durska, wywalczyła na paraolimpiadzie w Londynie złoty medal w pchnięciu kulą. Pani Ewa w środę wieczorem (5 września 2012 roku) pchnęła kulę na odległość 13,80 m (to nowy rekord igrzysk paraolimpijskich), nie dając szans swoim rywalkom. Żadnej z nich nie udało się przekroczyć granicy 13 metrów.

Ewa Durska na arenach międzynarodowych startuje od wielu lat. To drugi jej złoty medal olimpijski w pchnięciu kulą; pierwszy zdobyła w 2000 roku podczas paraolimpiady w Sydney. Należą do niej również rekordy świata sportowców niepełnosprawnych w pchnięciu kulą oraz w rzucie dyskiem i rzucie oszczepem. Trenerem Ewy Durskiej jest Waldemar Nowotny. Gratulując Pani Ewie jej sukcesu, dziękujemy za godne reprezentowanie Polski i Goleniowa i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Pani Ewo, jesteśmy z Pani dumni!

zdjęcie pochodzi ze strony -LINK-
 


informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 06 września 2012 - 17:56:47  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Eko-festyn

thumb_ekofestyn.jpg GOLENIOW.PL Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zaprasza mieszkańców gminy na Eko-festyn, który odbędzie się w sobotę, 8 września 2012, na terenie bazy PGK w Goleniowie przy ul. Konopnickiej 12.
W programie imprezy, która rozpocznie się o godz. 16.00, przewidziano między innymi: punkt konsultacyjny selektywnej zbiórki odpadów, gry i zabawy ekologiczne, warsztaty dla dzieci i konkursy dla dorosłych, a także występy zespołów GDK, grupy  Freeway, AC7 oraz Lord-Sound of Queen. Organizatorami festynu są: grupa TOM, PGK, Gmina Goleniów i Goleniowski Dom Kultury.
Przy okazji przypominamy, że do 10 września 2012 r na terenie PGK bezpłatnie przyjmowane są zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne
 


informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 06 września 2012 - 17:50:46  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wyjątkowy koncert

thumb_koncert09092012.jpg
GOLENIOW.PL W najbliższą niedzielę, 9 września 2012 r., melomanów czeka prawdziwa uczta. W podgoleniowskim Danowie zagra znakomity pianista, absolwent goleniowskiej Szkoły Muzycznej oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, uczestnik Konkursu Chopinowskiego - Wojciech Kubica. Koncert to o tyle wyjątkowy, że odbędzie się w murowanej stodole w Danowie. W tej niezwykłej scenerii zabrzmi muzyka największego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariatach Goleniowskiego Domu Kultury, Nowogardzkiego Domu Kultury oraz Centrum Informacji Turystycznej.

Koncertowi, który rozpocznie się o godz. 16.30, towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna "Danowo". Polecamy!
 


informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 06 września 2012 - 17:42:12  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 05 wrzesień 2012
Co wolno wojewodzie........

oglslup.jpg
Przed położeniem nawierzchni na ul. Konstytucji 3-go Maja pojawiły sie informacje w formie ogłoszeń o tym,iż w dniu takim a takim będzie prowadzona operacja położenia nawierzchni. Nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie to, że informację rozwieszono na wszystkich nowych latarniach wzdłuż tej ulicy.Niby wszystko w porządku gdyby nie to, że są odpowiednie przepisy,zakazujące wieszania  na terenie Gminy Goleniów  raklam, plakatów i ogłoszeń na urządzeniach  (np. latarniach) oraz drzewach.Wieszanie ogłoszeń itd.Jest możliwe po uzyskaniu zgody właściciela urządzeń. Właścicielem tych słupów jest Operator Energetyczny ENEA S.A

 W związku z tym mam pytanie do Straży Miejskiej w Goleniowie czy takie prawo do wieszania ogłoszeń na nowych latarniach uzyskał "Wrobis" S.A główny wykonawca robót ? A jeżeli nie posiadał stosownego zezwolenia czy został ukarany?
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 05 września 2012 - 17:53:19  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Bez komentarza
Umieszczam nowy link do tego filmu ponieważ jak widzićie film tak kole w oczy POprawnych POlitycznie Polityków z PO że został usunięty z wcześniej podanego źródła.
AB
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 05 września 2012 - 13:58:35  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 03 wrzesień 2012
Poligon doświadczalny na rynku?


rura2.jpgOd kilku tygodni z pobocza drogi na goleniowskim rynku wystają z gruntu na wysokość około 10 cm dwa kawałki rur po jakiejś obciętej konstrukcji. Już kilku kierowców rozwaliło tutaj swoje opony, gdyż przeszkoda jest mało widoczna i częściowo zarośnięta trawą. Zapewne udadzą się do Właściciela gruntu czyli Gminy Goleniów o zwrot pieniędzy za wynikłe szkody. Zapłaci za to Gmina czyli MY. Nie było by dziwne dyby to było pierwszy raz, za każdym razem po takim zdarzeniu przyjeżdża Policja i spisuje odpowiedni raport. Ostatnio zapytałem nawet Policjanta który przyjechał do kolejnej rozwalonej opony , czy ktoś wie coś na ten temat , czy był zgłaszany do właściciela Terenu czyli UMiG w Goleniowie ten problem. Jak mnie zapewnił policjant , to za każdym razem taki lub podobny problem jest zgłaszany do urzędu. Kilka dni temu również jeden ze strażników miejskich potwierdził mi ze sytuacja jest Straży Miejskiej znana i była zgłaszana w urzędzie. Tak trwa zabawa w kotka i myszkę a winnych tej sytuacji brak.


Moje pytanie kieruję w tej sprawie do Burmistrza Gminy Goleniów.
Panie Burmistrzu , Kto jest winny tej sytuacji? I czy rzeczywiście urzędnicy miejscy trwonią (wypłacając nie potrzebnie odszkodowania) podatników pieniądze ponieważ nie reagują na zgłoszenia Policji i Straży Miejskiej. Prosimy o wyjaśnienie tej sprawy. I kto ponosi za ten stan rzeczy odpowiedzialnoiść?


A.B.
 
rura1.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 03 września 2012 - 17:39:07  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wiceminister w Goleniowie

GOLENIOW.PL Na zaproszenie posłanki Magdaleny Kochan dnia 31 sierpnia 2012 r. przebywał w Goleniowie Jarosław Duda, wiceminister w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych.
W godzinach przedpołudniowych uczestniczył w konferencji na temat polityki społecznej państwa, na którą zaproszono przedstawicieli samorządów i organizacji społecznych zajmujących się tą problematyką. W swoim
thumb_wicekwawa.jpg
wystąpieniu wiceminister mówił przede wszystkim o przyjętych dotychczas rozwiązaniach, a także kierunkach działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, w tym o zadaniach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także  o pilotażowym programie „Aktywny samorząd” oraz zadaniach gmin i powiatów wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej. Po wystąpieniu wiceministra wywiązała się interesująca dyskusja, podczas której zgłaszano propozycje konkretnych rozwiązań systemowych, usprawniających działania na rzecz osób niepełnosprawnych, jak np. umożliwienie zakładom aktywizacji zawodowej przeznaczania zaoszczędzonych środków na inne cele niż planowano (np. na tworzenie dodatkowych miejsc pracy), czy tworzenia spółdzielni socjalnych przez osoby prawne.
Konferencję poprowadziła przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej Magdalena Kochan, a uczestniczyli w niej także wicemarszałek Anna Mieczkowska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – Dorota Rybarska-Jarosz oraz gospodarz spotkania starosta Tomasz Stanisławski.

 


informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 03 września 2012 - 14:22:53  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Nowy obiekt dla szkoły specjalnej

                                                                                           GOLENIOW.PL W samo południe, 31 sierpnia 2012
thumb_otwarciesp6.jpg
roku, oficjalnie oddany został do użytku nowy obiekt Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie. Wstęgę przecięli wiceminister Jarosław Duda, posłanka Magdalena Kochan, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Starosta Goleniowski Tomasz Stanisławski oraz dyrektor szkoły Marzanna Gąsior. Szkołę poświęcił proboszcza parafii p.w. św. Katarzyny ks. Rafał Hoczek.
Nowy, funkcjonalny obiekt, to spełnienie marzeń nauczycieli, kilku pokoleń uczniów tej szkoły i ich rodziców. Blisko 20 lat gnieździli się w willi z lat 30. ubiegłego wieku, teraz mają do swojej dyspozycji obiekt przestronny i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, wejścia bez schodów), pełnowymiarową salę gimnastyczną oraz nowoczesne wyposażenie i sprzęt do rehabilitacji.
„Budowa i wyposażenie Powiatowego Centrum Edukacyjno – Rewalidacyjnego na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie” to największa inwestycja Powiatu Goleniowskiego. Koszt całkowity tego zadania wyniósł blisko 14 mln zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. 3 września naukę w nowej szkole rozpocznie 104 uczniów.  
 


informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 03 września 2012 - 14:17:38  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 01 wrzesień 2012
1 września o godzinie 4.42 w 1939 r. . WOJNA!!!

GOLENIOW.NET.PL 1 września o godzinie 4.42 wojska niemieckie, bez wypowiedzenia wojny, przekroczyły granice Polski, przeciw której Hitler skierował około 1,8 mln żołnierzy, ok. 3 tys. czołgów i ok. 2 tys. samolotów. Polska dysponowała ok. 1,15 mln żołnierzy, 700 samolotami i 400 czołgami.
Wedle planu „Zachód”; armie polskie miały związać siły niemieckie na zachód od Wisły, chroniąc w
Mimo zaciętego oporu wojskom niemieckim już w pierwszych dniach września udało się, na skutek olbrzymiej przewagi uzbrojenia, przełamać linie polskiej obrony oraz zająć Pomorze, część Wielkopolski i Śląsk. W tej sytuacji marszałek Edward Śmigły - Rydz wydał 6 września rozkaz wycofania się oddziałów na linię Wisły i Sanu. W tym samym czasie Warszawę opuścił prezydent wraz z rządem, natomiast 8 września podeszły pod miasto pierwsze oddziały niemieckie.
Wobec niekorzystnej sytuacji militarnej, dowództwo polskie zdecydowało się na przeprowadzenie zwrotu zaczepnego znad Bzury. W nocy z 9 na 10 września rozpoczęła się największa bitwa kampanii wrześniowej, która mimo początkowych sukcesów, zakończyła się przegraną strony polskiej. 14 września wojska niemieckie zbliżyły się do Lwowa, w tych dniach zamknięty został również pierścień okrążenia wokół Warszawy.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 01 września 2012 - 08:09:41  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
adftrusz.jpg

gmfoto.png

baner_anim.gif

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 124
unikalnych: 32

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 476678
unikalnych: 222085

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 854783
unikalnych: 324515

Online
Gości: 9
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 557, Najnowszy: Patrycja92

Ogłoszenia
Sprzedam
InterKadra-email-
25 sie : 22:22
Znasz niemiecki i masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi? Wyjedź do Niemiec - zostań Opiekunką Osób Starszych!

InterKadra Sp. z o.o. (nr cert. 3372) oferuje atrakcyjne i sprawdzone oferty pracy.

Oferujemy:
- legalne i bezpieczne zatrudnienie (druk A1)
- pakiet ubezpieczeń (karta EKUZ, odprowadzane składki w Polsce)
- atrakcyjne wynagrodzenie do 1300 euro netto/miesięcznie
- pracę dostosowana do predyspozycji i oczekiwań kandydatki
- gwarantujemy zakwaterowanie, wyżywienie
- pokrywamy koszty podróży w obie strony
- zapewniamy opiekę i wsparcie naszego zespołu
Patrycja Garstka-email-
18 sie : 11:08
Zatrudnię opiekunkę do 6 letniej dziewczynki.
Praca po godzinie 13 do wieczora od poniedziałku do piątku
Może być studentka.
Dziecko trzeba wozić również na zajęcia pozalekcyjne.
Cena do uzgodnienia.
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1763 sek., 0.0504 z tego dla zapytań.