Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Jeszcze chwila, a będą rosły krzaki - Planty w centrum
Autor: Margo dnia 19 maj : 22:18
I te wyschnięte tuje na dodatek

[News] CBA wywęszyło aferę która dotyczy m.in lotniska w Goleniowie
Autor: Margo dnia 21 kwi : 22:05
"Jak informuje CBA, śledztwo jest rozwojowe i niew [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:41
Jak po czasie wszystko układa się w całość pomimo [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:23
-LINK-

[News] Nowa Droga do Goleniowskiego Parku Przemysłowego i alternatywna trasa nad morze
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:42
Nie należy zapominać, że Gmina wydatkowała dodatko [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Valdo dnia 03 mar : 10:11
Jak to mówią " MODLI SIĘ POD FIGURĄ A DIABŁA MA ZA [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Margo dnia 03 mar : 08:04
No cóż - doradca burmistrza oraz Marszałek (tak pr [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: admin dnia 01 mar : 12:56
Dodatkowo dochodzą koszty nagród , nagród jubileus [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: Margo dnia 01 mar : 12:44
Policzyłam sobie, niestety dane nie są w pełni akt [ more ... ]

[News] Wybuch pieca C.O. w Białuniu. Jedna osoba ciężko ranna
Autor: Margo dnia 04 sty : 21:12
Ciekawe czy i jaką pomoc udzieli burmistrz dla pos [ more ... ]


piątek 27 luty 2015
Moda na nieszczepienie coraz groźniejsza. Fala zachorowań na odrę dotrze do Polski?

Moda na nieszczepienie dzieci zbiera śmiertelne żniwo. W Niemczech, gdzie zmarł na odrę niespełna półtoraroczny chłopiec, mówi się już o epidemii. Pojawił się też strach przed rozszerzającą się falą zachorowań. Czy jest ona tak silna, że dotrze do Polski? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Pierwsza ofiara śmiertelnej epidemii odry w Niemczech to 18-miesięczy chłopiec. Od października tą śmiertelną chorobą zaraziło się ponad 570 osób. Niemcy mówią, że sytuacja jest najgorsza od dekady.
- Niemcy mają pewne liczące się grupy dzieci, których rodzice odmawiają szczepienia - wyjaśnił prof. Andrzej Zieliński z Państwowego Zakładu Higieny.

Nie szczepią dzieci


Przedstawiciele ruchów antyszczepionkowych argumentują, że część dzieci na taki zabieg reaguje alergicznie, a same zastrzyki przynoszą więcej szkód i korzyści. Rodzice, obawiając się, że ich dziecko będzie miało powikłania, rezygnuje ze szczepień. Taki pogląd jest coraz bardziej popularny także w Polsce.Rodzice nie zdają sobie sprawy, jak groźna jest odra i jak łatwo się nią zarazić. - Odra jest chorobą bardzo zaraźliwą, bardzo szybko się rozprzestrzeniającą. Możemy ją złapać poprzez przebywanie z osobą chorą w tym samym pomieszczeniu, kaszel, kichnięcie, dotknięcie ręką - wyjaśniła Joanna Narożniak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Moda na nieszczepienie dzieci


Dzięki wprowadzeniu obowiązkowych szczepień, liczba zachorowań na odrę spadła z ponad 100 tys. przypadków w latach 70. do kilkudziesięciu przypadków rocznie na początku XXI wieku. W ostatnich latach liczba zachorowań jednak rośnie, głównie za sprawą na nieszczepienie dzieci.Dzisiaj na odrę zaszczepionych jest ok. 90 proc. dzieci. Specjaliści ostrzegają, by w imię źle postrzeganej wolności, nie ryzykować ich życia.

Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 27 lutego 2015 - 18:27:14  ::  Czytaj/Komentuj: 1

czwartek 26 luty 2015
Chodniki w Rurzycy

26.02.2015d-m.jpg
GOLENIOW.PL Trwają już prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi biegnącej przez Rurzycę. Jest to wspólna inwestycja powiatu i gminy Goleniów.
Chodnik budowany jest w centrum wsi, na odcinku, na którym uporządkowane zostały sprawy własności gruntów. Jest to mniej więcej trzecia część potrzebnych wsi chodników. Na pozostałych odcinkach dotąd nie udało się zawrzeć porozumienia z właścicielami kawałków gruntów, które niezbędne są do wybudowania chodnika. Tam z inwestycją trzeba będzie poczekać do chwili uregulowania kwestii własnościowych.Budowany obecnie odcinek kosztować będzie 650 tys. zł, w tym jest 140 tys. zł przekazanych powiatowi przez gminę. Kolejne 360 tys. zł gmina przeznaczy na wsparcie budowy pozostałych odcinków chodnika.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 26 lutego 2015 - 16:09:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Lodowisko zostało zamknięte

26.02.2015c-m.jpg GOLENIOW.PL Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, z dniem 25 lutego br. sztuczne lodowisko funkcjonujące na miejskim stadionie zostało zamknięte i nie będzie już czynne.

Powodem są niesprzyjające warunki pogodowe, przede wszystkim wysoka temperatura powietrza, uniemożliwiająca utrzymanie pokrywy lodowej we właściwym stanie. Prognozy nie przewidują zdecydowanego ochłodzenia w najbliższym czasie, w związku z tym lodowisko zostanie rozmrożone.

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 26 lutego 2015 - 15:31:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pogoń za zdrowiem z Asprodem i wygraj

26.02.2015a-m.jpg Nadwaga i otyłość wśród najmłodszych to coraz poważniejszy problem – według statystyk dotyczy co piątego dziecka w Polsce. Również w województwie zachodniopomorskim coraz częściej mówi się o złych nawykach żywieniowych i coraz mniejszej aktywności fizycznej dzieci. Dostrzegając ten problem lokalna sieć piekarni Asprod postanowiła razem z drużyną piłkarską Pogoń Szczecin zaprosić uczniów szkół podstawowych do konkursu, w którym można wygrać nie tylko cenne nagrody czy lekcje z piłkarzami, ale przede wszystkim zdrowie.

Specjaliści alarmują, że sytuacja jest poważna, ponieważ nadmiar kilogramów to nie tylko „defekt” estetyczny, ale przede wszystkim powód wielu problemów ze zdrowiem. – Statystyki pokazują, że Polska jest w niechlubnej czołówce krajów pod względem liczby otyłych dzieci – zmaga się z nią niemal co piąty dziewięciolatek i co trzeci jedenastolatek. Nasze nastolatki są grubsze niż ich rówieśnicy w Europie i depczą po piętach młodym Amerykanom. Naukowcy mówią wręcz o epidemii otyłości wśród młodego pokolenia – podkreśla Emilia Krzywicka, dietetyk z Centrum Leczenia Otyłości OTC.

Skala problemu i konsekwencje, jakie się z nim wiążą, skłoniły markę Asprod do przeciwdziałania temu niepokojącemu trendowi. Dziś wystartowała przygotowana przez firmę akcja społeczna „Pogoń za zdrowiem z Asprodem!”, która ma na celu zaszczepienie zdrowego stylu życia już u najmłodszych. Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych (klasy I-III) z województwa zachodniopomorskiego. – Nasza inicjatywa dedykowana jest dzieciom, ale mamy nadzieję, że nie przejdzie ona bez echa także wśród dorosłych. To informacje przekazywane głosem najmłodszych członków rodziny często najskuteczniej do nas docierają. Dlatego też przez szerzenie wiedzy o zdrowym żywieniu i aktywności fizycznej Asprod chce zachęcić uczniów również do tego, aby zwracali uwagę swoich bliskich na to, co kładą na talerzu i jak dbają o kondycję – mówi Dariusz Bielecki z piekarni Asprod. – Cieszy nas też ogromnie, że naszą inicjatywę zdecydowała się aktywnie wesprzeć Pogoń Szczecin, której zawodnicy w ramach akcji będą uczestniczyć w specjalnych lekcjach w wybranych szkołach. To dodatkowa gratka i zachętą dla dzieciaków i ich opiekunów, aby przystąpić do naszego konkursu – dodaje.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 26 lutego 2015 - 15:16:26  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 25 luty 2015
Pozbądź się azbestu

25.02.2014b-m.jpg GOLENIOW.PL Będą kolejne dotacje na usuwanie pokryć dachowych wykonanych z tzw. eternitu, czyli mieszaniny cementu i rakotwórczego azbestu. WFOŚiGW sfinansuje demontaż płyt azbestowo-cementowych, ich transport i utylizację. Nowe pokrycie dachowe wykonać musi na własny koszt właściciel budynku.

Gmina Goleniów przygotowuje właśnie wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o udzielenie dotacji na usuwanie azbestu. Osoby zainteresowane tą formą wsparcia mogą już składać wnioski w Urzędzie Gminy i Miasta; termin składania upłynie 31 marca 2015. W UGiM o dofinansowanie mogą się starać osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Przedsiębiorcy muszą się zwracać bezpośrednio do WFOŚiGW w Szczecinie.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 25 lutego 2015 - 17:45:00  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wypowiedzenie nie zostanie cofnięte

25.02.2014a-m.jpg GOLENIOW.PL Na wniosek Joanny Strzeleckiej, dyrektora Szkoły Podstawowej w Lubczynie, we wtorek odbyło się jej spotkanie z burmistrzem Robertem Krupowiczem. Dyr. J. Strzelecka wystąpiła z propozycją, że zrezygnuje ze stanowiska dyrektora szkoły, a burmistrz wycofa wypowiedzenie umowy na prowadzenie szkoły w Lubczynie, zawartej między gminą Goleniów a Fundacją św. Siostry Faustyny (jej wiceprezesem jest J. Strzelecka).

Umowa ma zostać rozwiązana 31 sierpnia br.

Burmistrz Robert Krupowicz odmówił przyjęcia zaproponowanego rozwiązania. Potwierdził wolę zakończenia współpracy gminy z Fundacją św. Siostry Faustyny i przejęcie prowadzenia szkoły przez gminę z dniem 1 września br.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 25 lutego 2015 - 16:52:45  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 24 luty 2015
Droga tabliczka

24.02.2014a-m.jpg GOLENIOW.PL W nocy z piątku na sobotę, parę minut po godzinie 3, dyżurny Straży Miejskiej obserwując obraz z kamer monitorujących miasto zauważył, że młody mężczyzna zrywa tablicę informacyjną pod znakiem drogowym na ul. Konstytucji 3 Maja, na wysokości lokalu PLR. Wysłał na miejsce patrol SM.

Strażnicy ujęli sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec Goleniowa. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Tej samej nocy również dzięki monitoringowi zatrzymano 3 osoby, które piły alkohol na pasażu nad Iną. Każda z nich przyjęła mandat w wysokości 100 zł.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 24 lutego 2015 - 18:39:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Za obrazę sądu trafił do aresztu

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Karę porządkową tygodniowego aresztu zastosował sąd wobec 40-letniego mieszkańca gminy Goleniów, który swoim zachowaniem naruszył powagę wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna stawił się na rozprawę mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Goleniowscy policjanci zostali wezwani na interwencję do sądu. Okazało się, że powodem wezwania było sprawdzenie stanu trzeźwości obecnego na sali rozpraw mężczyzny. Badanie wykazało, że 40-latek jest nietrzeźwy. W jego organizmie były prawie dwa promile alkoholu.
W związku z naruszeniem powagi sądu, wobec mężczyzny została zastosowana kara porządkowa 7 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił za kratki.

asp. Julita Filipczuk

Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 24 lutego 2015 - 18:30:00  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Dodatek kombatancki wzrośnie o … 1,40 zł

Politycy koalicji rządzącej, nie po raz pierwszy pokazują że kwestie patriotyzmu, czy dbałości o los naszych bohaterów nie spędzają im snu z powiek. Tym razem, udowadniają to podwyższając dodatek kombatancki o … 1,40 zł brutto.

Dodatek kombatancki, po zawrotnej podwyżce 1,40 zł brutto urośnie do sumy 206,76 zł. Dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji, dla odmiany wzrośnie o 2,10 zł brutto i łącznie wyniesie 310,14 zł. W ten oto sposób III RP, po raz kolejny pokazuje swoje priorytety. Z jednej strony mamy bowiem skandalicznie wysokie emerytury dla byłych esbeków i sługusów starego systemu, a z drugiej kombatanci i ludzie, którzy stracili zdrowie walcząc o wolną Polskę dostają upokarzające, głodowe wręcz sumy.

na podstawie: niewygodne.info.pl

Nadesłane przez Margo

331_1424707984_Dodate.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 24 lutego 2015 - 00:37:01  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 23 luty 2015
Kolno w woj. podlaskim oszczędza dzięki fotowoltanice

331_1424707716_Kolno_.jpgMinimum 120 tys. zł rocznie zaoszczędzi na kosztach energii miasto Kolno (Podlaskie) dzięki instalacji na wszystkich budynkach użyteczności publicznej paneli fotowoltaicznych. Wiosną gmina zamontuje takie panele na szkołach, urzędzie gminy, basenie, salach sportowych. Miasto dostało wcześniej na ten cel 1 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Kolno wybrało firmę, które zainstaluje panele. Wartość inwestycji to 1,2 mln zł.

760 sztuk paneli fotowoltaicznych zostanie zamontowanych na dachach sześciu budynków użyteczności publicznej w Kolnie: dwóch szkołach podstawowych, gimnazjum, przedszkolu, na basenie (Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu) oraz urzędzie miasta. Instalacje mają mieć moc od 20-40 kW; łączna moc wynosi 190 kW. Oszczędność energii ma wynieść ponad 168,5 kWh rocznie, produkcja energii natomiast 197,8 kWh rocznie. Pozwoli to zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 34,4 Mg rocznie.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 23 lutego 2015 - 23:36:12  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 2000 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 2101 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 1350 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 1432 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 1198 0 -
 
Tematów: 131 | Posty: 165 | Odsłon: 252255


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 271
unikalnych: 55

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 794072
unikalnych: 311286

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1388581
unikalnych: 457084

Online
Gości: 7
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 620, Najnowszy: Sandra

Ogłoszenia
Sprzedam
PRACOWNICY BUDOWLANI-email-
20 lip : 13:13
Zadania:
• praca ciesielskie na zakładzie prefabrykacji

Wymagania:
• rok doświadczenia na pokrewnym stanowisku
• minimum 30 dniowy okres odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne na terenie Polski poprzedzający rozpoczęcie pracy na budowie eksportowej
• znajomość rysunku technicznego
• dyspozycyjność

Oferujemy:
• zatrudnienie w oparciu o polską umowę o pracę w rzetelnej firmie budowlanej
• wynagrodzenie 1700-1800 euro na rękę/miesięcznie
• praca jednozmianowa
• długoterminową współpracę
• zakwaterowanie i dojazd do miejsca pracy - bezpłatny i zorganizowany przez Pracodawcę
• nie wymagamy znajomości języka niemieckiego

Osoby zainteresowane powyższym stanowiskiem zapraszamy do przesłania aplikacji.

http://aplikuj.hrlink.pl/aplikacja/CIESLA_SZALUNKOWY_ZAKLAD_PREFABRYKACJI/4871-2912-0-532-1704.html

kontakt telefoniczny z Joanną Grabowską pod nr: 518 215 122
joanna.grabowska@pracownicybudowlani.pl

Nr wpisu do Rejestru Agencji Zatrudnienia: 13 471

Szukasz innej pracy - sprawdź nasze najnowsze oferty pracy
www.pracownicybudowlani.pl
Radosław-email-
20 lip : 16:14
Oferuję zbiorniki betonowe z przeznaczeniem na:
- szambo,
- szambo ekologiczne
-ścieki,
-gnojówkę,
-gnojownicę,
-deszczówkę,
-ziemianki itp.
Zbiorniki o wielkości 4,6,8,10 i 12 tysięcy litrów.
Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM.
Każdy zbiornik poddajemy kontroli jakości i próbie szczelności zbiornika.
Zbiorniki posiadają Certyfikat EU oraz atesty potrzebne do odbioru szamba na terenie Polski i w krajach Unii Europejskiej. Zbiorniki są monolityczne to znaczy odlewane w całości z betonu klasy B-25, B-30, ekologiczne.
Maksymalny czas montażu standardowego zbiornika do 30 minut.
ZAPEWNIAMY TRANSPORT ORAZ MONTAŻ.
Szamba od producenta. Szamba od 4 do 12 tysięcy litrów.
PŁYTY NAJAZDOWE PRZEJEZDNE DLA CIĘŻARÓWEK!
ZADZWOŃ LUB WYŚLIJ SMSA O TREŚCI KONTAKT ODDZWONIĘ.
Zbiorniki posiadają 2-letnią gwarancję.
Bezprzewodowy sygnalizator napełnienia szamba polskiej produkcji. Zabezpiecz się przed nieprzewidywalnym zdarzeniem, sygnalizator poinformuje Cię o konieczności wywozu nieczystości cena czujnika – 200 zł.
Tel. 660 513 599
Radosław
zbiornikipl@gmail.com
www.szambaatestowane.pl
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Brukarz-email-
12 lip : 14:05
Zatrudnię 10 Brukarzy
– Praca akordowa
do uzgodnienia


tel. 503 37 36 47

kontakt wyłącznie telefoniczny
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1629 sek., 0.0338 z tego dla zapytań.