Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Jeszcze chwila, a będą rosły krzaki - Planty w centrum
Autor: Margo dnia 19 maj : 22:18
I te wyschnięte tuje na dodatek

[News] CBA wywęszyło aferę która dotyczy m.in lotniska w Goleniowie
Autor: Margo dnia 21 kwi : 22:05
"Jak informuje CBA, śledztwo jest rozwojowe i niew [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:41
Jak po czasie wszystko układa się w całość pomimo [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:23
-LINK-

[News] Nowa Droga do Goleniowskiego Parku Przemysłowego i alternatywna trasa nad morze
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:42
Nie należy zapominać, że Gmina wydatkowała dodatko [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Valdo dnia 03 mar : 10:11
Jak to mówią " MODLI SIĘ POD FIGURĄ A DIABŁA MA ZA [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Margo dnia 03 mar : 08:04
No cóż - doradca burmistrza oraz Marszałek (tak pr [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: admin dnia 01 mar : 12:56
Dodatkowo dochodzą koszty nagród , nagród jubileus [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: Margo dnia 01 mar : 12:44
Policzyłam sobie, niestety dane nie są w pełni akt [ more ... ]

[News] Wybuch pieca C.O. w Białuniu. Jedna osoba ciężko ranna
Autor: Margo dnia 04 sty : 21:12
Ciekawe czy i jaką pomoc udzieli burmistrz dla pos [ more ... ]


środa 31 grudzień 2014
Pijany kierowca skazany w trybie przyspieszonym

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL
Policjanci z Goleniowa zatrzymali na krajowej trójce kierowcę opla, który miał w organizmie 2,3 promile alkoholu. Obywatel Niemiec, za popełnione przestępstwo w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem. Goleniowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla corsę, który poruszał się krajową trójką. Samochodem kierował 50-letni obywatel Niemiec. Kiedy mężczyzna otworzył drzwi od pojazdu, funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu. Poddali więc kierowcę badaniu stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie 2,3 promile alkoholu. W takim stanie mężczyzna chciał dojechać do Gdańska.
Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo w trybie przyśpieszonym odpowiedział przed sądem, który zdecydował o ukaraniu go grzywną w wysokości 4080 zł i trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na terytorium RP.


asp. Julita Filipczuk

Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 31 grudnia 2014 - 11:15:00  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 30 grudzień 2014
Marian Jurczyk legenda Solidarności - nie żyje

jurczyk.jpg
W dniu dzisiejszym po wyczerpującej chorobie w Szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie zmarł Marian Jurczyk. Legenda Solidarności Pomorza Zachodniego, sygnatariusz szczecińskich Porozumień Sierpniowych i były prezydent Szczecina oraz Senator RP.

Zyciorys

Marian Jurczyk (ur. 16 października 1935 w Karczewicach, zm. 30 grudnia 2014 w Szczecinie – polski związkowiec i polityk, działacz opozycji w okresie PRL, senator IV kadencji, prezydent Szczecina w latach 1998–2000 oraz 2002–2006.


Polska Rzeczpospolita Ludowa

Absolwent technikum ekonomicznego, które ukończył zaocznie w latach 50. Od 1954 pracował w Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego. W sierpniu 1980 stanął na czele Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Szczecinie. Był sygnatariuszem porozumień sierpniowych. Kierował następnie Międzyzakładową Komisją Robotniczą „S”, a w 1981 objął stanowisko przewodniczącego zarządu Regionu Pomorze Zachodnie NSZZ „Solidarność”. Był delegatem na I KZD w Gdańsku, wszedł w skład komisji krajowej związku.

Po wprowadzeniu stanu wojennego internowano go na okres od 13 grudnia 1981 do 18 listopada 1982. Przebywał w ośrodkach odosobnienia m.in. w Goleniowie. Pod koniec 1982 tymczasowo aresztowany i oskarżony o przygotowania do obalenia ustroju PRL.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 30 grudnia 2014 - 21:02:41  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 29 grudzień 2014
Policyjne podsumowanie świąt w powiecie goleniowskim

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Goleniowscy policjanci od 24 do 28 grudnia 2014r na drogach powiatu zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili swe pojazdy na podwójnym gazie, jednego pod wpływem środków odurzających oraz dwóch na sądowych zakazach. Mundurowi wzywani byli do ośmiu kolizji drogowych, zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości oraz dwie, które znieważyły i naruszyły nietykalność cielesną funkcjonariuszy na służbie.
Funkcjonariusze podczas długiego świątecznego weekendu wzywani byli do 8 kolizji drogowych. Statystyka pokazuje, że niektórzy kierowcy nie zastosowali się do policyjnych apeli i wsiedli za kierownicę po alkoholu. Na drogach powiatu goleniowskiego mundurowi zatrzymali pięciu pijanych kierowców. Rekordzistą okazał się zatrzymany na krajowej trójce, 50-letni obywatel Niemiec, który kierował oplem corsą mając w organizmie 2,3 promila alkoholu. Wśród kierujących na podwójnym gazie był rowerzysta, który „wydmuchał” 1,9 promila oraz motorowerzysta posiadający w organizmie 1,8 promila alkoholu. Zatrzymany w Modrzewiu 24-letni kierowca forda mondeo, prowadził pojazd pod działaniem środków odurzających. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie obecność marihuany.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 grudnia 2014 - 16:54:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Biegiem w Nowym Rok

29.12.2014f-m.jpg GOLENIOW.PL Stowarzyszenie ProGDar Maraton Team zaprasza wszystkich biegaczy i sympatyków biegania na powitanie Nowego 2015 Roku do Klinisk Wielkich. 1 stycznia 2015 roku odbędzie się tam "Godzinny Bieg Noworoczny". Start o godzinie 12.00 przy boisku piłkarskim; tam też ulokowana zostanie meta.

Bieg będzie trwał godzinę, biegać – jak informują organizatorzy - można w dowolnym tempie, bo nie o rywalizację w tej imprezie chodzi.
Do dyspozycji biegaczy będzie szatnia i toaleta, a dla wszystkich - noworoczna biegowa atmosfera, ognisko i toast po biegu. Mile widziane grzańce i inne specjały.
„Życzymy wszystkim udanej zabawy sylwestrowej, a po niej spotkajmy się na biegu w Kliniskach Wielkich” - zachęcają do biegowego powitania Nowego Roku organizatorzy.informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 grudnia 2014 - 14:08:00  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Teatralne pożegnanie roku

29.12.2014e-m.jpg GOLENIOW.PL W dniach 29 - 31 grudnia 2014 r. odbędzie się w Goleniowie ZLOT ZOT-u. Gospodarzem będzie Teatr Brama. ZOT to Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, która powstała z potrzeby współdziałania i współistnienia środowiska twórców nieinstytucjonalnych. Teatry, które skupia, bazują na dorobku polskiej kontrkultury i własnych artystycznych pomysłach, a ich działanie skierowane jest głównie do młodych odbiorców życia społeczno – kulturalnego.
Co roku w innej miejscowości, z którą związane są teatry należące do ZOT, odbywa się ZLOT ZOT-u. Spotkania te są podsumowaniem rocznej działalności OFFensywy, wymianą myśli, dyskusją nad planami i połączone są z warsztatami dla młodzieży oraz prezentacją spektakli. W tym roku ZLOT odbędzie się w Goleniowie. Część wydarzeń będzie otwarta dla publiczności.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 grudnia 2014 - 14:02:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wigilijnie na Plantach

29.12.2014d-m.jpg GOLENIOW.PL Uroczyste kolacje z opłatkiem, kolędami i wigilijnymi potrawami na stołach dla osób samotnych, bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji są już w Goleniowie tradycją. W tym roku wigilijna kolacja została zorganizowana inaczej niż dotychczas – pod choinką na Plantach.
Mimo nie najlepszej pogody, przyszło kilkadziesiąt osób. Gości przywitał gospodarz tego świątecznego spotkania burmistrz Robert Krupowicz, życząc, by święta Bożego Narodzenia wlały w ich serca nadzieję, a Nowy Rok przyniósł wiele dobrych zdarzeń. Po krótkiej modlitwie poprowadzonej przez przez ks. proboszcza Rafała Hoczka, przy kolędach w wykonaniu zespołu „Forte” Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podzielono się opłatkiem, a potem wszyscy zasiedli przy ustawionych pod namiotami stołach. Dzięki goleniowskim zakładom gastronomicznym znalazły się na nich tradycyjne wigilijne dania – pierogi z grzybami i kapustą, barszcz z uszkami, łazanki, ryba, sałatki i duży wybór ciast. Przyjść i zasiąść przy stole mógł każdy, kto czuł taką potrzebę.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 grudnia 2014 - 13:58:09  ::  Czytaj/Komentuj: 1

Kradzież do 437,50 zł będzie wykroczeniem

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL Z dniem 1 stycznia 2015 roku obowiązywać zaczną przepisy w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015 roku, które wyniesie 1750 zł. Konsekwencją tej zmiany będzie podniesienie kwoty granicznej pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem do 437,50 zł. Nowelizacja prawa z 2013 roku uzależniła wartość mienia, kwalifikującą dany czyn jako wykroczenie, od wysokości płacy minimalnej, a dokładnie ustaliła ją na poziomie nie przekraczającym 25 proc. tegoż wynagrodzenia. Od dnia 1 stycznia 2015 roku wykroczeniami przeciwko mieniu będą czyny, jeżeli odpowiednio wartość rzeczy, mienia lub wysokość szkody nie będą przekraczać 1/4 minimalnego wynagrodzenia, czyli 437,50 zł. Chodzi o wykroczenia przeciwko mieniu, takie jak kradzież, przywłaszczenie, wyrąb drzewa w lesie, umyślne zniszczenie czy nabycie rzeczy z kradzieży lub przywłaszczenia. Od stycznia 2014 roku wartość minimalnego wynagrodzenia za pracę wynosi 1680 zł, a więc wykroczeniami są obecnie kradzież i uszkodzenie rzeczy, jeżeli ich wartość nie przekracza 420 zł.

asp. Julita Filipczuk

Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 grudnia 2014 - 13:53:17  ::  Czytaj/Komentuj: 0

„Jawność sprzyja każdej władzy”

Panie Burmistrzu !

Podpisze Pan tę deklarację, upubliczni Pan ją i będzie wypełniał? Zdecyduje się Pan na ten krok?

Ja, niżej podpisany/a ……………………….. deklaruję, że od początku kadencji będę:

1. Publikował w Biuletynie Informacji Publicznej rejestry wszystkich umów zawieranych przez urząd. Rejestry będą dostępne w formacie możliwym do dalszego wykorzystywania oraz zawierać będą minimalnie informację o numerze umowy, kontrahencie, zakresie wykonywanego zadania, terminie obowiązywania umowy oraz kwocie.

2. Udostępniał swój kalendarz w Biuletynie Informacji Publicznej, w formacie możliwym do dalszego wykorzystywania. Kalendarz będzie zawierać wszystkie  przeszłe, bieżące i planowane służbowe spotkania oraz wszelkie działania związane z wykonywaniem przeze mnie funkcji publicznej.

3. Nie będę zatrudniał radnych w spółkach i instytucjach zależnych od wójta, burmistrza, prezydenta miasta

Imię i nazwisko
Komitet Wyborczy
Miasto

Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 grudnia 2014 - 13:36:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Ciesz się Ziemio

29.12.2014c-m.jpg GOLENIOW.PL W niedzielne popołudnie 21 grudnia 2014 roku, na scenie Goleniowskiego Domu Kultury zaprezentowane zostały kolędy i pastorałki z płyty „Ciesz się Ziemio – kolędy i pastorałki z Goleniowa”.

O tym, że taka płyta została z inicjatywy Stowarzyszenia Per Musicam nagrana, informowaliśmy wcześniej. W niedzielę na koncercie dla rodzin wykonawców i zaproszonych gości można było „na żywo” posłuchać „materiału”, jaki się na niej znalazł. To 23 kolędy i pastorałki – zarówno znane, ale we współczesnych aranżacjach, jak i mniej popularne, w tym kilka autorstwa goleniowian.

Nagranie płyty sfinansowała Gmina Goleniów. Nabyć ją można tylko podczas koncertów.

Kolejny koncert promujący płytę – 6 stycznia, godz. 16.00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Goleniowskim Domu Kultury.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 grudnia 2014 - 13:12:46  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wigilijne smaki i zapachy

29.12.2014b-m.jpg GOLENIOW..PL W niedzielne popołudnie 21 grudnia 2014 r. w Goleniowskim Domu Kultury przeprowadzony został konkurs „Polskie potrawy wigilijne”. Swoje wigilijne specjały ocenie jury poddało 15 uczestników zbiorowych i indywidualnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, pod uwagę brane były walory smakowe i estetyka potraw oraz wystrój stołów, na których były one prezentowane. Pracami ponad 20-osobowego jury kierowali Wiesław Kartasiński – szef restauracji hotelu Radisson w Szczecinie oraz Anna Szatkowska – szef restauracji hotelu Europa w Szczecinie.

Po degustacji wszystkich zgłoszonych do konkursu potraw, jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria zupy i barszcze


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 29 grudnia 2014 - 13:07:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 1727 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 1815 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 1147 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 1266 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 1051 0 -
 
Tematów: 131 | Posty: 165 | Odsłon: 246469


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 81
unikalnych: 29

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 766724
unikalnych: 304413

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1341183
unikalnych: 447551

Online
Gości: 8
Użytkowników: 1, admin
Na tej stronie: 5
Użytkowników: 615, Najnowszy: Andrzej

Ogłoszenia
Sprzedam
Lopolo-email-
18 maj : 19:12
oferujemy przewozy do Niemiec i Polski z adresu pod wskazany adres. Obsługujemy woj. zachodniopomorskie i pomorskie. Wyjazdy z Polski do Niemiec Poniedziałek-Środa-Czwartek-Sobota Wyjazdy z Niemiec do Polski Wtorek - Czwartek - Piątek -Niedziela

tel. 0048 733 757 333
Więcej ogłoszeń (1)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1752 sek., 0.0263 z tego dla zapytań.