Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 15:04
Jak słucham to coraz bardziej podoba mi się argume [ more ... ]

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 14:41
Tak słucham i moim zdaniem to powinni być w kapitu [ more ... ]

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 14:32
A jak do tej pory funkcjonowała formuła zasłużony [ more ... ]

[News] A jednak tunel pod Odrą w Świętej
Autor: MW dnia 10 kwi : 10:57
To by było dobre rozwiązanie. Mam nadzieję, że je [ more ... ]

[News] Zawody Pucharu PFTA 2017- Łęsko – Smolniki (koło Goleniowa) dzień drugi
Autor: kamikaze dnia 03 kwi : 12:52
Świetna sprawa, Goleniów posiada trzy strzelnice a [ more ... ]

[News] Pan się spieszy, zaraz Pan wyjdzie
Autor: marfi dnia 04 lut : 12:09
Podziwiam pana Michała Wentrubę. Ja wytrzymałem pó [ more ... ]

[News] XXVII sesja Rady Miejskiej w Goleniowie w dniu 21 grudnia 2016 r.
Autor: MW dnia 13 sty : 10:24
W końcu mamy "demokratyczne Państwo prawa realizu [ more ... ]

[News] Koty z Mini Parku
Autor: MW dnia 13 sty : 10:17
Hmmm... a co na to Sanepid ?

[News] Radny Ireneusz Zygmański Pyta o Gimnazjum nr 1 - RM Goleniów
Autor: MW dnia 23 lis : 16:08
Przepraszam to fejsik i tweet stanowi oficjalną l [ more ... ]

[News] Przewodniczący RM Lukasz Mituła łamie uchwały dotyczące uchwały absolutoryjnej
Autor: MW dnia 23 lis : 15:56
Hmmm po 5 miesiącach udostępniono materiały ? Co t [ more ... ]


niedziela 12 lipiec 2015
Już kiedyś byłam w Goleniowie - Marszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska

11.07.2015a-m.jpg
 Małgorzata Kidawa-Błońska w dniu wczorajszym spotkała się z mieszkańcami Goleniowa w sali obrad Rady Miejskiej w Goleniowie.

Głównym tematem spotkania było omówienie dokonań polskiego samorządu w ciągu w minionych 25 lat. Jak na obecność tak ważnej osoby w państwie obecność chcących uczestniczyć w spotkaniu była wręcz żadna. Salę obrad Urzędu wypełniło około 50 osób w tym samorządowcy z gmin ościennych.

Gościa przywitał Pan przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Mituła.
Następnie gościa przywitała Poseł Magdalena Kochan, po czym Szanowny gość, czyli Pani Marszałek zabrała głos i mówiła o osiągnięciach oraz problemach samorządów w ciągu ostatnich 25 lat, podkreślając dynamiczny rozwój kraju.11.07.2015.jpg


Po krótkiej przemowie rozpoczęła się dyskusja. Pierwszymi osobami, które zabrały głos były Małgorzata Kurkowska i Andrzej Bugajski, którzy wręczyli Pani Marszałek Petycję wraz z załącznikami. Tekst petycji poniżej. Kiedy osoby wręczające mówiły co zawiera Petycja oraz to, że władze naszego miasta oraz Rada nie przestrzegają przepisów prawa, Pani Marszałek dwa razy zadała pytanie "To kogo wybraliście ?"

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 12 lipca 2015 - 21:57:19  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 11 lipiec 2015
Super ustawka

tood-m.jpg Szanowni Państwo!


   Kiedy PO straszyło PiS-em, to zdawać się mogło, że to jedyny program na jaki Platformę stać. Pewnie tak było i jest nadal, ale czy to tylko strachy na lachy? Oni naprawdę mają czego się bać. Afera goni aferę i zamiatanie ich pod dywan zaczęło grozić tym, że kiedyś wreszcie dywan okaże się za mały. Trzeba było znaleźć drogę ewakuacyjną.
   Najpierw miękkie lądowanie zapewnił sobie Tusk. Niemcom oddał wszystko, czego zapragnęli, od Francuzów „kupił” śmigłowce, nawet premierowi Wielkiej Brytanii opylił socjal Polaków. Na swojego następcę mianował wyjątkową niezgułę, jakby chciał nam uświadomić, że kłamać też nie każdy potrafi. Co do „głowy państwa” można mieć wątpliwości, czy prezentowany bęcwalizm był w stu procentach autentyczny. W każdym razie posłużył do następnego kroku w pożądanym kierunku.
   Gwoździem programu miękkiego lądowania stała się „afera taśmowa”. Wszyscy ministrowie, prezesi spółek skarbu państwa, banków i co ważniejsi gangsterzy powiązani z rządami PO latali do restauracji Sowa i przyjaciele na spowiedź. Kiedy taśmy były gotowe, pakiet kontrolny podarowano zaprzyjaźnionej redakcji, odstawiając cyrk, że niby służby chcą je odebrać, nie dopuścić do opublikowania. Po co cały ten pic na wodę?


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 11 lipca 2015 - 12:26:56  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 10 lipiec 2015
Jak niewiele wiemy na temat zapylaczy!

10.07.2015b-m.jpg Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego nieświadomi ogromnego znaczenia pszczół dla środowiska - ogólnopolskie badanie pokazuje, jak niewiele wiemy na temat zapylaczy!
W Polsce żyje ponad 470 gatunków dzikich zapylaczy. Wie o tym jednak tylko 25% mieszkańców woj. zachodniopomorskiego – wynika z badania GFK Polonia "Pomagamy pszczołom - Świadomość i wiedza konsumentów na temat zagadnień związanych z ekologią" przeprowadzonego na potrzeby programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Raport pokazuje, że wiedza  mieszkańców Pomorza Zachodniego na temat pszczołowatych jest ograniczona i mało rozpowszechniona. Zwrócenie uwagi na istotny wpływ pszczół na całe środowisko, ich rolę w zapylaniu, ochronę pszczołowatych i ukazanie tego, jak wiele zawdzięczamy tym pożytecznym i wyjątkowym owadom, to główne cele 5., jubileuszowej odsłony programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Organizatorem akcji są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A., a partnerem strategicznym – Fundacja Nasza Ziemia.

Jak Polacy pomagają zapylaczom?

Znaczenie pszczołowatych dla człowieka, środowiska i gospodarki jest nie do przecenienia. Warzywa, owoce,  bawełna, migdały czy kawa to tylko niektóre produkty, które powstają dzięki zapylaniu przez pszczołowate - pszczoły miodne oraz licznie występujące w Polsce owady dziko żyjące. Jednak niemal połowa z występujących w naszym kraju gatunków pszczołowatych znajduje się na tzw. czerwonej liście i jest zagrożona wyginięciem. Wymieranie zapylaczy związane jest z coraz większą degradacją środowiska naturalnego. Wyniki badania przeprowadzonego na potrzeby V edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pokazują, że 80% mieszkańców Pomorza Zachodniego jest świadomych tych alarmujących statystyk, a 94% respondentów twierdzi, że człowiek powinien żyć w przyjaźni z pszczołami. Mimo to wielu z nas nie wie, jak ważne dla ocalenia gatunku są drobne działania i przestrzeganie prostych Zasad Przyjaciół Pszczół. Ponad połowa respondentów z tego regionu (61%) nie zdaje sobie sprawy, że budowanie sztucznych gniazd zwiększa szansę dzikich zapylaczy na przeżycie, a 53% respondentów nie ma świadomości, że utrzymywanie w ogrodach dzikich zakątków tworzy przyjazne środowisko dla owadów pszczołowatych. Jednocześnie 69% mieszkańców z woj. zachodniopomorskiego słusznie stwierdza, że wypalanie traw niszczy populację zapylaczy w naszym kraju, ale już 59% uważa używanie naturalnych środków ochrony roślin za znaczące w ochronie życia pszczół. Nieco lepiej prezentuje się wiedza dotycząca znaczenia zakładania ogródków z kwiatami i ziołami przyjaznym pszczołowatym dla ich przetrwania - 70% Pomorzan Zachodnich deklaruje jej posiadanie.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 10 lipca 2015 - 16:48:14  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Dwa tygodnie objazdów

10.07.2015c-m.jpg GOLENIOW.PL Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek (13 lipca) na około dwa tygodnie zostanie zamknięta ulica Barnima I na odcinku od ul. Puszkina do ul. Konstytucji 3 Maja. Prowadzone na niej będą prace przy budowie instalacji podziemnych.

Przebudowa ulic Słowiańskiej, Grunwaldzkiej i Niemcewicza posuwa się do przodu. Gotowy jest parking przy ul. Barnima I, budowany jest parking przy ul. Słowiańskiej, trwa budowa uliczki od Bramy Wolińskiej do ul. Barnima I wraz z parkingiem dla samochodów. Zaawansowane są prace przy budowie sieci wodnej, kanalizacyjnej i energetycznej.

Niestety, zajdzie konieczność przedłużenia okresu wyznaczonego na wykonanie prac budowlanych o co najmniej 2 tygodnie, być może nawet o miesiąc. Pierwotny termin zakończenia robót był wyznaczony na koniec sierpnia, obecnie brany jest pod uwagę koniec września. Opóźnienie w stosunku do harmonogramu prac wynika z niezgodności istniejącej dokumentacji geodezyjnej z rzeczywistym przebiegiem instalacji podziemnych.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 10 lipca 2015 - 14:37:44  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Panie Burmistrzu okres urlopowy nie zwalnia od pracy - Część II

ja.jpg        W dniu 02.07.2015 w artykule "Panie Burmistrzu okres urlopowy nie zwalnia od pracy" -LINK- opisałem Państwu sytuację z otwartą rozdzielnicą energetyczną obok nowej części rynku pod nazwą "Twój Rynek".       
        Fakt jej otwarcia na oścież oraz to, że zagraża to zdrowiu i życiu osób postronnych  zgłosiłem telefonicznie w dniu 30.07.2015r o godzinie 14.35 do STRAŻY MIEJSKIEJ w Goleniowie na numer alarmowy. Poinformowałem strażnika o sprawie Wtedy powiedział mi że sprawa jest im znana i wyglądało na to że nie za bardzo mnie w tej sprawie słuchał bo zdawał mnie zbywać w rozmowie. pomyślałem sobie skoro wiedzą to pewnie zareagują szybko.
        Jakież było moje zdziwienie kiedy do południa następnego dnia 01.07.2015r  nikt ze straży miejskiej nie pojawił się i nie zabezpieczył tej rozdzielnicy. W związku z tym poszedłem i zakupiłem kłódkę i zamknąłem ową rozdzielnicę. Następnie napisałem skargę w tej sprawie do Burmistrza w której opisałem sprawę tego zdarzenia i zawiozłem do urzędu około 14,30. Dla mnie brak podjęcia natychmiastowych działań w tej sprawie wydawał się wystarczającym powodem do złożenia takowej skargi.

Tekst skargi poniżej

02.07.2015a.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 10 lipca 2015 - 13:11:56  ::  Czytaj/Komentuj: 1

czwartek 09 lipiec 2015
Włamywacz zatrzymany z narkotykami

logokpp1.jpg
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL

Kryminalni z Goleniowa zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków i włamanie do altany ogrodowej na terenie ogródków działkowych. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Goleniowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z altan ogrodowych na terenie ogródków działkowych przy ul. Wojska Polskiego, skąd sprawca ukradł m.in. sprzęt ogrodniczy, artykuły spożywcze i alkohol. Po tym zgłoszeniu, funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do ustalenia włamywacza i odzyskania skradzionego mienia.odzyskane mienie  


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 09 lipca 2015 - 15:35:16  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Spotkanie z panią marszałek

09.07.2015a-m.jpg
 Małgorzata Kidawa-Błońska spotka się z mieszkańcami Goleniowa w najbliższą sobotę 11 lipca o godz 17.40. Spotkanie odbędzie się w sali obrad Rady Miejskiej w Goleniowie.

Głównym tematem spotkania mają być dokonania polskiego samorządu terytorialnego w minionych 25 latach, ale na pewno nie zabraknie pytań dotyczących polityki bieżącej. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 09 lipca 2015 - 14:00:34  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Krupowicz - Tajność zachowano bo wydano karty do głosowania

To co jest napisane niżej w artykule "Subiektywna ocena czy były tajne czy nie były tajne" to nie fikcja.
Tak właśnie wygląda walka obywateli, którzy żądają wypełniania przez urzędników prawa. Najlepsze w tym wszystkim jest to że każdy średnio inteligentny człowiek po zapoznaniu się z tematem wie że urzędnicy kręcą i zamiast sprawę zgodnie z prawem i KPA wyjaśnić, gmatwają i przekręcają. To są rzeczy oczywiste które nie toczą się w MONACO jak mówił P. Kukiz czyli Warszawie o której większość Polaków ma zdanie takie że największy tam przykręcacze i kombinatorzy mieszkają ( oczywiście nie wszyscy) ale w naszym Goleniowie! W tym wypadku Mają pecha natrafili na ludzi którzy są uparci i żądają od urzędników rzeczy oczywistej . PRACY dla obywateli a nie przeciwko obywatelom. Ciekawe w tym wszystkim jest to że za tym wszystkim stoi orędownik Społeczeństwa Obywatelskiego i Goleniowa Obywatelskiego Czyli Robert Krupowicz. No cóż Będę to musiał częściej przypominać Panu Burmistrzowi, że On pracuje dla NAS co nie znaczy ze może z obywatelami robić sobie sparingi kiedy obywatele mają rację. Trudno się Panu burmistrzowi przyznać, że zawalił i obywatele mają rację. Po 5 latach stołek zmienił myślenie Pana Burmistrza na tyle, że z obywatelskiego zrobił się anty obywatelski. Taki rzekłbym Platformiany.

Andrzej Bugajski
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 09 lipca 2015 - 00:21:18  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 08 lipiec 2015
Pobili się o rzodkiewkę

 
08.07.2015a.jpg
GOLENIOW.PL Dwaj panowie z grupki stale rezydującej w okolicy sklepu Biedronka na Placu Lotników we wtorek pobili się o... pęczek rzodkiewki.

Interweniowała Straż Miejska, która panów rozdzieliła, a potem przebadała na zawartość alkoholu. Wynik badania wiele wyjaśnił: jeden z nich miał 2 promile, drugi około 4 – sporo jak na panujący we wtorek upał. Obu panów odwieziono do Szczecina do izby wytrzeźwień. Staną przed sądem za wywołanie zgorszenia publicznego.

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 08 lipca 2015 - 18:01:56  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 07 lipiec 2015
Szczyt bezmyślności! Matka zostawiła dziecko w samochodzie i poszła na zakupy

07.07.2015w.jpg
 9-letni chłopiec został zamknięty w rozgrzanym samochodzie i zostawiony na parkingu. Jego matka w tym czasie poszła na zakupy. Do zdarzenia doszło w Katowicach. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Na nic zdały się wielokrotne apele lekarzy i policji. Tym razem nie doszło do tragedii. Na szczęście zamknięte w samochodzie dziecko szybko zauważyli przechodnie i wezwali pomoc.

    Kobieta przyjechała na zakupy z dwójką dzieci. Twierdziła, że zapomniała wziąć 9-latka z samochodu. Policji tłumaczyła, że nie było jej tylko kwadrans, jednak z relacji świadków wynika, że dziecko siedziało w aucie około pół godziny. Temperatura na zewnątrz sięgała 30 stopni

—informuje Radio Katowice.

    Chłopiec zaczął tłuc rękami w szybę i wzywać pomocy. Krzyczał, że nie może się wydostać

—powiedział komisarz Jacek Pytel, rzecznik prasowy komendy miejskiej w Katowicach.

W samochodzie wybito niewielką boczna szybę, niestety mimo tego wciąż nie można było otworzyć auta i wyciągnąć dziecka.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 07 lipca 2015 - 14:27:31  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 492 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 716 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 548 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 2812 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 3105 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 281818


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


baner1.jpg
20 Mb/s za 45 zł miesięcznie tel.795748343
espol-llte.png

Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 10
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 6
Użytkowników: 634, Najnowszy: Randstad

Ogłoszenia
Sprzedam
Małgorzata Biały-email-
17 kwi : 14:00
Dołącz do Nas i Zarabiaj na sprzedaży kosmetyków,kupuj kosmetyki dla siebie taniej.
Możesz dorobić sobie do pensji, stypendium, kieszonkowego, możesz zdobyć doświadczenie w bezpośrednich kontaktach z klientami.
Dodatkowy program WITAMY z atrakcyjnymi nagrodami dla każdego Konsultanta.
Brak minimalnej kwoty zamówienia,
Brak kar za nie złożenie zamówienia w danym katalogu.
Odroczony termin płatności za kosmetyki- 14 dni.
Możesz budować własną grupę konsultantów i otrzymywać za to premię od 4-24% od sprzedaży w grupie !
Dodatkowa oferta - suplementy diety - Wellness by Oriflame.
Zapisując się u mnie możesz otrzymać wodę toaletową o wartości 89zł w nagrodę.
Więcej ogłoszeń (1)
Kupię
Radosław Mikulski-email-
18 kwi : 23:57
Niezamożna rodzina z naszych okolic potrzebuje pomocy. Ośmioletniemu chłopcu potrzebne są meble, łóżko, biurko i regał. Jeśli ktoś posiada te przedmioty w zadbanym stanie i chce wesprzeć tę rodzinę w potrzebie proszony jest o kontakt – 513320701

Sołtys sołectwa Białuń
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1806 sek., 0.0403 z tego dla zapytań.