WiadomośćBaraki dla eksmitowanych. Gotowe do zamieszkania.
(Kategoria: Wieści z Gminy Goleniów)
Dodane przez admin
wtorek 22 stycznia 2008 - 16:54:08

KURIER SZCZECIŃSKI Trzynaście mieszkań socjalnych we wsi Zabród zostało w piątek odebranych przez przedstawicieli gminy i GTBS-u. Za kilka dni będą mogli do nich trafić pierwsi eksmitowani.
Zasiedlanie nie będzie jednak takie proste. Procedury prawne przy eksmisjach są niestety skomplikowane i długotrwałe. Najpierw osoba z wyrokiem eksmisyjnym otrzyma wezwanie do dobrowolnego opuszczenia dotychczas zajmowanego lokalu. Jeśli tego nie zrobi, eksmisją zajmie się komornik sądowy. On też będzie musiał najpierw prowadzić korespondencję z eksmitowanymi, a dopiero w następnej kolejności będzie miał prawo zastosować siłę. Niewykluczone, że pierwsi mieszkańcy w barakach w Zabrodzie pojawią się dopiero późną wiosną.

Czeka na nich trzynaście mieszkań. Nie da się ich nazwać luksusowymi, ale mają standard całkiem przyzwoity. Na pewno lepszy niż większość pokoi w akademikach, w których studenci żyją po kilka lat. Każde mieszkanko ma aneks kuchenny wyposażony w lodówkę, kuchenkę elektryczną i źródło wody. Toaleta ma niewielką wannę, bojler elektryczny, umywalkę i sedes. Mieszkania mają 1-3 pokoi. Wejście do mieszkania jest bezpośrednio z zewnątrz, indywidualnie opomiarowane są woda i prąd.
Jedynym potencjalnym mankamentem mieszkań jest fakt, że ogrzewanie, ciepła woda i możliwość ugotowania posiłku zależne są od dostępu do prądu. Można się spodziewać, że rachunki za energię w okresie zimowym będą dla mieszkańców szokująco wysokie. Jeśli przestaną płacić, ENEA odetnie prąd i życie w barakach zamieni się w koszmar. Z drugiej strony – nie ma przecież powodu, żeby ktokolwiek ponosił koszty utrzymania mieszkań za ich lokatorów. Pracy w Goleniowie nie brakuje, zarobić na prąd można bez trudu.


(cm)

Więcej w dzisiejszym papierowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego"


informacja http://www.kurier.szczecin.pl


Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika


Źródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://www.goleniow.net.pl/news.php?extend.778 )


Czas generowania: 0.0316 sek., 0.0023 z tego dla zapytań.