WiadomośćMamy medal!
(Kategoria: Wydarzenia sportowe)
Dodane przez admin
poniedziałek 18 sierpnia 2014 - 17:49:09

GOLENIOW.PL Niespotykanym zrządzeniem losu Krystian Zalewski w ciągu jednego biegu zdobył brąz... a w chwilę potem srebro!

Zawodnik goleniowskiego „Barnima” wywalczył brązowy medal w biegu na 3000 m z przeszkodami na Mistrzostwach Europy w Zurichu. Dwa pierwsze miejsca wywalczyli Francuzi. Najszybszy z zawodników został jednak zdyskwalifikowany, tym samym nastąpiła korekta pozycji i srebro przypadło Krystianowi.

W Goleniowie przed telebimem ustawionym na stadionie OSiR głośno dopingowało  Krystiana ponad stu kibiców, wśród nich władze gminy w komplecie (burmistrz, zastępcy burmistrza i przewodniczący Rady Miejskiej).

Krystian Zalewski był uważany za jednego z faworytów i nie zawiódł. Dobrze taktycznie rozegrał bieg; przez pierwszą część biegł w środku stawki, w drugiej przyśpieszył i przez pewien czas biegł na drugiej pozycji. Ostatecznie uzyskał wynik 8.27,11.

To ogromny sukces naszego zawodnika - po raz ostatni Polak na podium tej konkurencji na Mistrzostwach Europy stawał 32 lata temu (był to Bogusław Mamiński). Drugi z Polaków, Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk), był 11.

Trenerem Krystiana Zalewskiego jest Jacek Kostrzeba.