WiadomośćWOŚP już niedługo
(Kategoria: Wieści z Gminy Goleniów)
Dodane przez admin
wtorek 31 grudnia 2013 - 16:09:32


2014wosp-m.jpg GOLENIOW.PL W niedzielę, 12 stycznia 2014 r., po raz 22. zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku – również w Goleniowie.
Hasło XX. finału WOŚP brzmi: NA RATUNEK, a pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Od rana na ulicach Goleniowa oraz w Kliniskach i Mostach pojawią się wolontariusze z „orkiestrowymi” puszkami; każdy kto wrzuci do nich najmniejszy nawet datek otrzyma charakterystyczne serduszko. Finał odbędzie się w Goleniowskim Domu Kultury, start o godz. 13.00. W programie występ dzieci i młodzieży z goleniowskich szkół oraz zespołu SLAVEOUT i gościnnie DEAD ON TIME ze Szczecina. W trakcie imprezy prowadzona będzie aukcja gadżetów WOŚP. Działać też będzie Akademia Małego Ratownika zorganizowana przez WOPR Goleniów, w której dzieci będą miały okazję nauczyć się zachowania podczas sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. O godz. 20.00 – Światełko do Nieba.
Organizatorem 22. finału WOŚP jest Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego we współpracy z Goleniowskim Domem Kultury; w akcję zaangażowanych jest 130 wolontariuszy. Goleniowskim sztabem WOŚP, do którego należą również Kliniska Wielkie i Mosty, kieruje Joanna Czajkowska-Lisiak. 

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-Źródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://www.goleniow.net.pl/news.php?extend.4655 )


Czas generowania: 0.0301 sek., 0.0023 z tego dla zapytań.