WiadomośćSukces goleniowskich karateków w Belgii
(Kategoria: Wydarzenia sportowe)
Dodane przez admin
poniedziałek 11 marca 2013 - 14:31:48

638_1363008561_Sukces.jpgW ubiegłą niedzielę 03.03 .2013 odbył się w Belgii międzynarodowy turniej karate WUKF ,,Open de la Ville de Herstal, w którym wzięło udział zawodnicy z  4 krajów  Belgii, Polski, Rumunii i Irlandii. W bardzo mocno obsadzonych konkurencjach karatecy Bushikanu Szczecin zdobyli 5 medali. Złoto w kumite indywidualnym wywalczyli aktualni Mistrzowie Świata  Amelia Gackowska i Paweł Bombolewski, który w finale pokonał innego Mistrza Świata Mickaela Dasoula (Belgia), trenowanego przez słynnego  Lefevre, zaś w pierwszej rundzie turnieju wygrał z V-ce Mistrzem Europy Petre Oarą (Rumunia).  Srebrne medale zdobyła drużyna kata  Anna Kujawa, Amelia Gackowska, Radosław Miadiełko, zaś brąz przypadł Mateuszowi Markiewiczowi w kumite indywidualnym oraz drużynie kata Bushikanu Kamila Matuszak, Weronika Miadiełko, Weronika Kapler. Dobry występ zaliczyli także pozostali nasi zawodnicy: Jakub Nuszkiewicz, Maciej Tura, Tomasz Ziembicki i Igor Minkowski, którzy po raz pierwszy startowali w tak dużej imprezie i zdobyli pierwsze szlify w walkach z przeciwnikami i własnym stresem. Trener i zawodnik Bushikanu Paweł Bombolewski: ,,Ten sukces bardzo mnie cieszy, szczególnie w perspektywie zbliżających się Mistrzostw Europy Środkowo-Wschodniej w Karate WUKF ,,Polish Open 2013?, podczas których moim zawodnikom przyjdzie - podobnie jak w Belgii  - mierzyć się z najlepszymi karatekami na świecie. Mistrzostwa odbędą się już 24 marca 2013 w Szczecinie
Weronika i Radosław Miadiełko  - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie trenują karate od  7 lat  posiadają niebieski i zielony pas  trenują w LUKS Karate Goleniów  w Federacji WKF oraz trenują w szczecińskim  klubie karate Bushikan Szczecin federacji WUKF. Treningi w dwóch federacjach owocuje wiekszą wszechstronnością goleniowskich karateków - każdy trenujący musi mieć cel , ten cel to - Olimpiada w 2020 ( na tej własnie olimpiadzie karate będzie dyscypliną olimpijską).Może marzenia się spełnią - Życzymy powodzenia.
Wczoraj goleniowscy karatecy dostali powołanie na European Gosoku Ryu karate Championships które odbędą się w dniach 25-29  04.2013 na Ukrainie