WiadomośćSpotkanie ze strzelcami
(Kategoria: Wieści z Gminy Goleniów)
Dodane przez admin
czwartek 25 października 2012 - 17:03:38

thumb_24.10.2012c.jpg GOLENIOW.PL Burmistrz Robert Krupowicz spotkał się 22 października 2012 roku z zawodnikami i trenerami Klubu Strzelectwa Sportowego „Tarcza” LOK, by pogratulować im wyników, jakie osiągnęli w tym roku w zawodach rangi ogólnopolskiej.

Goleniowscy strzelcy mają się czym chwalić, wielokrotnie bowiem stawali na podium najważniejszych zawodów, przede wszystkim młodzieżowych (informowaliśmy o tym wielokrotnie). Efektem tego jest wysoka pozycja klubu „Tarcza” w klasyfikacji sporządzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Za rok 2011 KSS „Tarcza” uplasował się na 7 miejscu w kraju (na 66 sklasyfikowanych klubów strzeleckich), pozostawiając w pokonanym polu takie ośrodki jak Kraków, Opole, czy Poznań. Kolejny klub z Województwa Zachodniopomorskiego – KSS „Regalica” Gryfino sklasyfikowany został na 38 miejscu. W generalnej klasyfikacji, w której ujęto 3192 kluby sportowe, w tym 1167 uczniowskich, klub „Tarcza” znalazł się na wysokiej 199 pozycji (145 punktów), z goleniowskich klubów wyżej (196 miejsce, 146,82 pkt) uplasował się tylko Uczniowski Klub Sportowy „Barnim”.
W spotkaniu z burmistrzem udział wzięło 8 zawodników: Marcin Majka, Radosław Kręwicki, Przemysław Ostaszewski, Piotr Glądała, Mariusz Szachniuk, Jakub Cieplak, Rafał Szałkiewicz i Mateusz Szarek oraz 4 trenerów: Michał Buniak, Stanisław Bogumił, Stanisław Pietrzycki i Mariusz Skibiszewski.