WiadomośćDni Morza, Dni Świnoujścia, Święto Marynarki Wojennej
(Kategoria: Wieści z Regionu)
Dodane przez admin
czwartek 24 czerwca 2010 - 15:19:55
SWINOUJSCIE.PL Program obchodów
22.06.2010r. (wtorek) DZIEŃ LITERATURY WYSPIARSKIEJ
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu, ul. Piłsudskiego 15
10:30 -18:00 Kiermasz książek: „Kup książkę za złotówkę”
11:00 Spotkanie autorskie oraz promocja najnowszej książki dr Józefa Plucińskiego: „Świnoujście na przełomie epok”
12:00 Spotkanie literackie dla dzieci z udziałem Pawła Pieńkowskiego. Fragmenty książki autora pt.: „Baśnie z Piaszczystej Wyspy” czytać będą: Ewę Bugajna i Małgorzata Śliwińska oraz aktorzy: Ewa Kuklińska i Jacek Kawalec
13:00 –15:00 Działalność „Kącików Literackich” – gośćmi będą: Cecylia Judek (Sekretarz Naukowy Książnicy Pomorskiej), Paweł Pieńkowski (naukowiec, pisarz), Józef Pluciński (historyk, pisarz) oraz poeci – członkowie Klubu Literackiego „Na Wyspie”
17:00 Gawęda Cecylii Judek o życiu i twórczości Stefana Flukowskiego - patrona Biblioteki
18:00 "M jak morze – „M jak muzyka" - wieczór poetycko-muzyczny:
ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Laur Konika Morskiego” i wręczenie nagród laureatom;
promocja najnowszego tomiku poezji Klubu Literackiego „Na Wyspie” pt.: „Poławiacze wzruszeń”;
utwory poetyckie w interpretacji Ewy Kuklińskiej oraz Jacka Kawalca;
część muzyczna w wykonaniu Państwa Kosętków.
23.06.2010r. (środa) DZIEŃ HISTORII „NASZE ŚWINOUJŚCIE – WCZORAJ I DZIŚ”
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, pl. Rybaka 1
od 10:00 Pokazy twórców prezentujących rzemiosło średniowieczne: obróbka bursztynu, kuchnia średniowieczna, obróbka ryb – wędzenie, solenie ( za Muzeum od strony Wybrzeża Władysława IV)
18:00 Otwarcie wystawy historycznej z okazji „245 rocznicy nadania praw miejskich”
Gawęda o Świnoujściu
Seans filmowy; archiwalny film o Świnoujściu
24.06.2010r. (czwartek)
Muszla Koncertowa – promenada
19:00 Msza polowa „ Za tych, którzy nie powrócili z morza”
20:00 Koncert Jerzego Porębskiego
20:30 Koncert zespołu „ Sztorm”
21:00 Koncert zespołu „ Grenwood”
22:00 Rozstrzygnięcie konkursu na „Wianek świętojański”
22:30 Noc Świętojańska – plaża miejska ( wejście od ul. Powstańców Śląskich)
25.06.2010r. (piątek)
Hala na Basenie Północnym ( tawerna )
19:00 Koncert Andrzeja Warzechy
20:00 Otwarcie wystawy malarstwa - artystów Świnoujścia
Projekcja filmów laureatów festiwalu „ Świnokino”
SCENA GŁÓWNA - Basen Północny
18:00 Program dla dzieci w wykonaniu ”AVATAR”
19:00 Koncert „Młode Miasto”: zespół „ Jestem!”, zespół „ ATU”, Adrian Kowalski
20:00 Koncert Pauliny Łaby z zespołem „Win Mark Trio”
21:00 Koncert zespołu „ YSIA & FRIENDS”
22:00 Koncert zespołu „ DZIEWCZYNY”
23:00 - 01:00 Noc Klubowa - DJ Mistrz & DJ CLS
*** 17: 00 - 20: 00 Zwiedzanie okrętów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
26.06.2010r. (sobota) Basen Północny
09:00 - 12:00 i 13:00 - 20:00 Pokaz sprzętu i uzbrojenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, zwiedzanie okrętów
09:00 -12: 00 VI Wielobój Marynarski o „Złotą Kotwicę Dowódcy MW RP”
od 12:00 Miasteczko Historyczne :
„Osada Rycerska” – obozowisko z czasów monarchii piastowskiej
„Osada Rzemieślników” - średniowieczne rzemiosło i umiejętności
16:00 MIEJSKA PARADA HISTORYCZNA ulicami miasta – ul. Matejki , F. Chopina, J. Piłsudskiego, Plac Wolności, Armii Krajowej , Basen Północny (zbiórka o godz.15:00 na pl. A. Mickiewicza)
19:00 - 21:00 Prezentacja zabytkowych pojazdów
SCENA GŁÓWNA
19:00 Koncert jubileuszowy „WYBIERZ SIĘ RAZEM Z NAMI W MORSKĄ PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA"
w reżyserii: JOANNY MANISTA
WYSTAPIĄ:
Bartłomiejczyk Krzysztof - wokalista
CODA – zespół wokalny pod kier. Elżbiety Naklickiej
Chór UTW – pod kier. Barbary Okoń
Diling Marcin - skrzypek
DIN – DON Dziecięcy zespół wokalny pod kier. Elżbiety Naklickiej
DZIEWCZYNY – zespół
Grygorcewicz Krystyna - wokalista
Hekiert Agnieszka – wokalista z zespołem
LOGOS – Chór Miejski pod kier. Elżbiety Naklickiej
Łaba Paulina - wokalistka
SZTORM - zespół
Naklicka Dorota - wokalistka
ORKIESTRA 8 FOW pod kier. Piotra Romańskiego
Samitowski Robert - wokalista
Steciuk Tomasz - wokalista
Sztambor Andrzej – wokalista z zespołem
OPRAWA TANECZNA – tancerze grupy DAMN i Szkoły Tańca „Jantar” pod kierunkiem Eweliny Fury
22:00 KONCERT „ LADY PANK ” po koncercie pokaz sztucznych ogni
ok.24:00 Dyskoteka pod gwiazdami (namiot gastronomiczny)
27.06.2010r. (niedziela) Basen Północny
09:00 -12:00 i 13:00 - 20:00 Pokaz sprzętu i uzbrojenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża , zwiedzanie okrętów
11: OO – 13:00 Prezentacja zabytkowych samochodów
SCENA GŁÓWNA
15:00 Koncert „Muzyczne Regaty” dla dzieci i młodzieży
16:00 Program artystyczny solistów, zespołów instrumentalno – wokalnych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
18.00 Koncert Orkiestry Garnizonowej 8 Flotylli Obrony Wybrzeża
16:00 -18:00 Zawody : bieg z odbijaczem; walka na bomie; rzut rzutką do koła ratunkowego; przeciąganie cumy; konkurs siłaczy; konkurs piwoszy
Wydarzenia organizowane w ramach Dnia Historii, Noc Świętojańska, wystawa malarstwa artystów ze Świnoujścia oraz Miasteczko Historyczne są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013.
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
4 - 30.06.
Wystawa autorska Andrzeja Jackowskiego pt: "STOCZNIA i STOCZNIOWCY- zdjęcia z pierwszych lat Morskiej Stoczni Remontowej" - Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 15
19.06.
17:00 Mecze finałowe AMATORSKIEJ LIGI PIŁKARSKIEJ i zakończenie rozgrywek - boisko OSiR „Wyspiarz” z nawierzchnią syntetyczną ul. J. Matejki 17a
21-29.06.
Ekspozycja książek, publikacji oraz dokumentów dotyczących powojennych dziejów Świnoujścia (ze zbiorów Książnicy Pomorskiej) - Miejska Biblioteki Publiczna, ul. Piłsudskiego 15
23.06.
Turnieje piłki nożnej na plaży
15:00 szkoła podstawowa, rocznik ’97 i młodsi;
17:00 gimnazja, rocznik '94 i młodsi (boiska zejściach od ul. Trentowskiego lub ul. Powstańców Śląskich)
24.06.
Turnieje piłki nożnej na plaży,
godz. 16:30 kategoria OPEN (boiska zejściach od ul. Trentowskiego lub ul. Powstańców Śląskich)
25.06.
14:00 -15:30 Koncert Galowy z okazji 45. rocznicy utworzenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża (sala teatralna MDK ul. J. Matejki 11)
25 - 27.06.
17:30 Turniej tenisa ziemnego w kat. OPEN i OLD BOYS 40+ (korty ziemne ul. J. Matejki 17a)
26.06.
godz.19:00 XII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Świnoujskie Wieczory Organowe
wystąpią: Wiesław Ochman (Polska), Renata Dobosz (Polska), Roman Perucki (Polska) Kościół p.w. Chrystusa Króla w Świnoujściu
27.06.
Turnieje piłki siatkowej na plaży (boiska przy zejściach od ul. Trentowskiego lub ul. Powstańców Śląskich)
11:00 - kategoria OPEN "dwójki" ;
godz. 15:30 - turniej rodzinny "trójki"
28 - 30.06
VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy Rozgłośni Publicznych w Plażowej Piłce Nożnej „Baltic Radio Cup” (plaża miejska).
W dniu 26 czerwca,w godzinach od 12.00 do 18.00 POLFERIES zaprasza na niezapomniany dzień na promie POMERANIA/Wybrzeże Władysława IV/.
W programie:
• Fantazje Kulinarne
• Schow Barmański
• Pokazy sztuki kulinarnej-Igraszki z Szefem Kuchni
• Loterie ,konkursy oraz koło fortuny z nagrodami
• Chwile relaksu dla ciał i duszy w jacuzzi i saunie
• Zwiedzanie promu;mostka kapitańskiego,siłowni i kabin
• Gry i zabawy dla dzieci w towarzystwie Nimfy i wodzireja; bajki,malowanie twarzy
• Chrzest Morski dla dzieci
• Nauka gry w golfa
• Występy zespołów : Sztorm,Sunny Holiday Band oraz Agnieszka Hekiert Band.
• Promocja w barach i sklepach
Informacja ze strony -LINK-