Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

anonse.jpgDyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Gminie Stepnica grozi 1, 5 miliona zł odszkodowania dla żeglarzy
Autor: Margo dnia 31 mar : 15:12
Artykuł poniżej dobrze obrazuje sytuację. Mafia rz [ more ... ]

[News] Gminie Stepnica grozi 1, 5 miliona zł odszkodowania dla żeglarzy
Autor: Margo dnia 31 mar : 15:09
Przecież te 1,5 mln nie pójdzie z kieszeni ani bur [ more ... ]

[News] CBA weszło do PSL. Działacze usłyszeli zarzuty „korupcji wyborczej”
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:04
Mąż szefowej zarządu wojewódzkiego PSL na Podkarpa [ more ... ]

[News] Kwota wolna od podatku: Tanzania - 4236 zł, Mauretania - 3204 zł, Polska - 3091 zł. Dlaczego PO skazuje nas na bycie krajem "trzeciego świata"?
Autor: Margo dnia 19 mar : 20:48
Zapomniałam napisać- Pierwsze zarobione £10 800 w [ more ... ]

[News] Kwota wolna od podatku: Tanzania - 4236 zł, Mauretania - 3204 zł, Polska - 3091 zł. Dlaczego PO skazuje nas na bycie krajem "trzeciego świata"?
Autor: Margo dnia 19 mar : 20:47
Polska kwota wolna od podatku nie uległa zmianie o [ more ... ]

[News] Zapraszamy na spotkanie z kandydatem na Prezydenta RP Pawłem KUKIZEM
Autor: Margo dnia 18 mar : 08:52
Jestem pełna nadziei. Wielu mówi- muzyk, oszołom, [ more ... ]

[News] Kukiz: Mam obowiązek krzyczeć!
Autor: admin dnia 06 mar : 13:26
-LINK- tu radzę zobaczyć

[News] Pierwszy pozew wyborczy przeciwko Komorowskiemu!
Autor: papudrakus dnia 06 mar : 07:03
Słomka chce w ostatnim momencie jeszcze zaistnieć. [ more ... ]

[News] Kukiz: Mam obowiązek krzyczeć!
Autor: papudrakus dnia 06 mar : 07:01
A gdzie program wyborczy?Głosujemy na twarz czy na [ more ... ]

[News] Legioniści ukarani za patriotyczną oprawę o Żołnierzach Wyklętych
Autor: papudrakus dnia 06 mar : 07:00
Dura lex, sed lex - chciałoby się poweidzieć. kara [ more ... ]


czwartek 20 marzec 2008
Bezpieczna Szkoła
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL Goleniowscy policjanci w ramach akcji "Bezpieczna Szkoła" w dniu 18 marca 2008 przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Długołęce gm. Nowogard. Celem spotkania było przekazanie podstawowych informacji dotyczących bezpiecznego zachowania się dzieci na drodze, nauka zachowania w przypadku zaatakowania przez psa oraz pokaz sprzętu i wyposażenia Policji.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 20 marca 2008 - 14:49:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 19 marzec 2008
Uważajcie na "złote" monety!
GŁOS SZCZECIŃSKI Kolejna ofiara oszustów proponujących "unikalną kolekcję monet". Mieszkaniec Szczecina stracił na niej 70 tysięcy.
Apelujemy, aby z wielką rezerwą podchodzić do takich "okazji". Jeśli już chcemy skorzystać, to sprawdźmy przed transakcją u specjalisty co kupujemy - mówi podkom. Renata Miecznikowska, naczelnik sekcji kryminalnej komisariatu Szczecin-Śródmieście.Uwaga na spacer po parku

Pan Wacław O. ma 70 lat. Od dzisiaj jego konto uszczuplało o 70 tys. zł. Uwierzył dwóm mężczyznom, którzy odegrali przed nim wyuczoną scenkę. Każdy z z obu sprawców ma określoną w niej dokładnie rolę.

W Parku Andersa pana Wacława zaczepił 30-letni mężczyzna. Mówił po rosyjsku. Chciał nawiązać kontakt. Gdy udał, że odchodzi, podszedł do nich trzeci mężczyzna. To sprawca, który gra rolę kupca. Mówi po polsku i rosyjsku. Zapytał obcokrajowca, czy ma do sprzedania stare monety. "Rosjanin" wyciągnął woreczek ze złotymi pieniędzmi. Zaproponował 700 zł. za sztukę. Grający rolę kupca zaproponował sprawdzenie monet w kantorze. Odszedł z pięcioma sztukami za róg ulicy. Pan Wacław oraz "Rosjanin" mieli na niego poczekać.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 19 marca 2008 - 16:18:16  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Tragiczny wypadek pod Goleniowem
KURIER SZCZECIŃSKI  Wczoraj w Glewicach k. Goleniowa doszło do tragicznego wypadku drogowego. Kierowca subaru (obywatel Niemiec) z nieustalonej przyczyny na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu. Pasażerka doznała stłuczenia przedramienia oraz klatki piersiowej. Przyczyny wypadku wyjaśnia goleniowska policja. informacja http://www.kurier.szczecin.pl
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 19 marca 2008 - 09:20:12  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Języka uczyli się na wesoło
GŁOS SZCZECIŃSKI Uczniowie szkoły w Mostach pod Goleniowem mieli okazję porozmawiać z językoznawcą na nietypowej lekcji.- Było super, całkiem na luzie - powiedziała nam po wykładzie Ewa Siemieniak, gimnazjalistka z Mostów. - Tyle śmiechu i tyle nowych, ciekawych rzeczy przekazanych w zabawnej formie. Myślałam, że wykład z profesorem to będzie nuda, a okazało się, że bardzo się pomyliłam. Mieliśmy okazję zapytać o wyrazy, których używamy o to, co językoznawca myśli o języku, którym młodzi ludzie lubią się porozumiewać. Poza tym dowiedziałam się, na przykład, że teraz ulubionym słowem młodzieży jest wyraz "ogarniać". Fajny, podoba mi się.Stop wulgaryzmom

Dzień z językiem polskim w szkole w Mostach odbywa się już drugi rok z rzędu. Tym razem nowością i największą atrakcją dla młodzieży były wykłady profesor Ewy Kołodziejek, językoznawcy z Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Mówiłam o słownictwie bliskim dzieciom i młodzież, to chyba trafiało do tych bardzo młodych odbiorców - mówi Ewa Kołodziejek.

Choć, jak przyznaje specjalistka od języka, wszystkie słowa są potrzebne, to jednak Ewę Kołodziejek najbardziej rażą wulgaryzmy. W jasny sposób próbowała to przekazać uczniom z Mostów. Młodzież często sięga po nie także dlatego, że zasób słów, jakim operuje, jest bardzo ubogi.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 19 marca 2008 - 09:18:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Truciciel nadal działa
GŁOS SZCZECIŃSKI Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wydał decyzję o zamknięciu zakładu Technologie Tworzyw Sztucznych. Zakład działa nadal.
- Wielokrotnie zapewniali, że się wyniosą - mówi rozżalona Irena Henkelman ze Stowarzyszenia Zdrowy Goleniów. - Najpierw do końca grudnia, potem stycznia. Mamy już prawie trzecią dekadę marca i nic. A przecież mają nakaz zaprzestania działalności. To niegodziwe z ich strony. Sukcesywnie jesteśmy podtruwani. Czujemy się już jak tablica Mendelejewa.Bolą nas głowy i brzuchy

Ludzie z dzielnicy domków jednorodzinnych, mieszkający w sąsiedztwie zakładu TTS, który mieści się w Goleniowie przy ulicy Metalowej, od dwóch lat walczą z producentem łodzi. Jak na razie bezskutecznie.

- Straciliśmy już nadzieję - dodaje zrezygnowana Irena Henkelman. - Jesteśmy zrozpaczeni. Codziennie odczuwamy skutki działalności zakładu. Cierpimy na bóle brzucha, nudności, zawroty głowy. Łzawią i bolą nas oczy. Dzieci są otępiałe. Nie mogą się uczyć. Wszystko przez tony chemii, którą zakład nam i środowisku codziennie serwuje. W dodatku co kilka dni przyglądamy się, jak z zakładu wyjeżdżają piękne łodzie za miliony złotych, okupione naszym zdrowiem.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 19 marca 2008 - 09:16:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Nie polecimy do Dortmundu. Krótkie skrzydła
KURIER SZCZECIŃSKI Wśród 25 likwidowanych przez LOT-owski Centralwings połączeń znalazły się dwa z goleniowskiego lotniska. Wbrew zapowiedziom, nie zacznie działać połączenie Szczecin - Dortmund, a linia do Edynburga zostanie zawieszone do końca maja.
Linie Centralwings należące do LOT-u odnotowały sporą stratę w ubiegłym roku. Wbrew zapowiedziom nie uzyskają one dodatkowo kilku samolotów do obsługi planowanych i istniejących połączeń. Powodem są oszczędności i redukcja kosztów.
Samoloty do Dortmundu miały rozpocząć regularne rejsy z Goleniowa od 31 marca. Prawdopodobnie plany te nie są już aktualne i małe są szanse, że Centralwings do nich powróci. Połączenie do Edynburga - zdaniem Krzysztofa Domagalskiego, rzecznika Portu Lotniczego w Goleniowie - będzie jedynie zawieszone. Loty wznowione zostaną pod koniec maja.
Port Lotniczy w Goleniowie próbuje tymczasem z powodzeniem rozwijać przewozy cargo. Od 20 do 22 marca trwać będzie ekspedycja 250 ton ładunków cargo (artykuły chemiczne) do Uzbekistanu. Do adresata dostarczy te produkty transportowy Ił-76.
- Powoli stajemy się także lotniskiem cargo - powiedział Domagalski. - W ubiegłym roku odbył się transport cargo do Indii, Kuwejtu i Afganistanu, a także do Irlandii i Szwecji. W latach 2002-04 średnio przewożono z i do goleniowskiego portu około 600 ton ładunków rocznie. W 2006 r. było to już 1800 ton.
(r.c.)informacja http://www.kurier.szczecin.pl
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 19 marca 2008 - 09:13:17  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 18 marzec 2008
Błogie życie alimenciarzy. Martwy przepis
KURIER SZCZECIŃSKI NIEPŁACENIE alimentów teoretycznie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Teoretycznie, bo prokuratorzy odmawiają ścigania osób niepłacących alimentów.
W ub. roku goleniowski Ośrodek Pomocy Społecznej skierował do miejscowej prokuratury ok. 40 wniosków o ściganie za niepłacenie alimentów. Żadna sprawa nie skończyła się jednak skierowaniem do sądu. Prokuratura albo odmawiała wszczęcia postępowania, albo rozpoczęte umarzała. Nie lepiej jest ze sprawami zgłaszanymi do prokuratury prywatnie – tu również nie było finału sądowego.
Art. 209 kodeksu karnego jest sformułowany jasno: kto uporczywie uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego, przez co naraża inną osobę na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega karze. Dlaczego więc są takie problemy z pociągnięciem winnych do odpowiedzialności?
Pierwszą kwestią jest owa uporczywość niepłacenia. Zgodnie z orzecznictwem sądowym wystarczy, że zobowiązany nie płaci przez 3-4 miesiące lub płaci niepełną kwotę. Prokuratorom najczęściej to nie wystarcza. Choć okres zalegania z płatnościami przeważnie jest dużo dłuższy, uporczywości nie dostrzegają.
Zazwyczaj jednak wniosek o ściganie traci szanse na sądowy finał z chwilą, kiedy opiekun osoby, na którą są zasądzone alimenty (z reguły matka) oświadczy, że zaspokaja podstawowe jej potrzeby. Prokuratorów nie interesuje już wtedy, jakie potrzeby są zaspokajane i jakim kosztem. A powinno, bo zgodnie z orzecznictwem sądowym owe podstawowe potrzeby to nie tylko jedzenie i ubranie z lumpeksu. Zalicza się do nich także potrzeby kulturalne (kino, teatr), zdrowotne (łącznie z prawem wyjazdu np. na wakacje), edukacyjne. I wystarczy samo ryzyko, że jeśli opiekun przestanie stawać na głowie, korzystać ze wsparcia rodziny, opieki społecznej czy znajomych, to potrzeby mogą zostać niezaspokojone.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 18 marca 2008 - 13:12:26  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kontenerowiec płynie do Europy. Wielka Stepnica
KURIER SZCZECIŃSKI Imię Stepnicy będzie nosić na burcie jeden z największych kontenerowców na świecie. - Jestem mile zaskoczony - powiedział nam Andrzej Wyganowski, wójt gminy Stepnica.19 lutego br. holenderski Maersk Ship Managemnent (w A.P. Moller-Moersk Group) odebrał swój najnowszy statek - "Maersk Stepnica". Jednostka będzie zabierać na pokład aż 8397 kontenerów dwudziestostopowych. To niemal trzy razy więcej, niż mogą przewieźć największe kontenerowce budowane w Stoczni Szczecińskiej Nowej. Statek wyprodukowała południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries Co. "Maersk Stepnica" będzie pływał pod banderą holenderską.

- Jesteśmy dumni z tego, że statek pod holenderską flagą dołącza do największej na świecie floty handlowej, która liczy ponad 550 statków kontenerowców - poinformował Rob Mars, dyrektor Maersk Ship Management.

Uroczysta ceremonia nadania imienia "Maersk Stepnica" odbędzie się w Rotterdamie. - Wiem, że chrzest odbędzie się 7 kwietnia, bowiem wczoraj rano zadzwonił do mnie przedstawiciel armatora z zaproszeniem na tę uroczystość - mówi wójt Wyganowski. - Poprosiłem o zaproszenie na piśmie wraz z informacją o tej jednostce. Poprosiłem również o wyjaśnienie, dlaczego tak wielki statek będzie na burcie nosić nazwę naszej miejscowości i portu.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 18 marca 2008 - 13:09:59  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Bezprzewodowo, a czasem darmo. Szczecin w sieci
KURIER SZCZECIŃSKI Rośnie liczba zwolenników tworzenia w Szczecinie stref dostępu do darmowego bezprzewodowego internetu. W mieście jest 47 punktów dostępowych, z czego niemal połowa bezpłatnych. Ostatnio magistrat zmodernizował swoją sieć bezprzewodową tak, by sięgała aż po Pomnik Czynu Polaków.- Na modernizację systemu wydaliśmy w tym roku 65 tys. zł - mówi Andrzej Feterowski, dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miejskiego w Szczecinie. - Z budżetu miasta opłacamy także bieżące utrzymanie punktów dostępowych. Dzięki nowym urządzeniom szczecinianie mogą korzystać z bezpłatnego i bezprzewodowego dostępu do internetu w pobliżu Biura Obsługi Interesantów, sal posiedzeń komisji radnych i parteru Filharmonii Szczecińskiej. Co ciekawe, sieć internetowa jest dostępna także na Jasnych Błoniach, aż po Pomnik Czynu Polaków. Wystarczy mieć urządzenie wyposażone w odbiornik Wi-Fi - komputer przenośny, albo odpowiedni telefon komórkowy i można surfować po internecie spacerując po parku.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 18 marca 2008 - 13:08:27  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Sprawa molestowania w prokuraturze. O. Marcin zeznawał
KURIER SZCZECIŃSKI - Opowiedziałem wszystko, co wiem - zapewnił zaraz po przesłuchaniu przez prokuratora o. Marcin Mogielski. - Teraz obowiązuje mnie milczenie.Wczorajsze przesłuchanie dominikanina trwało 4 godziny. Po jego zakończeniu o. Marcin zapewnił, że liczy na szybkie wyjaśnienie sprawy. Ma nadzieję, o co apelował, że do prokuratury zgłoszą się kolejni pokrzywdzeni i świadkowie.

Przypomnijmy, że o. Marcin Mogielski spisał zeznania wychowanków Ogniska św. Brata Alberta w Szczecinie, z których wynikało, że w latach 90. kilku chłopców było w ośrodku molestowanych seksualnie. Krzywdę miał im wyrządzić ks. Andrzej - założyciel i dyrektor szczecińskiego ośrodka.

Sprawę w ub. tygodniu opisała „Gazeta Wyborcza". Zdaniem dziennikarzy, chłopcy o swoich kłopotach opowiedzieli wówczas wychowawcom, którzy z kolei poinformowali o nich bp. Stanisława Stefanka - podlegała mu wtedy oświata w archidiecezji. Ale zarówno bp Stefanek jak i abp Marian Przykucki zlekceważyli otrzymane wtedy sygnały. Ks. Andrzej odszedł z ogniska dopiero wiosną 1996 r. Został dyrektorem Liceum Katolickiego w Szczecinie i przewodniczył Stowarzyszeniu Szkół Katolickich.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 18 marca 2008 - 13:06:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 268 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 298 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 216 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 267 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 427 0 -
 
Tematów: 132 | Posty: 165 | Odsłon: 196739


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
baner.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 47
unikalnych: 13

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 589999
unikalnych: 253911

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1045711
unikalnych: 369717

Online
Gości: 4
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 584, Najnowszy: klasota

Ogłoszenia
Sprzedam
Antidotum Agencja Zatrudnienia-email-
31 mar : 09:44
Antidotum nie szuka pracy dla Ciebie, Antidotum już ją ma!

Dla naszego Klienta firmy produkcyjnej poszukujemy kandydatów na stanowisko Pracownika Produkcji.

Miejsce pracy: Szczecin Prawobrzeże
Nr ref.: ppr/szc/2015

Zadania:
- praca na dziele produkcyjnym (składanie elementów),
- dbanie o dobrą jakość pracy.

Wymagania:
- zdolności manualne,
- mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji,
- rzetelność w wykonywaniu powierzonych zadań,
- dokładność, sumienność oraz dynamizm pracy,
- dobra organizacja pracy.

Oferujemy:
- przyuczenie do pracy,
- pracę w systemie 3-zmianowym (6-14 / 14-22 / 22-6),
- możliwość stałego zatrudnienia.

Osoby zainteresowane zapraszamy do biura w Szczecinie przy ul. Pocztowa 2.

Antidotum Agencja Zatrudnienia jest zarejestrowanym podmiotem, działającym na polskim rynku, prowadzącym działalność w zakresie pracy tymczasowej, doradztwa personalnego, pośrednictwa pracy na terenie RP i za granicą, wpisanym do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 11435.
Więcej ogłoszeń (1)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1519 sek., 0.0369 z tego dla zapytań.