Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

anonse.jpgDyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Szczury tak sfałszują wybory prezydenckie-wyciek z podsłuchu
Autor: Margo dnia 09 kwi : 15:09
Czy wprowadzony przez rząd Kopacz system "Źródło" [ more ... ]

[News] Lądowisko też będzie
Autor: admin dnia 01 kwi : 13:53
Wszytko możliwe , kosmodrom tez by się tam zmieści [ more ... ]

[News] Lądowisko też będzie
Autor: marfi dnia 01 kwi : 13:24
Do pełni szczęśia brkować mi będzie wyrzutni z rak [ more ... ]

[News] Gminie Stepnica grozi 1, 5 miliona zł odszkodowania dla żeglarzy
Autor: Margo dnia 31 mar : 15:12
Artykuł poniżej dobrze obrazuje sytuację. Mafia rz [ more ... ]

[News] Gminie Stepnica grozi 1, 5 miliona zł odszkodowania dla żeglarzy
Autor: Margo dnia 31 mar : 15:09
Przecież te 1,5 mln nie pójdzie z kieszeni ani bur [ more ... ]

[News] CBA weszło do PSL. Działacze usłyszeli zarzuty „korupcji wyborczej”
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:04
Mąż szefowej zarządu wojewódzkiego PSL na Podkarpa [ more ... ]

[News] Kwota wolna od podatku: Tanzania - 4236 zł, Mauretania - 3204 zł, Polska - 3091 zł. Dlaczego PO skazuje nas na bycie krajem "trzeciego świata"?
Autor: Margo dnia 19 mar : 20:48
Zapomniałam napisać- Pierwsze zarobione £10 800 w [ more ... ]

[News] Kwota wolna od podatku: Tanzania - 4236 zł, Mauretania - 3204 zł, Polska - 3091 zł. Dlaczego PO skazuje nas na bycie krajem "trzeciego świata"?
Autor: Margo dnia 19 mar : 20:47
Polska kwota wolna od podatku nie uległa zmianie o [ more ... ]

[News] Zapraszamy na spotkanie z kandydatem na Prezydenta RP Pawłem KUKIZEM
Autor: Margo dnia 18 mar : 08:52
Jestem pełna nadziei. Wielu mówi- muzyk, oszołom, [ more ... ]

[News] Kukiz: Mam obowiązek krzyczeć!
Autor: admin dnia 06 mar : 13:26
-LINK- tu radzę zobaczyć


wtorek 15 kwiecień 2008
PO chce uwłaszczenia działkowców
KURIER SZCZECIŃSKI Platforma Obywatelska szykuje ustawę, która uwłaszczy blisko milion użytkowników ogródków działkowych - pisze „Rzeczpospolita”. Zamiast uprawiania marchewki czy pomidorów będą oni mogli na działce wybudować np. dom. Wymagałoby to jedynie zgody gminy. Będzie też można ziemię sprzedać samorządowi.

W wielu miastach ogródki działkowe znajdują się na bardzo atrakcyjnych terenach. Poparcia projektu nie wyklucza PSL.

- Inicjatywa jest słuszna, ale musi być uzgodniona i dopracowana - mówi przewodniczący klubu PSL Stanisław Żelichowski.

- Ten pomysł niszczy ideę związków działkowych - oburza się z kolei sekretarz Związku Działkowców Polskich Wiesław Sawicki.

W Polsce jest ok. 5 tys. ogrodów, na których znajduje się 966 tys. działek, zajmujących 44 tys. ha. Ponad połowa z miliona działkowców to emeryci i renciści. (PAP)Więcej w dzisiejszym papierowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego"
informacja -LINK-
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Adam  ::  wtorek 15 kwietnia 2008 - 23:48:32  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kłopoty z prądem i wodą, także pitną. Nadal kryzysowa sytuacja
KURIER SZCZECIŃSKI W Zachodniopomorskiem nadal wiele miejscowości pozostaje bez prądu i np. w powiecie stargardzkim energię elektryczną mieszkańcy wielu wsi pobierają z agregatów prądotwórczych. W powiecie goleniowskim, kamieńskim i gryfickim rzeki występują z brzegów, zalewając siedliska ludzkie. Na domiar złego w Płotach i okolicy woda pitna nie nadaje się do użytku, gdyż została skażona. Koszmar trwa i ludzie z niepokojem obserwują pogodę, boją się dalszych opadów deszczu, czekają na przywrócenie normalności.Droga z Górek Pomorskich do Płastkowa w gminie Kamień Pomorski została całkowicie zalana na odcinku 200 metrów. Wioska jest odcięta od świata.
W gminie Golczewo wciąż wylewa rzeka Wołczenica. Kontynuowane są działania (w miejscowościach Wysoka Kamieńska, Dargoszewo, Kozielice) zabezpieczające - w zależności od potrzeb – wypompowywanie wody, układanie worków z piaskiem wzdłuż ciągów komunikacyjnych, oczyszczanie rowów melioracyjnych.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 15 kwietnia 2008 - 10:44:45  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 14 kwiecień 2008
Na rozwój obszarów wiejskich. Miliony do wzięcia
KURIER SZCZECIŃSKI Gmina przygotowuje się do „skoku na kasę” – czyli pozyskania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Każda z wiejskich miejscowości może do roku 2013 uzyskać z tego źródła nawet pół miliona złotych na własne inwestycje.Pieniądze są duże, ale kłopot w tym, że nie każdy może po nie sięgnąć, a ten który może – musi to zrobić umiejętnie. Dlatego w Goleniowie już teraz trwają przygotowania do składania wniosków o te pieniądze.
Środki będą przeznaczone na szeroko pojęte inwestycje na terenach wiejskich. Wnioski o dofinansowanie tych inwestycji (75 procent kosztów) mogą składać gminy, organizacje pożytku publicznego, kościoły. Samo złożenie wniosku będzie jednak niczym w zestawieniu z ilością czynności do wcześniejszego wykonania. Przede wszystkim miejscowość, która chce się ubiegać o pieniądze musi posiadać „plan odnowy miejscowości” sporządzony według wymagań programowych. Plan musi zostać zatwierdzony przez wiejskie zebranie i uchwalony przez radę gminy. Miejscowość powinna też mieć opracowaną listę priorytetów inwestycyjnych, a ich realizacja ma przebiegać w kolejności podanej na tej liście. Najważniejsze jednak, że załącznikiem do wniosku musi być dokumentacja przedinwestycyjna, a sama inwestycja będzie realizowana z własnych środków starającego się o dofinansowanie. Dopiero potem nastąpi zwrot trzech czwartych poniesionych kosztów. Oczywiście, o ile wniosek zyska akceptację zarządzającego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 14 kwietnia 2008 - 09:03:34  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Groźne skutki złej melioracji. Niebezpieczne ulewy
KURIER SZCZECIŃSKI PODCZAS minionego weekendu strażacy, żołnierze garnizonu Dziwnów i pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim ratowali podtopione drogi i gospodarstwa domowe w miejscowościach: Miłachowo, Sierosław, Strzeżewo, Stawno, Płoskowo, Trzebiszewo, Rzewnówko, Jaroszewo i Borzysław. Groźna sytuacja utrzymywała się na Redze, a pod Goleniowem Ina zalała łąki.W sobotę rano ulewny deszcz na chwilę zwiększył zagrożenie na podtopionych terenach. Wicestarosta kamieński Marek Kawa zwołał spotkanie pracowników starostwa odpowiedzialnych za sytuacje kryzysowe i natychmiast wyruszyli w teren.
Najgorzej było w Jaroszewie. Tutaj zapomniano już dawno, co to jest… melioracja. Niedrożne rowy i system odwodniania pól dał o sobie znać. Woda zalał centrum wsi i kilkusetmetrowy odcinek drogi.Lokalne podtopienia z różnym natężeniem występowały w Stawnie, Trzebieszewie, Rzewnówku i Borzysławiu. Omal nie doszło do zalania drogi powiatowej w miejscowości Sierosław, czemu zapobiegła szybka interwencja strażaków. Zalane zostało jedno z gospodarstw, bo i tutaj podczas budowy drogi Międzywodzie – Unin zapomniano o udrożnieniu kanałów melioracyjnych.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 14 kwietnia 2008 - 09:02:21  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Więcej szkodliwych substancji w żywności
KURIER SZCZECIŃSKI Resort rolnictwa planuje nowelizację prawa żywnościowego, w której obniżone zostaną limity chemikaliów zawartych w żywności - donosi „Rzeczpospolita”. Chodzi m.in. o pestycydy i inne substancje szkodliwe dla zdrowia.Limity chemikaliów ustala UE, ale kraje członkowskie dodatkowo mogą je dodatkowo zwiększyć i Polska tak właśnie robi. Teraz może się to zmienić. Gazeta przyznaje, że na razie ministerstwo opublikowało jedynie projekt noweli rozporządzenia o tym, ile pestycydów może się znaleźć w paszach. Z planów legislacyjnych resortu wynika jednak, że chce on obniżyć wymogi dla wyrobów mlecznych o tradycyjnym charakterze.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 14 kwietnia 2008 - 09:01:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Z ostatniej chwili
GOLENIOW.NET.PL Jeszcze 12 miejscowości bez dostaw prądu
W naszym powiecie po wtorkowej awarii energetycznej jeszcze 12 miejscowości nadal czekają na podłączenie do prądu. Prace przy naprawach linii energetycznych oraz stacji trafo trwają cały czas non stop bez przerw w nocy i w dzień.
Aktualnie skutki awarii usuwa 15 brygad energetyków w powiecie goleniowskim, W Świętej zasilane w energię elektryczną wznowiono dzięki agregatom.
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Adam  ::  poniedziałek 14 kwietnia 2008 - 01:35:15  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Juniorzy z Barnima Goleniów marzą o olimpiadzie
GŁOS SZCZECIŃSKI Karolina Waszak i Krystian Zalewski wywalczyli tytuły mistrzów Polski w biegach przełajowych juniorów.

W sporcie młodzieżowym osiągnęli niemal wszystko. Teraz przed sportowcami kolejne wyzwanie - matura.

- Matura i przygotowania do kolejnych mistrzostw świata - przyznają zgodnie Karolina Waszak i Krystian Zalewski. - Stres jest, ale damy radę. Jak człowiek jest zorganizowany, to wystarcza mu w ciągu dnia czasu na wszystko. To kwestia przyzwyczajenia i wypracowania w sobie pewnego reżimu. Poza tym, na próbnej maturze nie wypadliśmy gorzej niż nasi koledzy.

Już myślą o kolejnych startach

Karolina i Krystian to duma goleniowskiego klubu Barnim, który został wybrany najlepszym klubem sportowym w kraju. Na ten sukces szczególnie zapracowała właśnie para młodych lekkoatletów. Ostatnio oboje wywalczyli w Kwidzynie pierwsze miejsca na mistrzostwach Polski. Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Edynburgu też wypadli nieźle - Karolina wywalczyła 51., a Krystian 71. miejsce.

- Jestem z nich naprawdę dumny - wyznaje Jacek Kostrzeba, trener. - To największy sukces w mojej pracy trenera. Oboje osiągnęli bardzo dużo. Mam nadzieję, że w lipcu wystartują na mistrzostwach świata, a potem w grudniu na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych i fart, jaki mają przez dwa ostatnie sezony, utrzyma się. Nie ukrywam, że nie będzie łatwo, bo przed Karoliną i Krystianem wkrótce przejście z kategorii juniorów do seniorów, a to spora zmiana w życiu sportowca. Oboje wybierają się też na studia do Szczecina. Na szczęście tu mają już miejsca zaklepane bez stresu i egzaminów.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Adam  ::  poniedziałek 14 kwietnia 2008 - 01:27:04  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 13 kwiecień 2008
17 miejscowości wciąż bez prądu
GŁOS SZCZECIŃSKI W powiecie goleniowskim prądu nie ma jeszcze 17 miejscowości. W tych sołectwach, gdzie sytuacja wygląda najbardziej dramatycznie, ludziom podłączono agregaty generujące prąd. Energetycy i władze gminy Goleniów nie są w stanie określić konkretnej daty, kiedy w miejscowościach pozbawionych energii prąd wreszcie zostanie podłączony.– Taka dramatyczna sytuacja jest na przykład w Świętej – mówi Andrzej Wojciechowski, burmistrz Goleniowa. - W tej miejscowości ostatnie opady śniegu poczyniły największe spustoszenie. 17 słupów wysokiego napięcia zostało zniszczonych. Naprawienie tego może potrwać jeszcze jakiś czas. Wiem, że energetycy robią wszystko, żeby wyeliminować awarię, ale to wymaga czasu. Żeby ulżyć ludziom z miejscowości, które tak naprawdę zostały odcięte od świata, podłączyliśmy agregaty. To powinno na jakiś czas zminimalizować uciążliwości związane z brakiem energii. Potem, mam nadzieję, sytuację uda się opanować i zażegnać kryzys.


AGAT


informacja http://www.glosszczecinski.com.pl
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 13 kwietnia 2008 - 22:03:48  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Będzie podwyżka gazu
GŁOS SZCZECIŃSKI Jeszcze w tym miesiącu gaz podrożeje o ponad 14 procent Urząd Regulacji Energetyki zgodził się bowiem na takie podwyżki. PGNiG wprowadzi je już od 25 kwietnia.- Podwyżka za podwyżką, nie wiem jak sobie z tym poradzimy - mówi Wanda Kordyła. - Już płaciłam za gaz 400 zł miesięcznie, teraz o kilkanaście procent więcej. Skąd na to brać? Emerytury wzrosły zaledwie kilka procent. A przecież nie tyko gaz ciągle drożeje, także prąd, żywność, paliwa. To jakieś wariactwo. Jest coraz gorzej.

Pani Małgorzata Haman ogrzewa gazem mieszkanie w budynku dwurodzinnym, na gazie gotuje posiłki i ogrzewa wodę w łazience. Rachunki wysokości 1000 zł w sezonie grzewczym, to już standard.

- Jestem przerażona tym podwyżkami - mówi. - Chyba trzeba będzie przenieść się do bloku. Domowy budżet tego nie wytrzyma.

- Skończą się używki, spotkania ze znajomymi, a zamiast krakowskiej przyjdzie jeść mortadelę - dodaje pani Wanda. - To smutna perspektywa dla ludzi, którzy całe życie ciężko pracowali.

Szef URE zapewnia, że w tym roku już nie będzie następnych podwyżek cen gazu.

Piotr Jasina

informacja http://www.glosszczecinski.com.pl
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 13 kwietnia 2008 - 22:02:59  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Jeszcze kilka dni bez prądu
GŁOS SZCZECIŃSKI W powiecie goleniowskim prądu i wody wciąż nie ma jeszcze kilkadziesiąt miejscowości.Najgorzej sytuacja wygląda w gminie Goleniów. Energii pozbawionych jest 17 miejscowości. Energetycy cały czas naprawiają zniszczone linie przesyłowe, ale może to potrwać kilka dni. Najdłużej, bo prawdopodobnie także jeszcze w przyszłym tygodniu energii pozbawiona będzie Święta - tam szkody są największe. Pod ciężarem śniegu złamało się w tej miejscowości 17 słupów wysokiego napięcia.

- Walczymy z awarią cały czas. Mieszkańcom Świętej, którzy nie mają co liczyć na prąd w najbliższych dniach, podłączyliśmy agregat - powiedział nam Andrzej Wojciechowski, burmistrz Goleniowa.

agat


informacja http://www.glosszczecinski.com.pl

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 13 kwietnia 2008 - 10:17:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 342 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 358 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 253 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 296 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 454 0 -
 
Tematów: 132 | Posty: 165 | Odsłon: 199394


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
baner.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 65
unikalnych: 15

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 597012
unikalnych: 255788

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1056717
unikalnych: 372434

Online
Gości: 7
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 586, Najnowszy: dupamaryni

Ogłoszenia
Sprzedam
Więcej ogłoszeń (0)
Kupię
ATERIMA MED-email-
15 kwi : 14:00
ATERIMA MED świadczy usługi opieki domowej dla osób niesamodzielnych w Polsce i w Niemczech. Zapewniamy bezpieczne zatrudnienie, kierując pracowników jedynie do sprawdzonych i pewnych miejsc pracy. Starannie dobieramy personel opiekuńczy, dzięki któremu nasi podopieczni otrzymują wsparcie i fachową pomoc w codziennych czynnościach.

Poszukujemy osób na stanowisko:

OPIEKUN(KA) OSÓB STARSZYCH
Miejsce pracy: Niemcy/ Różne miejscowości/ domy prywatne

Zapewniamy:
- legalne i bezpieczne zatrudnienie,
- atrakcyjne wynagrodzenie (nawet do 1350 euro),
- sprawdzone i pewne miejsca pracy,
- pakiet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego,
- ofertę dopasowaną do doświadczenia, stopnia znajomości języka oraz oczekiwań opiekuna,
- stałą opiekę ze strony zespołu naszych Koordynatorów,
- organizację podróży,
- zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy,
- narzędzia umożliwiające stałe podnoszenie kwalifikacji językowych (zajęcia stacjonarne, kursy internetowe).

Opis pracy:
- sprawowanie podstawowej opieki oraz wsparcie podopiecznego w codziennych czynnościach,
- proste prace domowe,
- dotrzymywanie towarzystwa i aktywizacja podopiecznego.

Wymagania:
- znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym,
- doświadczenie w opiece nad osobą chorą lub w podeszłym wieku.

Dołącz do nas i pracuj bezpiecznie za granicą!
Aktywnie prowadzimy rekrutację we wszystkich regionach Polski.
Zajrzyj na -LINK- a poznasz nas bliżej.

Gdzie możesz nas znaleźć?
- zadzwoń 91 506 55 55,
- wyślij sms o treści: OPIEKA na nr: 668 898 940 – oddzwonimy na pewno,
- wejdź na -LINK- i odwiedź jedno z naszych biur rekrutacyjnych.
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1301 sek., 0.0377 z tego dla zapytań.