Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Na ostro po artykule w GG
Autor: Margo dnia 15 gru : 14:24
Autorem artykułu jest C.Martyniuk, obecny poddany [ more ... ]

[News] Kompromitacja Gminy Goleniów przez Burmistrza Goleniowa trwa w najlepsze
Autor: Margo dnia 08 gru : 05:57
Kilka rodzin mieszkających w poniemieckich domach. [ more ... ]

[News] Polacy nic się nie stało - "Bo czyszczą studzienki, proszę Pani"
Autor: Margo dnia 20 lis : 20:30
Raczej "Goleniowianie -nic się nie stało". Studzie [ more ... ]

[News] Kulturalne dylematy - wnioski
Autor: MW dnia 07 lis : 15:22
A to jeszcze jest jakieś porozumienie 14?

[News] Wystąpienie Łukasza Mituły na XXIII sesji Rady Powiatu w sprawie szpitala
Autor: MW dnia 31 paź : 09:50
Wybory za pasem . Rozgrywki o głos suwerena idą na [ more ... ]

[News] Uroczystość oddania czci Bohaterom Wojny Obronnej 1939 - 1 września 2017
Autor: Margo dnia 02 wrz : 08:40
Kim z pochodzenia jest burmistrz? Już nawet pozory [ more ... ]

[News] I jak tu żyć Panie Burmistrzu bez wody?
Autor: Grześ dnia 05 cze : 18:53
Słucham i nie wierzę w to co słyszę. W tym wieku, [ more ... ]

[News] Czy gmina może stracić miliony? Częściowo utajniona Komisja Budżetu.
Autor: MW dnia 05 cze : 12:48
Zaraz za granica (Penkun ?) biogazownia na bodajże [ more ... ]

[News] Urodziny Goleniowa-Tort a la sukces(ja)?
Autor: MW dnia 24 maj : 12:17
w tytule macie na myśli W.Cz. przewodniczącego RM. [ more ... ]

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: Andrzej dnia 05 maj : 16:08
MW zadzwoń


wtorek 09 listopad 2010
Kampania z pożytkiem dla ludzi
KURIER SZCZECIŃSKI Kandydaci PiS na goleniowskich radnych zdecydowali, że kupią sprzęt medyczny dla szpitala, zamiast drukować plakaty i ulotki wyborcze.

We wtorek przekazali ordynatorowi oddziału chirurgicznego wartą 3,5 tys. zł klipsownicę, urządzenie do tamowania krwawienia w czasie operacji laparoskopowych.

- Nie ukrywamy, to jest działanie nas promujące – mówi Jacek Kostrzeba, kandydat na radnego gminnego. – Ale z takiej promocji będzie więcej pożytku niż z plakatów, ulotek i banerów. Mówię oczywiście o pożytku, jaki będą mieli z tego ludzie.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 09 listopada 2010 - 21:10:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Od maja w Niemczech czeka na Was praca
GŁOS SZCZECIŃSKI Od 1 maja 2011 roku w Niemczech nie trzeba będzie mieć specjalnego zezwolenia na zatrudnienie. Tysiące Polaków wyjedzie pewnie na Zachód w poszukiwaniu pracy. Co ich tam czeka, na co mogą liczyć. Dziś na stronie 21 piszemy jak wygląda w Niemczech system emerytalny i system opieki zdrowotnej.
W piątek podpowiemy jak założyć swoją firmę w Niemczech, a także odpowiemy na najczęściej zadawane pytania naszym specjalistom.

Przypomnijmy: w poniedziałek na telefony od naszych czytelników czekała Magdalena Ullrich, menadżer projektów miasta Pasewalk, która opowiadała jak żyje się w Niemczech i jak i gdzie szukać tam pracy.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 09 listopada 2010 - 21:09:25  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Warsztaty i koncert muzyki folk
GOLENIOW.PL W trakcie najbliższego weekendu Goleniowski Dom Kultury zaprasza na „Warsztaty Folkowe” oraz na koncert muzyki folk.

Zajęcia „Warsztatów Folkowych” poprowadzi Pani Joanna Słowińska - pieśniarka, skrzypaczka o niezwykłej charyzmie scenicznej, śpiewająca rzadko już używaną ludową techniką „głosu białego”. Była solistką zespołu Piotra Rubika, współzałożycielką zespołu „Muzykanci”. W roku 2004 Joanna została uhonorowana GRAND PRIX, Nagrodą Publiczności "Burza Braw" i Nagrodą Specjalną TV Polonia - Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja", a w 2005 została laureatką Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Grała na najważniejszych festiwalach muzyki folkowej w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Dania, Szwecja, Białoruś, Litwa, Czechy, Macedonia).


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 09 listopada 2010 - 16:41:45  ::  Czytaj/Komentuj: 0

„Sklep z Ptasimi Piórami” w Goleniowie
GOLENIOW.PL Goleniowski Dom Kultury zaprasza na jesienne spotkanie z piosenką poetycką w wykonaniu szczecińskiego zespołu „Sklep z Ptasimi Piórami”. Będzie to muzyczna podróż, wypełniona refleksją i zadumą.

Nie do wiary, ale ten zespół występuje na scenie już ponad 30 lat. Zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 r. Od razu były laury na festiwalach studenckich w Szklarskiej Porębie, Łodzi, Zielonej Górze, Świnoujściu i Poznaniu. Grupa kilkakrotnie była wyróżniana na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Należy do czołówki wykonawców nurtu piosenki autorskiej.

Założycielem „Sklepu ...” jest Ryszard Leoszewski - kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta,  piosenkarz, twórca audycji radiowych i telewizyjnych i pedagog w jednej osobie. Komponował i wykonywał muzykę do spektakli Teatru Studio Zet, Szczecińskiego Teatru Pantomimy, był jednym z pierwszych aktorów Teatru Kana. W 1982 r. skomponował muzykę do wierszy, wykorzystanych w przedstawieniu „Księga o Życiu, Śmierci i Twórczości Osipa Mandelsztama” w reżyserii Zygmunta Duczyńskiego. W 1987 r. stworzył grupę artystyczną ARFIK. Napisał też wiele przebojów do popularnych programów telewizyjnych dla dzieci „Budzik” oraz „Tik Tak”.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 09 listopada 2010 - 16:40:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Spotkanie i szkolenie obwodowych komisji wyborczych
GOLENIOW.PL W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze spotkanie obwodowych komisji wyborczych w Gminie Goleniów. Ich członkowie odbędą wtedy szkolenie odnośnie pełnienia swoich funkcji.

Uchwałą Gminnej Komisji Wyborczej w Goleniowie z 5 listopada 2010 r. powołane zostały obwodowe komisje wyborcze do wyborów samorządowych. Będą pracowały w trakcie wyborów w 18 lokalach wyborczych na terenie naszej Gminy. Ich członkowie po raz pierwszy spotkają się 16 listopada 2010 r. (wtorek) w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie, Plac Lotników 1, w sali konferencyjnej Rady  Miejskiej.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 09 listopada 2010 - 16:39:15  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Straż Miejska w Goleniowie w ubiegłym tygodniu
GOLENIOW.PL W dniach od 1 do 7 listopada 2010 r. Straż Miejska podjęła łącznie 116 interwencji, w tym 51 z własnej inicjatywy, a 65 na podstawie zgłoszeń mieszkańców i różnych instytucji. W tym czasie Straż nałożyła 13 mandatów karnych na kwotę 4.300,00 zł oraz udzieliła 8 pouczeń.

W nocy 6 listopada o godz. 0.30 na targowisku przy ul. Zielona Droga w Goleniowie patrol Straży Miejskiej ujął na gorącym uczynku 4 sprawców, którzy przewrócili wiatę handlową. Osoby te za popełnione wykroczenie zostały ukarane mandatami karnymi po 500 zł każda. Na tak wysoki wymiar kary wpłynął chuligański charakter wybryku.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 09 listopada 2010 - 16:37:57  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 08 listopad 2010
Czy warto iść na głosowanie?


Marzenna Budek                                    Jolanta Jarlaczyńska
Sylwester Kinik                                      Jan Staniucha
Roman Latuszek
Czesław Majdak
Jerzy Maksym
Beata Nawrot
Halina Nebratenko
Krzysztof Rutkowski
Tadeusz Skałecki
Henryk Zajko.

Powyżej zamieściłam,gwoli przypomnienia,nazwiska radnych,którzy głosowali za przyjęciem Strategii lub wstrzymali się od głosu.
Krok ten spowodował,iż nasza Rada zdecydowała o likwidacji trzech szkół wiejskich i przedszkoli (oprócz jednego samodzielnego,najtańszego w utrzymaniu),a następnie prywatyzacji,czyli przekazaniu do prowadzenia -i tu jasno trzeba to rzec- popieranym przez Gminę osobom.Szkoły miało przejąć TPD,przedszkola ich dotychczasowe dyrektorki.
Nasi włodarze twierdzą z uporem,iż wszystko było dobrze przygotowane.Śmiem twierdzić,że nie - czy gdyby przygotowano wszystko jak należy,wytłumaczono rzetelnie,mieszkańcy Gminy zdecydowaliby o chęci przeprowadzenia referendum?Wątpię.

Przyponę,kto uczestniczył we wszystkich spotkaniach Komisji mieszanej,która miała za zadanie m.in. wyjaśnienie sprawy prywatyzacji i znalezienie rozwiązania,które pozwoliłoby zachować dotychczasową sieć szkół:

- Andrzej Bugajski (całym sercem oddany sprawie szkół)

- Elżbieta Wasylów (to ona doprowadziła do powstania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkół Wiejskich)

- Małgorzata Kurkowska ( nazywana "matką walczacą",która potrafiła celnymi argumentami wyprowadzić z równowagi Pana Krzysztofa Zajko).

Niestety Strategia nie została zmieniona.W dalszym ciągu jest w niej zapis o prywatyzacji szkół i przedszkoli.

Jest jeszcze jedno pytanie - dlaczego Przewodniczący Komisji Budżetu Pan Latuszek nie dokonał kontroli przekazywanych dotacji na rzecz TPD?Obiecał to uczynić,ale na obietnicy się skończyło.

Teraz to od Was wyborcy będzie zależało,czy wybierzecie Burmistrza i Radnych,którzy dokończą proces prywatyzacji,nie pytając się już nikogo o zdanie-BO TAK JEST ZAPISANE W STRATEGII.

Żałuję tylko jednego,że Andrzej Bugajski ( z wymienionych trzech,a właściwie czterech nazwisk powyżej) nie kandyduje na Radnego.

Przyszłość Naszej Gminy oraz szkół i przedszkoli leży w WASZYCH RĘKACH.

Nadesłane przez Margo
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 08 listopada 2010 - 16:21:50  ::  Czytaj/Komentuj: 2

Nastolatka z nieletnimi kolegami zaatakowała mężczyznę
GŁOS SZCZECIŃSKI Policjanci z Goleniowa zatrzymali 17-latkę, która razem z trzema nieletnimi kolegami napadła na 22-letniego mężczyznę. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń. 17-latka została w piątek tymczasowo aresztowana na 2 miesiące. Nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym. - Do zdarzenia doszło wieczorem 30 października w Goleniowie - informuje st.sierż. Lilla Bawelska z goleniowskiej policji. - Na idącego chodnikiem mężczyznę napadła grupa młodych osób – dziewczyna i trzech chłopaków.

Pobitemu i nieprzytomnemu zabrali wiatrówkę, po czym uciekli. Mężczyzna w ciężkim stanie z obrażeniami głowy i klatki piersiowej trafił do szpitala. W czwartek funkcjonariusze zatrzymali 17-letnią dziewczynę i trzech chłopaków w wieku od 14 do 16 lat. Wszyscy są mieszkańcami Goleniowa.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 08 listopada 2010 - 12:50:06  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 06 listopad 2010
"Człowiek z Plakatu"
GOLENIOW.NET.PL Od  kilku dni można zobaczyć tego Pana  na ulicach Goleniowa ,ostatnio dość często w centrum w okolicy budynku poczty. Ubrany zwyczajnie, uśmiechnięty, przemiły w obyciu. Stoi sobie i rozdaje ulotki czasem ,jak to miało miejcie  np. dzisiaj było z nim kilka osób. Bardzo grzecznie podchodzi i nie nachalnie wita się z każdym.
-  „ Witam Panią/a serdecznie. Nazywam się Robert Krupowicz jestem kandydatem na Burmistrza Goleniowa.” .
Wręczając czasem ulotkę do ręki przechodniowi dodaje
-  „Jestem ten człowiek z plakatu” .
Po tych słowach często u przechodniów widać zaskoczenie.
-   „O ! Miło mi”. 
A potem 
-  „A na plakacie wygląda Pan inaczej”
Jedni mówią poważniej , drudzy młodziej lub starzej. 
-  „Z jakiej jest Pan partii i kto Pana popiera”
-  „Nie należę, a popierają mnie obywatele i wyborcy tej gminy, ze Stowarzyszenia GO”

Czasem szczególnie po tych ostatnich słowach widać zaskoczenie.

thumb_6.11.2010-1.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 06 listopada 2010 - 14:48:23  ::  Czytaj/Komentuj: 2

Ciężarówka zsunęła się z wiaduktu pod Goleniowem. Droga jest nieprzejezdna
GŁOS SZCZECIŃSKI Autokar wymijał ciężarówkę na wąskim wiadukcie. Kierowca scanii żeby uniknąć zderzenia zjechał na pobocze i spadł z wiaduktu. Autokar jadący od strony Świnoujścia do Goleniowa wiaduktem na przedłużeniu ulicy Wolińskiej nie zachował ostrożności przy mijaniu się. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą i 40 tonami piachu chciał uniknąć zderzenia czołowego, zjechał na pobocze i zawisł.

– Tak będzie prawdopodobnie do późnych godzin popołudniowych – mówi st. sierż. Lilla Bawelska. - Na miejsce udaje się specjalny dźwig, który będzie wyciągał scanię. W wypadku nikt nie ucierpiał.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 06 listopada 2010 - 13:39:32  ::  Czytaj/Komentuj: 1

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 1041 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 1380 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 1183 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 3775 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 4217 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 319188


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 7
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 660, Najnowszy: Ewa

Ogłoszenia
Sprzedam
ATERIMA MED-email-
22 lut : 16:50
ATERIMA MED poszukuje zaangażowanych Opiekunek i Opiekunów do opieki domowej nad osobami starszymi i niesamodzielnymi w Niemczech. Oferujemy bezpieczne zatrudnienie w sprawdzonych miejscach pracy oraz atrakcyjne zarobki. Gwarantujemy fachowe wsparcie i zawsze rzetelne informacje. Oczekujemy przynajmniej komunikatywnej znajomości j. niemieckiego i doświadczenia w opiece. Naszym priorytetem jest właściwe dopasowanie oferty i budowanie długofalowych partnerskich relacji z naszymi Opiekunami. Prowadzimy rekrutację na terenie całej Polski.

Opiekun/ka z czynnym prawem jazdy – PREMIA WIELKANOCNA (1240 € netto /mies.)
Miejsce pracy: Niemcy, Münster

Podopieczny oraz warunki mieszkaniowe:
Do opieki jest 88-letni pan chorujący na cukrzycę oraz demencję. Seniora trzeba zawozić na dializy, dlatego Opiekun/ka musi mieć czynne prawo jazdy. Podopieczny porusza się na wózku. Dwa razy dziennie przychodzą służby medyczne, aby podać panu insulinę. Senior nosi pampersy, potrzebuje pomocy przy czynnościach higienicznych oraz ubieraniu. Należy przygotowywać posiłki zgodne z ustaloną dietą. Pan mieszka w dużym domu. Dla Opiekuna/ki jest do dyspozycji oddzielne piętro. Jest Internet.
Wymagane kwalifikacje:
• dobra znajomość języka niemieckiego
• doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą
• gotowość do podjęcia pracy na terenie Niemiec na okres 2 miesięcy
• empatia i wrażliwość na potrzeby osoby starszej
Naszym pracownikom zapewniamy:
• legalne i bezpieczne zatrudnienie w jednej z największych firm na rynku
• atrakcyjne wynagrodzenie i wysokie premie za polecenia nowych Opiekunek oraz opłacone składki ZUS
• pełną organizację i pokrycie kosztów podróży
• sprawdzone i pewne miejsca pracy
• pakiet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego
• ofertę dopasowaną do doświadczenia, stopnia znajomości języka oraz możliwości Opiekunki
• stałą, fachową opiekę ze strony zespołu naszych Koordynatorów
• zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy
• narzędzia umożliwiające stałe podnoszenie kwalifikacji (internetowe i stacjonarne kursy językowe, szkolenia z zakresu opieki nad seniorami)
DTR Compressor-email-
14 lut : 06:54
Firma DTR Compressor oficjalny dystrybutor kompresorów BERICO oferuje sprzedaż ,montaż i naprawę kompresorów do wydmuchu.

W ofercie kompresory producentów Betico GHH Drum Siloking CVS Blackmer Mouwex Hori , Bratsch.

Oferujemy nowe i używane kompresory do materiałów sypkich z gwarancją do 2 lat.

Zabudowy riwo welgro rti,montaż na każdym ciągniku siodłowym.

Ponadto w ofercie układy hydrauliki siłowej na podzespołach Hyva Binotto Afhymat omfb , przystawki odbioru mocy VOLVO DAF MAN SCANIA.

Serwis i montaz na terenie Europy.

Punkty serwisowe w całej europie zachodniej.

Kontakt:

www.dtr-compressor.pl
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
CITIHAUS-email-
19 lut : 09:28
Otrzymałeś spadek, udział który generuje koszty? 
Odziedziczyłeś tylko część nieruchomości?
Odkupimy Twój udział we współwłasności:
- mieszkania,
- domu,
- działki
Masz problem z porozumieniem się z innymi współwłaścicielami?
Załatwimy wszelkie formalności.
Skontaktuj się z nami:
Tel: 511-422-888
www.citihaus.pl
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Czas generowania: 0.1927 sek., 0.0644 z tego dla zapytań.