Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Uroczystość oddania czci Bohaterom Wojny Obronnej 1939 - 1 września 2017
Autor: Margo dnia 02 wrz : 08:40
Kim z pochodzenia jest burmistrz? Już nawet pozory [ more ... ]

[News] I jak tu żyć Panie Burmistrzu bez wody?
Autor: Grześ dnia 05 cze : 18:53
Słucham i nie wierzę w to co słyszę. W tym wieku, [ more ... ]

[News] Czy gmina może stracić miliony? Częściowo utajniona Komisja Budżetu.
Autor: MW dnia 05 cze : 12:48
Zaraz za granica (Penkun ?) biogazownia na bodajże [ more ... ]

[News] Urodziny Goleniowa-Tort a la sukces(ja)?
Autor: MW dnia 24 maj : 12:17
w tytule macie na myśli W.Cz. przewodniczącego RM. [ more ... ]

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: Andrzej dnia 05 maj : 16:08
MW zadzwoń

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: MW dnia 05 maj : 14:28
Poza tym to wolny kraj . Czy będąc u władzy ktoś [ more ... ]

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: MW dnia 05 maj : 14:23
Jakieś sprawozdanie już było złożone ?

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 15:04
Jak słucham to coraz bardziej podoba mi się argume [ more ... ]

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 14:41
Tak słucham i moim zdaniem to powinni być w kapitu [ more ... ]

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 14:32
A jak do tej pory funkcjonowała formuła zasłużony [ more ... ]


czwartek 24 czerwiec 2010
Dni Morza, Dni Świnoujścia, Święto Marynarki Wojennej
SWINOUJSCIE.PL Program obchodów
22.06.2010r. (wtorek)    DZIEŃ  LITERATURY  WYSPIARSKIEJ
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu, ul. Piłsudskiego 15
10:30 -18:00 Kiermasz książek: „Kup książkę za złotówkę”
11:00 Spotkanie autorskie oraz promocja najnowszej książki dr Józefa Plucińskiego: „Świnoujście na przełomie epok”
12:00 Spotkanie literackie dla dzieci z udziałem Pawła Pieńkowskiego. Fragmenty książki autora pt.: „Baśnie z Piaszczystej Wyspy” czytać będą: Ewę Bugajna i Małgorzata Śliwińska oraz aktorzy:  Ewa Kuklińska i Jacek Kawalec
13:00 –15:00  Działalność „Kącików Literackich” – gośćmi będą:  Cecylia Judek (Sekretarz Naukowy Książnicy Pomorskiej), Paweł Pieńkowski (naukowiec, pisarz), Józef Pluciński (historyk, pisarz) oraz poeci – członkowie Klubu Literackiego „Na Wyspie”
17:00 Gawęda Cecylii Judek o życiu i twórczości Stefana Flukowskiego - patrona Biblioteki
18:00 "M jak morze – „M jak muzyka"  -  wieczór poetycko-muzyczny:

ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Laur Konika Morskiego”   i wręczenie nagród laureatom;
promocja najnowszego  tomiku poezji Klubu Literackiego „Na Wyspie” pt.: „Poławiacze  wzruszeń”;
utwory poetyckie w interpretacji Ewy Kuklińskiej oraz Jacka Kawalca;
część muzyczna w wykonaniu  Państwa Kosętków.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 24 czerwca 2010 - 15:19:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 23 czerwiec 2010
Rejsy tramwajem wodnym
GOLENIOW.PL


Jedną z atrakcji oferowanych przez goleniowski Ośrodek Sportu i Rekreacji są rejsy tramwajem wodnym po Jeziorze Dąbie.
Tramwaj ma zaplanowane rejsy od 26 czerwca. W soboty i niedziele odbywać się będą trzy rejsy o godzinach 11.00, 13.00 i 15.00. Od wtorku do piątku rejsy rozpoczynać się będą o godz. 12.00 i 14.00. Tramwaj będzie wypływać z portu gościnnego w Lubczynie. Cena rejsu 8 zł od osoby.

W wakacje tramwaj również będzie pływał po Inie. Planowane są rejsy w dniach:
- 17-18 lipca od godz. 11.00,
- 7-8 sierpnia od. godz. 11.00,
- 21-22 sierpnia od godz. 11.00.

Zapraszamy na wspólny rejs. Lubczyna i Goleniów od strony wody wyglądają inaczej.

informacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 czerwca 2010 - 13:04:30  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Jest numer, jest ulica i jest sprawca
GOLENIOW.PL
W piątek 18 czerwca na działce gminnej przy ul. Rybackiej w Goleniowie strażnicy miejscy odkryli znacznych rozmiarów dzikie wysypisko śmieci.
Sprawca wykroczenia pozostawił tam znaczne ilości styropianu i innych odpadów pobudowlanych wskazujących, że pochodzą one z prac termoizolacyjnych budynku. Wśród zgromadzonych odpadów odnaleziono numer porządkowy jakiejś nieruchomości, bez oznaczenia nazwy ulicy.

Przeprowadzona przez strażników szczegółowa kontrola terenu miasta przyniosła efekt w postaci odnalezienia remontowanego domu, a podczas dalszych czynności ustalono sprawcę tego wykroczenia. Można było dzięki temu ukarać amatora zaoszczędzenia kosztów przeprowadzanego remontu.  

Za popełnione wykroczenie, polegające na składowaniu odpadów w miejscu niedozwolonym, sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 zł. Ponadto został zobowiązany do uporządkowania działki z nagromadzonych na jej terenie odpadów oraz przedstawienia dowodu na ich utylizację przez uprawniony podmiot. Na wszystkie te czynności wyznaczono maksymalny termin do trzech dniinformacja pochodzi z serwisu Gminy i Miasta Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 czerwca 2010 - 13:00:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Wybory Prezydenta RP w Gminie Goleniów – z innego punktu widzenia
GOLENIOW.PL  Jesteśmy już po wyborach Prezydenta, a właściwie (jak się okazało) po ich pierwszej turze. Chcieliśmy zaproponować Państwu nietypowy punkt widzenia na to, co działo się w trakcie wyborów. Proponujemy zajrzenie za kulisy organizacyjne całej akcji wyborczej. Od strony wyborcy widać mniej więcej tyle: przychodzi do konkretnego lokalu, dostaje kartę do głosowania kwitując ten fakt na spisie wyborców, skreśla „swojego” kandydata, wrzuca kartę do urny i wychodzi. Tyle dzieje się normalnie.

Jak to jest, że w konkretnym lokalu znajdują się wszystkie potrzebne do wyborów sprzęty i materiały, czy komisje obwodowe mają coś więcej do zrobienia, niż tylko śledzenie czynności wyborców, skąd Państwowa Komisja Wyborcza wie, jak głosowano w konkretnym lokalu – tym się dzisiaj zajmiemy. Proponujemy Państwu reportaż z wyborów.

Najpierw dla miłośników statystyki zamieszczamy tabelę zawierającą wyniki głosowania we wszystkich 18 obwodowych komisjach wyborczych naszej Gminy oraz wyniki zbiorcze. Można ją oglądnąć w tym miejscu . Wyniki zawarte w tabeli pochodzą z protokołów obwodowych komisji wyborczych. Ilość uprawnionych do głosowania obejmuje także osoby, które miały prawo być przez komisje dopisane do spisów wyborców i które wzięły udział w głosowaniu.

Czynności organizacyjne związane z wyborami są obowiązkiem Burmistrza Gminy, a w przełożeniu na praktykę – jego pracowników. Bezpośrednio przed Burmistrzem za ten zakres odpowiada Urzędnik Wyborczy Gminy (Ireneusz Zygmański), a wielu innych pracowników Urzędu Gminy i Miasta jest w to zaangażowanych. Przygotowania nadzorowane są przez Przewodniczącego Okręgowej Komisji Wyborczej nr 46 i Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie. Ale do konkretów.

Jest piątek, 18 czerwca, godzina 14.00. Karty do głosowania, przywiezione ze Szczecina dwa dni wcześniej, leżą przygotowane w paczkach dla poszczególnych 18 komisji obwodowych. Pan Norbert Posieczek kończy właśnie pakowanie materiałów biurowych dla OKW nr 15. O godzinie 15.00 mamy komplet - materiały już są zapakowane i gotowe do wydawania. Gotowe są także spisy wyborców, przygotowane przez Ewidencję Ludności, oraz pieczęcie obwodowych komisji wyborczych. Komisje otrzymają to wszystko w niedzielę. W lokalach wyborczych ich gospodarze właśnie kończą ustawianie sprzętów i szykowanie wystroju, sprzątają otoczenie. Obwodowe komisje odwiedzają miejsca swojej przyszłej pracy i sprawdzają, czy wszystko jest w porządku.

W niedzielę 20 czerwca rano od godz. 4.45 do 5.05 prawie wszystkie komisje zabrały już swoje materiały do lokali.  Ostatnia komisja, Obwodowa Komisja Wyborcza nr 13 z Krępska, odebrała materiały od Urzędnika Wyborczego i pana Posieczka o godz. 5.20. Jej członkowie, przewodniczący Mariusz Żebiełowicz i Jacek Łapaj, uwiecznili się na naszym zdjęciu. Wcześniej, bo o godz. 5.00 rozpoczęła dyżur w Ewidencji Ludności Rita Mojsiewicz,  a w sekretariacie Urzędu Ewa Hryń. Będą odbierać telefony od komisji obwodowych i wspólnie z Urzędnikiem Wyborczym udzielać wyjaśnień ich członkom w razie wątpliwości w ich pracy. W tym czasie Norbert Posieczek wraz z pracownikiem ochrony Janem Reczko i Urzędnikiem Wyborczym ustawiają na korytarzy Urzędu krzesła i ławy.  Rano nie będą one potrzebne, ale wieczorem ... Na razie korytarz wygląda dziwnie.

O godz. 11.45 w sekretariacie rozpoczęła dyżur Rozalia Lewicka, a w Ewidencji Ludności od godz. 12.30 udzielała wyjaśnień Dorota Tarnachowicz. W międzyczasie oczywiście w lokalach obwodowych komisji wyborczych odbywa się głosowanie. Na naszym zdjęciu odwiedzamy lokal OKW nr 4 w GTBS na ul. Witosa tuż przed zakończeniem głosowania, o godz. 19.50. W Urzędzie tymczasem o godz. 19.00 rozpoczęła dyżur w sekretariacie Katarzyna Siedlecka, która pełniła go już do końca akcji.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 23 czerwca 2010 - 12:57:51  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 21 czerwiec 2010
Powrót z dyskoteki
SZCZECIN.KWP.GOV.PL Wczoraj rano w powiecie goleniowskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący pojazdem marki Fiat Tipo, 25-letni mieszkaniec Nowogardu znajdując się pomiędzy miejscowościami Strzelewo, a Świerczewo z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący oraz dwóch pasażerów w wieku  19 i 29 lat ponieśli śmierć na miejscu, natomiast pozostałe dwie osoby w wieku 19 i 20 lat z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.http://www.szczecin.kwp.gov.pl/serwis-informacyjny/4527-serwis-informacyjny-z-dnia-21062010r
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 21 czerwca 2010 - 15:35:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 20 czerwiec 2010
Szpital w Nowogardzie dostanie duże pieniądze
GŁOS SZCZECIŃSKI Ponad pół miliona złotych otrzyma Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie na zakup sprzętu. Pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Jest już decyzja zarządu województwa w tej sprawie. To kolejny szpital  w naszym regionie, któremu w tym roku przyznano wparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 20 czerwca 2010 - 02:22:10  ::  Czytaj/Komentuj: 0

362 tysiące zł kary
KURIER SZCZECIŃSKI Tak wysoką karę naliczyło starostwo powiatowe właścicielce restauracji, która w czasie budowy lokalu doprowadziła do uszkodzenia korzeni dwustuletniego dębu.

Korzenie obcięto z trzech stron w czasie wykonywania wykopu pod budynek. Restauracja stoi w odległości około metra od dębu, który dziś jest już w końcowej fazie obumierania.

Zapłatę kary odroczono o trzy lata; to czas na stwierdzenie, czy drzewo przetrwa utratę większości systemu korzeniowego. Jeśli uschnie – kara zostanie wyegzekwowana. Decyzja starostwa o naliczeniu kary jest prawomocna.

cmWięcej w dzisiejszym papierowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego"


informacja -LINK-


Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 20 czerwca 2010 - 02:20:25  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pomogą, ale nie za swoje
KURIER SZCZECIŃSKI Radny Krzysztof Kosiński zaproponował, by nowogardzcy radni do końca kadencji nie pobierali swoich diet, a zebraną tą drogą kwotę przekazali na pomoc powodzianom. Jego wniosek został... przemilczany.

Jak wyliczono, do końca kadencji z diet radnzch zebrałoby się około 100 tysięcy złotych. Na środowej (16 bm.) sesji Rady Miasta wniosek K.Kosińskiego odczytano, ale nic z tego nie wyniknęło. Nikt z radnych inicjatywy nie podjął, w milczeniu rada przeszła do kolejnych punktów sesji. Poparto za to wniosek o przekazanie 50 tys. zł na pomoc powodzianom, ale z budżetu gminy.


cmWięcej w dzisiejszym papierowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego"

informacja -LINK-

Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 20 czerwca 2010 - 02:19:01  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 18 czerwiec 2010
Znaleziono rower
POLICJA.GOLENIOW.NET.PL W Goleniowie na ul. Szkolnej znaleziony został rower górski koloru niebieskiego z czerwonymi widełkami.
Informacji na temat roweru udziela dzielnicowy sierż. Błażej Olszewski
Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie
ul. Maszewska 9 pok. 206 lub pod nr tel. 91 46 02 524.


Informacja pochodzi z serwisu KPP Goleniów -LINK-
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 18 czerwca 2010 - 09:33:20  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pół żartem, pół naprawdę serio
ISKRY.PL Zamiast wykorzystywać polskie atuty do budowy silnej Polski w Europie, rząd zmierza do niszczenia polskiej państwowości.
Dobre samopoczucie nie opuszcza polskiego premiera. W świetny nastrój wprawiają Donalda Tuska zwłaszcza podróże zagraniczne przedstawicieli naszego rządu, którzy we wszystkich stolicach Europy i świata pytani są, jak to się dzieje, że "Polska stała się przykładem gospodarności". Na zaczepkę premier odpowiada rozbrajająco: "Nie wiem". Dlaczego szef rządu nie chce się chwalić swoimi "sukcesami" przed partnerami z Unii Europejskiej?

Na wspólnym posiedzeniu sejmowej Komisji do spraw Unii Europejskiej i Komisji Finansów Publicznych rząd przedstawił do zaopiniowania Komunikat Komisji Europejskiej pt. "Europa 2020 - strategia na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu". W dokumencie czytamy m.in.: "Obecny kryzys gospodarczy nie miał w czasach naszego pokolenia precedensu. Nieprzerwany postęp pod względem wzrostu gospodarczego i rosnącego zatrudnienia, towarzyszący przez ostatnie dziesięciolecie, został zaprzepaszczony - PKB skurczył się w 2009 r. o 4 proc., produkcja przemysłowa spadła do poziomu z lat 90., a 23 miliony osób jest bez pracy".

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 18 czerwca 2010 - 09:17:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 808 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 1094 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 906 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 3395 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 3772 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 305538


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 7
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 4
Użytkowników: 648, Najnowszy: epokuvy

Ogłoszenia

Czas generowania: 0.2787 sek., 0.0500 z tego dla zapytań.