Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Jeszcze chwila, a będą rosły krzaki - Planty w centrum
Autor: Margo dnia 19 maj : 22:18
I te wyschnięte tuje na dodatek

[News] CBA wywęszyło aferę która dotyczy m.in lotniska w Goleniowie
Autor: Margo dnia 21 kwi : 22:05
"Jak informuje CBA, śledztwo jest rozwojowe i niew [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:41
Jak po czasie wszystko układa się w całość pomimo [ more ... ]

[News] Komisja pod pręgierzem BEHEMOT-a
Autor: Margo dnia 24 mar : 22:23
-LINK-

[News] Nowa Droga do Goleniowskiego Parku Przemysłowego i alternatywna trasa nad morze
Autor: Margo dnia 24 mar : 18:42
Nie należy zapominać, że Gmina wydatkowała dodatko [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Valdo dnia 03 mar : 10:11
Jak to mówią " MODLI SIĘ POD FIGURĄ A DIABŁA MA ZA [ more ... ]

[News] Nie żebym się czepiał .....
Autor: Margo dnia 03 mar : 08:04
No cóż - doradca burmistrza oraz Marszałek (tak pr [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: admin dnia 01 mar : 12:56
Dodatkowo dochodzą koszty nagród , nagród jubileus [ more ... ]

[News] Czy to już nie jest lekka przesada?
Autor: Margo dnia 01 mar : 12:44
Policzyłam sobie, niestety dane nie są w pełni akt [ more ... ]

[News] Wybuch pieca C.O. w Białuniu. Jedna osoba ciężko ranna
Autor: Margo dnia 04 sty : 21:12
Ciekawe czy i jaką pomoc udzieli burmistrz dla pos [ more ... ]


wtorek 20 styczeń 2009
Enea podniosła ceny prądu
GŁOS SZCZECIŃSKI Nowe ceny weszły w życie w sobotę 17 stycznia. Już teraz używamy energii, która jest droższa o kilkanaście procent. Jeśli nie będziemy oszczędzać prądu, skutki podwyżki - nie ostatniej w tym roku - odczujemy dotkliwie. W punkcie obsługi klienta ENEA dla naszego województwa informują, że wzrost cen nie jest wielki. Wynosi średnio ok. 10 proc. Nieco dociekliwości sprawia jednak, że okazuje się, iż nie jest aż tak dobrze. Dostawca zwiększył cenę 1 kilowatogodziny z 0,4185 zł na 0,4669 zł. Jest to wzrost o 13,5 proc.Rachunki, przy średnim zużyciu energii na poziomie ok. 1900 kWh rocznie przy starych cenach wynosiły 795 zł. Teraz, po podwyżce kwota ta wynosi ponad 887 zł.

Przeciętne gospodarstwo domowe zużywa miesięcznie od kilkuset do kilku tysięcy kWh energii elektrycznej (przy ogrzewaniu prądem dużego domu). To jednak jeszcze niewiele mówi.

Bardziej konkretne są dane statystyczne. Według nich rocznie gospodarstwo jednoosobowe zużywa średnio 1900 kWh, dwuosobowe - ok. 3100 kWh, trzyosobowe - ok. 3500 kWh, czteroosobowe - ok. 4500 kWh, a pięcioosobowe - 5700 kWh. I to tylko, gdy pali się w domu światło, używa odkurzacza, korzysta z telewizora i komputera. Jeżeli podgrzewa się grzejnikiem elektrycznym, kwotę można mnożyć przez co najmniej trzy lub cztery.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 20 stycznia 2009 - 11:14:40  ::  Czytaj/Komentuj: 0

NFZ: winny jest Monar
KURIER SZCZECIŃSKI Narodowy Fundusz Zdrowia obarcza „Monar” winą za niepodpisanie kontraktu na świadczenie usług medycznych. NFZ twierdzi, że powodem niepodpisania kontraktu jest brak opinii sanitarnej goleniowskiego sanepidu o obiekcie w Babigoszczy.

W poniedziałek opisaliśmy sprawę ośrodka „Monaru” w Babigoszczy. Od sierpnia nie otrzymuje on środków na działalność, bo NFZ z dniem 31 lipca ub.r. zerwał kontrakt na świadczenia medyczne. Tę decyzję uzasadniono fatalnym stanem sanitarnym ośrodka, brakiem opinii sanepidu oraz poświadczeniem nieprawdy przez Piotra Pakułę, kierownika ośrodka. Miał on podać nieprawdę w dokumentach, jakoby opinię sanitarną posiadał.

NFZ zareagował jeszcze tego samego dnia. Pani Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy zachodniopomorskiego NFZ, przesłała w poniedziałek pismo ze sprostowaniem – zdaniem NFZ nieprawdziwych – informacji.

Rzecznik NFZ zaprzecza, jakoby Fundusz sześciokrotnie otrzymał od „Monaru” opinię sanitarną na temat ośrodka. Przyznaje jedynie istnienie dwóch opinii, z roku 2000 i 2003, a i te uważa za wydane nielegalnie. Piotr Pakuła utrzymuje jednak stanowczo, że opinia sanepidu była załącznikiem do wniosku o kontrakt, jaki był corocznie składany od roku 1999. Bez tego załącznika wniosek pozostałby nierozpatrzony, a kontraktu by nie było.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Adam  ::  wtorek 20 stycznia 2009 - 00:24:22  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 19 styczeń 2009
Osina: mróz zabija
KURIER SZCZECIŃSKI Ciało poszukiwanego od tygodnia mężczyzny znalezione zostało na bagnach w okolicy Osiny. Najprawdopodobniej zmarł on z wyziębienia.Mężczyzna (mieszkaniec wsi Węgorza) tydzień temu pojechał do Osiny do apteki po lekarstwa. Jako ostatnia widziała go sprzedawczyni w sklepie w Kikorzach. W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyli policjanci oraz sąsiedzi. Ciało mężczyzny znaleziono na rozlewiskach rzeczki przepływającej w pobliżu Osiny. Lekarz stwierdził zgon wskutek wyziębienia. cm


informacja http://www.kurier.szczecin.pl
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 19 stycznia 2009 - 12:26:23  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Szczecin: mundurowi wykręcają żarówki
KURIER SZCZECIŃSKI Z powodu kryzysu sto tysięcy polskich policjantów prawdopodobnie nie dostanie pełnych wynagrodzeń za styczeń - dowiedział się „Dziennik”. Na tym nie koniec - wszystkie komendy wojewódzkie muszą o 40 procent ograniczyć swe wydatki.- Nie pamiętam, by taka sytuacja miała miejsce kiedykolwiek wcześniej. W dziale finansowym powiedziano nam, że pieniądze wypłacą może we wrześniu - mówi oficer policji ze Szczecina. - Mamy zakaz używania czajników. Co drugą żarówkę kazano natychmiast wykręcić. Najgorsze jednak, że z braku pieniędzy na benzynę ograniczone ma być również korzystanie z radiowozów we wszystkich przypadkach, w których nie jest to niezbędne.

Cięcia są efektem decyzji szefa MSWiA Grzegorza Schetyny, który szukając oszczędności, odebrał policji 540 min zł. Mniejsze cięcia objęły straż graniczną oraz urzędników jego resortu - pisze „Dziennik”. (PAP)


informacja http://www.kurier.szczecin.pl
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 19 stycznia 2009 - 12:25:43  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Nadchodzi kryzys, rośnie bezrobocie
GŁOS SZCZECIŃSKI Dane urzędu statystycznego dotyczące bezrobocia w naszym województwie nie są optymistyczne. Średnia stopa bezrobocia w województwie wynosi 12,7 proc. To skutek kryzysu, który dotarł do naszych firm. Z sondażu Business Centre Club wynika, że aż 83 proc. firm już odczuwa kryzys, a 93 proc. obawia się tego, co przyniesie im ten rok.- W ciągu niecałych trzech miesięcy liczba firm odczuwających skutki kryzysu podwoiła się - mówi Marek Goliszewski, prezes BCC. - Na początku października było to 39 proc. firm, a teraz już 83 proc.

Urząd Statystyczny nie podliczył jeszcze danych dotyczących bezrobocia za grudzień, ale te listopadowe nie nastrajają optymistycznie. Ponad 52 proc. osób bez pracy, to te, które są długotrwale bezrobotne (tj. ponad 12 miesięcy). Z ogólnej liczby bezrobotnych tylko 19,9 proc. posiadało prawo do zasiłku. Gros z nich, to kobiety (ok. 60 proc.), a niemal połowa to mieszkańcy wsi.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 19 stycznia 2009 - 12:24:37  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pierwszy dzień ferii w czterech województwach
KURIER SZCZECIŃSKI W czterech województwach od poniedziałku (19 bm.) ruszają ferie. Marta z Michałem (na zdjęciu) na wolne od szkoły będą musieli jeszcze poczekać, ale już dziś korzystają z uroków zimy lepiąc bałwana.Uczniowie, którym od poniedziałku 19 stycznia przysługują kanikuły, będą mogli się nimi cieszyć do 1 lutego.

W tym roku ferie zimowe odbędą w Polsce w czterech terminach: od 19 stycznia do 1 lutego w woj. dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim; od 26 stycznia do 8 lutego w podlaskim, łódzkim i śląskim; od 2 lutego do 15 lutego w lubelskim, podkarpackim, pomorskim i warmińsko-mazurskim; od 16 lutego do 1 marca w kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. (PAP)

informacja http://www.kurier.szczecin.pl
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 19 stycznia 2009 - 12:22:49  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 18 styczeń 2009
Zastrzelił się ze sztucera
GŁOS SZCZECIŃSKI 44-letniego mężczyznę z roztrzaskaną głową odnalazł w domu ojciec. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Żdżarach pod Goleniowem. - Mężczyzna był myśliwym - mówi nadkomisarz Wiesław Ziemba z goleniowskiej policji. - Miał pozwolenie na posiadanie broni myśliwskiej. To właśnie od kuli ze sztucera zginął. Prawdopodobnie się postrzelił. To jednak będzie jasne dopiero po sekcji zwłok. Sprawę prowadzi goleniowska prokuratura.Nieoficjalnie wiadomo, że wcześniej 44-latek próbował targnąć się na życie, rozbijając się autem. Przyczyną samobójstwa były problemy osobiste.


agat


informacja http://www.glosszczecinski.com.pl
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 18 stycznia 2009 - 18:26:21  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 17 styczeń 2009
Rekordowy rok lotniska w Goleniowie
GŁOS SZCZECIŃSKI W minionym roku Port Lotniczy Szczecin Goleniów odprawił 302 468 pasażerów, blisko 33 proc. więcej niż rok wcześniej. - Dzięki tak dużej dynamice pod względem procentowego wzrostu ruchu pasażerskiego zajęliśmy trzecie miejsce, po Bydgoszczy i Poznaniu w Polsce - informuje Krzysztof Domagalski z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów. - Średnia krajowa wyniosła 8,37 proc.Najdynamiczniej rósł sektor przewozów czarterowych, który w 2008 roku zwiększył się aż o 120,3 proc. Z lotów czarterowych skorzystało 40 877 pasażerów.
- Tyle wynosił całkowity ruch pasażerski z naszego lotniska w 1998 roku - dodaje Domagalski. - Rok wcześniej 18 553 pasażerów.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 17 stycznia 2009 - 19:50:37  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Maszewo: nowe pomysły w teatrze
GŁOS SZCZECIŃSKI Maszewska młodzież skupiona w Teatrze Krzyk realizuje kolejny wspólny pomysł. Z ich inicjatywy, pod koniec lutego, odbędą się I Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru Krzykowisko. Autorzy pomysłu zapraszają grupy z całej Polski.- Krzykowisko jest propozycją dla ludzi aktywnych, którzy chcą zmieniać otaczającą rzeczywistość, którzy chcą się scalać, organizować, wytwarzać wspólną strategię twórczej siły - tłumaczy Marek Kościółek z teatru Krzyk. - To ma być młody głos o młodym pokoleniu. Krzykowisko jest dla teatrów, które powinny i chcą się integrować, nawet mimo różnic w wypowiedzi teatralnej. Nie będzie to kolejne spotkanie bez ducha. Mamy być żywi, odważni, niepokorni, aktywni. Będziemy dyskutować, prowokować, rozmawiać, bawić się i wyzwalać emocje podczas rozmów o teatrze.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 17 stycznia 2009 - 19:48:59  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Goleniów: odpowie za wielokrotną jazdę po pijanemu
KURIER SZCZECIŃSKI Goleniowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę hondy. Mężczyzna odpowie przed sądem w trybie przyspieszonym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.”Do zdarzenia doszło w sobotę, kilka minut przed godziną 8.00. Policjanci na ulicy Maszewskiej w Goleniowie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Honda Accord. Od kierowcy wyczuli woń alkoholu. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że 58–letni Jerzy M., obywatel Stanów Zjednoczonych zamieszkujący na terenie gminy Goleniów, ma ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był już 3-krotnie zatrzymywany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ma trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami” - czytamy w komunikacie.

Jerzy M. odpowie w trybie przyspieszonym przed Sądem Grodzkim w Goleniowie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami, powtórny egzamin na prawo jazdy a także wysoka grzywna.

informacja http://www.kurier.szczecin.pl
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 17 stycznia 2009 - 16:56:58  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 1900 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 1999 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 1261 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 1357 0 -
 
Brak nowych postów Zespół Prohelenów wyjaśnia (Podziel się opinią.) Margo 1120 0 -
 
Tematów: 131 | Posty: 165 | Odsłon: 250355


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna

robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 36
unikalnych: 7

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 784321
unikalnych: 308462

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1373011
unikalnych: 453222

Online
Gości: 9
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 619, Najnowszy: jolas

Ogłoszenia

Tags

Czas generowania: 0.2526 sek., 0.0952 z tego dla zapytań.