Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
· FORUM
Menu

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Pożar po uderzeniu pioruna
Autor: Margo dnia 17 sie : 14:22
Do dnia 17-08-15 r. do godz. 14:04 ani na portalu [ more ... ]

[News] Bartosz Wilk z Goleniowa nagrodzony przez ministra
Autor: Margo dnia 14 sie : 14:30
Gratuluję !

[News] Co czujecie?
Autor: marfi dnia 13 sie : 00:20
czytelnik nie wie co autor ma na myśli. Pani dwukr [ more ... ]

[News] Co czujecie?
Autor: admin dnia 11 sie : 10:58
Pani Małgorzata zapewne miała na myśli wójtów:) [ more ... ]

[News] Co czujecie?
Autor: marfi dnia 11 sie : 07:08
Soltysi zadłużyli gminy? Sołtys nie zarządza gminą [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: admin dnia 03 sie : 22:34
Sprawa opisana w poście wyżej , nabrała dalszego c [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: marfi dnia 03 sie : 13:35
Rozumię, że autor anonimu ma jakieś obawy, ale ty [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: Margo dnia 01 sie : 18:20
A nie zastanowiło cię "wprawiony" dlaczego nadawca [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: marfi dnia 01 sie : 15:40
Ludzie listy piszą, ale bez nadawcy. Uważam, ze su [ more ... ]

[News] Ludzie listy piszą burmistrz siedzi cicho
Autor: Margo dnia 01 sie : 07:57
Ciekawe, że jednymi anonimami Gmina zajmuje się be [ more ... ]


poniedziałek 11 sierpień 2008
Kradną karty bankomatowe
GŁOS SZCZECIŃSKI W ciągu ostatnich kilku dni cztery kobiety zostały okradzione z kart bankomatowych. Złodzieje bez problemu wypłacili z nich gotówkę.- Kieszonkowcy kradną z torebek pań głównie portfele lub tylko dokumenty, w których często schowane są karty - mówi nadkomisarz Wiesław Ziemba z goleniowskiej policji. - W swojej naiwności wiele osób ma zapisane kody PIN właśnie na karcie lub też w miejscu łatwym do zgadnięcia.

Tak było w dwóch ostatnich przypadkach. Kod zapisany został na karcie. Z obu kart złodziej wypłacił w sumie sześć tysięcy złotych.


agatinformacja http://www.glosszczecinski.com.pl
Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 11 sierpnia 2008 - 15:36:42  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Szybciej nad morze - dopiero za pięć lat...
KURIER SZCZECIŃSKI Dzięki modernizacji linii kolejowej Szczecin Dąbie-Świnoujście czas przejazdu pociągów nad morze skrócił się o 60 minut. Dopiero jednak po 2013 r. będą one pokonywać tę trasę w godzinę.Linia Szczecin Dąbie-Świnoujście jest fragmentem magistrali E59 (Świnoujście-Szczecin-Poznań-Wrocław-Chałupki). Ma 101 km długości, jest całkowicie zelektryfikowana i dwutorowa (z wyjątkiem krótkiego odcinka Świnoujście Przytór–Świnoujście). Odgrywa duże znaczenie w transporcie krajowym i międzynarodowym, bo prowadzi do portu i terminala promowego w Świnoujściu oraz zapewnia połączenie tego miasta i Szczecina z południem Europy.

Od 2002 r. linia Szczecin Dąbie-Świnoujście jest modernizowana.
- Wymieniana jest nawierzchnia torowa oraz na przejazdach kolejowych, na stacjach i przystankach powstały nowe perony, zainstalowano także nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym - wylicza Józef Matuszczak, naczelny dyrektor Oddziału Regionalnego PKP Polskie Linie Kolejowe SA w Szczecinie. - Działania te pozwoliły skrócić czas przejazdu pociągów ze Szczecina do Świnoujścia o 60 minut.

Obecnie międzynarodowe konsorcjum DGT/Kirchner wymienia nawierzchnię torową na odcinkach: Szczecin Dąbie – Szczecin - Załom, Łożnica – Wysoka Kamieńska, Lubiewo–Świnoujście oraz na stacji Wysoka Kam. Prace te pochłoną ponad 34 mln zł.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 11 sierpnia 2008 - 15:35:45  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 10 sierpień 2008
Tragedia na Zalewie. jedna osoba nie żyje
GŁOS SZCZECIŃSKI Jedna osoba nie żyje, a poszukiwania drugiej trwają. Jacht z pięcioma osobami wywrócił się na Zalewie.
Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 21. Z nieustalonych dotychczas przyczyn jacht płynący ze Świnoujścia w stronę Szczecina przewrócił się. Czterem osobom, w tym trzem kobietom i jednemu mężczyźnie, udało się dopłynąć do brzegu w okolicy Kopic w powiecie goleniowskim. Na brzegu jedna z kobiet zasłabła. Mimo reanimacji, zmarła. Stan pozostałych osób jest stabilny.

Akcja ratownicza na Zalewie wciąż trwa. Poszukiwana jest piąta osoba, której nie udało się dopłynąć do brzegu wraz z pozostałymi członkami załogi.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

O tragedii na Zalewie Szczecińskim czytaj też w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".


informacja -LINK-

Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Adam  ::  niedziela 10 sierpnia 2008 - 00:47:27  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 09 sierpień 2008
Rosyjski rząd, rozmawia o pokoju z Gruzją
putin2-1.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 09 sierpnia 2008 - 11:34:25  ::  Czytaj/Komentuj: 4

piątek 08 sierpień 2008
Sprawiedliwość nierychliwa
KURIER SZCZECIŃSKI ROK temu z wielkim szumem medialnym aresztowano Ryszarda P., kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Goleniowie. Osadzono go w areszcie, po czym oskarżono o udzielanie fikcyjnych ślubów obywatelom Wietnamu oraz przyjmowanie za to korzyści materialnych. Sprawa do dzisiaj nie trafiła na wokandę sądową.

Ryszarda P. Straż Graniczna aresztowała w dobrze znanym stylu: wejście do mieszkania o szóstej rano, przesłuchanie, kajdanki, areszt i wiele szumu w mediach. Zarzut – udzielanie ślubów nielegalnie przebywającym w Polsce obywatelom Wietnamu, co miało im pomóc w zalegalizowaniu pobytu w naszym kraju. I branie za to pieniędzy.

Areszt opuścił po miesiącu. Przedstawiono mu zarzuty, po czym zapadła cisza. W sprawie nic się nie dzieje. Nie zabrano mu paszportu, nie zabroniono nawet wyjazdu z kraju. Wkrótce stracił pracę, bo burmistrz Goleniowa stwierdził, że „utracił do niego zaufanie”. Dzisiaj pracuje w firmie cukierniczej jako przedstawiciel handlowy.

Ryszard P. podkreślał, że jest niewinny i nie złamał żadnego przepisu prawa. Twierdził, że nie miał prawa interesować się, czy zgłaszający się do niego cudzoziemiec przebywa w Polsce legalnie, czy nie i do czego jest mu potrzebny ślub. Jeśli przedstawił komplet wymaganych prawem dokumentów – jako kierownik USC nie mógł odmówić udzielenia ślubu. Więc udzielał. A dlaczego właśnie do Goleniowa zjeżdżali Wietnamczycy? Bo tylko on, jako jedyny kierownik USC w szerokiej okolicy, nie bał się takich ślubów dawać.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Adam  ::  piątek 08 sierpnia 2008 - 23:07:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Powiało nad Nowogardem
GŁOS SZCZECIŃSKI Jedno przewrócone drzewo, które zatarasowało drogę w pobliżu Wojcieszyna, to efekt gwałtownej nawałnicy, która przeszła dzisiaj nad Zachodniopomorskiem. Wichura napędziła sporo strachu zwłaszcza mieszkańcom Nowogardu. Silnym podmuchom towarzyszyły gwałtowne opady deszczu, burze i gradobicie. Na gwałtowne załamanie pogody najbardziej narzekali kierowcy, którzy musieli zwolnić do zaledwie kilkunastu kilometrów na godzinę.

- Na szczęście wszystko skończyło się na strachu - mówi dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej. - Nie zanotowaliśmy żadnych poważniejszych skutków wichury. Wyjątkiem było zwalone drzewo na drodze między Wojcieszynem a Nowogardem. Przeszkoda została jednak szybko usunięta.


luk


informacja -LINK-

Zapraszamy do zakupu i czytania tego poczytnego dziennika
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Adam  ::  piątek 08 sierpnia 2008 - 23:05:54  ::  Czytaj/Komentuj: 0

W Goleniowie będą piec własny chleb

GŁOS SZCZECIŃSKI Pod koniec sierpnia gotowy będzie piec, w którym goleniowianie będą mieli okazję samodzielnie wypiekać chleb, wędzić ryby i mięso.
- Pomysł z budową pieca zrodził się kilka lat temu w Goleniowskim Domu Kultury - opowiada Zygmunt Heland ze Strzelewa pod Nowogardem.

- W ubiegłym roku rozpoczęła się jego budowa. Uczestniczyli w niej wówczas młodzi ludzie z Czech, Węgier i Portugalii, którzy przyjechali do Goleniowa na warsztaty.
W poprzednie wakacje powstały fundamenty pieca. W tym roku chcemy dokończyć jego budowę.- Fajny pomysł i superatrakcja - mówi Dorota Gąsior z Goleniowa. - Zapewne zaciekawi młodych ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, jak się kiedyś żyło lub mają wiedzę jedynie książkową. Przyznam, że sama chętnie bym spróbowała takiego chleba, bo jeszcze nigdy nie jadłam.

Dokończenia budowy pieca podjął się Zygmunt Heland. Przyznaje, że jeszcze nigdy nie wykonał samodzielnie takiej budowli, ale zna tajniki.

- Taki piec był w moim rodzinnym domu, jak zresztą niemal w każdym gospodarstwie na Kaszubach - zapewnia Zygmunt Heland. - Choć sam nigdy nie stworzyłem go od podstaw, to jednak uczestniczyłem przy budowie u sąsiadów i wiem na czym to polega.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 08 sierpnia 2008 - 09:42:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 07 sierpień 2008
NOWA strona miasta
GOLENIOW.NET.PL Właśnie przed paroma chwilami ukazała się nowa odsłona strony www naszego miasta. Jeśli chodzi o część graficzną różnica jest nie wielka i zmiany są raczej kosmetyczne. Wykonanie strony jest za to całkowicie odmienne. Nowa strona oparta jest o system portalowy CMS, co w dzisiejszych czasach jest normalnością w tego typu stronach. Ale najważniejsze jest to że strona jest w czterech językach: polskim, angielskim , rosyjskim i niemieckim. Mamy nadzieję, że podobnie jak  na stronie Nowogard.pl Znajdą się informacje nie tylko z samego urzędu ale i wszystkich jednostek podlegających pod urząd. Tego niestety brakuje jeszcze stronie naszego miasta , czyli przepływu informacji.
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 07 sierpnia 2008 - 16:40:53  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 05 sierpień 2008
Wędrują z wioską tradycji
GŁOS SZCZECIŃSKI Warsztaty teatralne, kowalstwa artystycznego, ceramiczne i wiele innych, czekają na tych, którzy zechcą wziąć udział w "Artystycznej wiosce tradycji".

- Młodzi ludzie współrealizując z nami projekt mają możliwość obudzenia idei związanych z ważnymi pojęciami, często bagatelizowanymi we współczesnym świecie - tłumaczy Kinga Binkowska, aktorka z Goleniowa.

Przewodnią myślą "Artystycznej wioski tradycji” jest chęć poszukiwania własnej tożsamości na tle tradycji.

- Świadomość i wiedza o tym, co nas ukształtowało, umożliwia lepsze zrozumienie tego, co dzieje się obecnie, pomaga osadzić się we współczesnej rzeczywistości i funkcjonować w niej w sposób bardziej wartościowy - zapewnia aktorka. - Wpływa także na integrację wspólnoty, która nas otacza i powinna być dla nas ważna, ponieważ tworzy świat każdego z nas.

[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Adam  ::  wtorek 05 sierpnia 2008 - 00:12:41  ::  Czytaj/Komentuj: 3

piątek 01 sierpień 2008
Dziś 64 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego'
W związku z przypadającą dziś 64. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w stolicy odbędą się uroczystości upamiętniające bohaterstwo i ofiarność walczących w tym największym zrywie niepodległościowym polskiego podziemia. "Powstanie Warszawskie"

Najdonioślejszym i najbardziej dramatycznym dokonaniem stołecznego okręgu Armii Krajowej stało się powstanie warszawskie.

W połowie października 1943 r. Hans Frank mówił, że w Generalnym Gubernatorstwie jest "jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa. Gdybyśmy nie mieli Warszawy (...) nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju". Pomijając słownictwo – miał rację. Tu biło serce Polski Podziemnej, tu władze polskiego państwa podziemnego przygotowywały ostateczną batalię z okupantem, tu opracowywano strategię walki o Polskę wolną, całą i niezawisłą. Spełnienie tego naczelnego zadania rządu RP i państwa podziemnego stawało się coraz odleglejsze, mimo że klęska Niemiec wydawała się już kwestią najbliższych miesięcy. Im bowiem bliżej stolicy znajdowała się nacierająca ze wschodu Armia Czerwona, tym niebezpieczeństwo zwasalizowania Polski przez ZSRR stawało się coraz realniejsze. Tak oceniali bieg zbliżających się wydarzeń nie tylko przywódcy państwa podziemnego w jego warszawskiej stolicy. Tak myślało wielu, a może i większość mieszkańców miasta. Błyskotliwy sukces akcji zbrojnego i politycznego opanowania stolicy przez Armię Krajową przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej zdawał się być ostatnią już szansą odwrócenia dramatycznego w skutkach biegu wydarzeń militarnych i politycznych, jakie niosły z sobą miażdżące niemiecką machinę wojenną zwycięstwa Armii Czerwonej i polityczne zamiary Stalina wobec Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. [...] W powstaniu zginęło około 16 tys. powstańców, 25 tys. zostało rannych, ponad 15 tys. dostało się do niewoli. Ogromne straty poniosła ludność cywilna. W gruzach, ogniu, w masowych mordach straciło życie około 180 tys. osób. Około 50 tys. wywieziono do obozów koncentracyjnych, a 150 tys. na przymusowe roboty do Rzeszy.Wszystkich warszawian z miasta wywieziono. Tylko nieliczni ukryli się w jej gruzach. Ogromne były straty materialne stolicy. W czasie dwumiesięcznych walk zniszczeniu uległo około 25% jej zabudowy. Po kapitulacji przyszły dalsze zniszczenia. Wydawało się, że Warszawa została wymazana z mapy Polski.

Powstanie rozpoczęło się na mocy całkowicie suwerennej decyzji powziętej przez Polaków. Miało stanowić akt szczytowy w walce o Polskę wolną, całą i niezawisłą. Przyniosło zagładę miasta. Było dziełem żołnierzy Armii Krajowej i ludności cywilnej stolicy, ale w walce uczestniczyły też inne organizacje zbrojne, w tym oddziały komunistycznej Armii Ludowej. Miało więc charakter powszechnego zrywu stolicy. Było najdłuższym powstaniem wielkiego miasta w całej okupowanej w latach drugiej wojny światowej Europie. W dziejach polskich powstań narodowych – od insurekcji kościuszkowskiej 1794 r. poczynając – najtragiczniejsze i o najtrwalszych skutkach. Spór o sens polityczny i dziedzictwo powstania warszawskiego trwa do dziś i zapewne nigdy się nie skończy.


Eugeniusz Duraczyński

Artykuł pochodzi ze strony Miasta Stołecznego Warszawa www.warszawa.pl
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 01 sierpnia 2008 - 12:04:56  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony   <<        >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Goleniów a prezent (Podziel się opinią.) nowak198507 318 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 917 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 927 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Brak nowych postów Czy RIO o tym wie? (Podziel się opinią.) Margo 643 0 -
 
Brak nowych postów Radni-nasi reprezentanci (Wybory samorządowe 2014) Margo 750 0 -
 
Tematów: 133 | Posty: 165 | Odsłon: 220119


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


rejestracja.jpg
Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 501856599 
parcel-shop-navigation-logo-gls_28_150x72.png
Nadaj paczkę w GLS!


Centrum    Medyczne - Goleniów, Pocztowa 43 - całodobowa opieka medyczna
market.JPG

fary.jpg

baner.jpg

gmfoto.png

biolaser-m.jpg
robert2a.jpg
wycieczki.jpg
sigma.jpg
radca.jpg


Facebook

Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 266
unikalnych: 76

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 653265
unikalnych: 274269

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1146589
unikalnych: 398452

Online
Gości: 11
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 6
Użytkowników: 602, Najnowszy: nucleon

Ogłoszenia
Sprzedam
Randstad Polska Sp. Z O.o.-email-
21 sie : 15:41
Dla jednego z naszych klientów, lidera rynku światowego w dziedzinie produkcji części i akcesoriów samochodowych, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

pracownik linii produkcyjnej

Opis stanowiska:

- praca przy produkcji
- obsługa urządzeń produkcyjnych
- układanie produktów w przestrzeni magazynowej

Wymagania:

- zaangażowanie i chęć do pracy
- umiejętność pracy w zespole
- doświadczenie w firmie produkcyjnej mile widziane
- wykształcenie techniczne będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
- szkolenia wstępne
- wynagrodzenie miesięczne plus premie
- dodatkowe premie kwartalne
- pracę w nowoczesnym i przyjaznym środowisku

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi Kandydatami.

APT 47/3 - praca tymczasowa
Randstad Polska Sp. Z O.o.-email-
21 sie : 15:44
Dla jednego z naszych klientów, lidera branży spożywczej, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

pracownik produkcji-branża spożywcza

Opis stanowiska:

- proste prace produkcyjne
- kontrola produktu końcowego
- dbanie o porządek na stanowisku pracy

Wymagania:

- dyspozycyjność do pracy w systemie zmianowym
- aktualna książeczka sanitarno-epidemiologiczna
- zapał i chęć do pracy

Oferujemy:

- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę tymczasową
- atrakcyjne wynagrodzenie miesięczne
- pracę w nowoczesnym i przyjaznym środowisku
- dowóz do zakładu

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi Kandydatami.

"Administratorem dobrowolnie podanych przez Panią/ Pana danych osobowych jest Randstad Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Aleje Jerozolimskie 134. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach prowadzenia i administrowania procesami rekrutacyjnymi, a w szczególności w związku z poszukiwaniem dla Pani/Pana ofert pracy i ich przedstawianiem, archiwizacją i wykorzystywaniem w przyszłych procesach rekrutacyjnych dokumentów zawierających dane osobowe oraz w celu wykonywania umowy o pracę. Dane mogą być udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa, spółkom należącym do Holdingu Randstad lub powiązanym z nim kapitałowo, oraz po wyrażeniu zgody, potencjalnym pracodawcom do celów związanych z procesem rekrutacji. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania."
APT 47/3 - praca tymczasowa
Więcej ogłoszeń (2)
Kupię
Więcej ogłoszeń (0)

Dodaj nowe ogłoszenie

Tags

Czas generowania: 0.1934 sek., 0.0650 z tego dla zapytań.