Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg





Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Etyka
Autor: jaro60 dnia 26 maj : 08:02
Swieta racja.

[News] Uzdrowiciel
Autor: jaro60 dnia 21 maj : 13:23
I co na to Puste Obietnice,cos zapanowala dziwna c [ more ... ]

[News] Normalność
Autor: jaro60 dnia 21 kwi : 07:45
Dla mnie, to Tusk jak wroci do kraju to powiinien [ more ... ]

[News] Wykład dr Zbigniew Stanuch "Golgota Kobiet - relacje więźniarek Ravensbrück
Autor: Jan II dnia 14 kwi : 10:07
Bardzo przejmujący wykład. Ale mówienie o kobietac [ more ... ]

[News] Paplecznik - czyli wTylewizji po Goleniowsku cześć 10
Autor: MW dnia 02 kwi : 16:27
Przegadane to . Podane w mało ciekawej medialnie f [ more ... ]

[News] Sedno sprawy
Autor: jaro60 dnia 17 mar : 13:16
Oczywista prawda.Tylko opozycyjni POpaprancy mowia [ more ... ]

[News] Nobliści
Autor: jaro60 dnia 28 sty : 08:01
SWIETA RACJA.

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: admin dnia 17 sty : 00:45
Jasne że to nie tajemnica. Chodzi o radnego Czerw [ more ... ]

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: MW dnia 17 sty : 00:18
" eden z radnych" - jak wiecie który to dlaczego [ more ... ]

[News] Park 750 - lecia Goleniowa i konsultacje społeczne???
Autor: Jan II dnia 11 gru : 22:19
Uważam - w przeciwieństwie do Pani Muszyńskiej, że [ more ... ]


Forum
Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów :: Forum :: Komentarz aktualny - GOLENIOW.NET :: Nasz komentarz
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Deklaracje śmieciowe ponownie w ruch
Moderatorzy: admin, Adam, Margo, Andrzej, Jacek_C
Autor Odpowiedzi
admin
czw sty 23 2014, 03:01
Bugajski

Zarejestrowany #1
Dołączył: czw kwi 12 2007, 05:00
postów: 71

czysty_goleniow_baner_boczny.jpg Zdaje się że najlepiej jak produkować niepotrzebne śmieci w Gminie Goleniów wiedzą sami urzędnicy miejscy. I trzeba im oddać szacun, że co jak co w produkcji śmieci nasi urzędnicy są wręcz mistrzami. W miesiącu lipcu Gmina zbierała deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi tzw. deklaracje śmieciowe i zebrała ich prawie 31000 . Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składają się z 3 stron. I o ile można było zrozumieć wymóg złożenia takich deklaracji pierwszy raz to teraz po niespełna pół roku żądanie przez urzędników miejskich złożenia ponownie takiej deklaracji z powodu zmiany opłaty za wywóz śmieci, jest oczywistą głupotą urzędniczą i brakiem szacunku dla obywatela tak uważam i chyba nie tylko ja.

A dlaczego głupotą ? A no dlatego że nowa deklaracja nic nie wnosi nowego do poprzednich po za tym , że Rajcy miejscy uchwalili nowe stawki za wywóz śmieci!
Ja rozumiem obowiązek dokonania zmian i wniesienia nowej deklaracji przez obywateli w przypadku kiedy np. Zmienia się ilość mieszkańców np. lokalu mieszkalnym lub podjęciu decyzji przez płacącego o segregacji śmieci , a nie segregował. Ale jeżeli jedyną przesłanką do żądania przez urzędników złożenia tej deklaracji ponownie, była zmiana cen to uważam taką decyzję za kompletną głupotę urzędniczą. A nie można było zmienić cen automatycznie zgodnie ze złożonymi wcześniej deklaracjami, a nie zawracać d. podatnikom? Nasuwa mi się pytanie. Czemu ma służyć takie działanie urzędnicze, które zmusza podatnika do biegania jak pies na sznurku z wywalonym ozorem z jakąś durną deklaracją. Mało tego, nakłada się taki obowiązek na niego w bardzo krótkim czasie, Jednocześnie nie informując dostatecznie dobrze mieszkańców o takim obowiązku. TO jest po prostu szczyt !

Opisałem pierwszą stronę medalu, więcej nie napiszę. Dodam tylko, że chyba za dużo jest urzędników na etatach w naszej Gminie skoro wymyślają takie głupoty, Najwidoczniej nudzą się i chcą pokazać jacy Oni są zapracowani nakładając na siebie teraz pracę choćby w postaci przejrzenia złożonych deklaracji i porównania z poprzednimi. A jak się wydaje sporo potrzeba czasu na choćby pobieżne sprawdzenie zmian.

Dziwię się, że ktoś w urzędzie nie walnie się młotkiem przy okazji w główkę i że nie pójdzie po rozum do głowy. I nie zapyta sam siebie. NA CHOLERĘ NAM NOWE DEKLARACJE kiedy zmiany dotyczą tylko ceny?

A teraz przejdźmy do drugiej strony medalu, czyli mistrzostwo w produkcji śmieci.

Jeżeli ktoś umie liczyć jako tako to obliczy, że ponownie gmina zbierze około 31000 deklaracji . Każda deklaracja ma 3 strony 31000 x 3 razem 93000 stron teraz niech podzieli przez ilość ryz papieru, każda ryza po 500 kartek . To daje 186 ryz zużytego papieru . Każda ryza waży około 2,5 Kg , gdy się to pomnoży mamy 465 kilogramów papieru. PRAWIE PÓŁ TONY!

Aby wyprodukować tonę papieru potrzeba około 16 - 17 dorodnych sosen. Czyli ta głupota kosztowała życie 8 drzew.

Ale to jeszcze nic teraz te półtony papieru trzeba będzie zarchiwizować z potem zutylizować.

Mistrzostwo świata w produkcji śmieci nikomu nie potrzebnych ustanowiony przez Urzędników Miejskich w Goleniowie jako żywo.

A wystarczyło mówiąc po ludzku ruszyć łbem i poprosić o zmiany w deklaracjach tylko tych u których doszło do zmian od pierwszej deklaracji a ceny zmienić samemu.

Skoro śmieci brakuje urzędnikom to może warto poprosić rajców o przynajmniej 4-krotne takie zmiany w roku , będą mieli non stop robotę i ubaw w ściganiu petentów, a przy okazji jakaś firma utylizacyjna zarobi .

A co nie można?

Andrzej Bugajski


foto -LINK-
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]

Dorabianie kluczy Goleniów

Ogłoszenia

Czas generowania: 0.2418 sek., 0.0075 z tego dla zapytań.